Takip Edin

Haber

Mercedes-Benz Türk’ten ‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’nda  başarılı olan laboratuvarlara ödül

Yayınlanma tarihi

-

Mercedes-Benz Türk, otomotivdeki nitelikli personel sayısının artırılması ve sektöre donanımlı personel yetiştirilmesi amacıyla başlattığı ‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ programı çerçevesinde 2022-2023 Eğitim Dönemi’nde yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceye giren laboratuvarlarını ödüllendirdi.

Türkiye ekonomisi ve kalkınmasına sağladığı katkının yanı sıra yürüttüğü kurumsal sosyal fayda programlarıyla da öne çıkan Mercedes-Benz Türk, 2014 yılında Endüstri Meslek Liseleri (EML) kapsamında başlattığı ‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ programı ile mesleki eğitime katkı sağlamayı sürdürüyor. Otomotivdeki nitelikli personel sayısının artırılması ve sektöre donanımlı personel yetiştirilmesi amacıyla başlattığı program ile istihdamda fark yaratan Mercedes-Benz Türk, 2023 yılı itibariyle 32 Mercedes-Benz Laboratuvarı ile Türkiye’de en fazla okul ve öğrenciye ulaşan şirketlerden biri haline geldi.

Güncel teknolojiler eğitmenlere aktarılıyor

Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz Otomotiv, , Milli Eğitim Bakanlığı ile Mercedes-Benz Bayi ve Yetkili Servisleri iş birliğinde yürütülen ‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ programı kapsamında, laboratuvarda görev alan eğitmenlere de gelişen teknolojilerle ilgili sürekli bilgi akışı sağlanıyor. Güncel Mercedes-Benz Türk kamyon ve otobüs ürün teknolojilerinin eğitmenlere aktarıldığı eğitimler, 2-6 Ekim tarihleri arasında, eğitmenlerin katılımıyla Mercedes-Benz Türk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti.

Dereceye giren üç laboratuvara ödül

Reklam

2022-2023 Eğitim Dönemi’nde okulların yaratmış olduğu staj, istihdam oranı gibi kriterlere göre yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceye giren üç laboratuvar ödül almaya hak kazandı. Buna göre; Bursa’dan Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) birinci, Antalya’dan Antalya MTAL ikinci ve İzmir’deki Şehit İdari Ataşe Çağlar Yücel MTAL üçüncü olarak ödüllerini Bayi Ağı ve İş Geliştirme Direktörü Can Balaban’dan aldılar.

6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen Adana, Hatay, Diyarbakır, Gaziantep ve Malatya’da bulunan laboratuvarlara da bu zor dönemde göstermiş olduğu özverili çalışmalardan ötürü plaket takdimi yine Can Balaban tarafından yapıldı.

Hem mesleki hem kişisel gelişime katkı

Mercedes-Benz Türk A.Ş. Pazarlama Merkezi’nde gerçekleşen törende konuşan Can Balaban, Mercedes-Benz Türk’ün kuruluşundan beri birçok kurumsal sosyal fayda programı yürüttüğünü belirterek şunları söyledi: “‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ programını meslek liselerinde altyapının iyileştirilmesi ve mezunların istihdam edilebilirliğinin artırılması için başlattık. Programımız, meslek liselerinde eğitim alan gençlerin hem mesleki hem de kişisel gelişimine katkı sağlıyor. Programda yer alan öğrenciler, mezuniyet sonrasında sektörde çalışmaya devam ediyor. Programdan mezun olan öğrencilerin önemli bölümü yetkili servislerimizde iş imkânı buluyor. ‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ programını bundan sonra da tüm imkanlarımızı seferber ederek daha da ileriye taşıyacağız.”

3.200’den fazla öğrenciye eğitim verildi

Reklam

‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ projesi kapsamında bugüne kadar hayata geçirilen 32 Mercedes-Benz Laboratuvarı’nda (MBL) 3.200’den fazla öğrenci eğitim aldı.

Bugüne kadar Türkiye’nin çeşitli illerindeki okullarda onlarca laboratuvar ekipman desteğiyle tamamen yenilendi ve bu laboratuvarlara ‘Mercedes-Benz Laboratuvarları’ adı verildi.

Program kapsamında okullara ayrıca uygulamalı eğitim gerçekleştirebilecekleri araç bağışı da yapılıyor.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

YENİLİKLERE  DAİMA AÇIK

Yayınlanma tarihi

-

 

Çetinler Sürücü, Src ve İş Makineleri kursumuz hep yeniliklere açık olmuştur.Sadece sürücü belgesi (Ehliyeti) değil, güvenli sürücülük eğitimi vermekteyiz. Kursumuz yine ilklere öncülük ederek ış makinaları Operatörlük belgesi üzerine çalışma yaparak G sınıfı sürücü belgesi vermeye başladı.

Kursumuzda hep yeniliklere açık olduk. Araç ve gereçlerimizi hep yeni teknoloji cihazları ile donattık. Şu anda sıfır km. Hundai otomobillerle, sıfır Isuzu ve Iveco otobüslerle eğitim vermekteyiz.  Aynı Forklift- Elektrikli transpalet-Mobil Vinç- Dozer- Greyder – Finişer – iş Kamyonu – Zemin Süpürme-Fore Kazık-Zemin Delik Delgi, firmalara Tavan vinci, Limanlara Liman makinaları ve Serdümen, Terminal Traktörü belgesi, bireysel olarak Eskavatör, Beko Loder, Loder makinaları ile ilgili Operatörlük belgeleri vermeye başlamıştır.

Devamını oku

Haber

HIZLI TEKNİK VE SERVİS HİZMETİ

Yayınlanma tarihi

-

 

Türkiye’de “personel yükseltici platform sektöründe” bir ilke imza atan Acarlar Makine, Avrupa’nın CE ve EN 280 standartlarına uygun üretilen platformlarını iç pazarla buluşturmaktadır.

Acr Grup bünyesinde kurulan Acarlar Makine, 2003 yılından bu yana, Her ihtiyaca yönelik geniş ürün yelpazesi, Dinamik ve çözümcü yaklaşıma sahip kadrosu, Hızlı teknik servis hizmeti, Satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı yaklaşımı ile fark yaratmaktadır. Müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımız ile yaratmış olduğumuz güven çerçevesinde, dünyadaki gelişmeleri ve trendleri yakından takip ederek, öğrenen, sürekli yenilenen ve ilkleri gerçekleştiren bir kurum olmak.

GELİŞİME AÇIK VE GENÇ DİNAMİK ÇALIŞAN KADROSUYLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Gelişime açık yönetimimiz, genç, dinamik çalışan kadromuzla pazardaki ürünleri ve rakiplerimizi yakından takip ederek, bilgileri en iyi şekilde toplamak, kurum içi koordinasyonu ve iletişimi geliştirerek toplanan bilgi üzerinde kararlar almak ve bu doğrultuda hizmet verdiğimiz müşterilerimizle etkin iletişimi ve bilgiyi paylaşarak en yüksek faydayı sağlamak. İç ve dış müşteri odaklı bir kurum olma hedefi doğrultusunda ve bu hedefe paralel olarak kurmuş olduğumuz kalite yönetim sistemini, iş süreçlerini ve bunları uygulayan insan kaynaklarımızı geliştirerek, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin kalitesini arttırmak

Reklam
Devamını oku

Haber

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma tarihi

-

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik seferberliği başlattığını bildirdi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarında kırsal alanlarda oluşan rusubat ve dere yataklarına ulaşırken bir taraftan da yerleşim ve sanayi alanlarında biriken farklı türİerde atıkların oluşturacağı koku problemi için teyakkuza geçti. Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçe sınırlarından geçen Emrez, Kozağaç, Uzundere, Çitlembik gibi birçok dere sisteminin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi Halkapınar mevkinde birleşerek yağış sel sularını izmir Körfez’ine ulaştırıyor. Yağış sel sularının getirdiği rusubat ve çevresel atiklar ise dere yataklarında birikiyor.

34 ADET KAMYON VE 60 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Rusubat ve belirtilen aüklar dere yatağının denize bağlandığı Liman ve Halkapınar bölgesinde çökelerek, bir taraftan da dere hidrolik kapasitesini düşürüyor. Diğer taraftan da havaların ısınması ile bölgede koku sorununa yol açıyor. İZSU ekipleri, bayram öncesi dere yataklarında yapüğı temizlik çalışması ile koku sorunu başİamadan müdahale etti. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi birleşiminde yapılan temizlik çalışması, dere yatağı ile deniz bağlantısı kesilerek bölgede bulunan suyun tahliyesi ile başladı. Tahliyenin ardmdan iş makineleri ile dere yatağında yer alan kokuya neden olan malzeme toplanarak bölgeden uzaklaştırıldı. Devam eden temizlik çalışmasında 28 adet farklı amaçlı iş makinesi, 34 adet kamyon ve 60 personel çalışıyor. Her yıl düzenli olarak yapılan temizİik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilememesi için çalışmalarını yürüten ÎZSU ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına devam edecek.

Reklam
Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan