Takip Edin
#

Ağır Yük Taşıma Araçları

TÜRKİYE PAZARI, AĞIR TİCARİ ARAÇLARDA AVRUPA’DA İLK BEŞTE YER ALDI

Abone Ol 

Yayınlanma tarihi

-

Renault Trucks

Renault Trucks, kamyon ve çekicilerinin yanı sıra sunduğu toplam çözümler ile pandemi dönemine rağmen büyüyen ticari araçlar pazarında başarılı bir yıl geçirdi.  

Renault Trucks, kamyon ve çekicilerinin performansını, üstün yakıt tasarrufunu, dayanıklılıklarını, sürüş konforu ve güvenliğini, sunduğu finansal çözümler ve satış sonrası hizmetleri ile optimize ediyor. 2020 yılında Covid-19 pandemi döneminde yaşanan tüm zorluklara rağmen araçları ve sunduğu satış sonrası hizmetleri sayesinde Renault Trucks, filoların en ideal toplam sahip olma maliyeti ile operasyonlarını yürütmelerine destek olmayı başardı.

Renault Trucks

Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, 2020 yılında 16 ton üzeri ticari araçlar pazarını değerlendirerek; “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bu yıl farklı dinamikler yaşandı. Aslında ticari araçlar sektöründe son beş yılda düşüş gösteren eğilim, pandemi sürecinde birçok etken ile yükselişe geçti. 2020 yılı 16 ton üzeri ağır ticari araç pazarı, 7300 adetten 16.270’e yükselerek bir önceki yıla göre %122,9 oranında arttı. 2020’nin ilk iki ayı yüksek satış adetleriyle başlayarak güzel bir yıl olacağı sinyalini verdi. Ancak Mart 2020 itibariyle Türkiye’de de Covid-19 pandemi etkileri başladı ve tüm dünyada araç üreticilerinin ortalama iki ay boyunca üretimlerinin durduğu bir süreç yaşandı. Bu süreçte ikinci el değerleri de yükseldi. Üretimlerin başlamasına rağmen ikinci el değerlerinin düşmemesi, uygulanan düşük faiz oranları ve arzın da düşük seyretmesi nedenleriyle ertelenen talepler, satış olarak yansıdı. Bu arada pandemi sürecinde değişen tüketici alışkanlıkları ile lojistiğin öneminin daha da artması bu duruma ayrı bir ivme kattı” diye belirtti.

Değişen tüketici alışkanlıkları, lojistik sektörüne de yansıdı 

Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen e-ticaret başta olmak üzere tüm lojistik alanlarında büyüme yaşandığına değinen Delepine; “Özellikle karantina dönemi ve çalışma şekillerinin değişmesi ile e-ticaret ve eve teslimatlar büyük bir önem kazandı. Bu da dağıtım alanına yansıdı ancak lojistikte tüm halkalar iç içedir. Dolayısıyla tüm zorluklara rağmen değişen eğilimler, lojistiğin halkalarına pozitif talep olarak döndü” dedi.

Delepine; “Türkiye’de kamyon pazarında önemli bir oyuncu olarak güçlü bayi ağımız ile büyümeye devam edeceğiz. Pandemi dönemi de dahil olmak üzere son dört yıldır yükselen satış grafiğimiz bizleri daha da motive ediyor. Tabi ki en önemli taahhütlerimizden biri, müşteri memnuniyeti ve müşterilerimizle yakın olarak çözümler üretmek. Pandemi döneminde de müşteri memnuniyeti asıl önceliğimizdi ve 7/24 hizmet vererek müşterimizin yanında olmayı başardık” şeklinde açıkladı.

Uzun yol lojistiği kadar dağıtım alanı da önem kazandı 

Sebastien Delepine, açıklamasında; “Araçlarımızın performansı, yakıt tasarrufu ve avantajlı toplam sahip olma maliyetleri sayesinde Türkiye pazarında en iyi lojistik çözümleri sunarak Renault Trucks markası olarak ön plana çıkmayı başardık.  Renault Trucks T serisi uzun yol çekicilerimiz, sektörde önemli bir yere sahip. 2021 yılında D serisi dağıtım kamyonlarımız için de aynı başarıyı göstermek üzere odaklanacağız. Şehir içi ve şehirler arası dağıtım segmentinde üstün avantajlar sunan D serisi kamyonlarımızı, yollarda daha çok göreceğiz” dedi.

13 litrelik çekicilerimizin başarısı devam edecek 

Delepine; “Renault Trucks 13 litre T serisi çekicilerimiz, segmentinde çok özel bir konuma sahip ve lojistik sektöründe yüksek talep gören araçlar olmasıyla Türkiye’de de ön plana çıkıyor.  Bu grafiğin 2021 yılında da devam etmesini bekliyoruz. T serisi çekicilerimiz, üstün özellikleri, yüksek performansı, yakıt tasarrufu ve konforu ile hem lojistik şirketlerinin operasyonlarına hem de sürücülerin konfor ve verimliliğine katkı sağlıyor” şeklinde açıkladı.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ağır Yük Taşıma Araçları

KOÇASLANLAR ÇALIŞANLARI İLE; GÜÇLÜ 

Yayınlanma tarihi

-

KOÇASLAN

Personeli ve ticari ilişkide bulunduğu tüm kuruluşları birlikte olmak üzere mutluluk duyduğu şirket olan Koçaslan Holding çalışanları güçlü bir aile. Güçlü, misyonunu çalışanları ile yakalayan, onlarla yola çıkan ,iç ve dış müşteri memnuniyet anlayışını taçlandırdığı, ekip ruhunu öne çıkartan  Koçaslanlar Holding, kurumda aidiyet hissini arttırmak, kurum değerlerine bağlılık oluşturmak amacıyla düzenlediği Hizmet Ödülleri etkinliğinde, uzun yıllar birlikte çalıştıkları ekip arkadaşlarını mükâfatlandırdı.

 6 ilde, 17 ayrı lokasyon ile 37 Dünya markasının bayiliğini yapan; satıș, servis, yedek parça, ikinci el, sigorta ve akaryakıt hizmetleri ile otomotiv sektörünün çözüm anahtarı olan  Koçaslanlar Holding, 5 yıl ve üzeri hizmet vermiş olan personelleri için Hizmet Ödül Töreni planladı.

Mahmut Koçaslan ;Tüm çalışanlarımız işletmelerimizin bel kemiğidir..

 Etkinlikte, uzun yıllar Koçaslanlar ailesiyle birlikte olan çalışanlara plaketleri ve hediyeleri takdim edildi. Koçaslanlar Holding Konferans Salonu’nda düzenlenen törende açılış konuşmasını Koçaslanlar Holding İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Şardağ Özel günde kısa bir konuşma yaptı. Ardından sözü ,Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan’a devam etti. Koçaslanlar’ın çalışanlarına verdiği değeri önemi vurguladı. Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Tüm çalışanlarımız İşletmelerimizin bel kemiğidir. En değerli kaynağıdır.  Sizlerle birlikte güçlü ve büyük bir aileyiz.  Beraber büyümeye devam ediyoruz. Kurumumuza kazandırdığınız, emekleriniz için sizlere sonsuz teşekkür ederim. Böyle bir ekiple bu yolda yürümekten büyük gurur duymaktayım.” Diye konuştu. Plaketler ve hediyeler takdimi; Mahmut Koçaslan tarafından sunuldu. Programa, Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, İcra Kurulu Başkanı Yakup Sağlık, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Didem Aras’da hazır bulundu.

Devamını oku

Ağır Nakliye Proje Lojistiği

Hareket Projeden; Güzel Hareketler Hareket Makine Parkını Yeni Yatırımlarla Güçlendiriyor

Yayınlanma tarihi

-

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği, makine parkına eklediği yeni ekipmanlarla sektördeki farkını ve gücünü  gözler önüne serdi.  Hareket Proje,yaptığı yatırım ile  Türkiye’deki en uzun, kapasiteli kanat dorseleri ve en  yüksek kapasiteli askı aparatını makine parkına kattı.

 

Güçlü makine ekipman parkı, uzman kadrosuyla sunduğu yenilikçi mühendislik çözümleri ve üstün hizmet anlayışıyla sektörün lider kuruluşlarından Hareket Projeden; Güzel hareketler. Hareket Proje; Ağır taşıma ve kaldırma sektöründeki gücünü yeni yatırımları ile perçinledi. IC Transport 50 (ICT50) listesinde ekipman sayısı ve kapasitesine göre Avrupa’nın dördüncü şirketi olan Hareket Proje; 4 adet kanat taşıma dorsesi, 8 adet paletli ve mobil vinç, 12 adet ağır nakliye çekicisi, 1 adet 8 aks Lowbed dorse ve 1 adet 550 ton kapasiteli askı aparatını makine parkına katarak büyük bir yatırım gerçekleştirdi.

Türkiye’de hem de dünyada birçok büyük projeye imza atıyoruz.

Türkiye’de hem de dünyada birçok büyük projeye imza attıklarını belirten, Hareket Genel Müdürü Abdullah Altunkum, yatırıma ilişkin şunları söyledi  “Güçlü filomuz, uzman ve deneyimli ekibimizle, her yıl yeni yatırımlar imza atıp filomuzu daha da güçlendiriyoruz. Bu yıl yaptığımız bu büyük yatırımın, özellikle uluslararası projelerde bize önemli bir rekabet avantajı sağlayacağına inanıyoruz. Şu anda RES projelerinde Türkiye’deki en uzun kapasiteli kanat dorselerini taşıma performansına sahibiyiz. Aldığımız 4 yeni kanat taşıma dorsesi si   69 metreye kadar açılabildiği için 80-85 metre uzunluğundaki kanatları taşıyabilecek. Bunun yanı sıra 2 adet 800 tonluk paletli vinç olmak üzere toplamda 8 adet paletli ve mobil vinç aldık. Bahsettiğim 800 tonluk vinçler rüzgâr türbinlerinin kurulumunda kullanılıyor. Satın aldığımız dorse ve vinçlerle  yüksek kapasiteli türbinleri kurmak hem de daha uzun kanatları taşımak için yatırımlarımızı kapasite anlamın ’da  ciddi şekilde arttırmış olduk.”

 

Türkiye’deki en yüksek kapasiteli askı aparatı Hareket’te bulunuyor

Yaptıkları bu yeni yatırımla Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki en yüksek kapasiteli askı aparatını da ekipmanları arasına eklediklerinin altını çizen Altunkum, “Askı aparatları çok ağır ve yüksek yüklerin karayollarında taşınabilmesine imkân sağlıyor. 550 ton kapasiteli yeni askı aparatıyla artık çok daha ağır yükleri daha kolay bir şekilde karayollarında taşıyabileceğiz” dedi.

 

 

Devamını oku

Ağır Yük Taşıma Araçları

DİNÇER LOJİSTİK’DEN 4 YILDA 30 PROJE

Yayınlanma tarihi

-

Geliştirdiği projelerle lojistik sektörüne yön vermeyi hedefleyen Dinçer Lojistik Ar-Ge Merkezi, 4’üncü yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bugüne kadar 30 Ar-Ge projesine imza atan merkezin geliştirdiği teknolojiler, şirketin gün geçtikçe büyüyen yurtdışı operasyonlarıyla birlikte artık yurtdışında da kullanılıyor.

Sektöre, topluma, ekonomiye ve çevreye değer katma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Dinçer Lojistik; 2018 yılının mart ayında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayıyla faaliyete geçirdiği Ar-Ge Merkezinin 4’üncü yılını kutlamaya hazırlanıyor. 4 yıla 20’si tamamlanmış 30’dan fazla proje sığdıran Dinçer Lojistik Ar-Ge Merkezi’nin geliştirdiği çözümler, şirketin gün geçtikçe büyüyen yurtdışı operasyonlarıyla birlikte artık yurtdışında da kullanılıyor.

30’UN ÜSTÜNDE PROJE

Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, lojistik sektöründe sayıları henüz iki elin parmaklarını geçmeyen Ar-Ge merkezlerinin, geliştirdikleri teknolojilerle Türk lojistik sektörüne yön veren en önemli aktörler haline geldiğini söyledi. Dinçer Lojistik Ar-Ge merkezinde 50 kişiden fazla araştırmacı personel istihdam ettiklerini, bu sayede dünyadaki gelişmeleri takip ederek uçtan uca izlenebilen ve raporlanabilen yenilikçi dijital sistem projeleri geliştirilebildiklerini anlatan Mustafa Dinçer, “Mart 2018’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayıyla faaliyete geçen Ar-Ge Merkezimizin birçoğu ticarileştirilmiş 30 üzerinde projesi bulunuyor. Bugüne kadar 20’ye yakını tamamlanan projelerimiz içinde TÜBİTAK destekli olanlar da yer alıyor, biz tüm bu çalışmalarımızı geleceğin lojistik teknolojilerini hayata geçirmek yapıyoruz” dedi.

Dinçer Lojistik Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen ürün ve sistemlerin, şirketin depo ve nakliye operasyon birimleri başta olmak üzere tüm departmanları ve müşterileri tarafından kullanmakta olduğunu dile getiren Mustafa Dinçer, “Dinçer Lojistik’in devam eden yurtiçi operasyonlarının yanı sıra yurtdışı operasyonlarının da başlamasıyla Ar-Ge Merkezimizde geliştirilen teknolojiler, globale taşındı” diye konuştu.

TÜRKİYE ORTALAMASININ İKİ KATI

Dinçer Lojistik’in cirosunun ortalama yüzde 2’sini Ar-Ge’ye ayırdığını açıklayan Mustafa Dinçer, “Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre 2020’de Türkiye’de Ar-Ge harcamalarının gayrisafi yurt içi hâsıla içindeki payı yüzde 1,09 oldu. Yani Dinçer Lojistik, Türkiye ortalamasının yaklaşık iki katı oranında bir Ar-Ge bütçesine sahip” şeklinde konuştu. 4 yıllık süreçte A-Ge’ye yaklaşık 15 milyon liralık yaptıklarını ifade eden Dinçer, şunları söyledi:

“LOJİSTİK SEKTÖRÜNE YÖN VERMEYİ AMAÇLIYORUZ”

“Ar-Ge yatırımlarımızın meyvelerini toplamaya başladığımızı düşünüyorum. Bugüne dek GoAgro Vas, GoAgro WMS, GoAgro TMS, GoHappyCustomer, GoChemWMS gibi sektörün geleceğine ışık tutan projeler geliştiren Ar-Ge merkezimizde farklı talep ve ihtiyaçlara yönelik inovatif çözümler tasarlıyoruz. 2021 yılında Ar-Ge Merkezimizde sürdürülebilirlik ve insan gücünden tasarruf açısından bize katkı sağlayacağını beklediğimiz bir ürünün patent başvurusunu yaptık ve ön onay aldık. Geçen yıl ayrıca bir yazılım tescil onayı ve bir marka tescil onayı almayı da başardık. Geliştirdiğimiz ve bunda sonra geliştireceğimiz projelerle lojistik sektörüne yön vermeyi amaçlıyoruz.”

Devamını oku
Advertisement hba.com.tr
Advertisement hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish