Takip Edin

Haber

ANKO ENERJİDEN ÇEVRECİ LİTYUM AKÜ ENERJİ ÜRETİMİ

Yayınlanma tarihi

-

ANKO Enerji, çevreci lityum akü üretiyor.

Çevre ve insan sağlığı açısından tehlikeli olan endüstriyel ürünlerde kurşun asit akü yerine çevreci lityum akü ile değiştiren genç girişimcilerin kurduğu ANKO Enerji, 2021’de ihracata başlarken, 15 milyon liralık ciroya ulaştı. ANKO Enerji kurucu ortağı Barış Açıkgöz, endüstriyel ürünler içine konulan çevre ve insan sağlığı açısından tehlikeli olan kurşun asit akü yerine daha çevreci ve ömrü 4 kat daha fazla olan lityum akü üretimi yaptıklarım açıkladı. Lityum aküler 2-3 saatte şarj oluyor Solion Battery markası Ue hizmet verdiklerini kaydeden Açıkgöz, “Lityum aküler, diğer kurşun asit akülere göre yüzde 25 daha verimli ve 2-3 saatte şarj olabiliyor. Kurşun asit aküler, 10-12 saatte şarj oluyor. Ayrıca içeriğindeki kurşun ve asit ağır metaller nedeniyle çevre ve insan sağlığı açısından zararlı” dedi Golf arabaları, bina içi temizlik süpürgeleri, forklift transpalet ve güneş enerjisi depolama uygulamaları için lityum akü ürettiklerim belirten Barış Açıkgöz, “Üretimimiz her yıl ikiye katlanarak devam ediyor. 3 kişi ile başladığımız üretimimizde 25 kişilik istihdama ulaştı.” dedi.

15 MİLYON CİRO

Yeni projelerle karavan pazarına yöneldiklerini belirterek Toyoto, Ford. Hundai ve çeşidi otomobil fabrikaları ile çalıştıklarını söyledi. Üretim alanımızı da 800 metrekareye çıkardık. 2021 yılında 15 milyon lira ciro yaptık ve ihracata da başladık” dedi. “Yazılımla akünün doluluk oranını kontrol ediyoruz” Bu yıl Almanya’da ofis kurarak ihracatı daha da artırmayı hedeflediklerini anlatan Açıkgöz, “Lityum akü üretimi ülkemizde yeni bir teknoloji 10 yıldır üretim yapıyor, proje bazlı çalışıyoruz. 60 farklı üründe lityum akü üretimi yapıyoruz. 5 yıl garantili ve akü tasarım-yazılımı kendimiz yapıyoruz. Yazılım sayesinde akünün doluluk oranını kontrol edebiliyoruz” dedi AKU üretiyor. İş sağlığı açısından endüstriyel asit akü yeri- M m akü ile değiştirildi. Pazara yönelmediklerini belirterek. Toyoto, Ford Hundai ve çeşidi otomobil fabrikaları ile çalıştıklarını söyledi. “Üretim alanımızı da 800 ı kaydeden Açık- metrekareye çıkardık.” dedi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma tarihi

-

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik seferberliği başlattığını bildirdi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarında kırsal alanlarda oluşan rusubat ve dere yataklarına ulaşırken bir taraftan da yerleşim ve sanayi alanlarında biriken farklı türİerde atıkların oluşturacağı koku problemi için teyakkuza geçti. Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçe sınırlarından geçen Emrez, Kozağaç, Uzundere, Çitlembik gibi birçok dere sisteminin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi Halkapınar mevkinde birleşerek yağış sel sularını izmir Körfez’ine ulaştırıyor. Yağış sel sularının getirdiği rusubat ve çevresel atiklar ise dere yataklarında birikiyor.

34 ADET KAMYON VE 60 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Rusubat ve belirtilen aüklar dere yatağının denize bağlandığı Liman ve Halkapınar bölgesinde çökelerek, bir taraftan da dere hidrolik kapasitesini düşürüyor. Diğer taraftan da havaların ısınması ile bölgede koku sorununa yol açıyor. İZSU ekipleri, bayram öncesi dere yataklarında yapüğı temizlik çalışması ile koku sorunu başİamadan müdahale etti. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi birleşiminde yapılan temizlik çalışması, dere yatağı ile deniz bağlantısı kesilerek bölgede bulunan suyun tahliyesi ile başladı. Tahliyenin ardmdan iş makineleri ile dere yatağında yer alan kokuya neden olan malzeme toplanarak bölgeden uzaklaştırıldı. Devam eden temizlik çalışmasında 28 adet farklı amaçlı iş makinesi, 34 adet kamyon ve 60 personel çalışıyor. Her yıl düzenli olarak yapılan temizİik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilememesi için çalışmalarını yürüten ÎZSU ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına devam edecek.

Reklam
Devamını oku

Haber

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Yayınlanma tarihi

-

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Mersin-Adana- Gaziantep hızlı tren hattı çalışmaları sebebiyle Mersin-Yenice tren seferleri 2 sene boyunca durdurulacak.

Mersin-AdanaGaziantep hızlı tren hattının Tarsus Bölgesel çalışmalar nedeniyle tren seferleri 2 yıl boyunca duracak. Alınan Bilgiye göre Mersin-Adana kesiminde en büyük yapı olan Tarsus açkapa yapısı çalışmaları bölgede başta kazık makinaları olmak üzere çok sayıda ağır iş makinası çalışan tren trafiğinin yanında imalata devam etmekte, aynı güzergâhta derin kazı, dolgu ve sanat yapısı çalışmaları tren trafiğini tehlikeye sokmadan yapılmaya çalışılmakta fakat güvenlik zafiyetleri nedeniyle 2 yıl boyunca kapalı olacak.

Devamını oku

Haber

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Yayınlanma tarihi

-

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Adıyaman’da iş makinesinin çarptığı işçi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Adıyaman merkez İndire bölgesinde devam eden konut alanında çalışan Ahmet Coşkun sürücüsü ve plakası öğrenilmeyen iş makinanın çarpması sonucu ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından müdahalesi yapılan Ahmet Coşkun Adıyaman Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Ahmet Coşkun yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtulamayarak hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan