Takip Edin

Üst Yapı Ekipmanları

DAF TRUCKS YENİ NESİL TEKNOLOJİ ÇEKİCİLERİ İLE İDEAL İMKANLAR SUNUYOR, EZBER BOZUYOR

Yayınlanma tarihi

-

DAF Truks yeni nesil XF, XG ve XG+ çekici araçlaı ile geleceği başlatıyor. Ağır nakliye ,proje ,lojistik sektöründe ki pazar payını artırmak ,verimlilik, güvenlik ve sürücü konforunda yeni bir standart belirleyen DAFTruks N.V. 25.10.2022 tarihin’de yeni araçlarının test sürüşlerinin   basın  tanıtımını İzmit/ Körfez pistin’de gerçekleştirdi.DAF ,,yeni çekici araçlarında şoför için en iyi teknoloijiyi  sunuyor.

DAF, tamamen yeni bir seri ile yeni bir standart belirliyor. Yeni Nesil DAF XF, XG ve XG+ en yüksek kaliteyi, %10 iyileştirilmiş yakıt verimliliğini ve eksiksiz aktif ve pasif güvenlik paketlerini, eşsiz kamyon tasarımı ile birleştirerek farkını ortaya koyuyor.Avrupa Komisyonu, emisyonların (CO2) azaltılması, yol güvenliği ve sürücü konforu açısından sınırları zorlayarak yeni kütle ve boyut düzenlemeleri getirmiştir. DAF, yeni düzenlemelerin sunduğu ek özgürlüğü kullanarak son derece çekici ve aerodinamik bir tasarıma sahip yeni nesil kamyonları piyasaya süren Avrupalı kamyon üreticileri arasında ilk sırada yer alıyor.1997’de ilk neslinin ortaya çıkmasından bu yana, ‘Uluslararası Yılın Kamyonu’ ödülüne layık görülen DAF XF’in çeşitli nesilleri imaj lideri olduğunu kanıtladı.Toplamda en az 650.000 XF kamyon satılmakta ve Dünya çapında 50’den fazla ülkede sahiplerine mükemmel kalite ve kârlılık sunmaktadır.

Yeni Nesil XF

Sektör lideri aerodinami, en yüksek enerji verimliliği ve en düşük CO2 emisyonları için ön tarafta 160 mm uzama ile tamamen yeni bir kabin tasarımına sahip olan Yeni Nesil XF, çok beğenilen ve halen mevcut olan XF Super Space Cab ve Space Cab ile karşılaştırıldığında 75 mm daha alçak bir kabin verisine sahip, geniş ön cam ve ultra alçak kemer çizgisi ile birlikte doğrudan görüş sağlar ve özellikle Savunmasız Yol Kullanıcıları açısından sektör lideri güvenliğe katkıda bulunur. Yeni XF’de ayakta durma yüksekliği mükemmeldir ve kabin içindeki konuma bağlı olarak 1.900 ile 2.075 mm arasındadır.

 

Reklam

Yeni Nesil XG ve XG+

yeni kütle ve boyut düzenlemelerinden maksimum fayda sağlayan DAF, XF’ye ek olarak XG ve XG+ 160 mm uzatılmış ön kısmın yanı sıra, çalışmak, yaşamak ve uyumak için eşsiz bir alan sağlamak üzere kabinin arka kısmında en az 330 mm ekstra uzunluğa sahip.

XG ve XG+’nın kabin yüksekliği Yeni Nesil XF’den 125 mm daha yüksek olduğu sürüş anında görünmekte. Araçlar ,Yarı düz zemin, yalnızca 3 basamakla kolay erişim ve mükemmel doğrudan görüş için harika bir oturma pozisyonunun optimum kombinasyonunu sağlıyor.

ERSOYLU: DAF’IN TERCİH EDİLMESİNDE BİRDEN FAZLA NEDEN VAR

DAF Türkiye Satış Direktörü Mert Ersoylu, ürünlerinizin tercih edilmesindeki nedenlerle ilgili olarak şunları söyledi: “Tercih edilmemizde 3 parametre var. Bunlar, güvenlik, sürüş konforu ve verimlilik. Hem sürücünün hem de sürücünün etrafındaki diğer etkenler (yaya, bisikletli vs.) için ultra güvenlik sistemleri ile beraber geliyor. Kör noktaları da gözeterek üstün bir sürüş sistemi getiriyor. Ekstra pasif ve aktif kontrol sistemi var. Üstün sürüş konforunu da sağlıyoruz. Verimlilikte yüzde 10 yakıt tasarrufu sağlıyoruz. 200 bin km servis maliyetlerinde toplam işletme maliyetlerini de aşağı çekiyor. Biz, aşk üç harftir. O da DAF diyoruz. Bu araçları 1 kere kullandığınızda bu araçlara aşık olmamak elde değil. Sürücüler evlerinde geçirdikleri zamandan daha fazlasını bu araçlarda geçiriyorlar. Sürücülerimiz için her türlü kontrolü sağlıyoruz. Burada amacımız her türlü araçlarımızla ilgili sürücülerimizin araçlara dokunmasını sağlamak. Araçlarımızla ilgili bilgi almalarını sağlamak. Araçlarımızı deneyimlemelerini sağlamak.”

Reklam

MERT İNTEPE: YENİ NESİL ARAÇLAR GİDERLERİ MİNİMİZE EDİYOR

DAF Ekonomik Sürüş Eğitim Sorumlusu Mert İntepe, yeni nesil araçlarla ilgili, “DAF’ın XF ve XG Plus araçlarının Türkiye lansmanı yapıyoruz. DAF Akademi burada lansman düzenliyoruz. Ben, Mert İntepe ve Ayhan Gökdemir olarak Adex Akademi olarak bu lansmanda yer alıyoruz. Amacımız yeni nesil arabaların teknolojisini göstermek ve insanlara kullandırmak. Yeni nesil araçlarımız ekonomiktir. Verimlilik sağlamaktadır. Yakıt ekonomisi, sürücü emniyeti ve sürücü konforu, koltukların konumu, iç yaşam kalitesinin artırılması, standartların artırılması ön planda yer almıştır. Türkiye pazarına yeni nesil arabaları tanıtmayı hedefliyoruz. Bu arabalar bizler tarafından Hollanda’dan buraya 3 bin km dolu yüklerle geldi. 5 günlük süren bir seyahat ile hız limitlerine uyarak geldik. Araçlarımızın yol tutuşu, güvenliği, konforu, şoförler için düşünülen yaşam alanları son derece ileri seviyede. Yeni nesil arabalar tüm özellikleri ile yılda 100 bin km yapan bir araba için 50 filoluk bir alanı düşünürsek her 50 araç, 1 aracı amorti ediyor. 50 aracın 1 aracı yılda 100 bin km’lik ortalama ile amorti etmesi de son derece yüksek bir rakamdır. Araçlar artık km bazında çok ciddi verimlilik sağlamaktadır. Sürüş emniyeti, sürüş konforu, yakıt gideri gibi giderlerden çok para kazanırlar” ifadesini kullandı.

AHMET UĞUR: DAF, YENİ NESİL ARAÇLARDA SÜRÜCÜLERİN VE DIŞ ETKENLERİN GÜVENLİĞİNİ DÜŞÜNMEKTEDİR

Bursa Ağır Vasıta A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Uğur, “DAF, yeni nesil çekicileri üreten firmalardan biri oldu. Yeni kabin çekicileri ile Türkiye piyasasına bir ilki de sunmuş oldu. Yılın 2. çeyreğinde ülkemizde olacak. Yeni nesil araçlar, verimlilik ve şoförün rahatlığı konusunda çok önemli imkanlar sunuyor. DAF her geçen gün Pazar payını artırıyor. Çekici olarak DAF’ın Pazar lideri olacağını öngörüyoruz. 4*2 çekiciler ile DAF, sektörün öncüsüdür. Şoförün rahatlığı, konfor gibi alanlar bu araçlarda çok ciddi düşünüldü. Güvenlikten tutun da yaşam alamlarına, görüş alanlarına kadar her konu en ileri düzeyde düşünülmüştür. Ağır nakliye, proje işi yapan sürücülerin bu araçları tercih etmektedir. Şoför güvenliği, yaya güvenliği, bisiklet güvenliği her şekilde düşünülmüştür. DAF’ta kör nokta diye bir şey kalmamıştır” dedi.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üst Yapı Ekipmanları

MÜŞTERİ İHTİYACINI ANLAMA

Yayınlanma tarihi

-

MÜŞTERİ İHTİYACINI ANLAMA

ELS Lift, 2008’den bu yana Türkiye’nin global ölçekte faaliyet gösteren tek büyük ve yerli personel yükseltici platform üreticisidir.

Şirketimiz kurulduğu ilk günden beri, dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamak ve çözümler üretmek üzerine çalışmaktadır. Personel yükseltici platformlara karşı artan talepler doğrultusunda, ELS Lift ürün serisine 5 metrenin altı ve 14 metreye kadar çalışma imkânı sunan makaslı personel yükseltici platformlar, akülü eklemli ve dikey personel yükseltici platform kategorilerinde ürünler eklemiştir. ELS Lift, personel yükseltici platform pazarının büyük bir parçası olan kiralama şirketlerinin yanı sıra, birçok çeşitli endüstriyel alanda faaliyet gösteren (inşaat, bakım, onarım, temizlik, havacılık, savunma sanayi vb.) son kullanıcılara da ulaşmaya devam etmektedir.

GÜVENLİ BAKIM VE ONARIM DSTEĞİ

ELS Lift olarak, filonuzdaki ekipmanlarınıza güvenli bakım ve onarım desteği sağlayarak, işletmenizin sürekli olarak aktif ve operasyonel olmasını sağlıyoruz. Ekipmanlarınızın sorunsuz çalışması ve en üst performansta çalışması için deneyimli ve uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Reklam
Devamını oku

Haber

Kurulu Kapasitesini 2.5 Kat Artıracak, 2023’te % 25 Büyüyecek

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’nin en büyük Kablo Gruplama oyun kurucularından biri olarak Eskişehir OSB’de Arçelik’ten Vestel’e, Beko’dan Vitra’ya kadar alanında lider markalara hizmet sunan Baycan AŞ, 2022 yılında 470 milyon TL ciroya ulaştı. 2023’ün Baycan’ın atak yılı olacağını vurgulayan Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, 2023’te kurulu kapasitelerini 2.5 kat artıracaklarını ve % 25 büyüyeceklerini açıkladı. Baycan, Türkiye beyaz eşya sektöründe kablo gruplama firmaları arasında ilk beşte yer almaktadır. Bu pazarın büyüklüğü 2.3 milyar TL’dir ve Baycan’ın bu sektördeki payı % 20’dir. Baycan Elektrik, bir çatı altında 1.000 kişi ile hizmet vermektedir ve % 80 kadın çalışan sayısı ile sektörün kadın istihdamına en çok yer veren firmaların başında gelmektedir.

Eskişehir OSB 7. Cadde’de kablo gruplamada faaliyet gösteren Baycan AŞ., 1967 yılında Erdoğan Kılıç tarafından kurulmuştur. 10.000 m² arazi üzerinde yerleşik olan tesisinde, CO2 ve diğer sera gazı salımı bulundurmayarak yeşil bir kuruluş politikasını benimseyen Baycan Elektrik, kablo gruplamadaki yılların deneyimi ve başarısıyla piyasanın önde gelen beyaz eşya üreticileri ile iş birliği içerisindedir.  Arçelik’ten Vestel’e, Beko’dan Vitra’ya kadar Türkiye’nin en önemli markalarına partner hizmeti sunan Baycan AŞ, kablo gruplamanın yanı sıra savunma sanayi için tercih edilen tedarikçi yapısıyla önemli bir başarıya imza atarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

TÜRKİYE, AVRUPA’NIN EN BÜYÜK BEYAZ EŞYA ÜRETİCİSİ KONUMUNDA

Türkiye Kablo Gruplaması ve Özel Kablo Gruplamaları’nın ekonomik pazar büyüklüğünün 4.8 milyar dolar olduğunu ifade eden Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, 2021 verilerine göre Türkiye’de üretilen ve ihraç edilen beyaz eşyanın 5.3 milyar dolar olduğunu söyledi. Avrupa’nın en büyük beyaz eşya üreticisinin hacim yönünden Türkiye olduğunu vurgulayan Yılmaz, Türkiye’nin Avrupa’da beyaz eşya pazarında talepler yönünden 6. sırada yer aldığının özenle altını çizdi. Yılmaz, Türkiye ve dünya sektörüne yönelik olarak şu bilgileri verdi: “2019 sektör verilerine göre ülkemiz 3,7 milyar TL yerli pazar büyüklüğüne sahiptir. Yine aynı dönem Baycan Elektrik olarak % 3,14 pazar payı ile sektörde oyun kurucu olarak yer almaktayız. 2019 verilerinde dünya toplam ticareti 4 trilyon dolardır ve bu ticaretin ortalama 78 milyar doları içerisinde bulunduğumuz ‘elektronik ve elektrik telleri ve kablolarının imalatı’ sektörüne aittir. Bu hacim, ülkemiz hacminin % 1seviyelerine denk gelmektedir.”

ARÇELİK TARAFINDAN ‘EN İYİ TEDARİKÇİ’ ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

Reklam

Baycan Elektrik Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret AŞ., 1967 yılında İstanbul’da 20 kişilik Arçelik’e sertifikalı tedarikçi bir atölye olarak kurulmuştur. 1988 yılında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 7.500 metrekarelik tesisine taşınmıştır. 1992 yılında Arçelik’ten En İyi Tedarikçi ödülünü alan firma, uzun süreli ortaklıklar geliştirme yönünde ilerlemiştir. 1994 yılında ISO 9001, 2019 yılında ise IATF F16949 sertifikaları almıştır. 2014 yılında Vestel ile çalışmaya başlayan Baycan, 2022 yılında Haier’in sertifikalı bir tedarikçisi haline gelmiştir. Aynı yıl havacılık ve savunma sanayide AS 9100 belgesi alarak sertifikalı bir tedarikçi olarak yer kazanmıştır. Baycan Elektrik’in 13.500 metrekarelik yeni fabrika yatırımının 2023 yılının ikinci döneminde bitimi öngörülmektedir.

470 MİLYON TL CİROYA ULAŞTI YÜZDE 27 BÜYÜDÜ

Çalışmalarının odağında müşteri memnuniyeti ve kalitenin olduğunu ifade eden Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, “Gerek ülke pazar payındaki pay oranımız gerekse ihracattaki potansiyel hacmimiz göz önünde bulundurulduğunda stratejik olarak ihracattaki hedef pazarlarımızın AB, ABD ve Afrika ülkeleri olduğunu söyleyebiliriz. Avrupa, Afrika ve Rusya pazarlarına da direkt ya da endirekt yoldan ihracat yapmaktayız” dedi. İhracatta daha geniş bir pazara yayılacaklarını aktaran Yılmaz, 2022 yılında; 470 Milyon TL ciroya ulaştıklarını ve 2022’de 2019 yılına göre % 27 büyüdüklerini söyledi. Yılmaz, “2020 yılı itibarıyla tüm sektörleri derinden etkileyen coronavirus pandemisi sebebiyle iki yılda ortalama % 18 dolaylarında büyüme ile devam ettirilmiştir. Bu dönemde beyaz eşya (soğutucu grupları ve hijyen ürünleri) ihtiyaçlarına yönelim artmasıyla sektör gaza basarak beklentilerin üzerinde bir katma değere ulaşmıştır. 2022 yılına bakıldığında bazı çip krizleri, global taleplerin düşmesi gibi etkenlerle % 9 civarında düşüş göstermektedir” dedi.

İKİNCİ TESİSİMİZİ FAAL DURUMA GEÇİRECEĞİZ 2023’TE % 25 BÜYÜYECEĞİZ

Eskişehir OSB içerisinde iki farklı adreste fabrikaları bulunduğunu aktaran Yılmaz, bu fabrikalardan ilkinin 7. caddedeki merkez ve fabrika-1 tesisi olduğunu; ikincisinin ise 20. caddede bulunan fabrika-2 tesisi olduğunu belirterek şu bilgileri verdi:

Reklam

“10.000 metrekare toplam alana sahip ilk tesisimiz vardiya şartlarıyla birlikte kapasitesinin önemli bir bölümünü doldurmaktadır. Girişimlerimizle birlikte yeni aday (savunma sanayi) müşterilerimize rezerve ettiğimiz ikinci tesisimizi faal duruma geçirmeyi planlıyoruz. Mevcut kurulu kapasitemizi 2,5 kat daha artıracak bu yeni tesisin tüm yatırımları tamamlanmış yalnızca üretime ait makine ve teçhizat (özel) yatırımı yapılacaktır. 2022 yılında başlatılarak devam ettirilen Haier ve Arçelik A.Ş. Romanya fabrikalarındaki süreçler 2023 yılbaşı itibarıyla sonuçlanmıştır. Doğrudan ihracat Arçelik Romanya buzdolabı işletmesine yapılmaktadır. AB, ABD, Afrika ve Rusya pazarlarına da aralıklarla ihracatımız vardır. Bu alanda araştırma ve yeni pazarlara açılabilmek için pazarlama yöneticiliği aktif hale getirilecektir. 2022 yılında yatırımı tamamlanan ve 2023 yılbaşında devreye alınan GES projemiz, 700 bin kWh üretim kapasitesine sahiptir ve tüm enerji tüketimimizi karşılamaktadır. Bu kazanım, müşterilerimizin genel gider maliyetlerine yansıyacak olup fiyat rekabetini daha da güçlü halde getirecektir. Baycan, Eskişehir OSB Bölgesi’ne GES projesi üreten ilk firmalar arasındadır. ISO 14001 ve ISO 50001 belgeleri gereği ile de çevreci ve bir o kadar da enerji tasarrufuna önem veren bacasız firmadır. 2023 yılı öngörümüz yeni müşteri projelerimizle birlikte % 25 oranında büyümektir.”

TKÜMAGAZİN

Devamını oku

Üst Yapı Ekipmanları

MAN’ın Başarılı Yetkili Servisleri Ödüllerini Aldı

Yayınlanma tarihi

-

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., 2022 yılı 2. Dönem Yetkili Servisler toplantısı Ankara’da gerçekleştirdi. Yetkili Servis Değerlendirme ve Geliştirme programı kapsamında başarılı olan MAN Yetkili Servisleri, düzenlenen özel bir törenle ödüllerine kavuştu. Üç farklı kategoride yapılan değerlendirmeler sonucunda B Tipi Yetkili Servisler kategorisinde İzmir Avos Yetkili Servisi, C Tipi Yetkili Servisler kategorisinde ise Erzurum Doğu-Trans Yetkili Servisi birinci oldu. Ayrıca müşteri memnuniyet anketlerindeki başarılı performansı ile öne çıkan İzmir Avos Otomotiv, Müşteri Memnuniyeti kategorisinde ilk sırada yer aldı.

MAN’ın Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm yetkili servisleri MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin ev sahipliğinde 22 Aralık’ta Ankara’da bir araya geldi. MAN ve Yetkili Servis yöneticileri toplantı öncesi verilen akşam yemeğinde MAN markasının ruhunu yeniden yaşarken, 2022 yılını değerlendirme ve 2023’ün de vizyonu hakkında konuşma fırsatı buldular.

“İlave Yetkili Servis noktalarımız ve kesintisiz hizmetlerimiz ile fark yaratıyoruz”

MAN Yetkili Servisler toplantısında konuşan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Müşteri Hizmetleri Direktörü Aydın Yumrukçal, Türkiye’nin farklı noktalarda hizmet sunan MAN Yetkili Servisleri ile bir arada olmaktan mutlu olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Gelişen piyasa koşullarında fark yaratmak için önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de satış sonrasında müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerimize kesintisiz devam ediyoruz. Daha hızlı ve kaliteli çözümlere odaklanabilmek için de dijitalleşmeye özel önem veriyoruz. Bunun yanında servis ağımızı daha da geliştirmeyi sürdürüyoruz. Bir taraftan servis ağımızı ilave servis noktaları ile yaygınlaştırırken, diğer taraftan da müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdiğimiz kampanyalarla ‘yaşam boyu iş ortağı’ olma felsefemizi devam ettiriyoruz. Yıl içinde büyük bir titizlikle yürüttüğümüz denetlemeler ile servis ağımızı değerlendiriyoruz. Bu denetlemelerle hem müşterilerimizin MAN markası altıda aldıkları hizmetlerin kalitesini standartlaştırıyor hem de hizmet standardımızı daha da ileriye taşımaya çalışıyoruz. MAN Ailesi olarak, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte sektörde fark yaratmaya ve yeniliklerimizle sektöre öncülük etmeye devam edeceğiz.”

Reklam

“Hedefimiz; hizmet ve servis ağı kalitemizi daha da üst noktalara taşımak”

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Servis Ağı ve İş Geliştirme Müdürü Gamze Harmandalı ise, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Hedefimiz müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerimizi ve servis ağı kalitemiz sürekli değerlendirerek, sunduğumuz hizmeti ve hizmet kalitemizi daha da üst noktalara taşımaktır. Her geçen gün başarılı partnerlerimizle geliştirdiğimiz servis ağımız ile müşterilerimizin ‘yaşam boyu is ortağı’ olmaya devam edeceğiz.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan