Takip Edin

Proje Taşıma Lojistiği

SARILAR GROUP 2022 YILINDA PROJELERİ GÖZ DOLDURDU

Yayınlanma tarihi

-

Sarılar Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gürbüz, Sarılar Group olarak gerçekleştirdikleri projeler ve kaliteli hizmet anlayışları ile göz doldurduklarını ve müşteriler tarafından tercih edildiklerini belirtti.

 

“2022 yılı eylül ayında başlayan ve devam eden Karamürsel RES Projesi, yıl içerisinde yaptığımız önemli projelerden biridir, Devam eden projede 5 adet 5,8 mw Cypress rüzgar türbini montajı yapılmaktadır. Projeye ait kanatların taşınması tarafımızdan blade lifter ile 30km’Iik şantiye yolunda taşınmaktadır” diyen Sarılar Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gürbüz, “Rüzgar türbini kurulumu aşamasında ana dikim vinci olarak Terex CC 2800 (600ton) markalı vinç kullanılmaktadır. Yardımcılığı Liebher LTM 1220 (220ton) markalı vinç ile yapılmaktadır. ön dikim dediğimiz 3 adet kule montajını yapan LTM 1800 (800) markalı vinç, yardımcılığı ise LTM 1200 (200ton) markalı vinç tarafından yapılmaktadır. Blade lifter ile rüzgâr türbin kanadı taşıma işinde, yükleme ve indirme için 2 adet vinç kullanıImaktadır. Taşınan kanatların yükleme ve indirme işleri tecrübeli Sares Wind personellerimiz tarafından güvenli bir şekilde yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

SARILAR GROUP’UN TERCİH EDİLMESİNDE BİRÇOK NEDEN BULUNUYOR

Türbin montajı yapılmadan önce müşteri tarafından saha bilgilerinin kendileri ile paylaşıldığını ifeade eden Gürbüz, son olarak şu bilgileri verdi: “Bu öldüler baz alınarak vinç ve türbin montaj malzemelerinin yerleşimi autocad üzerinden tarafımızda yapılır. Bu planlar üzerinde sahada vinç kurulumu ve türbin montajı gerçekleşir. Türbin montaj malzemeleri montajı yapılmadan önce montaj planı çizimleri autocad üzerinde yapılır ve müşteri ile paylaşılır. Blade lifter ile kanat taşıma operasyonun un amacı, 67 metre uzunluğundaki kanadın yatay pozisyonda taşınması, kurulum yapılacak olan bölgelerin çok sayıda ağaçtan oluşması ve bu ağaçların kesilmesine sebebiyet vereceği için doğanın korunması için blade lifter ile kanat taşıması yapılmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği konusunda atıImış adımlar ile birlikte yüklenici firmalar tarafından tam not almaktadır. Profesyonel kadromuz ile yapmış olduğumuz çalışmalar, yapacağımız çalışmaların öngörüsüdür. Yüklenici firmanın bizi tercih etme nedenlerinden en önemlisi sektörümüzdeki yenilikleri yakından takip ederek ülkemizde ihtiyaç duyulan ekipmanların ve makinelerin tedariğini sağlayarak yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübeli uzman ekiplerimizle gerçekleştirmiş olduğumuz hizmet kalitemizdendir.”

Reklam

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

ASİL TRANSPORT CO. BAŞKANI ARMAĞAN ŞAHİN: TİCARET ÇİFT TARAFLIDIR, VERİLMEYEN HER VİZE TÜRKİYE KADAR AB’YE DE KAYBETTİRİYOR!

Yayınlanma tarihi

-

Ticaretin çift taraflı bir işlem olduğunu aktaran Asil Transport Co. Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Şahin, “Alınamayan her vize, Türkiye kadar AB ülkelerine de zarar vermektedir. Demode vize uygulamasının kalkması, yeni dünya ekonomik düzeni içerisinde bunun yerine hızlı bir vize sisteminin hayata geçirilmesi gerekmektedir” dedi.

 İhracat odaklı büyümeyi hedef edinen Türkiye’de sanayicinin en önemli paydaşı konumunda bulunan lojistik sektörünün en büyük sorunlarından birini vize konusu oluşturuyor. TIR sürücülerinin vize konusunda yaşadığı problemler, son yıllarda zirve yapmış durumda.

Vize konusunda şoförlerin randevu almak için bile uzun süreler beklemek zorunda bırakıldığını kaydeden Asil Transport Co. Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Şahin, “Sektörde sürücülerimize yönelik kısa süreli vize veriliyor. Uzun süreli vizeler verilmemesini anlayabiliyorum. Kısa süreli verilen vizeler için hızlı vize almayı sağlayabilecek bir sistem oluşturulmalıdır. Hızlı vize alabilmemiz durumunda sektör olarak birçok sıkıntımızın önüne geçeceğiz. Çünkü şu anda vize alabilmek konusunda en az 1-2 aylık randevularla uğraşmak zorunda kalıyoruz” dedi.

ALINAMAYAN HER VİZE, ÜLKEMİZE EKONOMİK OLARAK KAYBETTİRİYOR

TIR sürücülerinin Avrupa Birliği (AB) bölgesine girebilmeleri için öncelikli olarak vize alabilmeleri gerektiğini aktaran Şahin, Schengen randevusunda sorunlar olduğunu, yeni sürücülerin vize başvurularının reddedildiğini, deneyimli sürücülere ise kısa süreli vize verildiğini belirtti. Vize konusundaki bu kaotik durum nedeniyle AB’nin Türkiye’den talep ettiği ürünlerin Türk lojistik firmaları ve Türk vatandaşı profesyonel TIR sürücülerince teslim edilemediğinin altını özenle çizen Şahin, bu durumda sadece Türkiye’nin değil, küresel yatırımcıların, üreticilerin, ticari işletmelerin ve tüketicilerin kısacası uluslararası ticaretin yara aldığını vurguladı.

Reklam

Alınamayan her vizenin ülkemize ekonomik açıdan kaybettirdiğine işaret eden Şahin, “Şoförlerimizin vize alamaması araçlarımızın işleyememesi demektir. Şoföre bağlı olarak kullanılamayan ve atıl durumda bekleyen TIRlarımız ülkemiz ekonomisine eksi yazılmasına neden olmaktadır. Yollarda Türk TIRlarının serbestçe dolaşması, vize engeline takılmadan kilometrelerce yol kat etmesi gerekmektedir. Dünya ticaretini vizelerle, kotalarla, geçiş engellemeleri ile zora sokan sistemin artık değişmesi gerekmektedir. Yeni dünya ekonomik düzeni içerisinde daha hızlı bir vize sisteminin hayata geçirilmesi gerektiğini öngörüyoruz. Vize konusunda AB’nin kolaylık tanıması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. Turizm vizeleri ile ticari vizelerin birbirinden ayrı işlemlere tabi tutulması gerektiğini aktaran Şahin, özellikle tatil dönemlerinde kimseyi yormayacak şekilde yeni bir vize sistemini talep ettiklerini belirtti.

VİZE UYGULAMASI İLE EN ÇOK ZARARI AB ÜLKELERİ GÖRÜYOR!

Türkiye’de çok önemli AB sermayeli şirketlerin olduğunu belirten Şahin, bu demode vize uygulaması ile en çok zararı gören taraflardan birinin AB ülkeleri olduğunu belirtti. Türkiye-AB arasında çok ciddi bir ticaret yaşandığını kaydeden Şahin, AB’ye alınmayan Türkiye’nin aslında dolaylı olarak AB ülkesi olduğunu, çünkü Türkiye’de çok sayıda AB ülkesi yatırımcının fabrikası ve ürünleri ile ticarette başı çektiğini söyledi. Büyük potansiyeli olan AB-Türkiye ticaretindeki büyümeye engel olan vize probleminin faturasını Türkiye kadar AB’nin de ödediğini aktaran Şahin, ticaretin çok yönlü bir süreç olduğunu ve bu sürecin tıkanmaması gerektiğini son olarak özenle vurguladı.

Devamını oku

Enerji Projeleri

ÜRETİM YAPAN ŞİRKETLER ENİSA ÇATISI ALTINDA TOPLANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

ÜRETİM YAPAN ŞİRKETLER ENİSA ÇATISI ALTINDA TOPLANIYOR

Yenilebilir enerji sektöründe ana sanayici şirketlerin yanında, yan sanayi olarak ekipman üretimi yapan şirketler de ENSİA çatısı altında toplanıyor

Temiz Enerji yatırımlarında son on beş yılda tüm dünyanın dikkatini çeken bir ivme kaydeden Türkiye, enerji sektörü istihdamında da yükselişini sürdürüyor.Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) sektörel bazda çalışan sayısına yönelik yayımlanan istihdam raporuna göre; elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörlerinde kayıtlı çalışan sayısı 2022 yılına kıyasla yüzde 5 oranında artarak 137 Bin 76 kişi oldu.

Devamını oku

Enerji Projeleri

TOPLANTI İZMİRDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

TOPLANTI İZMİRDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Derneğimizin de üyeleri arasında yer aldığı Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun (BASİFED) Olağan Genel Kurul Toplantısı İzmir’de gerçekleştirildi.

Üç yıllık görev süresini tamamlayan Mehmet Ali Kasalı’dan görevi devralan Semiha Güneş, oybirliği ile BASİFED’in yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilirken; Yönetim Kurulu Başkanımız Alper Kalayci BASİFED Başkan Yardımcılığı görevine, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Tibet Arbak ise BASİFED Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Pek çok ortak projede buluştuğumuz BASİFED’in yeni dönem Yönetim Kurulu’nu tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Devamını oku

Trend olan