Takip Edin

Sektörel Gündem

Continental filo faaliyetlerini Conti360° Çözümleri altında birleştiriyor

Yayınlanma tarihi

-

Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental, filo sektörüne yönelik hizmetlerini Conti360 ° Çözümleri altında birleştirdi. Tek noktadan hizmet verecek olan Conti360 ° Çözümleri; yakıt tasarruflu lastikler, kaynak tasarrufu sağlayan sırt kaplamaları ve dijital lastik izleme uygulamasıyla, taşımacılık sektöründe sürdürülebilirliği öne çıkaracak. Verimli filo yönetimiyle lojistik sektörü için de katma değer yaratılacak.

Continental, filo sektörüne yönelik hizmetlerini Conti360 ° Çözümleri altında birleştirerek gelecek odaklı dijitalleşmeyi ve sürdürülebilirliği daha da ön plana çıkarıyor. Şirket bu yeniden yapılandırma sayesinde artan dijitalleşme, veriye dayalı yönetim ve maliyet baskısı ile şekillenen pazarda değişen müşteri ihtiyaçlarına yanıt verecek. Hizmetlerin stratejik olarak birleştirilmesi, taşımacılık sanayinin lojistik sektöründe artan sürdürülebilirlik ihtiyacını başarıyla karşılamasına da yardımcı olacak. Vision 2030 stratejik programı kapsamında Lojistik 4.0’ın temel öğelerinden biri olan ‘önleyici bakıma’ odaklanan Continental, giderek daha fazla veri odaklı hizmetler kullanıyor.

Odak noktası sürdürülebilirlik ve dijitalleşme

Bir paket olarak sunulacak olan Conti360 ° Çözümleri; ContiConnect ve ContiPressureCheck gibi dijital çözümlerin yanı sıra ContiTread kaplama ürünleri ve karkas yönetimini içeren ContiLifeCycle hizmetlerinden oluşuyor. Continental Filo Faaliyetleri EMEA Bölgesi (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Müdürü Ralf Benack, “Conti360° Çözümlerimizde ContiLifeCycle konseptine daha güçlü bir şekilde odaklanarak, filo faaliyetlerinde daha fazla sürdürülebilirliği öne çıkarmayı hedefliyoruz. Conti360° Çözümleri, filo sektöründe sürdürülebilirlik konusunda bizi güvenilir iş ortağı yapıyor” dedi.

2050 Misyonu: %100 sürdürülebilir üretilen malzemeler

Continental, halen çok sayıda filo müşterisine Conti360° Çözümleri başlığı altında kilometre bazlı teklifler ve geniş bir lastik hizmetleri yelpazesi sunuyor. Ayrıca, şirketin sensörler ve yazılımlar aracılığıyla durumlarını sürekli olarak izlediği akıllı lastikleri var. Continental, seçkin filo müşterilerine lastik, sensör, telemetri verileri, algoritma ve bulut bağlantıları ile katma değer yaratmaya devam ediyor. Benack, “Bu sayede gelecekte tam zamanında lastik bakımı ve değişimi yapılmasını sağlamaya yardımcı akıllı, dijital çözümler ortaya çıktı. Bu, müşterilerin filolarının güvenlik seviyesini ve verimliliğini önemli ölçüde artırırken maliyetleri düşürmelerine olanak tanıyor.

Continental, yeni teknolojilerin, alternatif malzemelerin ve çevreyle uyumlu üretim süreçlerinin araştırılması ve geliştirilmesine dönük sistematik bir yatırım programı yürütüyor. Amacımız, müşterilerimize üretim, kullanım döngüsü ve sırt kaplaması esnasında daha enerji verimli ve çevreye karşı daha duyarlı geleceğin lastiğini sunmak. 2050 yılına kadar lastik üretiminde kademeli olarak yüzde 100 sürdürülebilir üretilen malzemelere geçmeyi planlıyoruz.” dedi.

Entegre çözüm sağlayıcısı olmaya giden yol

Conti360 ° iş kolu, filo hizmetinde 40 yılı aşkın deneyime sahip. Lastik arıza servisi Avrupa çapında ilk olarak 1978 yılında hizmet vermeye başladı. Günümüzde Conti360 ° Çözümleri, tam kapsamlı lastik yönetiminde uzman, güvenilir bir iş ortağı olarak biliniyor. 25’in üzerinde ülkede güvenilir bir maliyet planlaması ve 7 binin üzerinde servis ortağından oluşan bir ağ ile müşterilerine uzman hizmet veriyor. Continental, premium lastik tedarikçisi olmanın yanı sıra filo müşterileri için de profesyonel bir iş ortağı olarak gelecekte ortaya çıkabilecek zorluklar için önemli çözümler geliştiriyor. Mobilite sektöründe dünyanın en büyük elektronik, sensör ve yazılım tedarikçilerinden olan Continental, 2030 yılına kadar hizmet tabanlı dijital çözümlerde pazar lideri olmayı hedefliyor.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

Deprem bölgesinde akaryakıt sıkıntısı yaşanıyor: ‘Hasar ve trafik yüzünden sorunlar yaşanıyor’

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Murat Bilgin deprem bölgesine ikmal konusunda sıkıntı olduğunu, yollarda oluşan hasar ve trafik yüzünden sorunlar yaşandığını söyledi.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Murat Bilgin deprem bölgesindeki akaryakıt tedariki konusunda bilgiler verdi.

Bloomberg HT televizyonundaki yayına katılan Bilgin, trafik ve hava koşulları nedeniyle ulaşımda aksamaların olduğunu yakında Batman rafinerisinin de bölgeye mazot konusunda yardımcı olacağını söyledi.

Bilgin’in konuşmasından satır başları şöyle:

“- Teknik olarak bazı istasyonlarda deprem hasarı olmuş durumda, bazılarında elektrik hatlarında kopukluk var.

– Çalışan istasyonlarımız da akaryakıtlarını bitinceye kadar veriyorlar. İkmal konusunda sıkıntı var.

– Bu bölge Ataş dolum tesisinden besleniyor. Maalesef yollarda birtakım bozukluklar var. İklim koşulları da onları zorluyor.

– Bir başka problem de trafik olması. İnsanlar bulundukları şehirden çıkmak istiyorlar veya bazıları da yakınlarını almaya gitmek istiyor. Bu da bir trafik karışıklığı oluşturuyor.

– Elimizden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz.”

Devamını oku

Sektörel Gündem

Son dakika! Kahramanmaraş depreminin ardından Kerkük – Ceyhan hattında sevkiyat durdu

Son dakika gelişmesi… Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle Kerkük-Ceyhan ham petrol boru hattında sevkiyat durdu.

Yayınlanma tarihi

-

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, Türkiye ve Suriye’de tahribat yaratan depremlerin ardından Kerkük-Ceyhan ham petrol boru hattından sevkiyatı durdurdu.

Bölgesel yönetimin tabi kaynaklar bakanlığının resmi açıklamasında, boru hatlarının ayrıntılı incelemesi tamamlandıktan sonra sevkiyatın tekrar başlayacağı belirtildi.

Bugün erken saatlerde Kahramanmaraş-Pazarcık ilçesi merkezli gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki deprem 10 ilde tahribat yaratırken, bölgede en az 1,014 kişi hayatını kaybetti.

Yıkılan çok sayıdaki binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan, saat 13.25’te Kahramanmaraş merkezli, 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Son dakika… Ceyhan’da hasar şüphesi: Faaliyetler durdu

Son dakika gelişmesi… Türkiye’den uluslararası pazarlara Azeri ve Irak petrolünü taşıyan boru hatlarında herhangi bir hasar bildirilmezken, ihracat terminali Ceyhan’da hasar şüphesiyle faaliyetlere ara verildi.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye üzerinden uluslararası pazarlara Azeri ve Irak petrolünü taşıyan ham petrol boru hatlarında herhangi bir hasar bildirilmezken, ihracat terminali Ceyhan’da hasar oluştuğu şüphesiyle faaliyetlere ara verildi.

Reuters’ın haberine göre; bir enerji yetkilisi Irak petrolünü taşıyan Kerkük-Ceyhan ve Azeri petrolünü taşıyan Bakü-Tiflis-Ceyhan ham petrol boru hatlarından akışın devam ettiğini ifade etti.

Ceyhan’da faaliyetlere ara verildi

Türkiye’nin başlıca petrol terminallerinden Ceyhan’da ise faaliyetlere ara verildiği bildirildi.

Tribeca Shipping tarafından yayımlanan notta terminalde hasar meydana geldiği yönünde bilgiler bulunduğu ve konu hakkında değerlendirme toplantısı yapılacağı belirtildi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish