Takip Edin

Sektörel Gündem

SÜRDÜREBİLİR ÇÖZÜM

Yayınlanma tarihi

-

PACCAR Parts, DAF bayisine ilk güç kaynağı sistemini kuruyor

PACCAR Parts Europe; Hollanda’nın Barendrecht şehrindeki DAF Elektrikli Kamyon Merkezi BEST Trucks’ta sahada güç kaynağı sistemini başarıyla uygulamıştır. “Mikro şebeke” adı verilen bu sistem; çatıya monte edilmiş 750 adet güneş paneli, bir enerji depolama sistemi ve gelişmiş enerji kontrol sistemlerinden oluşur. Mikro şebeke, atölyeden çıkan kamyonları son derece hızlı bir şekilde şarj edebilir ve ayrıca halka açık süper hızlı şarj cihazına güç sağlar.

BEST Trucks’a uygun olacak şekilde özel olarak tasarlanmış PACCAR Parts Europe projesi, 480 kWh akü depolama kapasitesine sahip bir adet Enerji Depolama Sistemi (ESS), bir adet Enerji Yönetim Sistemi (EMS) ve maksimum 360 kW çıkışa sahip üç adet süper hızlı şarj cihazı çıkışının kurulumuyla başladı. Bunların hepsi çatıdaki mevcut 750 güneş paneline ve aynı zamanda elektrik şebekesine bağlanmıştır. Atölyeye kurulan iki şarj cihazı, elektrikli kamyonları bir saat içerisinde şarj etmek için kullanılabilir. Üçüncü bir hızlı şarj etme noktası halka açık olarak erişilebilir durumdadır. “Mikro şebeke” çözümü, BEST Trucks’ın sahibi Ronald Janssen’in şu sözleriyle dile getirdiği isteklerinin tam karşılığı: “Elektrikli araçlar kapasitelerinin en az %80’ine kadar şarj olmuş bir şekilde atölyemizden ayrılmalıdır, bu sayede servis işlemlerinden sonra hemen yola çıkabilirler.”

GÜVENİLİR GÜÇ

Güvenilir güç kullanılabilirliği, ESS’nin birçok avantajından biridir. “Artan enerji talebi nedeniyle, enerji kaynaklarını güvence altına almak baskı altında olan bir konudur. Atölyenin ışıklarını açık tutmak ya da müşterilerinizin elektrikli araçlarını son derece hızlı şarj etmek arasında seçim yapmak istemezsiniz,” diye ekliyor Ronald Janssen. “Bu mikro şebeke, sürekli ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı sağlarken, hızlı şarj etmeyi de kolaylaştırır. Olumsuz hava koşullarında veya şebeke elektriğinin yetersiz olduğu dönemlerde bile çalışmaya devam eder. Enerji depolamaya her zaman güvenebileceğimizi bilmek güzel.”

Reklam

Akıllı izleme ve alışveriş

Enerji Yönetim Sistemi, beklenen gün ışığı saatinden enerji kullanımına ve elektrik şebekesi talebinin üst sınırına kadar tüm ilgili verileri toplar ve sistemi en yüksek verimlilik ve en düşük enerji maliyetleri için düzenler. Dahası, BEST Trucks enerji alışverişi yapabilir, tarifeler düşük olduğunda enerjiyi yerel olarak depolayabilir ya da güneş enerjisi fazlası olduğunda, bu fazla enerjiyi kullanabilir ya da tarifeler zirve yapmışken talepler de üst sınıra ulaşmışsa kullanıma sunabilir.

Daha çevreci bir gelecek

PACCAR Parts Europe İnovasyon ve Stratejik Programlar Müdürü Rob van Erp: “Daha fazla bayi, bu sahada güç kaynağı sistemine ilgi gösteriyor. Bu, müşterilere birinci sınıf hizmet sunmak ve daha çevreci bir gelecek için enerji geçişini kolaylaştırmakla ilgilidir.”

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan