Takip Edin

Sektörel Gündem

Sürdürülebilirlikte ‘yerel çözümlere’ odaklanacak

Türkiye’de 11 yılını kutlayan ve her geçen yıl daha da büyüyerek genişleyerek devam eden Sustainable Brands Türkiye, bu yıl küresel topluluğun teması ‘Regenetain Local’ yerelin yenilenmesi, onarılması merceğinden yerel çözümlerin ekosistemleri nasıl yeniden canlandırabileceğini ve güveni nasıl yeniden kazanabileceği konuları işleniyor.

Yayınlanma tarihi

-

Bugün birbirine çok bağlı bir dünyada yaşadığımız kaydeden Sustainable Brands Türkiye Ülke Direktörü Semra Sevinç, karşı karşıya olunan riskler, pandeminin getirdikleri, tedarik zincirinin bozulması, ekonomik krizler, gelişen sosyal öncelikler, eşitsizlikler sürdürülebilir büyümeyi ve daha dayanıklı ekonomilere sahip olmanın gerekliliğini ortaya koyduğunu söyledi.

Bugün sürdürülebilirliğin yalnızca KSS projeleri yapmak olmadığını belirten Sevinç, sürdürülebilirliğin marka ve kurum için strateji değişimi, iş modeli, marka değer dönüşümü olduğunu belirtti. Bu yıl SB’nin küresel topluluğunun bu yılki temasının ‘Regenetain Local’ olduğunu vurgulayan Sevinç, ‘’Yerelin yenilenmesi, onarılması merceğinden yerel çözümlerin ekosistemleri nasıl yeniden canlandırabileceğini, toplulukları nasıl güçlendirebileceğini, ilişkileri yeniden inşa edebileceğini ve güveni nasıl yeniden kazanabileceğini keşfedeceğiz.

Bunu sağlamanın yolunu 5 ana alanı ise şöyle; marka amacını etkinleştirme, değişen müşteri talebi ve davranışı, dönüştürücü yönetişim ve metrikler, rejeneratif operasyonlar ve tedarik zinciri, yeni nesil tasarım ve inovasyon olarak yer alıyor’’ dedi. Programda konuşan Hayat Kimya Bebek Bakım Kategorisi Global Pazarlama Direktörü Hayal Dilara Dinç, Molfix olarak 5 yıl önce başlattıkları Hayat Bağım Güvenli Bağlanma Programı projeleri ile her yıl 10 ildeki devlet hastanelerinde bulunan anne misafirhanelerinde ve yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde semenirler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gerçekleştirdikleri Yaşam Döngüsü analizlerinde (LCA) bulaşık yıkamada oluşan karbon ayak izine neden olan en önemli sürecin suyu ısıtmak olduğunu gördüklerini vurgulayan P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Ev Bakım Kategorisi Marka Direktörü Merve Yeşil Fazlı, “Ürünlerimizi soğuk suda, kısa programda, ön yıkama yapmadan da üstün performans sunacak şekilde tasarlıyor, Fairy ile sürdürülebilirliği tasarruf söylemiyle birlikte tüketiciye anlatıyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan