Takip Edin

Haber

Mercedes-Benz Türk’ün kamyon bayi ve yetkili servisi Mengerler Adana Sarıçam lokasyonu açıldı

Yayınlanma tarihi

-

50 yıldır Adana’da kamyon yetkili satıcılık ve servis hizmeti veren Mengerler Adana, 25 bin metrekare alana kurulu Sarıçam lokasyonunda hizmet vermeye başladı.

1973 yılından bu yana Mercedes-Benz Türk’ün bayi ve yetkili servisi olarak hizmet veren Mengerler Adana, Yüreğir ve Yeşiloba lokasyonlarından taşınarak Sarıçam ilçesindeki yeni lokasyonunda tek noktadan müşterilerine kamyon satış ve servis hizmeti hizmet vermeye başladı. 25 bin metrekare alana kurulu yeni lokasyonun açılışı,1 Aralık tarihinde düzenlenen törende Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mengerler Ticaret Türk Yönetim Kurulu Başkanı Veli Ergin İmre, Mercedes-Benz Türk Bayi Ağı ve İş Geliştirme Direktörü  Can Balaban, Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama & Satış Direktörü Alper Kurt, Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Tolga Bilgisu, Mercedes-Benz Türk 2.El Kamyon & Otobüs Satış Direktörü Didem Özensel, Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama & Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, Mengerler Ticaret Türk Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gülseren Zanbak, Mengerler Ticaret Türk Yönetim Kurulu Üyesi Nusret Güldalı ve Mengerler Ticaret Türk Adana Şubesi Genel Müdürü Sultan Altundal, Adana’nın ileri gelen şahsiyetleri ve kıymetli müşterilerinin katılımı ile gerçekleşti.

50 yıldır Adana’da hizmet veren ve şehre istihdam yaratan Mengerler Adana’nın Sarıçam’daki yeni lokasyonu oldukça önemli bir konumda yer alıyor. Doğu-batı otoban giriş ve çıkışına 5 km, organize sanayi bölgesine ise 15 km mesafede bulunan yeni lokasyon; İskenderun ve yeni kurulan Yumurtalık Liman bölgesine oldukça yakın olmasıyla da büyük avantaja sahip. Yeni lokasyon sadece kamyon yetkili satıcılık ve servis hizmeti vererek kamyon müşterilerine sunduğu hizmet kalitesini daha da üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

 

Tamamen kamyon müşterilerine hizmet verecek şekilde tasarlanmış ve yaklaşık 1.700 metrekare alana sahip bu yeni tesiste, Mengerler Adana her biri 30 m uzunluğundaki kanallara sahip mekanik atölyesi ile aynı anda 12 çekiciye hizmet verebilecek durumda. Mercedes-Benz marka kamyon sahiplerinin, en hızlı ve en kaliteli yetkili servis hizmetini de alabilmelerini sağlamak için dizayn edilmiş bu yeni tesiste çevreci teknolojiler kullanılarak sürdürebilirliğe de katkı sağlanıyor.

Reklam

“Mengerler Adana, 50 yıldır şehre istihdam yaratmış ve değer katmıştır”

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün açılışta yaptığı konuşmada “Mengerler Adana bundan tam elli yıl önce Yüreğir’de hizmet vermeye başlamıştı. Yani bir asırlık Cumhuriyet tarihinin yarısında Adana’da istihdam yarattı ve şehre değer kattı. Bu vesile ile bayimizin 50. yılını da kutluyorum. Bugün; 50. yıla yaraşır şekilde, 25 dönümlük devasa bir alanda, kamyon ürün grubuna hem satış ve hem de yetkili servis hizmetini bir arada verecek, son teknoloji ile donatılmış yeni lokasyonumuzun açılışını yapıyoruz. Mengerler Adana’nın yeni lokasyonun hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Mengerler Ticaret Türk Yönetim Kurulu Başkanı Veli Ergin İmre ise “Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz Yüreğir ve Yeşiloba lokasyolarımızdan taşınarak 25 bin metrekareye kurulu yeni lokasyonumuzda kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışımızla müşterilerimizin beklentilerini karşılamaya devam ediyoruz. Otoyol geçişi üzerinde bulunan, İskenderun ve Yumurtalık Liman bölgelerine olan yakın konumuyla dikkat çeken yeni lokasyonumuzda Mercedes-Benz  kalite ve güvenini sunmaya devam edeceğiz. Sarıçam lokasyonunda, çevre illere daha geniş bir hizmet getirmenin yanı sıra orta vadede yapılacak yeni yatırımların alt yapısını da oluşturarak hizmet kalitemizi daha da yükseltmeyi hedefledik. Yeni lokasyonumuzun Mercedes-Benz Türk’e, müşterilerimize ve bizlere hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Gençlere vergisiz telefon ve 10 GB internet vaadi için tarih verildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, gençlere vergisiz telefon vaadinde hangi telefonların uygulamaya dahil edileceğinin çalışıldığını belirterek “Yıl sonuna gitmeden kamuoyuna duyurulur” dedi.

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel seçimden önceki vaadinde, gençlere 10 gigabyte internet verileceğini, bir seferliğine de telefonlardan vergi alınmayacağını açıklamıştı. Vaadin ne zaman hayata geçirileceği bilinmiyor.

NTV yayınına katılan Bakan Uraloğlu, 10 GB internetin hangi üniversite öğrencilerine verileceği konusunda çalışmaların sürdüğünü, operatörlerden teklif alındığını, bunların Erdoğan’a sunulacağını kaydetti.

Uraloğlu şöyle devam etti: “Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar konusunda birinci derecede Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız yürütüyor. Biz de onlara destek veriyoruz. Onlar da hangi cihazları kapsayacağıyla ilgili çalışma yapıyorlar. Zannediyorum ki bugünlerde tamamlanır, yıl sonuna gitmeden kamuoyuna duyurulur ve başlatılır.”

Devamını oku

Haber

Apple, Fransa’da iPhone 12’nin yazılımını güncelleyecek

Apple, radyasyon eşiğini aştığı gerekçesiyle iPhone 12’lerin satışlarının Fransa’da durdurulmasının ardından Fransa’daki iPhone 12’lere bir yazılım güncellemesi getireceğini açıkladı.

Yayınlanma tarihi

-

Fransa, Apple’ın iPhone 12 modelinin yaydığı radyasyon seviyesinin eşiğin üstünde olması nedeniyle satışını durdurmuş ve bir yazılım güncellemesinin radyasyon sorununu çözmekte yeterli olacağını ifade etmişti. Apple, yaptığı açıklamada “Fransa’daki düzenleyici kurumun takip ettiği protokole uygun olarak Fransa’daki kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi getireceğiz. iPhone 12’lerin Fransa’da kullanılmaya devam etmesini istiyoruz” diye belirtti. Apple, “Bu güncelleme Fransa’nın düzenleyici kurumunun test protokolüne uymayı amaçlıyor ve (sebep) bir güvenlik endişesi değil” diye ekledi.

Fransız hükümeti adımı olumlu karşıladı

Fransa Dijital Ekonomi Bakanı Jean-Noel Barrot, “ANFR (Fransa’nın radyasyon denetleme kurulu) bu güncellemeyi hızla test etmeye hazırlanıyor” dedi ve güncellemenin modeli Avrupa standartlarına uyumlu hale getirmesi gerektiğini ve ardından Fransa’nın satışı askıya alma kararını kaldıracağını belirtti. Belçika da Fransa’daki kararı takiben dün Apple’ın iPhone 12 modeline yönelik sağlık risklerini değerlendireceğini açıklarken, Almanya gibi diğer ülkeler Fransa’da durumun nasıl şekilleneceğini takip edeceklerini belirttiler.

Devamını oku

Haber

Teknoloji firmalarının istihdamı 300 bine dayandı

Teknoloji firmalarının sayısı son 10 yılda iki kattan fazla artarken, bu şirketlerdeki çalışan sayısı 300 bine dayandı.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye İstatistik Kurumu ve Merkez Bankası’nın ‘Sektör Bilançoları 2022’ araşturmasına göre bilgi ve iletişim alanında faaliyet gösteren firma ve buralarda çalışan sayısında son 10 yılda düzenli artış gözlendi.

Sektörün firma sayısı 2013’te 15 bin 124’ken bu sayı 2015’te 17 bin 569’a, 2017’de 20 bin 387’ye ve 2019’da 24 bin 205’e yükseldi.

Sektör, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olduğu 2020 ve 2021 yıllarında da artışa devam etti. Firma sayısı 2021 itibarıyla 31 binin üzerine çıktı. Geçen yıl da sektördeki firma sayısı 35 bin 37 olarak kayıtlara geçti. Böylece 2013-2022 döneminde sektördeki firma sayısı yüzde 131,7 artmış oldu.

İstihdam 300 bine dayandı

Firma sayısındaki artış istihdam artışını da beraberinde getirdi. Söz konusu sektörde çalışan sayısı 2013’te 166 bin 79 iken bu sayı 2016’da 189 bin 40’a, 2019’da 212 bin 528’e ve 2022’de ise 282 bin 655’e çıktı. 2013-2022 döneminde sektörde çalışan sayısı yüzd​​​​​​​e 70,2 arttı.

Reklam

Mikro ölçekliler ilk sırada

Söz konusu sektör firmalarının ölçeklerine göre dağılımı incelendiğinde, en fazla mikro ölçekli firmaların olduğu görüldü. Geçen yıl sektörde 29 bin 373 mikro ölçekli, 4 bin 652 küçük ölçekli, 827 orta ölçekli ve 185 büyük ölçekli firma faaliyet gösterdi.

Firmaların türlerine bakıldığında ise toplamda 22 bin 663’ünün limited şirket, 12 bin 113’ünün anonim şirket, 7’sinin kooperatif ve 254’ünün diğer türlerde olduğu görüldü.

Devamını oku

Trend olan