Takip Edin

Sektörel Gündem

Tuzla Yalıları ile sektöre girdi, bu yıl GYO kuracak

Lüks konut sektöründe markalaşma hedefiyle yola çıkan ve ilk projesi Mercan Tuzla Yalıları’nda yüzde 60’lık satış oranına ulaşan Vesen Yapı, GYO kurarak borsaya açılmayı hedefliyor.

Yayınlanma tarihi

-

Nurdoğan ARSLAN ERGÜN

Lüks konut ve lüks turizm projelerinin iş geliştirme, projelendirme, inşaat çalışmaları alanlarında ‘Sen merkezli yapılar’ mottosuyla kurulan Vesen Yapı, ilk projesi Mercan Tuzla Yalıları’nda teslimatları 2024’te tamamlayacak. Projeleriyle üst gelir grubunu hedef alan firma, 2023 yıl sonuna kadar gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) kurarak borsaya açılacak.

Gayrimenkul sektöründe öncü isimlerden olmayı hedeflediklerini dile getiren Vesen Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Palazoğlu, İller Bankası güvencesi ve Vesen Yapı’nın yatırımlarıyla hayata geçirilen Mercan Tuzla Yalıları’nda takvimin 3 ay ilerisinde gittiklerini söyledi. 2024 yılı Mart ayı gibi teslimlere başlayacaklarını kaydeden Palazoğlu, “Tuzla’nın en nezih yerleşim alanlarından Mercan’da hayata geçirilen Vesen Yalıları, hali hazırda devam eden inşa faaliyetleri ile planlanan takvimin 3 ay ilerisinde gidiyor” dedi. Yalı dairelerinin kaba inşaatının yüzde 90 seviyelerine ulaştığını ileten Palazoğlu, 2023 yılı sonunda GYO olarak borsaya açılmak istediklerini kaydetti.

158 yalının yüzde 60’ı satıldı

Toplamda 40 bin 795 metrekare alan üzerinde yapılan projede tamamı lüks konutlardan oluşan 158 yalı dairesi yer alıyor. Konutların tamamen lüks yaşamın ihtiyaçlarına yönelik olduğunu ve metrekare fiyatlarının 5 bin dolardan başladığını açıklayan Muhittin Palazoğlu, 158 yalının yüzde 60’ının satıldığını belirtti. Mercan Tuzla Yalıları’nın Anadolu yakasının denize sıfır ‘tek’ projesi olduğunu söyleyen Palazoğlu, “Geniş kullanım alanlarına sahip yüksek tavanlı daireleri, ferah balkonları, dairelere özel teras ve bahçe alanları, geniş yeşil alanları, zengin sosyal tesisleri, akıllı ev sistemleri gibi detaylara sahip projede, 3,5+1’den 5,5+1’e kadar farklı tiplerde yalı daireleri yer alıyor. Yeni yaşam tarzı anlayışıyla yatay düzlemde tasarlanan projedeki bloklar zemin + 3 kattan oluşuyor” diye konuştu.

Reklam

“Lüks alanda markalaşmak istiyoruz”

İstanbul’da Avrupa yakasında da olmak istediklerini ve arayışlara başladıklarını ifade eden Palazoğlu, şöyle devam etti: “Aynı anda 3-5 proje yerine sağlam en çok 3 projeye odaklanmak istiyoruz. Bu amaçla da İstanbul başta olmak üzere farklı bölgelerde lüks yaşam alanları inşa etmeye devam edeceğiz. Hedefimiz lüks konutta yerleşik bir marka olmak. Palazoğlu, sonrasında aynı konseptle yurtdışı pazarlara da odaklanacaklarını söyledi.

“Stoklar eriyecek ev fiyatları yine artar”

Konutta yapılan kampanyalarla stokların eriyeceğini söyleyen Muhittin Palazoğlu, “Maliyetler artmaya devam ediyor. Stokların erimesiyle arz sıkıntısı oluşacak. Bu da ev fiyatlarının yine artmasına yol açacak” dedi.

Üsküdar ve Bodrum’da yeni projeler

Reklam

İlk projesi Tuzla Yalıları’nın ardından 2023’te yeni projeleri gündeme alan Vesen Yapı, ilk etapta Üsküdar Kısıklı ve Bodrum’da da lüks konut yapacak. Kısıklı’da arsanın belli olduğunu Bodrum’da ise geliştirme ve arayışların sürdüğünü açıklayan Muhittin Palazoğlu, “Kısıklı bu yılın ilk yarısında netleşecek. Bodrum’da da konseptimize uygun yer bakıyoruz. Yine üst gelir grubuna yönelik, yine büyük metrekarelerde olacak” dedi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan