Takip Edin

Sektörel Gündem

EGİAD: Girişim Bakanlığı kurulsun

Ege Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, girişimcilikte sıkıntıların aşılması için mevzuat değişikliklerine de ihtiyaç olduğunu söyleyerek, bu konuda Girişimcilik Bakanlığı kurulması önerisinde bulundu.

Yayınlanma tarihi

-

Özlem SARSIN

EGİAD olarak seçimden sonra gelecek hükümetin Girişimcilik Bakanlığı konusunu gündemlerine alması gerektiğini ifade eden Yelkenbiçer, EGİAD ve EGİAD Melekleri olarak da İzmir’de girişimciliğe destek olmak için 2010 yılından beri pek çok projeye hayat vermeye devam ettiklerini belirtti.

İzmir’e yetenekleri çekmek için İzmir Girişim Sermaye Fonu kurulması için 1,5 yıldır çalıştıklarını ve alt yapıyı hazırladıklarını söyleyen Yelkenbiçer, “Bu fonu kurmak için beş portföy yönetim şirketi ile görüştük, hepsi de projemize talip oldu, fakat startı vermemizi bekliyorlar.

Önümüzdeki sene İzmir Girişim Sermaye Fonu’nu hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Öte yandan Egiad Melekleri içerisinde mikro bir fon kurmayı da planlıyoruz. EGİAD Melekleri’ndeki aktif 30 yatırımcı ile bir anonim şirket kurup girişimcilerimizin yatırım taleplerine daha hızlı cevap vermeyi amaçlıyoruz.

Ayrıca bu projemizin ileride kurulacak olan İzmir Girişim Sermaye Fonu’na da fayda sağlayacağını ve oluşacak knowhow’un da Fon’a aktarılması için iyi bir fırsat olacağını düşünüyoruz, seçimden sonra anonim şirket kurma sürecimizi hızlandıracağız. EGİAD Melekleri kapsamında, 2 tane AB Projemiz var bunlardan biri Derin teknoloji Yatırımcılığı. Diğer bir çalışmamız da Create In İzmir, yani İzmir’de Yarat Projesidir” dedi.

Reklam

“Önümüzdeki iki yıl bedel ödeyeceğiz”

Ülkede güven ortamı sağlandığında yurtdışında yatırım yapmış pek çok Türk yatırımcının da Türkiye’de yatırıma geleceğine inandıklarını söyleyen Yelkenbiçer, dünya piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmeler ve Türkiye’nin yaşayacağı seçim süreci nedeni ile önümüzdeki iki yıl sıkıntılı bir dönem olacağını düşündüklerini belirtti. Yelkenbiçer, sözlerini şöyle sürdürdü: *FED in faiz artışı ve bankacılık sektörünün sıkıntı içinde olması bizleri de olumsuz etkiliyor. Bizde de ekonomik politikalar değişti, seçim sonucu ne olursa olsun 2 yıl bir bedel ödeyeceğiz. Eğer güven ortamı sağlanırsa sıkıntıdan çıkabiliriz ama kısa vadede iyimser bir tablo yok ortada.

“REKABERLİK bekliyoruz’’

Türkiye’nin aydınlık bir geleceğe sahip olmasını istediklerine dikkat çeken Yelkenbiçer, “Bir STK olarak siyasetten genel beklentimiz çatışmacı yapının ortadan kalkması. Dünyada REKABERLİK diye bir olgu ortaya çıktı hem rekabet edersiniz hem de birliktelik yaparsınız, biz buna çok değer veriyoruz” diye konuştu. İş dünyası olarak hukuksal alanda bir güven tahsisine ihtiyaç olduğunu dile getiren Yelkenbiçer, “Toplumsal barış için de bu şart. Ayrıca özellikle metropollerde, barınma sorunu da düşünülerek kentsel planlamalar yapılmalı” dedi.

“Her 3 gencimizden biri evde oturuyor”

Reklam

Dünyada ortaya çıkan NEET kavramının (istihdamda yer almayan gençler) önemine dikkat çeken Yelkenbiçer, “Her 3 gencimizden birinin evde oturduğunu, okuldan mezun oldukları halde iş aramadıklarını, herhangi bir eğitimde olmadığını söylemek isterim” dedi. Toplumsal kalkınmanın itici güçlerinden birinin yeşil ve dijital dönüşüm olacağına da işaret eden Yelkenbiçer, rekabetçilik açısından sanayinin teşviklerle desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku

Trend olan