Takip Edin

Haber

YENİ YILA “YENİ BİR BEN” YARATARAK GİRİN!

Yayınlanma tarihi

-

Yılbaşı yaklaşırken yenilenmiş bir ruh hali ve bedenle yeni yılı karşılamak isteyenlere öneriler sunan Eczacı – Homeopat Ezgi Nevçehan, “Yeni yıla yeni bir ben yaratarak girin.” diyor.

Yeni yılın herkese yeni bir umut ve başlangıç olabileceğini söyleyen Nevçehan, hayat kalitesini artırmanın kişinin elinde olduğunun altını çiziyor.

“Yeni bir ben için neler gerekli?”diyenler, bu yazımız sizler için!

                                                                                         

Yeni yıl, herkes için yeni hedeflerin ve yenilenmenin başlangıcı olarak mihenk taşı rolü oynar. Eczacı Homeopat Ezgi Nevçehan, 2024 yılına “Yeni Bir Ben Yaratarak Girin!” diyerek herkesi yenilenmeye davet ediyor. Nevçehan, yepyeni bir yıla girerken önceki deneyimlerden edinilen tecrübeler ile ‘’ Yeni bir ben!’’ oluşturabilmek için nelerin mümkün olacağını Sigmund Freund’un “Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin anda başlar.” sözüyle pekiştirerek hayat kalitesini arttırmanın önemine dikkati çekiyor.

Peki, yeni bir ben için neler gerekli?

Reklam

İlk olarak Nevçehan, ‘yeni bir ben’ farkındalığı için şu soruları yöneltiyor:

 

 • Huzurlu musunuz? Evinizde, ruhunuzda, zihninizde dirlik ve birlik var mı?
 • Mutlu musunuz? En son ne zaman mutlu hissettiniz? Mutluluğunuzu etrafınıza yansıtabiliyor musunuz?
 • Peki ya siz sağlıklı mısınız? Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımına göre sağlık, ‘’Sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedensel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olma sürecidir. ‘’ Sağlıklı ve iyi olma hali, bütüne fayda sağlayıp yaşamın içinde sağlıklı akarken aynı zamanda da yaşayan her şeye dokunabilmektir.

Yeni bir ben yaratmaya başlamak için kişinin öncelikle bütünsel anlamda tam bir iyilik halinde olmayı hedeflemesi ve kişinin kendini motive etmesi gerektiğini söyleyen Nevçehan, Mahatma Gandi’nin sözünden esinlenerek “Görmek istediğiniz değişimin kendisi siz olun.” diyor ve adım adım yenilenmenin yollarını şöyle anlatıyor:

 • Öncelikle aldığınız kararların, niyetlerin size iyi geleceğine inanmalısınız.
 • Hedefiniz neyse önce niyet etmelisiniz. Niyet ederek odaklandığınız her konu amacına ulaşacaktır.

 

 • Karar almak yetmez. Kararlarınızı hayata geçirirken net, belirli ve iyi planlanmış bir hareket eylemi oluşturmalısınız. Ziya Gökalp bu fikre çok güzel yaklaşır ve der ki; ‘’ Düşünmek ve söylemek kolay, fakat yaşamak hele başarı ile sonuçlandırmak çok zor olandır. Zoru başarın!’’

 

 • Kararlarınızı alırken olumlu ifadeler kullanın ve bunları düşleyin. Başarısız deneyimleri değil, başaracağınızı düşünün. Ders alınmış başarısızlığın, başarı olduğunu unutmayın.

 

 • Çevrenizin desteğini istemekten çekinmeyin çünkü Amit Ray’ın da dediği gibi ‘’ Güneş, çiçekleri dünyaya getirmek için toprakla iş birliği yapar.” Yardım etmekten de istemekten de çekinmeyin.

 

 • Ve tabii ki değiştirmek istediğiniz ne varsa bunların yerine yeni alışkanlıklar kazanmanın yollarını bulun. Neleri alışkanlık haline getirirseniz hayatınızın bunlardan oluşacağını unutmayın.

 

 • Gerektiğinde “Evet’’, gerektiğinde “Hayır” deyin.

 

 • Derin nefes alın, şükredin ve kendinize ve sevdiklerinize “Seni Seviyorum.”deyin ve her ne olursa olsun ‘’Seveceğim… ‘’ deyin.

Bu adımları uygulamanın kendini yenilemede etkili rol oynadığını belirten Ezgi Nevçehan, hayat yolculuğundaki her sıkıntılı durumu içtenlikle kabullenebilmenin, çözüme giden yolda ilk adım olduğunu söylüyor.

Ve Ezgi Nevçehan, “Tüm bu söylediklerimi kendinizin ve sevdiklerinizin yaşamında mümkün kılmak için her bir bireyin biricik ve özel olduğunu bilerek doğanın eczanesinden size özel önerilerim var. Siz de “Yeni Bir Ben” diyerek çıktığınız bu serüvende, yepyeni bir deneyime şans vermek istiyorsanız çeyrek asırdır beyaz önlüğünü üzerinde taşıyan bana, ruhunuzdan, bedeninize kadar tüm benliğinize sirayet edecek önerilerime kulak verin.” diyor.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan