Takip Edin

Haber

6 aylık otomobil ihracatı 5,4 milyar dolara yükseldi

Türkiye, yılın ilk yarısında 103 ülkeye yüzde 18,78’lik artışla 5 milyar 451 milyon dolarlık binek otomobil ihraç etti. Binek otomobil ihracatında ilk 10 ülkeden 8’ini Avrupa Birliği ülkeleri oluşturdu. Bu dönemde Cezayir’e gerçekleştirilen otomobil satışı yüzde 1,064 artışla 48 milyon 920 bin dolara çıktı.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye otomobil ihracatı hızlanarak devam ediyor. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği verilerine göre, bu yılın ocak-haziran döneminde 103 ülke, özerk bölge ve serbest bölgeye binek otomobil satıldı.

Bu dönemde 17 milyar 336 milyon 757 bin dolarlık dış satıma imza atan otomotiv endüstrisinin ihracatında, binek otomobilin payı yüzde 31,4 oldu. Geçen yıl ocak-haziran döneminde 4 milyar 590 milyon 2 bin dolar olan binek otomobil ihracat tutarı, bu yılın aynı döneminde yüzde 18,78’lik artışla 5 milyar 451 milyon 993 bin dolara yükseldi.

İlk sırada Fransa yer aldı

Binek otomobil ihracatı yapılan ülkelere bakıldığında, ilk sırada Türkiye’nin otomotiv sektöründe ikinci ana pazarı olan Fransa’nın yer aldığı görüldü. Bu ülkeye dış satım yılın ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 58,19 artışla 659 milyon 227 bin dolardan 1 milyar 42 milyon 799 bin dolara çıktı. En fazla binek otomobil ihracatı yapılan ikinci ülke ise İspanya oldu.

Geçen yılın ocak-haziran döneminde 456 milyon 699 bin dolarlık binek otomobil satılan İspanya’ya ihracat yüzde 35,82’lik artışla 620 milyon 274 bin dolara yükseldi. Üçüncü sıradaki Birleşik Krallık’a binek otomobil ihracatı da yüzde 5,82’lik yükselişle 522 milyon 786 bin dolardan 553 milyon 197 bin dolara çıktı. Fransa, İspanya ve Birleşik Krallık’a yapılan ihracat, ocak-haziran dönemindeki toplam binek otomobil dış satımının yüzde 40’ını oluşturdu.

Reklam

İtalya’ya ihracatta yüzde 30’luk artış

Yılın ilk yarısında, binek otomobil ihracatında İtalya yüzde 29,57’lik artış ve 534 milyon 938 bin dolarla dördüncü, Almanya ise yüzde 1,33’lük azalış ve 377 milyon 70 bin dolarla beşinci ülke oldu. İhracatta, Polonya 370 milyon 45 bin dolarla altıncı, Slovenya 279 milyon 197 bin dolarla yedinci, İsrail 212 milyon 658 bin dolarla sekizinci, Belçika 183 milyon 371 bin dolarla dokuzuncu ve İsveç 102 milyon 18 bin dolarla onuncu sırada yer aldı. Binek otomobil dış satımında ilk 10 pazardan 8’ini Avrupa Birliği ülkeleri oluşturdu.

Cezayir ve Kazakistan’a dikkat çekici artış

Öte yandan binek otomobil üreticilerinin bazı ülkelere dış satımındaki artışlar dikkati çekti. Geçen yılın ilk yarısında 4 milyon 200 bin dolarlık dış satım yapılan Cezayir’e, bu yılın aynı döneminde yüzde 1,064 artışla 48 milyon 920 bin dolarlık araç satıldı. Ocak-haziran döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre Kazakistan’a ihracatını yüzde 571 artıran sektör temsilcileri, bu ülkeye ihracatı 10 milyon 174 bin dolardan 68 milyon 294 bin dolara çıkardı. Gürcistan’a binek otomobil ihracatı yüzde 112 artışla 9 milyon 590 bin dolardan 20 milyon 326 bin dolara ulaştı.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan