Takip Edin

Sektörel Gündem

ÇELİKBİLEK Makine büyümeye devam ediyor

Yayınlanma tarihi

-

Faaliyetlerine 1973 yılında başlayan ÇELİKBİLEK Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kaldırma ve taşıma ekipmanları, vinç sistemleri, istif makinaları, hidrolik sistemler, enerji besleme sistemleri, çalışma platformları ve özel proje uygulamaları ürün grupları ile 46 yıla ulaşan deneyimi ve uzman kadrosu ile satış, servis, yedek parça konularında müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunmaya devam ediyor. 14-17 Mart günleri arasında gerçekleştirilen WIN Fuarları’na katılan firmanın standında ÇELİKBİLEK Makine Satış ve Pazarlama Müdürü Ufuk Boztepe’yle konuştuk.

ÇELİKBİLEK  Makine’nin yaklaşık 50 yıldır sektöründe müşterilerine üstün hizmetler sunan bir aile şirketi olduğunun bilgisini veren Boztepe. “Karaköy’de kurulan firmamız ardından Perpa’ya sonrasında ise şu an yerleşkemizin bulunduğu Tuzla’ya taşınmıştır. Oldukça geniş olan ürün gamımızda kaldırma ve taşıma ekipmanlarında dünyanın önde gelen firmalarının Türkiye mümessilliğini yaptığımız markaları bulunmakta.  Her geçen yıl da yeni distribütörleri ve markaları bünyemize katmaktayız” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda distribütörlüğünü aldıkları dünyaca ünlü markalara örnekler veren Boztepe konu hakkında şunları dile getirdi: “Zincirli vinçlerde bir Japon devi olan Kito markasını en başta söyleyebilirim. Kito 3 yıl ürün ve 10 yıl fren garantisine sahip ve gerçekten de zincirli vinçlerde dünyaca üne sahip bir marka. Yine İsviçre menşeli GIS markasının distribütörüyüz. GIS elektrikli zincirli vinçleri, vinç sistemin kullanım güvenliğinin öncelikli olduğu tüm alanlarda kullanılır. Alman menşeli , makine taşıma sistemleriyle ilgili ATS markası, İspanyol AİRPES, ANTEC, İtalyan depolama ve istiflemedeki çözüm ekipmanları olan LİFTER gibi dünyanın önde gelen markalarının distribütörlüğünü yapmaktayız.  Bunların yanı sıra tescilli markamız olan BESTLİFT’in ürün gamında ceraskal, hidrolik sistemler, istifleme makinaları, makine krikoları, palet taşıma ekipmanları gibi çok geniş bir yelpazede kaliteli üretimler yapılmakta. CONDUCTIX, MEGA,Stemmann-Technik gibi markaları da saymak gerekir.”

Açıklamalarında katıldıkları WIN Fuarı’na da değinen Boztepe “WIN Fuarları beklentimizin çok üzerinde gerçekleşti. Özellikle ilk 3 gün çok hareketliydi. Standımız oldukça yoğundu. Eğer geri dönüşler de beklediğimiz gibi olursa şu ana kadar ki en verimli fuarlardan birini yaşamış olacağız.” dedi.

Verim açısından 2018 yılının sektör açısından 2017 yılının üstünde geçmediğine işaret eden Boztepe “Firmalar hedeflerinin altında yılı kapattı. Birçok proje durdu. Piyasalar Mart ayındaki yerel seçimlerin geçmesini bekledi. Takip ettiğimiz mega projelerde şu an bir bekleme süreci yaşanmakta.  2019 yılı hedeflerimizi yakalamak için bu projelerin harekete geçmesi gerekiyor.  İhracat faaliyetleri şu an bizim için önemli. Grup şirketlerimizden olan KÜMSAN %90 oranında ihracat faaliyeti gösteriyor ve bu anlamıyla da çok özel bir yere kendini konumlandırmış durumda.  Almış olduğu işler bazında 2019’u ve 2020 yılının bazı dönemlerini kapatmış durumda. Bu gerçekten de, bu durgun süreçte çok büyük bir başarı” ibarelerini kullandı.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

Deprem bölgesinde akaryakıt sıkıntısı yaşanıyor: ‘Hasar ve trafik yüzünden sorunlar yaşanıyor’

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Murat Bilgin deprem bölgesine ikmal konusunda sıkıntı olduğunu, yollarda oluşan hasar ve trafik yüzünden sorunlar yaşandığını söyledi.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Murat Bilgin deprem bölgesindeki akaryakıt tedariki konusunda bilgiler verdi.

Bloomberg HT televizyonundaki yayına katılan Bilgin, trafik ve hava koşulları nedeniyle ulaşımda aksamaların olduğunu yakında Batman rafinerisinin de bölgeye mazot konusunda yardımcı olacağını söyledi.

Bilgin’in konuşmasından satır başları şöyle:

“- Teknik olarak bazı istasyonlarda deprem hasarı olmuş durumda, bazılarında elektrik hatlarında kopukluk var.

– Çalışan istasyonlarımız da akaryakıtlarını bitinceye kadar veriyorlar. İkmal konusunda sıkıntı var.

– Bu bölge Ataş dolum tesisinden besleniyor. Maalesef yollarda birtakım bozukluklar var. İklim koşulları da onları zorluyor.

– Bir başka problem de trafik olması. İnsanlar bulundukları şehirden çıkmak istiyorlar veya bazıları da yakınlarını almaya gitmek istiyor. Bu da bir trafik karışıklığı oluşturuyor.

– Elimizden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz.”

Devamını oku

Sektörel Gündem

Son dakika! Kahramanmaraş depreminin ardından Kerkük – Ceyhan hattında sevkiyat durdu

Son dakika gelişmesi… Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle Kerkük-Ceyhan ham petrol boru hattında sevkiyat durdu.

Yayınlanma tarihi

-

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, Türkiye ve Suriye’de tahribat yaratan depremlerin ardından Kerkük-Ceyhan ham petrol boru hattından sevkiyatı durdurdu.

Bölgesel yönetimin tabi kaynaklar bakanlığının resmi açıklamasında, boru hatlarının ayrıntılı incelemesi tamamlandıktan sonra sevkiyatın tekrar başlayacağı belirtildi.

Bugün erken saatlerde Kahramanmaraş-Pazarcık ilçesi merkezli gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki deprem 10 ilde tahribat yaratırken, bölgede en az 1,014 kişi hayatını kaybetti.

Yıkılan çok sayıdaki binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan, saat 13.25’te Kahramanmaraş merkezli, 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Son dakika… Ceyhan’da hasar şüphesi: Faaliyetler durdu

Son dakika gelişmesi… Türkiye’den uluslararası pazarlara Azeri ve Irak petrolünü taşıyan boru hatlarında herhangi bir hasar bildirilmezken, ihracat terminali Ceyhan’da hasar şüphesiyle faaliyetlere ara verildi.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye üzerinden uluslararası pazarlara Azeri ve Irak petrolünü taşıyan ham petrol boru hatlarında herhangi bir hasar bildirilmezken, ihracat terminali Ceyhan’da hasar oluştuğu şüphesiyle faaliyetlere ara verildi.

Reuters’ın haberine göre; bir enerji yetkilisi Irak petrolünü taşıyan Kerkük-Ceyhan ve Azeri petrolünü taşıyan Bakü-Tiflis-Ceyhan ham petrol boru hatlarından akışın devam ettiğini ifade etti.

Ceyhan’da faaliyetlere ara verildi

Türkiye’nin başlıca petrol terminallerinden Ceyhan’da ise faaliyetlere ara verildiği bildirildi.

Tribeca Shipping tarafından yayımlanan notta terminalde hasar meydana geldiği yönünde bilgiler bulunduğu ve konu hakkında değerlendirme toplantısı yapılacağı belirtildi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish