Takip Edin

Ağır Yük Taşıma Araçları

RAMAZAN MİDİLLİ: ‘DEPREM GİBİ OLAĞANÜSTÜ DÖNEMLERDE SEKTÖRÜMÜZE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR’

Yayınlanma tarihi

-

Kardeşler Vinç Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Midilli, başta deprem olmak üzere olağanüstü dönemlerde sektöre büyük görev düştüğünü söyledi.

Kardeşler Vinç Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Midilli, 4.5 yıl Vinç İşletmecileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yaparak sektöre önemli hizmetlerde bulunmuş bir isim. Midilli, “Vinç sektörüne 1993 yılında başladım. 2001 yılından bu yana da Kardeşler Vinç’le beraber sektöre hizmet sunmaya devam ettik. 2007 yılında Vinç İşletmecileri Derneği olarak bir kuruluş yaptık. Bu kuruluşun da 2018 yılına kadar Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptım. 60- 65 ekipmana ulaştık. İnşaat ve sanayi olan her yerde hizmet veriyoruz. İnsan kaldırma platformu alanında kardeşler vinç olarak hizmet sunuyoruz” dedi.

DEPREM KONUSUNDA NELER YAPABİLİRİZ?

Deprem konusunda ülke olarak çok hassas olduğumuzu ifade eden Midilli,Biz, dernek dönemimizde AFAD ile beraber İstanbul Koordinasyon Merkezi’nde afetler durumunda neler yapabiliriz’i masaya yatırdık. Afet durumunda hangi konuda, hangi noktada kaç makinamız var? Bu olağanüstü durumlarda kimlere ulaşabiliriz gibi konuları masaya yatırmak istedik. Ama bunu başaramadık. Bizim gibi deprem güzergahında olan ülkelerde aslında bu ve benzeri çalışmaların yapılması gerekmektedir. Araçların envanterinin hazırlanması gerekmektedir.

ENVANTER OLUŞTURULMALI

Reklam

Her bir firmanın elindeki ekipmanlarını hazırlaması ve devlet erkanı ile paylaşması gerekmektedir. İnsan canı kurtarma noktasında en önde geliyoruz ama stratejik bir planımız yok. 6 şubattaki depremde sadece Vinç İşletmecileri olarak 1.000’e yakın ekipman gönderdik. 100’e yakın insan gönderdik. Sessiz kahramanlar olduk. 10-15 gün aracın yakıtını ve operatörün ihtiyaçlarını kendimiz karşıladık. Olası İstanbul depreminde; dar sokaklarda biz nasıl reaksiyon göstereceğiz? İnsan canının hayatın odağında bu dönemde bu tür konular çok önemlidir. Türkiye’nin deprem kuşağında olduğu bir gerçektir. Biz ağır iş sanayindeki işverenler, STK’lar, firmalar, kurum ve kuruluşlar deprem gibi olağanüstü dönemlerde ekstradan bir canı kurtarabilmek için çalışmak istiyoruz. Bunun için de KAMU tarafındaki yetkililerimize sesleniyoruz. Elimizden ne geliyorsa, üstümüze ne düşüyorsa seve seve yapmaya hazırız. Özel sektör ve devlet işbirliğinin olması gerekiyor. Vinç işletmecileri olarak bizler bu konuda hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz” ifadesini kullandı.

TEKNOLOJİK GELİŞMELERLE İŞ KAZALARI DA ASGARİYE DÜŞTÜ

Teknolojinin geliştiğini söyleyen Midilli son olarak şöyle konuştu: “Teknolojik gelişmelerle beraber iş kazaları da en aza iniyor. Bugün iş kazalarının yüzde 90’ı kullanıcı hatasından kaynaklanıyor. Eğer çalışanlar iyi eğitilirse iş kazaları da son erebilir. Bizler, eleman bulma konusunda ciddi sıkıntılar çekiyoruz. Bir yandan iş arayan insanlar var. Bir yandan da çalıştıracak işçi bulamayan bizim gibi işverenler var. “

Ahmet Doğan-Özel Haber

TKU MAGAZİN

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağır Yük Taşıma Araçları

RENAS, FİLOSUNA 12 ADET RENAULT RUCKS T 520 ÇEKİCİ KATT

Yayınlanma tarihi

-

 

Renas Lojistik, Renault Trucks’ın yüksek beygir gücüne sahip modelleri ile filosunu büyüttü.

Mersin’in gıda lojistiği alanında uzman lojistik firmalarından, tüm Avrupa ülkelerine ve Türkiye Cumhuriyetleri’ne yaş meyve-sebze lojistiği gerçekleştiren Renas, filosuna 12 adet Renault Trucks T520 çekici kattı. 2023 yılında başlayan alımlarıyla filosunun yaklaşık yüzde 60’ını Renault Trucks çekicilere dönüştüren Renas’ın tüm Renault Trucks araçları 520 beygir gücünde yola çıkıyor. Renas Lojistik’in yeni araçları Yönetim Kurulu Başkanı Masum Aktaş’a Renault Trucks Türkiye ve Erman Ticari Araçlar’ın yöneticileri tarafından teslim edildi.

Devamını oku

Haber

Arkas Bunker’dan Türkiye’de bir ilk…

Yayınlanma tarihi

-

Arkas Bunker’dan Türkiye’de bir ilk… Arkas Bunker Türkiye’de Denizcilik Yakıtlarında Sürdürülebilirlik Sertifikasını Alan İlk Yakıt İkmal Şirketi Oldu!

Arkas Bunker sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda ilklere imza atıyor. Bu kapsamda Tarım, gıda ve biyoenerji endüstrilerinde sürdürülebilirliği destekleyen, dünya çapında tanınan bir sertifika sistemi olan Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasını (ISCC
– International Sustainability and Carbon Certification) aldı.
Arkas Holding iştiraklerinden Arkas Bunker, denizcilik yakıtlarında sürdürülebilir iş modeli ile
yoluna devam ederken şirketlerin karbon emisyonunu azaltmalarına destek vermek üzere
projelerine devam ediyor.
Çevre ve kaynakların korunması misyonu ile uyumlu olarak uluslararası nitelikte, uygulamaya
yönelik ve şeffaf bir sistem sağlayan dünyanın en itibarlı sertifikasyon programları arasında
yer alan ISCC'den onay aldı.
Biyokütle, biyoyakıt ve diğer yenilenebilir ham maddelerin sürdürülebilir üretimini ve
tedariğini doğrulamak için kullanılan, çok paydaşlı olarak geliştirilmiş, uluslararası kabul
görmüş bir sürdürülebilirlik sertifikasyon sistemi olan ISCC sayesinde Arkas Bunker
sürdürülebilirlik hedeflerine bir adım daha yaklaştı.
ISCC Sertifikası kriterleri arasında yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uyum, sürdürülebilir
arazi kullanımı ve biyolojik çeşitliliğin korunması, sera gazı emisyonlarının ve diğer çevresel
etkilerin azaltılması, insan haklarına ve işçi haklarına saygı, sorumlu su kullanımı ve
yönetiminin yanı sıra tedarik zincirinde izlenebilirlik ve şeffaflık kriterlerine uyum yer alıyor.
“Doğanın kendi evrimi içinde bir sonraki gün aynen mevcut olabilen enerji kaynağı” olarak
tanımlanan yenilenebilir enerji kaynaklarının en büyük özelliği, karbondioksit emisyonlarını
azaltarak çevrenin korunmasına yardımcı olmaları, yerli kaynaklar oldukları için enerjide dışa
bağımlılığın azalmasına ve istihdamın artmasına katkıda bulunmaları ve kamuoyundan yaygın

ve güçlü destek almaları olarak biliniyor. Aynı zamanda fosil yakıtlar kullanılmadan
üretildikleri için sürdürülebilirler. Bu sayede doğal gaz, kömür ve petrol gibi enerji kaynakları
tükenmeden yenilenebilir ve çevreye daha az zararlı yakıtlar kullanılmış oluyor.
Arkas Bunker Genel Müdürü Seçkin Gül, armatörlerin ihtiyaçları doğrultusunda sürdürülebilir
ve çevreci yakıtları radarlarında tutmaya devam edeceklerini söyledi.

Devamını oku

Ağır Yük Taşıma Araçları

SİVASTA ETKİNLİK DÜZENLENDİ

Yayınlanma tarihi

-

 

Bomak marubeni dağıtım ve servis kapsamındaki ilk müşteri etkinliğini sivasta gerçeklşeştirdi.

Türkiye temsilciliği marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş tarafından yürütülen yol ve asfalt makinaları üreticisi mumag sivasta düzenlediği etkinlikte BF 800 C-3 S600 FİNİŞER , BW 213 D-5 VE BW 161 AD-5 gibi en yeni modellerini sergiledi. Dünyada milyonlarca kilometre yolda imzası bulunan fransız hayat grubu’nun bir parçası olan Bomag 2024 ilk özeol nüşteri etkinliğinde deneyimli yol emektarı yönetiçiler ve karar vericiler bir araya geldi. Bomagın en güncel teknojilerinin barındıran modellerine ek olarak  Marubeni dağıtımve servis katma değerli satış sonrası hizmetleriyaygın servis ağı, yüksek yedek parça bulunabilirliği ve inovatif çözümleri hakkında bilgiletr katılımcılara aktarıldı

Devamını oku

Trend olan