Takip Edin

Son Dakika

TÜRK TRAKTÖR 2023 YILINDA CİROSUNU YÜZDE 41 ARTIRDI

Yayınlanma tarihi

-

TÜRK TRAKTÖR 2023 YILINDA CİROSUNU YÜZDE 41 ARTIRDI

Üretimde büyüme yüzde 15 Türk traktr 2023 yılında cirosunu yüzde 41 artırdı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre üretimde bir önceki yıla oranla yüzde 15’ilk artış yaşayan Türk Traktör. 51 bin 423 traktörü banttan İndirdi. Açıklamayagöre Türk Traktör. Türkiye’deki traktörüretiminin yüzde 56’sım. ihracatının ise yüzde 79’unu karşıladı. Türk Traktör. 2023 yılında yurt içi pazara 35 bin 849 adet traktör satışı yaparken İhracatta ise 16 bin 16 adede ulaştı.

17 YILDIR ARALISIZ SÜRÜYÖR

Türkiye traktör pazarında iki markası ile toplam yüzde 44.4 payı bulunuyor. 2023 yılı sonu finansalverilerinegörenetkârı yüzde 117 artışla 9.3 milyar TL. toplam cirosu ise yüzde 41 artışla 58.4 milyar TL seviyesine yükseldi. Şirketin faaliyet kâr marjı ve FAVÖK marjı ise sırasıyla yüzde 20.6 ve yüzde 22.6 olarak gerçekleşti. ’17 yıktır aralftsız pazar lideri’ Türk Traktör Şirket Lideri Aykut Özüner. “Türkiye traktör pazarındaki liderliğimizi 17 yıldır aralıksız sürdürüyoruz.

Reklam

İLK GÜNÜ HEYECAN VE AZİMLE

Üretim ve ihracat adetlerimizle de İstikrarımızı perçinliyoruz. 70. yaşımızı kutladığımız 2024 yılında da köklü geçmişimizden miras aldığımız tecrübemizin yanı sıra ilk günkü heyecan ve azimle yolumuzda kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edeceğiz. Tarımı ve şehirleri geleceğe hazarlarken, çevre dostu traktörler, ekipmanlar ve iş makinelerinin yanında. üretim süreçlerimizde de sürdürülebilirlik kriterlerini ön planda tutarak yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Rekorlarla geride bıraktığımız 2023 yılındaki başarılarda büyük pay sahibi olan Türk Traktör çalışanlanna. ülkemizin her köşesinde bizleri başanile temsil eden bayi ve servislerimize ve traktörlerimizi tercih eden çiftçilerimize sonsuz şükranlanmızı sunuyorum.”dedi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika

AYDINTAŞ VİNÇ FİRMASI DÜNYANIN 49. SIRASINDA

Yayınlanma tarihi

-

İnternational Cranes and speciallızed tarnsport tarafından yayınlanan Dünyanın en büyük Vinç firması firmalarının listelendiği IC 100 sıralamasında Aydıntaş Vinç 49 sırada yer aldı.

Aydıntaş Vinç firmasının konu ile sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama şu şekilde , “ Bu başarı kaliteli hizmet anlayışımız ve müşterilerimize olan bağlılığımızın bir sonucudur. Sektördeki yenilikçi yaklaşımımızla ve profesyonel ekibimizin özverili çalışmalarıyla elde ettiğimiz bu önemli başarı, gelecekte de büyümeye ve gelişmeye olan kararlılığımızın bir göstergesidir. Bizimle birlikte bu yolda yürüyen tüm iş ortaklarımıza ve ekibimize teşekkür ederiz” ifadelerinde bunuldu.

Faaliyetlerine 1980 yilinda başlayan Aydintas, 1987 yilindan itibaren, Aydintas Vinc Isleri A.S. adi altinda kurumsallasmis, kurumumuzun kültürü geregi de faaliyetlerini günden güne emin adimlarla büyütmeye devam ediyor. Bu genişlemenin ilk meyvesini 1990 yılında, büyüyen filosunun sagladigi kabiliyetle agir nakliyatta 120 ton tasima kapasitesine ulaşarak aldı.

2001 yılında yurt dışına açılarak, gelişmekte olan birçok ülkenin imar basta olmak üzere, bulundugu bölgelerin refah seviyesinin yükseltilmesi amacıyla çeşitli alanlardaki faaliyetlerini, dünya geneline yaymak için aşılması gereken ilk basamağı başarıyla aştı.

 

Reklam

2007-2010 yillan arısında ise, yine bu doğrultuda, tüm dünyada kabul gören sertifikalara sahip; 700 ton kaldirma kapasiteli Gantry (Hidrolik Kaldırma ve Yürütme) Sistemlerini ve Strand Jack (Halatlı Kaldirma) Sistemlerini, ekipmanları arasına katarak, yurt içi/yurt disi ayirt etmeksizin Enerji Santrallerine. Rafinerilere ve Agir Sanayi kuruluşlarına sağladığı hizmet yelpazesini genişletmiştir.

Bu genişlemenin ilk meyvesini 1990 yilinda, büyüyen filosunun sağladığı kabiliyetle agir nakliyatta 120 ton tasima kapasitesine ulasarak almistir.

 

 

Faaliyetlerine 1980 yılında baslayan Aydintas, 1987 yilindan itibaren, Aydintas Vinc Isleri A.S. adi altinda kurumsallaşmış, kurumumuzun kültürü geregi de faaliyetlerini günden güne emin adimlarla büyütmeye devam ediyor.

Reklam

Bu genişlemenin ilk meyvesini 1990 yilinda, büyüyen filosunun sağladığı kabiliyetle agir nakliyatta 120 ton tasima kapasitesine ulasarak almistir.

2000 yilinda, Özaydin Denizcilik Sirketi nin kurulusu ile, karadan edindigi deneyimi, liman isletmeciligi sektörünün hizmetine sunarak, günümüze kadar edindigi tecrübelerinin de sayesinde, ortaya koydugu basarli calismalarina her geçen gun bir yenisini daha eklemektedir.

2001 yilinda yurt disina açilarak, gelismekte olan birçok ülkenin imar basta olmak üzere, bulundugu bölgelerin refah seviyesinin yükseltilmesi amaciyla çesitli alanlardaki faaliyetlerini, dünya geneline yaymak için asilmasi gereken ilk basamagi başarıyla asmistir.

Devamını oku

Haber

SALİH YALÇIN: IMOW FORKLİFLERİ AVRUPA YAKASI BÖLGE BAYİSİ OLDUK, MÜŞTERİLERİMİZE KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yayınlanma tarihi

-

IMOW marka Forklift markası Avrupa Yakası Bölge Bayisi olarak hizmet veren FTMH Firma Sahibi Salih Yalçın konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu: “IMOW, lityum akülü markalarda son derece önemli bir marka. Biz de IMOW Avrupa Yakası Bölge Bayisi’ni aldık ve hizmete başladık. Türkiye pazarına ilk giren lityum akülü forklift markası IMOW’dur. Lityum akü, bu konuda bir devrimdir. Özellikle 5 saat üzeri çalışanlar için IMOW, çok önemli avantajlar sağlamaktadır sağlık açısından. Yakıt maliyetini çok ciddi düşürmektedir. 5 senede makinenin maliyetini çıkarabiliyor. Uzman Forklift, Avrupa yakasında bir boşluk olduğunu ve bunu benimle değerlendirmek istediklerini söylediler. Ben de kabul ettim. IMOW, Avrupa yakasında tek yetkili bayi olarak hizmet veriyorum. Bu yaşımda onların arasında olmak beni çok mutlu etti. İstanbul Avrupa Yakası’nda Salih Yalçın olarak IMOW’un 1.8 ton 3 teker, 2 ton 4 teker olarak başlıyor. Hemen teslim yapabiliyoruz.

IMOW, YAKITTAKİ TASARRUFTAN 5 YILDA KENDİ PARASINI ÇIKARIYOR

Uzman Forklift, tamamen teknik kökenli bir firma. Burada satış sonrası hizmet veriyorlar. IMOW’un Avrupa Yakası’nda kendi servisleri var. Makine açık olması halinde parametre ayarlarına girilerek birçok servis hizmeti uydu sistemi ile verilebiliyor. Servise gitmeden birçok sorun çözülebiliyor. Çevre dostudur. Sessiz bir çalışma ortamı sunar. Bu makineler 5 saat günlük kullanıyorsa verdikleri parayı 5 yılda yakıttan geri alabilirler. Ekonomiktir. Alan kişiye kazandırır. IMOW markalı makinanızın çalışması halinde çalan kişi bunu çalıştıramaz. Avrupa Yakası bayisi olarak IMOW ile çok önemli işlere imza atacağız.”

 

Reklam
Devamını oku

Haber

Metin Şendil Yazdı: ARA ELEMAN MI ARANAN ELEMAN MI?

Yayınlanma tarihi

-

Bir yandan iş bulamayan milyonlar, bir yandan işçi bulamayan işverenler.

 Meslek liseleri yeterli olmayınca aranan eleman konusu tam bir sarmala dönmüş durumda. Parametreleri ile konuyu etüt ettiğimizde konunun hem çok basit hem de çok grift olduğunu görüyoruz. Aslında bu gri alanı düzeltmek elimizde. Sektörler ara eleman konusunda bunalmış durumda.

Sanayi odaklı büyümesini sürdüren ülkemizin en önemli sorunlarından birini ara eleman oluşturuyor. Ara eleman mı aranan eleman mı derken, sektörler çaresizce eleman sıkıntısı ile karşı karşıya kalmış durumdalar.

Bir yandan iş bulamayan milyonlar, bir yandan işçi bulamayan işverenler. Sanayici de dertli, üretici de, iş bulamayan da. Peki hatayı nerede yapıyoruz? Yapılması gerekenler neler?

MAKİNE OPERATÖRLERİ, SIVACILAR, KAYNAKÇILAR YOK…!

Reklam

Sektörlerde ara eleman olmayınca ana elaman da olmuyor. Aranan eleman konusunda hepimiz dertliyiz aslında. Ve geldiğimiz noktada ilerleme de yok gibi… Sanayiciler makine operatörü ve kaynakçı, müteahhitler sıvacı ve boyacı, turizmciler garson, terziler ve marangozlar çırak bulamıyor. Yeni neslin ücret ve çalışma saatleri nedeniyle yanaşmadığı bu meslekler, üretimi tehdit eder hale geldi. İşverenler ise nitelikli eleman bulunamadığından düşük kapasiteyle çalıştıklarını söylüyorlar.

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ

Meslek liselerinin yetersizliği ülkece hepimizin en temel sorunu haline gelmiş durumda. Türkiye’de bir yandan yaklaşık 3 milyon kişi işsizken, diğer yandan nitelikli personel ve ara eleman bulunamaması üretimi tehdit eder hale geldi. Gençlerin gerek maaşları gerek çalışma saatleri nedeniyle tercih etmediği birçok iş kolunda, şirketler yana yakıla nitelikli eleman arıyor ama bulamıyor. Bu durum imalat sanayiinden inşaat ve turizme, terzilikten marangozluğa hatta marketlerin kasap, şarküteri, manav gibi uzmanlık isteyen bölümlerine kadar hemen her alanda yaşanıyor. Sektör temsilcileri bu durumu “Ne fabrikada ne de tarlada çalışacak kişi buluyoruz” sözleriyle ifade ediyor.

 

 

Reklam

 

 

Devamını oku
Reklam hba.com.tr

Trend olan