Takip Edin

Haber

Bulut gelirleri 550 milyar dolara dayandı

SaaS, yani uygulama hizmetleri gelirleri toplam bulut gelirlerinin neredeyse yarısını oluştursa da platform bulutu gelirleri (Paas) pazarın en hızlı büyüyen segmenti oldu.

Yayınlanma tarihi

-

Uluslararası pazar araştırma şirketi International Data Corporation (IDC) verilerine göre 2022 yılında kürüsel bulut bilişim gelirleri yüzde 22.9 artışla 545 milyar 800 milyon dolar seviyesine ulaştı. IDC, bulut gelirlerinin 2026 yılında trilyon dolar sınırına yaklaşmasını, 2027 yılında ise 1 trilyon 250 milyar dolara ulaşmasını bekliyor.

Pazarın en büyük segmenti olan, hizmet olarak yazılım pazarı hem uygulamalar hem de altyapı olarak toplam büyüklük olarak pazarın yüzde 60’ından fazlasını oluştursa da büyüme oranları pazar büyümesinin gerisinde kalmaya başladı. Bulut pazarının en hızlı büyüyen kesimi ise yüzde 32.1 ile platform hizmetleri oldu. Uygulama pazarında 246.3 milyar dolarlık pazarın en büyüğü Microsoft olurken onu Saleforce.com, SAP ve Oracle takip etti.

Toplam gelirlerinin yüzde 30’dan fazlasını bulut hizmetlerinden elde eden Microsoft’un bu alanda elde ettiği 52.6 milyar dolarlık gelirin yüzde 38.6’lık kesimi ise verimlilik uygulamaları olarak geçen ofis uygulamalarından geliyor.

Salesforce.com toplam gelirlerinin neredeyse yarısını bulut hizmetlerinden elde ediyor. Microsoft, toplam gelirlerinin yüzde 30’dan fazlasını bulut hizmetlerinden elde ederken onu yüzde 26’lık bulut geliri ile SAP ve yüzde 25 ile Oracle takip ediyor.

Yapak zekâ büyütecek

Reklam

2022 boyunca genel bulut hizmetleri pazarının büyümesini her büyüklükteki işletmenin, bulut tabanlı uygulamalar ve hizmetlere yönelmesi gerçekleştirirken, yapay zekâ ve makine öğrenimi dahil olmak üzere bulut tabanlı teknolojilerdeki gelişmeler de önemli bir rol oynadı. Ayrıca, işletmeler arasında çevik ve verimli ölçeklenebilirliğe yönelik artan talep, pazarın genişlemesini daha da hızlandırdı.

2022’nin en büyük beş genel bulut hizmeti sağlayıcısı olan Microsoft, Amazon Web Services (AWS), Salesforce Inc., Google ve Oracle’ın genel bulut hizmetleri pazarındaki payı yüzde 41’i geçti. 2022 yılında bulut hizmetlerine geçişte sağlık ve perakende sektöründeki şirketler öncü rolü oynarken, IDC’ye göre, genel bulut hizmetleri pazarı, diğer sektörlerin çeviklik arayışı ile büyümesine devam edecek.

Çeşitli sektörlerdeki işletmeler, çevikliklerini, verimliliklerini ve ölçeklenebilirliklerini geliştirmek için bulut tabanlı çözümleri giderek daha fazla benimsiyor. Gelişmekte olan bulut tabanlı teknolojiler gelişmeye devam ettikçe, genel bulut hizmetleri pazarının öneminin ve etkisinin daha da artması bekleniyor.

Hangi segment nasıl büyüdü?

SaaS-Uygulamalar, 2022’de yüzde 18,4’lük övgüye değer bir gelir artışı oranı sergileyerek genel bulut hizmetleri pazarında lider konumunu sürdürdü. Bu yükseliş, Microsoft Office 365 ve Google Workspace gibi bulut tabanlı üretkenlik uygulamalarının yaygın olarak benimsenmesiyle desteklendi. Salesforce ve SAP gibi bulut tabanlı kurumsal uygulamaların artan uygulaması da bu büyümeye katkıda bulundu.

Reklam

Olağanüstü bir performans sergileyen IaaS, 2022 yılında yüzde 26,2’lik kayda değer bir gelir artışı oranı elde ederek genel bulut hizmetleri pazarının en büyük ikinci segmentini elde etti.

Her büyüklükteki işletme, segmentin hızlı genişlemesini hızlandıran bilgi işlem, depolama ve ağ oluşturmayı kapsayan bulut tabanlı altyapı hizmetlerini benimsedi. PaaS, yüzde 32,1’lik sağlam bir gelir artışı oranı sağlayan üçüncü en büyük segment olarak ortaya çıktı.

Bu artış, farklı boyutlardaki işletmelerde bulut tabanlı geliştirme ve devreye alma platformlarının artan şekilde benimsenmesinden kaynaklandı. SaaS-Altyapı, yüzde 22,6’lık bir gelir artışı oranı sergileyerek dördüncü sırayı aldı.

Bu segmentteki artış, farklı sektörlerdeki işletmeler tarafından bulut tabanlı işletim sistemlerinin, ara katman yazılımının ve geliştirme araçlarının artan şekilde benimsenmesine bağlanabilir.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan