Takip Edin

Haber

Shell Filo Çözümleri, Çevre Dostu AdBlue® ile  Filolara Kolay, Hızlı ve Güvenilir Hizmetler Sunuyor

Yayınlanma tarihi

-

Shell Filo Çözümleri, Taşıt Tanıma Sistemi kullanan şirketlere dizel egzoz sıvısı AdBlue®’yu kolay ve hızlı bir şekilde kullanma ve yönetme imkânı sağlıyor.

Böylece ağır vasıta ve dizel araçların çevresel etkisini azaltmak için önem taşıyan Shell AdBlue®’yu araçtan inmeden ve ek cihaza ihtiyaç duymadan almak, sonradan ödeme avantajı ile ödemek, toplu faturalandırmak ve tüm süreci online olarak raporlamak mümkün.

1923 yılından bu yana Türkiye’nin gelişimine enerji katma misyonuyla çalışan Shell, 2050 yılına kadar net sıfır emisyonla faaliyet gösterecek bir şirket olma hedefi doğrultusunda araçlarda karbon salınımını ve zehirli gazları azaltmada etkili AdBlue®’yu müşterilerine her zaman aynı kalitede sunuyor. Seçili Shell istasyonlarında sunulan Shell AdBlue®’nun filolar tarafından rahat, güvenli ve hızlı kullanımı ve yönetimi için ise Shell Filo Çözümleri hizmetlerinden yararlanmak mümkün. Araçların çevre regülasyonlarıyla uyumlu hareket etmelerine olanak tanıyan AdBlue®’yu Shell Taşıt Tanıma sistemi ile kullanan filolar, operasyonlarını da güçlendiriyor.

AdBlue® dizel egzoz sıvısı, ağır vasıta ve dizel araçlardan atmosfere salınan zararlı gazları azaltmak için kullanılıyor. Ağır vasıta ve dizel araçlarda kullanılan sıvı, nitrojen oksitlerinin zararsız gaz ve su buharına dönüştürülmesine yardımcı oluyor. Seçici katalitik indirgeme sistemi (SCR) motor teknolojisi ile üretilmiş araçlarda kullanımı kanunen zorunlu olan bu çevreci ürünü, Shell Taşıt Tanıma Sistemi üzerinden filo araçlarına entegre etmek ve filoları tek bir yerden yönetmek mümkün. Böylece akıllı anahtarlık veya Shell SmartPay ile Shell AdBlue® tedariği, geçerli tüm istasyonlardan hızlıca yapılabiliyor. Aynı zamanda Shell Taşıt Tanıma Sistemi ile AdBlue® kullanan filolar toplu fatura, sonradan ödeme avantajı, online raporlama gibi operasyonel fayda ve kolaylıklardan yararlanıyor.

Şu an 45 Shell istasyonunda sunulan bu hizmetler, Türkiye genelinde yaygınlaştırılmaya devam ediyor.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma tarihi

-

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik seferberliği başlattığını bildirdi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarında kırsal alanlarda oluşan rusubat ve dere yataklarına ulaşırken bir taraftan da yerleşim ve sanayi alanlarında biriken farklı türİerde atıkların oluşturacağı koku problemi için teyakkuza geçti. Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçe sınırlarından geçen Emrez, Kozağaç, Uzundere, Çitlembik gibi birçok dere sisteminin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi Halkapınar mevkinde birleşerek yağış sel sularını izmir Körfez’ine ulaştırıyor. Yağış sel sularının getirdiği rusubat ve çevresel atiklar ise dere yataklarında birikiyor.

34 ADET KAMYON VE 60 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Rusubat ve belirtilen aüklar dere yatağının denize bağlandığı Liman ve Halkapınar bölgesinde çökelerek, bir taraftan da dere hidrolik kapasitesini düşürüyor. Diğer taraftan da havaların ısınması ile bölgede koku sorununa yol açıyor. İZSU ekipleri, bayram öncesi dere yataklarında yapüğı temizlik çalışması ile koku sorunu başİamadan müdahale etti. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi birleşiminde yapılan temizlik çalışması, dere yatağı ile deniz bağlantısı kesilerek bölgede bulunan suyun tahliyesi ile başladı. Tahliyenin ardmdan iş makineleri ile dere yatağında yer alan kokuya neden olan malzeme toplanarak bölgeden uzaklaştırıldı. Devam eden temizlik çalışmasında 28 adet farklı amaçlı iş makinesi, 34 adet kamyon ve 60 personel çalışıyor. Her yıl düzenli olarak yapılan temizİik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilememesi için çalışmalarını yürüten ÎZSU ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına devam edecek.

Reklam
Devamını oku

Haber

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Yayınlanma tarihi

-

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Mersin-Adana- Gaziantep hızlı tren hattı çalışmaları sebebiyle Mersin-Yenice tren seferleri 2 sene boyunca durdurulacak.

Mersin-AdanaGaziantep hızlı tren hattının Tarsus Bölgesel çalışmalar nedeniyle tren seferleri 2 yıl boyunca duracak. Alınan Bilgiye göre Mersin-Adana kesiminde en büyük yapı olan Tarsus açkapa yapısı çalışmaları bölgede başta kazık makinaları olmak üzere çok sayıda ağır iş makinası çalışan tren trafiğinin yanında imalata devam etmekte, aynı güzergâhta derin kazı, dolgu ve sanat yapısı çalışmaları tren trafiğini tehlikeye sokmadan yapılmaya çalışılmakta fakat güvenlik zafiyetleri nedeniyle 2 yıl boyunca kapalı olacak.

Devamını oku

Haber

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Yayınlanma tarihi

-

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Adıyaman’da iş makinesinin çarptığı işçi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Adıyaman merkez İndire bölgesinde devam eden konut alanında çalışan Ahmet Coşkun sürücüsü ve plakası öğrenilmeyen iş makinanın çarpması sonucu ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından müdahalesi yapılan Ahmet Coşkun Adıyaman Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Ahmet Coşkun yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtulamayarak hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan