Takip Edin

Haber

SEKTÖRÜN LİDERLERİ BİRARAYA GELİYOR

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ile İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER), iş, inşaat ve istif makinaları sektörünün küresel devlerini İstanbul’da buluşturuyor. İstanbul’da, 3-4 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenecek zirvede, 40’a yakın üst düzey sponsor firma, yeni nesil makina ve ekipmanlarını sergileyecek Türk iş, inşaat ve istif makinaları sektörünü, yeşil dönüşüme hazırlayacak ilgili mevzuatlann, etkinliklerin ve müzakerelerin öncüsü olmayı sürdüren İMDER ve İSDER. COVTD-19 salgınının ardından ilk kez sektörün küresel markalarını İstanbul’da bir araya getiriyor. İstanbul’da, Crowne Plaza Asia’da, 3-4 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenecek zirvede, 40’a yakın üst düzey finna, yeni nesil makina ve ekipmanlannı sergileyecek. Sektörün uzman yöneticilerinin katılacağı oturumlarda, iş, inşaat ve istif makinalan sektörünün gelecek hedefleri değerlendirilecek. Zirveye toplamda 55’ten fazla ülkeden, 500’iın üzerinde üst düzey sektör temsilcisi ve bürokratın katılması bekleniyor.

ZİRVENİN PAROLASI DİJİTALLEŞME OLDU

Türkiye’de, 6 Şubat’ta meydana gelen ve yüzyılın en büyük felaketi olarak nitelendirilen deprem felaketinde, iş ve istif makinaları sektörünün öneminin de istişare edileceği zirvede, ülkenin ihracatına önemli katkılar sunan iş, inşaat ve istif makinalan sektörünün dijital ve yeşil dönüşüm rotası belirlenecek. Zirvede aynca, “kiralama, paylaşım ekonomisi, üretimde lineer modelden döngüsel modele geçilmesi, sektörün gezegene duyduğu saygı, karbon ayak izinin azaltılması, tüm süreçlerin döngüsel ekonomi düzlemine taşınması ve geleceğüı pazarlarında yer almak isteyen sektör profesyonellerinin dijitale duyduğu ihtiyaç” alt başlıkları ayrıntılı olarak değerlendirilecek. Sektörün küresel devlerini buluşturacak zirveye, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kaar’ın da katılması bekleniyor.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN ÜST DÜZEY KATILIM

Zirveye, Avrupa Müteahhitler Birliği Genel Direktörü Domenico Campogrande, Avrupa Kiralama Derneği (ERA) Genel Sekreteri Michel Petitjean, Avrupa İş Makinalan Komitesi (CECE) Genel Sekreteri Riccardo Viaggi, Çin İnşaat Makineleri Derneği (CCMA) Genel Sekreter ve Yönetim Kumlu Başkan Yardım ası Wu Peiguo, Japonya İnşaat Makinaları Üreticileri Derneği (CEMA) Başkan Yardımcısı Hidehiko Matsui, Avrupa İstif Makinalan Federasyonu (FEM) Yönetim Kurulu Üyesi Rodoİfo Occari katılacak. Zirvenin açılış konuşmasını, İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akgün, İMDER Başkan Vekili ve İSDER Yönetim Kumlu Başkanı Serkan Karataş ile Makina ve Akşamlan İhracatçıları Birliği (MAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu Karavelioğlu yapacak. TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’ın da “İş ve İstif Makinalarında Dijitalleşme” başlıklı oturumda yer alması bekleniyor. ları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ile İstif Makinaları tçıları Derneği (İSDER), iş, inşaat ve istif makinaları sektörünün küresel buluşturuyor. İstanbul’da, 3-4 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenecek düzey sponsor firma, yeni nesil makina ve ekipmanlarını sergileyecek m sektö- i n ve mü- f a ıının^arırkalannı rak nite- ayrıntılı olarak değerlendirilecek. Sektö- Peiguo, Japonya İnşaat Makinaları Üreti- ? ve istif rün küresel devlerini buluşturacak zirve- çileri Derneği (CEMA) Başkan Yardımcısı n de is- ye, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Hidehiko Matsui, Avrupa İstif Makinalan ihracatı- Fatih Kaar’ın da katılması bekleniyor.

Reklam

TKU MAGAZİN

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

CANİK’e 2023 Industry Choice Awards’ta iki ödül

CANiK, ABD’de ateşli silah endüstrisinin Oscarları olarak kabul edilen 2023 Industry Choice Awards’tan (ICA) bu yıl iki ödülle döndü.

Yayınlanma tarihi

-

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ABD’ye dünya genelinden en çok ihracat gerçekleştiren üç firmadan biri olan CANiK, kendi ödül rekorunu kırdı.

Şirket, 2023 Industry Choice Awards’tan bu yıl iki ödül aldı. Sektörün en prestijli ödüllerinde CANiK, SFx RIVAL-S ile 4. kez “Yılın Tabancası” seçildi.

Şirket, METE MC9 ile ise 2’nci kez “Yılın En İyi Gizli Taşıma Tabancası” ödülünün sahibi oldu. Aynı ödülü 2017’de TP9 SFx, 2019’da TP9 ELITE COMBAT ile alan CANiK, 2022 yılında da SFx RIVAL modelleri ile en iyi tabanca ödülünü almıştı.

METE serisinin özel tasarımlı üyesi

CANiK, METE serisinin 28 milimetrelik özel tasarımlı üyesi METE MC9 modeli ile de aynı etkinlikte Concealed Carry Pistol of the Year (Yılın Gizli Taşıma Tabancası) ödülünün sahibi oldu. Şirket, aynı ödülü daha önce de 2020’de TP9 ELITE SC ile elde etmişti.

Reklam

İnce tasarımı ve yüksek kapasite şarjör yapısı mikro kompakt segmentinin tanımını yeniden yapan METE MC9, ince tasarımının yanı sıra optik nişangahların (Trijicon RMRcc hariç) hepsiyle uyumlu olmasıyla dikkati çekiyor.

“Co-witness” özelliğine sahip olan METE MC9, aynı anda hem optik nişangah hem de klasik gez arpacık ile birlikte kullanılabiliyor.

“Savunma sanayimize nitelikli değer katıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, bu yıl ICA’dan iki ödülle dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“ICA, hiçbir firmanın üye ya da sponsor olarak kabul edilmediği, tabancalarla ilgili değerlendirmelerin çoğu zaman firmaların haberi olmadan yapıldığı bir organizasyon. Bu etkinlikte iki ürünümüzün farklı kategorilerde yılın tabancası seçilmiş olmasını, ateşli silahlar pazarında sürdürdüğümüz başarının simgesi olarak görüyoruz. Bu sayede savunma sanayimizin vitrinine de nitelikli bir değer kattığımıza inanıyorum.”

Reklam
Devamını oku

Haber

Telefonu gece şarjda ve yastık altında bırakmak zararlı mı? Apple’dan yeni açıklama geldi

Geceleri telefonu şarja takıp yastığın altına koymak herkes için bir alışkanlık. Apple, uzun süre şarjda kalan telefonun kullanılmaması ve gece yastık altına koyulmaması yönünde kullanıcıları uyardı.

Yayınlanma tarihi

-

ABD’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple, kullanıcıları, şarj olması için prize taktıkları cihazlarıyla uzun süre temastan kaçınmaları konusunda uyardı.

Apple’ın internet sitesinde, iPhone işletim sistemi iOS’un son sürümüne ilişkin “iPhone için önemli güvenlik bilgileri” başlığı altında, gece boyunca telefonunu şarj eden kişilere yönelik uyarılar yer aldı.

Telefon şarj edilirken kullanılır mı?

Apple, kullanıcılara, “Aygıt çalışır durumdayken veya güç kaynağına takılıyken cildinizin aygıtla, güç adaptörüyle veya kablosuz şarj aletiyle uzun süre temas halinde olmasını engellemek için sağduyulu davranın.” çağrısında bulundu.

Telefonu gece yastık altına koymak zararlı mı?

Reklam

Uyarılarda, cihazın güç kaynağına takılı şarj kablosu ve bağlayıcısının uzun süre ciltle temas etmesinin ve şarj edilen cihazın havalandırılmayan alanlarda bulunmasının, “rahatsızlığa veya yaralanmaya yol açabileceğine” işaret edildi.

Bilgilendirme yazısında kullanıcılara; cihazlarını, kablosuz şarj aletini ya da güç adaptörünü battaniyelerinin, yastıklarının veya vücutlarının altına koymamaları ve bu şekilde uyumamaları da tavsiye edildi.

Devamını oku

Haber

Çelik Motor’un yeni markası  ‘Carwizz’

Anadolu Grubu şirketlerinden Çelik Motor, yeni ekspertiz markası Carwizz Oto Ekspertiz’i tanıttı.

Yayınlanma tarihi

-

Şirketten yapılan açıklamada, “Carwizz, ustasından oto ekspertiz’’ sloganıyla hizmet vermeye başlayan Carwizz Oto Ekspertiz’in müşteri odaklı yapısı, tecrübeli ve hızlı hizmet anlayışıyla güvenilir ve alanında uzman ekibiyle bağımsız profesyonel ekspertiz hizmetini araç almak ya da satmak isteyen tüm tüketicilerle buluşturduğu ifade edildi.

Self Ekspertiz paketiyle kullanıcıların kendi paketini oluşturmasına da olanak sağladığı belirtilirken, mobil ekspertiz hizmeti sayesinde müşterilerin 30 dakika gibi kısa bir sürede ekspertiz hizmeti alabildiği kaydedildi. İstanbul’da Orhanlı ve Kurtköy bayileriyle hizmet veren Carwizz Oto Ekspertiz’in şu anda Konya, Kocaeli, Bursa, Denizli ve Diyarbakır olmak üzere 6 ilde 7 bayisi bulunuyor. Çok yakında Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep ve Trabzon şehirlerinde de bayileri açılacak olan Carwizz Oto Ekspertiz, üç yıl içerisinde, Türkiye’nin dört bir yanında 100 bayiye ulaşmayı hedefliyor. Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Şafak Savcı, “2022 yılının sonlarında ilk bayisini açtığımız Carwizz Oto Ekspertiz olarak kesintisiz hizmet sunmaya devam edeceğiz’ dedi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan