Takip Edin

Üst Yapı Ekipmanları

MÜŞTERİ İHTİYACINI ANLAMA

Yayınlanma tarihi

-

MÜŞTERİ İHTİYACINI ANLAMA

ELS Lift, 2008’den bu yana Türkiye’nin global ölçekte faaliyet gösteren tek büyük ve yerli personel yükseltici platform üreticisidir.

Şirketimiz kurulduğu ilk günden beri, dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamak ve çözümler üretmek üzerine çalışmaktadır. Personel yükseltici platformlara karşı artan talepler doğrultusunda, ELS Lift ürün serisine 5 metrenin altı ve 14 metreye kadar çalışma imkânı sunan makaslı personel yükseltici platformlar, akülü eklemli ve dikey personel yükseltici platform kategorilerinde ürünler eklemiştir. ELS Lift, personel yükseltici platform pazarının büyük bir parçası olan kiralama şirketlerinin yanı sıra, birçok çeşitli endüstriyel alanda faaliyet gösteren (inşaat, bakım, onarım, temizlik, havacılık, savunma sanayi vb.) son kullanıcılara da ulaşmaya devam etmektedir.

GÜVENLİ BAKIM VE ONARIM DSTEĞİ

ELS Lift olarak, filonuzdaki ekipmanlarınıza güvenli bakım ve onarım desteği sağlayarak, işletmenizin sürekli olarak aktif ve operasyonel olmasını sağlıyoruz. Ekipmanlarınızın sorunsuz çalışması ve en üst performansta çalışması için deneyimli ve uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kurulu Kapasitesini 2.5 Kat Artıracak, 2023’te % 25 Büyüyecek

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’nin en büyük Kablo Gruplama oyun kurucularından biri olarak Eskişehir OSB’de Arçelik’ten Vestel’e, Beko’dan Vitra’ya kadar alanında lider markalara hizmet sunan Baycan AŞ, 2022 yılında 470 milyon TL ciroya ulaştı. 2023’ün Baycan’ın atak yılı olacağını vurgulayan Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, 2023’te kurulu kapasitelerini 2.5 kat artıracaklarını ve % 25 büyüyeceklerini açıkladı. Baycan, Türkiye beyaz eşya sektöründe kablo gruplama firmaları arasında ilk beşte yer almaktadır. Bu pazarın büyüklüğü 2.3 milyar TL’dir ve Baycan’ın bu sektördeki payı % 20’dir. Baycan Elektrik, bir çatı altında 1.000 kişi ile hizmet vermektedir ve % 80 kadın çalışan sayısı ile sektörün kadın istihdamına en çok yer veren firmaların başında gelmektedir.

Eskişehir OSB 7. Cadde’de kablo gruplamada faaliyet gösteren Baycan AŞ., 1967 yılında Erdoğan Kılıç tarafından kurulmuştur. 10.000 m² arazi üzerinde yerleşik olan tesisinde, CO2 ve diğer sera gazı salımı bulundurmayarak yeşil bir kuruluş politikasını benimseyen Baycan Elektrik, kablo gruplamadaki yılların deneyimi ve başarısıyla piyasanın önde gelen beyaz eşya üreticileri ile iş birliği içerisindedir.  Arçelik’ten Vestel’e, Beko’dan Vitra’ya kadar Türkiye’nin en önemli markalarına partner hizmeti sunan Baycan AŞ, kablo gruplamanın yanı sıra savunma sanayi için tercih edilen tedarikçi yapısıyla önemli bir başarıya imza atarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

TÜRKİYE, AVRUPA’NIN EN BÜYÜK BEYAZ EŞYA ÜRETİCİSİ KONUMUNDA

Türkiye Kablo Gruplaması ve Özel Kablo Gruplamaları’nın ekonomik pazar büyüklüğünün 4.8 milyar dolar olduğunu ifade eden Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, 2021 verilerine göre Türkiye’de üretilen ve ihraç edilen beyaz eşyanın 5.3 milyar dolar olduğunu söyledi. Avrupa’nın en büyük beyaz eşya üreticisinin hacim yönünden Türkiye olduğunu vurgulayan Yılmaz, Türkiye’nin Avrupa’da beyaz eşya pazarında talepler yönünden 6. sırada yer aldığının özenle altını çizdi. Yılmaz, Türkiye ve dünya sektörüne yönelik olarak şu bilgileri verdi: “2019 sektör verilerine göre ülkemiz 3,7 milyar TL yerli pazar büyüklüğüne sahiptir. Yine aynı dönem Baycan Elektrik olarak % 3,14 pazar payı ile sektörde oyun kurucu olarak yer almaktayız. 2019 verilerinde dünya toplam ticareti 4 trilyon dolardır ve bu ticaretin ortalama 78 milyar doları içerisinde bulunduğumuz ‘elektronik ve elektrik telleri ve kablolarının imalatı’ sektörüne aittir. Bu hacim, ülkemiz hacminin % 1seviyelerine denk gelmektedir.”

ARÇELİK TARAFINDAN ‘EN İYİ TEDARİKÇİ’ ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

Reklam

Baycan Elektrik Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret AŞ., 1967 yılında İstanbul’da 20 kişilik Arçelik’e sertifikalı tedarikçi bir atölye olarak kurulmuştur. 1988 yılında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 7.500 metrekarelik tesisine taşınmıştır. 1992 yılında Arçelik’ten En İyi Tedarikçi ödülünü alan firma, uzun süreli ortaklıklar geliştirme yönünde ilerlemiştir. 1994 yılında ISO 9001, 2019 yılında ise IATF F16949 sertifikaları almıştır. 2014 yılında Vestel ile çalışmaya başlayan Baycan, 2022 yılında Haier’in sertifikalı bir tedarikçisi haline gelmiştir. Aynı yıl havacılık ve savunma sanayide AS 9100 belgesi alarak sertifikalı bir tedarikçi olarak yer kazanmıştır. Baycan Elektrik’in 13.500 metrekarelik yeni fabrika yatırımının 2023 yılının ikinci döneminde bitimi öngörülmektedir.

470 MİLYON TL CİROYA ULAŞTI YÜZDE 27 BÜYÜDÜ

Çalışmalarının odağında müşteri memnuniyeti ve kalitenin olduğunu ifade eden Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, “Gerek ülke pazar payındaki pay oranımız gerekse ihracattaki potansiyel hacmimiz göz önünde bulundurulduğunda stratejik olarak ihracattaki hedef pazarlarımızın AB, ABD ve Afrika ülkeleri olduğunu söyleyebiliriz. Avrupa, Afrika ve Rusya pazarlarına da direkt ya da endirekt yoldan ihracat yapmaktayız” dedi. İhracatta daha geniş bir pazara yayılacaklarını aktaran Yılmaz, 2022 yılında; 470 Milyon TL ciroya ulaştıklarını ve 2022’de 2019 yılına göre % 27 büyüdüklerini söyledi. Yılmaz, “2020 yılı itibarıyla tüm sektörleri derinden etkileyen coronavirus pandemisi sebebiyle iki yılda ortalama % 18 dolaylarında büyüme ile devam ettirilmiştir. Bu dönemde beyaz eşya (soğutucu grupları ve hijyen ürünleri) ihtiyaçlarına yönelim artmasıyla sektör gaza basarak beklentilerin üzerinde bir katma değere ulaşmıştır. 2022 yılına bakıldığında bazı çip krizleri, global taleplerin düşmesi gibi etkenlerle % 9 civarında düşüş göstermektedir” dedi.

İKİNCİ TESİSİMİZİ FAAL DURUMA GEÇİRECEĞİZ 2023’TE % 25 BÜYÜYECEĞİZ

Eskişehir OSB içerisinde iki farklı adreste fabrikaları bulunduğunu aktaran Yılmaz, bu fabrikalardan ilkinin 7. caddedeki merkez ve fabrika-1 tesisi olduğunu; ikincisinin ise 20. caddede bulunan fabrika-2 tesisi olduğunu belirterek şu bilgileri verdi:

Reklam

“10.000 metrekare toplam alana sahip ilk tesisimiz vardiya şartlarıyla birlikte kapasitesinin önemli bir bölümünü doldurmaktadır. Girişimlerimizle birlikte yeni aday (savunma sanayi) müşterilerimize rezerve ettiğimiz ikinci tesisimizi faal duruma geçirmeyi planlıyoruz. Mevcut kurulu kapasitemizi 2,5 kat daha artıracak bu yeni tesisin tüm yatırımları tamamlanmış yalnızca üretime ait makine ve teçhizat (özel) yatırımı yapılacaktır. 2022 yılında başlatılarak devam ettirilen Haier ve Arçelik A.Ş. Romanya fabrikalarındaki süreçler 2023 yılbaşı itibarıyla sonuçlanmıştır. Doğrudan ihracat Arçelik Romanya buzdolabı işletmesine yapılmaktadır. AB, ABD, Afrika ve Rusya pazarlarına da aralıklarla ihracatımız vardır. Bu alanda araştırma ve yeni pazarlara açılabilmek için pazarlama yöneticiliği aktif hale getirilecektir. 2022 yılında yatırımı tamamlanan ve 2023 yılbaşında devreye alınan GES projemiz, 700 bin kWh üretim kapasitesine sahiptir ve tüm enerji tüketimimizi karşılamaktadır. Bu kazanım, müşterilerimizin genel gider maliyetlerine yansıyacak olup fiyat rekabetini daha da güçlü halde getirecektir. Baycan, Eskişehir OSB Bölgesi’ne GES projesi üreten ilk firmalar arasındadır. ISO 14001 ve ISO 50001 belgeleri gereği ile de çevreci ve bir o kadar da enerji tasarrufuna önem veren bacasız firmadır. 2023 yılı öngörümüz yeni müşteri projelerimizle birlikte % 25 oranında büyümektir.”

TKÜMAGAZİN

Devamını oku

Üst Yapı Ekipmanları

MAN’ın Başarılı Yetkili Servisleri Ödüllerini Aldı

Yayınlanma tarihi

-

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., 2022 yılı 2. Dönem Yetkili Servisler toplantısı Ankara’da gerçekleştirdi. Yetkili Servis Değerlendirme ve Geliştirme programı kapsamında başarılı olan MAN Yetkili Servisleri, düzenlenen özel bir törenle ödüllerine kavuştu. Üç farklı kategoride yapılan değerlendirmeler sonucunda B Tipi Yetkili Servisler kategorisinde İzmir Avos Yetkili Servisi, C Tipi Yetkili Servisler kategorisinde ise Erzurum Doğu-Trans Yetkili Servisi birinci oldu. Ayrıca müşteri memnuniyet anketlerindeki başarılı performansı ile öne çıkan İzmir Avos Otomotiv, Müşteri Memnuniyeti kategorisinde ilk sırada yer aldı.

MAN’ın Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm yetkili servisleri MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin ev sahipliğinde 22 Aralık’ta Ankara’da bir araya geldi. MAN ve Yetkili Servis yöneticileri toplantı öncesi verilen akşam yemeğinde MAN markasının ruhunu yeniden yaşarken, 2022 yılını değerlendirme ve 2023’ün de vizyonu hakkında konuşma fırsatı buldular.

“İlave Yetkili Servis noktalarımız ve kesintisiz hizmetlerimiz ile fark yaratıyoruz”

MAN Yetkili Servisler toplantısında konuşan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Müşteri Hizmetleri Direktörü Aydın Yumrukçal, Türkiye’nin farklı noktalarda hizmet sunan MAN Yetkili Servisleri ile bir arada olmaktan mutlu olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Gelişen piyasa koşullarında fark yaratmak için önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de satış sonrasında müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerimize kesintisiz devam ediyoruz. Daha hızlı ve kaliteli çözümlere odaklanabilmek için de dijitalleşmeye özel önem veriyoruz. Bunun yanında servis ağımızı daha da geliştirmeyi sürdürüyoruz. Bir taraftan servis ağımızı ilave servis noktaları ile yaygınlaştırırken, diğer taraftan da müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdiğimiz kampanyalarla ‘yaşam boyu iş ortağı’ olma felsefemizi devam ettiriyoruz. Yıl içinde büyük bir titizlikle yürüttüğümüz denetlemeler ile servis ağımızı değerlendiriyoruz. Bu denetlemelerle hem müşterilerimizin MAN markası altıda aldıkları hizmetlerin kalitesini standartlaştırıyor hem de hizmet standardımızı daha da ileriye taşımaya çalışıyoruz. MAN Ailesi olarak, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte sektörde fark yaratmaya ve yeniliklerimizle sektöre öncülük etmeye devam edeceğiz.”

Reklam

“Hedefimiz; hizmet ve servis ağı kalitemizi daha da üst noktalara taşımak”

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Servis Ağı ve İş Geliştirme Müdürü Gamze Harmandalı ise, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Hedefimiz müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerimizi ve servis ağı kalitemiz sürekli değerlendirerek, sunduğumuz hizmeti ve hizmet kalitemizi daha da üst noktalara taşımaktır. Her geçen gün başarılı partnerlerimizle geliştirdiğimiz servis ağımız ile müşterilerimizin ‘yaşam boyu is ortağı’ olmaya devam edeceğiz.

Devamını oku

Üst Yapı Ekipmanları

ÖZNALÇACI: MECPROM, KAPASİTEMİZİ İKİ KATINA ÇIKARACAĞIZ

Yayınlanma tarihi

-

MECPROM Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öznalçacı, “2022’deki başarı ivmemizi 2023’te de üretimimizi artırarak devam edeceğiz. Aylık bazda, yılın ilk yarısı için üretim kapasitemizi iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Üretim kapasitesini iki katına çıkarma amaçlı tedarikçi alt yapısında ve mavi yaka istihdam sayısında artışa gidilmiştir” dedi.

MECPROM Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öznalçacı, “MECPROM 2020 yılında, kara ve deniz sektöründe sivil ve askeri alanlarda hizmet vermek adına, mühendislik proje yönetimi ve üretim firmaları arasında inovatif, rekabetçi, müşterilerine esnek ve ekonomik çözüm sunan bir marka olmak amaca ile kurulmuş olup, bu kapsamda müşteri ihtiyacı odağında öncelikle kara ve deniz sektörü olmak üzere bu sektörlerde kaldırma, yükleme, taşıma ve kurtarma sistemlerinin tasarımını ve üretimini gerçekleştirmek amaçlı kurulmuştur. Bu kapsamda firmamız ulusal ve uluslararası kalite, üretim belgeleri başta olmak üzere; kaliteden ödün vermeden her bir firmanın siparişine özel üretim yapmayı hedeflemektedir. Firmamız ISO9001, ISO140001, ISO45001, EN ISO 3834:2, EN 1090:2 ve EN 12999:2020 kalite belgelerini ilgili uluslararası kuruluşlardan almıştır” dedi. Sorularımızı yanıtlayan MECPROM Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öznalçacı Bey’e teşekkür ederiz.

2022 YILI YERLİ ÜRETİM VİNÇ VE KURTARICI PİYASASI AÇISINDA TAM BİR YÜKSELİŞ YILI OLDU

2022 yılı Vinç imalat yerli üretimi firma olarak nasıl geçti?

2022 yılı yerli üretim vinç ve kurtarıcı piyasası açısında tam bir yükseliş yılı oldu. Üç yıllık yaşanan Pandemi sürecinin etkilerinin azalmasının ardından yaşanan talep artışı tam kapasite çalışmamıza etkili oldu ve gereken arzı müşterilerimize sunmak için çalışıyoruz. Haliyle talep artınca sektöre bağlantılı olan tüm tedarikçi ve üreticiler de de bir hareketlenme oldu. Genel anlamda değerlendirecek olursak 2022 yılı vinç ve kurtarıcı üretimi açısından verimli geçti.

Reklam

İmalatlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Firma bünyesinde tam katlanır vinçler, katlanır bomlu hidrolik vinçler, teleskopik vinçler, kayar kasa kurtarıcı, rampalı kamyon low-bed, ağır ticari kurtarıcı, fabrika içi modüler taşıma ekipmanları, üretimleri gerçekleştirilmiş olup her ürün için firmaya özgü farklılıklar içeren çözümler ilgili imalatlarda bulunmakla birlikte tümünün ürün geliştirme ve üretim süreçleri başarıyla tamamlanmıştır.

2023’TE ÜRETİME TÜM HIZIYLA DEVAM EDECEĞİZ

2023 yılı hedef ve planlarınız hakkında neler söylemek istersiniz?

2022’deki başarı ivmemizi artırarak 2023’te de üretime tüm hızıyla devam edeceğiz. Aylık bazda, yılın ilk yarısı için üretim kapasitemizi iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Üretim kapasitesini iki katına çıkarma amaçlı tedarikçi alt yapısında ve mavi yaka istihdam sayısında artışa gidilmiştir. 2022 yılının son çeyreğinde yeni üretim tesisimize geçmiş bulunuyoruz. Bu tesisimiz 3.000m2 kapalı alana sahip imalat alanıyla birlikte toplam 5000 m2 alandan oluşmaktadır. Vinç ve kurtarıcı üretim altyapısı için hazır hale getirilme çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. 2023 yılı için +5.000m2 ve +4.000m2  olmak üzere 2 adet tesisimizin çalışmaları başlatılmış ve aralıksız olarak sürmektedir. Bu yeni tesislerimizi de 2023 yılında kademe kademe üretime açacağız. Kuruluşumuzdan bu yana vizyonumuz olan ülke ekonomisine maksimum katkı ve istihdam hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Reklam

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan