Takip Edin

Sektörel Gündem

EGİAD: Girişim Bakanlığı kurulsun

Ege Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, girişimcilikte sıkıntıların aşılması için mevzuat değişikliklerine de ihtiyaç olduğunu söyleyerek, bu konuda Girişimcilik Bakanlığı kurulması önerisinde bulundu.

Yayınlanma tarihi

-

Özlem SARSIN

EGİAD olarak seçimden sonra gelecek hükümetin Girişimcilik Bakanlığı konusunu gündemlerine alması gerektiğini ifade eden Yelkenbiçer, EGİAD ve EGİAD Melekleri olarak da İzmir’de girişimciliğe destek olmak için 2010 yılından beri pek çok projeye hayat vermeye devam ettiklerini belirtti.

İzmir’e yetenekleri çekmek için İzmir Girişim Sermaye Fonu kurulması için 1,5 yıldır çalıştıklarını ve alt yapıyı hazırladıklarını söyleyen Yelkenbiçer, “Bu fonu kurmak için beş portföy yönetim şirketi ile görüştük, hepsi de projemize talip oldu, fakat startı vermemizi bekliyorlar.

Önümüzdeki sene İzmir Girişim Sermaye Fonu’nu hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Öte yandan Egiad Melekleri içerisinde mikro bir fon kurmayı da planlıyoruz. EGİAD Melekleri’ndeki aktif 30 yatırımcı ile bir anonim şirket kurup girişimcilerimizin yatırım taleplerine daha hızlı cevap vermeyi amaçlıyoruz.

Ayrıca bu projemizin ileride kurulacak olan İzmir Girişim Sermaye Fonu’na da fayda sağlayacağını ve oluşacak knowhow’un da Fon’a aktarılması için iyi bir fırsat olacağını düşünüyoruz, seçimden sonra anonim şirket kurma sürecimizi hızlandıracağız. EGİAD Melekleri kapsamında, 2 tane AB Projemiz var bunlardan biri Derin teknoloji Yatırımcılığı. Diğer bir çalışmamız da Create In İzmir, yani İzmir’de Yarat Projesidir” dedi.

Reklam

“Önümüzdeki iki yıl bedel ödeyeceğiz”

Ülkede güven ortamı sağlandığında yurtdışında yatırım yapmış pek çok Türk yatırımcının da Türkiye’de yatırıma geleceğine inandıklarını söyleyen Yelkenbiçer, dünya piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmeler ve Türkiye’nin yaşayacağı seçim süreci nedeni ile önümüzdeki iki yıl sıkıntılı bir dönem olacağını düşündüklerini belirtti. Yelkenbiçer, sözlerini şöyle sürdürdü: *FED in faiz artışı ve bankacılık sektörünün sıkıntı içinde olması bizleri de olumsuz etkiliyor. Bizde de ekonomik politikalar değişti, seçim sonucu ne olursa olsun 2 yıl bir bedel ödeyeceğiz. Eğer güven ortamı sağlanırsa sıkıntıdan çıkabiliriz ama kısa vadede iyimser bir tablo yok ortada.

“REKABERLİK bekliyoruz’’

Türkiye’nin aydınlık bir geleceğe sahip olmasını istediklerine dikkat çeken Yelkenbiçer, “Bir STK olarak siyasetten genel beklentimiz çatışmacı yapının ortadan kalkması. Dünyada REKABERLİK diye bir olgu ortaya çıktı hem rekabet edersiniz hem de birliktelik yaparsınız, biz buna çok değer veriyoruz” diye konuştu. İş dünyası olarak hukuksal alanda bir güven tahsisine ihtiyaç olduğunu dile getiren Yelkenbiçer, “Toplumsal barış için de bu şart. Ayrıca özellikle metropollerde, barınma sorunu da düşünülerek kentsel planlamalar yapılmalı” dedi.

“Her 3 gencimizden biri evde oturuyor”

Reklam

Dünyada ortaya çıkan NEET kavramının (istihdamda yer almayan gençler) önemine dikkat çeken Yelkenbiçer, “Her 3 gencimizden birinin evde oturduğunu, okuldan mezun oldukları halde iş aramadıklarını, herhangi bir eğitimde olmadığını söylemek isterim” dedi. Toplumsal kalkınmanın itici güçlerinden birinin yeşil ve dijital dönüşüm olacağına da işaret eden Yelkenbiçer, rekabetçilik açısından sanayinin teşviklerle desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

STILL,ilk seri üretim otonom aracıyla IFOY (International Forklift of The Year) Ödülünü 12’nci kez kazandı

Yayınlanma tarihi

-

 • İÇ LOJİSTİK UZMANI STILL’E ON İKİNCİ IFOY ÖDÜLÜ
  Türkiye’de Arkas Holding ortaklığı olan STILL ARSER markasıyla faaliyetlerini yürüten Almanya Hamburg merkezli iç lojistik şirketi STILL GmbH, prestijli IFOY ödülünü 12’nci kez kazandı. STILL’in ilk seri üretim otonom aracı olan EXV iGo otomatik palet taşıyıcı “mobil robot” kategorisinde yarışarak on ikinci kez ödüle layık görüldü.
  Bu yıl, Hamburg/Baden’de 6 ülkeden finale kalan, toplam 15 iç lojistik firmasının, 16 yenilikçi ürününün sunumuyla IFOY Odülleri gerçekleştirildi. STILL seri üretilen ilk otonom aracı olan EXV iGo ile mobil robot kategorisinde birinci olarak 12’nci kez ödül kazandı.
  “EXV iGo, STILL’in otomasyon portföyünde bir kilometre taşıdır.”
  STILL Satış&Servis İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Müller konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  “IFOY ödülü ile onurlandırılmak, müşteri odaklı yeniliklere verdiğimiz önemi teyit ediyor. EXV iGo, STILL’in yalnızca teknik gelişim anlamında değil, her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak, gelişimlerini ileri taşımanın mükemmel bir örneği. EXV iGo, STILL’in otomasyon portföyünde bir kilometre taşıdır. iGo easy, devreye alma yazılımı sayesinde, küçük filo sahibi şirketler bile otomasyona kolayca başlayabilir. EXV iGo,sanayi ölçeğinde seri üretilen ilk otonom araçtır ve tamamen modüler bir konsepte dayanmaktadır. Süreç otomasyonu, küçük filoya sahip şirketler içinde giderek önemli hale geldi. Bu nedenle kolay erişilebilirliğe, kullanım kolaylığına, güvenilir ve esnek hizmete büyük önem veriyoruz. EXV iGo ile, sektörler arası ihtiyaca, yüksek maliyet verimliliği, hızlı uygulama ve esnek ölçeklenebilirlikle akıllı bir yanıt verebiliriz.”
Devamını oku

Haber

SALİH YALÇIN: IMOW FORKLİFLERİ AVRUPA YAKASI BÖLGE BAYİSİ OLDUK, MÜŞTERİLERİMİZE KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yayınlanma tarihi

-

IMOW marka Forklift markası Avrupa Yakası Bölge Bayisi olarak hizmet veren FTMH Firma Sahibi Salih Yalçın konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu: “IMOW, lityum akülü markalarda son derece önemli bir marka. Biz de IMOW Avrupa Yakası Bölge Bayisi’ni aldık ve hizmete başladık. Türkiye pazarına ilk giren lityum akülü forklift markası IMOW’dur. Lityum akü, bu konuda bir devrimdir. Özellikle 5 saat üzeri çalışanlar için IMOW, çok önemli avantajlar sağlamaktadır sağlık açısından. Yakıt maliyetini çok ciddi düşürmektedir. 5 senede makinenin maliyetini çıkarabiliyor. Uzman Forklift, Avrupa yakasında bir boşluk olduğunu ve bunu benimle değerlendirmek istediklerini söylediler. Ben de kabul ettim. IMOW, Avrupa yakasında tek yetkili bayi olarak hizmet veriyorum. Bu yaşımda onların arasında olmak beni çok mutlu etti. İstanbul Avrupa Yakası’nda Salih Yalçın olarak IMOW’un 1.8 ton 3 teker, 2 ton 4 teker olarak başlıyor. Hemen teslim yapabiliyoruz.

IMOW, YAKITTAKİ TASARRUFTAN 5 YILDA KENDİ PARASINI ÇIKARIYOR

Uzman Forklift, tamamen teknik kökenli bir firma. Burada satış sonrası hizmet veriyorlar. IMOW’un Avrupa Yakası’nda kendi servisleri var. Makine açık olması halinde parametre ayarlarına girilerek birçok servis hizmeti uydu sistemi ile verilebiliyor. Servise gitmeden birçok sorun çözülebiliyor. Çevre dostudur. Sessiz bir çalışma ortamı sunar. Bu makineler 5 saat günlük kullanıyorsa verdikleri parayı 5 yılda yakıttan geri alabilirler. Ekonomiktir. Alan kişiye kazandırır. IMOW markalı makinanızın çalışması halinde çalan kişi bunu çalıştıramaz. Avrupa Yakası bayisi olarak IMOW ile çok önemli işlere imza atacağız.”

 

Reklam
Devamını oku

Haber

Erhan Küçük: LGMG Telehander Tasarım Yenilikler Bakımından Önemli Bir Marka

Yayınlanma tarihi

-

Quaodro Makine LGMG marka personel yükseltici ürünlerinin Türkiye’deki önemli yüzü.Tüm operasyon yönetimini yürütüyor. Müşterilerine, satılan makinalarını uzman ekipleri tarafından oluşan kadrosu ile teslimat süreci içinde eğitim, yedek parça, bakım, servis hizmeti konularında müşteri odaklı bir iş modeli geliştiren dinamik ekibi ile katma değerli hizmetler sunuyor.

Quaodro Makine Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Küçük, Quaodro makine olarak LGMG’nin Türkiye’deki bütün operasyonlarını firma olarak yürüttüklerini belirterek,Tuzla   Orhanlı’da  bulunan sohwroom alanında   LGMG Telehander  ürün  lansmanında TKU Magazin Dijital Yayın grubu Genel Yayın Yönetmeni Metin Şendil’e LGMG yeni telehanderları hakkında şu bilgileri verdi.

 

MERMER FİRMALARI BUNU ÇOK KULLANIYOR

Küçük “LGMG’nin ürettiği 18 metre büyüklüğünde ve 4 ton ağırlığını kaldırabilen makinaları getirdik. Makinanın üzerinde perkins motor var. 75 kilowat, 100 beygir güç üretebiliyor. Şanzıman grubu İtalyan Farrero marka. Gaz vermeden makine, tek düğme ile sağa sola yatabiliyor. Yine gaz vermeden bomları kaldırabiliyor. Radyant lastik kullanılıyor. Özellikle inşaat firmaları, tarım sektöründe uzun mesafe yürütmek istediğiniz zaman bizim makine uzun yürüyüş yapabiliyor. Mermer firmaları bunu çok kullanıyor. İnşaat firmaları bunu kullanabiliyor. Telehander, çok fazla aparatı olan makine ekipmanlarından biridir. LGMG nin özellikleri içinde Kabini geniş, soğutma, radyo yeri var. Kabinin perdeleri olduğunu” söyledi.

Reklam

Operatör rahatlığı düşünülmüş olan LGMG telehander seri, hızlı makine olduğunu belirten Küçük, konuşmasına şöyle devam etti “ Telehander sektördeki  firmaların en çok tercihi ettiği markalardan biridir. LGMG Telehander markası, Tasarım ve yenilik anlamında çok önemli bir yerde bulunuyor. Seneye 22 metre rotasyonlu versiyonunu getirmeyi düşünüyoruz. O, daha da efektif bir makinedir. Durduğu yerde kulesi dönmektedir.  Kocaeli’nde en çok kullanılan markadır. Kocaeli’nden gelenlerden tam not aldık.” dedi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr

Trend olan