Takip Edin

Haber

Mercedes-Benz Türk Filenin Sultanları ve Filenin Efeleri’ni  yeni zaferlere taşıyacak

Yayınlanma tarihi

-

Mercedes-Benz Türk, Kadın ve Erkek Milli Voleybol Takımlarının resmi ulaşım sponsoru oldu.  Son dönemde üst üste kazandığı tarihi galibiyetlerle dünya sıralamasında birinci sıraya yerleşen ve 2024 Paris Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanan Filenin Sultanları ile CEV Avrupa Altın Ligi ve Challenger Cup Şampiyonu olan Filenin Efeleri yeni başarılara Mercedes Benz Türk’ün kendileri için özel olarak tasarladığı otobüsle ulaşacak.

Mercedes-Benz Türk, Türkiye Voleybol Federasyonu ile başlayan iş birliği kapsamında Voleybol Milli Takımları Resmi Ulaşım Sponsorluğunu üstlendi. Ağustos 2023 itibarıyla başlayan anlaşma çerçevesinde Mercedes-Benz Türk, Kadın ve Erkek Milli Voleybol Takımlarının resmi ulaşım sponsoru oldu. Sporcuların ihtiyaç, konfor ve güvenliğini en üst düzeyde sağlayacak şekilde tasarlanan Mercedes-Benz otobüs, eşsiz başarılara imza atan kadın ve erkek milli voleybol takımlarını başarıdan başarıya taşıyacak.

“Yirmi beş yılı aşkın süredir ülkemizde sporu kararlılıkla destekliyoruz”

Ağır ticari araç endüstrisinin öncüsü olarak faaliyet gösteren Mercedes-Benz Türk’ün, gerçekleştirdiği sponsorluk anlaşmalarıyla uzun yıllardır farklı branşlardaki takımları desteklediğinin altını çizen Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün şunları söyledi: “Biz; Mercedes-Benz Türk olarak 56 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’nin en büyük ağır ticari araç üreticisi olarak, faaliyet ve operasyonlarımızla her zaman gurur duyuyoruz. Ancak bununla da yetinmiyoruz. Tüm faaliyetlerimizin yanına sosyal faydayı da ekliyoruz. Üretmenin yanı sıra ülkemizi ileriye taşımanın ancak sanat, spor ve eğitim alanlarında uluslararası standardı yakalamakla mümkün olacağını biliyoruz. Bu bilinçle milli sporcularımızı yirmi beş yılı aşkın süredir başarıya taşıyor, ülkemizde sporu kararlılıkla destekliyoruz. Bu yıl da, Türkiye Voleybol Federasyonu ile başlayan spor sponsorluğumuz kapsamında, Voleybol Milli Takımları Resmi Ulaşım Sponsorluğunu üstlendiğimiz için mutluyuz. Cumhuriyet’imizin 100. yılında, spor alanında dünya standartlarında bir yere sahip olduğumuzu, kazandıkları uluslararası başarılarla gösteren A Milli Kadın ve Erkek Voleybol Takımlarımıza tebriklerimi sunuyorum. Mercedes-Benz Türk olarak Filenin Sultanları ve Filenin Efeleri’nin bundan sonraki başarı yolculuklarında da yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

 “Sırada olimpiyat madalyası var’

Reklam

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise hem erkek hem de kadın Milli Voleybol Takımlarımızın bu yaz elde ettikleri başarılarla tüm Türkiye’yi gururlandırdığını belirtti. Üstündağ, “Filenin Sultanları, bu yaz katıldığı tüm organizasyonlarda şampiyon olarak dünya sıralamasında 1 numaraya yükseldi ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde etti. Filenin Efeleri de Avrupa Altın Ligi’nde şampiyon olarak katıldığı Challenger Kupası’nda bir ilki başararak şampiyon oldu ve Milletler Ligi’ne katılma hakkı kazandı. 2024 yılında hem kadın hem erkek Milli Takımlarımızla Milletler Ligi’nde mücadele edeceğiz. Hiçbir başarı tesadüf değil. Bu başarılar için çok çalışıyoruz. Şimdi hedefimiz; hem kadın hem de erkek Milli Takımlarımızla olimpiyatlara katılmak. Olimpiyatlarda kürsüde yer alarak madalya kazanmak istiyoruz. Türk sporunda bir ilki daha gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum. Mercedes-Benz Türk’e bu önemli yolculukta bize eşlik ettikleri ve sporcularımıza destek verdikleri için çok teşekkür ediyoruz. Bu desteğin uzun yıllar devam etmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Metin Şendil Yazdı: ARA ELEMAN MI ARANAN ELEMAN MI?

Yayınlanma tarihi

-

Bir yandan iş bulamayan milyonlar, bir yandan işçi bulamayan işverenler.

 Meslek liseleri yeterli olmayınca aranan eleman konusu tam bir sarmala dönmüş durumda. Parametreleri ile konuyu etüt ettiğimizde konunun hem çok basit hem de çok grift olduğunu görüyoruz. Aslında bu gri alanı düzeltmek elimizde. Sektörler ara eleman konusunda bunalmış durumda.

Sanayi odaklı büyümesini sürdüren ülkemizin en önemli sorunlarından birini ara eleman oluşturuyor. Ara eleman mı aranan eleman mı derken, sektörler çaresizce eleman sıkıntısı ile karşı karşıya kalmış durumdalar.

Bir yandan iş bulamayan milyonlar, bir yandan işçi bulamayan işverenler. Sanayici de dertli, üretici de, iş bulamayan da. Peki hatayı nerede yapıyoruz? Yapılması gerekenler neler?

MAKİNE OPERATÖRLERİ, SIVACILAR, KAYNAKÇILAR YOK…!

Reklam

Sektörlerde ara eleman olmayınca ana elaman da olmuyor. Aranan eleman konusunda hepimiz dertliyiz aslında. Ve geldiğimiz noktada ilerleme de yok gibi… Sanayiciler makine operatörü ve kaynakçı, müteahhitler sıvacı ve boyacı, turizmciler garson, terziler ve marangozlar çırak bulamıyor. Yeni neslin ücret ve çalışma saatleri nedeniyle yanaşmadığı bu meslekler, üretimi tehdit eder hale geldi. İşverenler ise nitelikli eleman bulunamadığından düşük kapasiteyle çalıştıklarını söylüyorlar.

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ

Meslek liselerinin yetersizliği ülkece hepimizin en temel sorunu haline gelmiş durumda. Türkiye’de bir yandan yaklaşık 3 milyon kişi işsizken, diğer yandan nitelikli personel ve ara eleman bulunamaması üretimi tehdit eder hale geldi. Gençlerin gerek maaşları gerek çalışma saatleri nedeniyle tercih etmediği birçok iş kolunda, şirketler yana yakıla nitelikli eleman arıyor ama bulamıyor. Bu durum imalat sanayiinden inşaat ve turizme, terzilikten marangozluğa hatta marketlerin kasap, şarküteri, manav gibi uzmanlık isteyen bölümlerine kadar hemen her alanda yaşanıyor. Sektör temsilcileri bu durumu “Ne fabrikada ne de tarlada çalışacak kişi buluyoruz” sözleriyle ifade ediyor.

 

 

Reklam

 

 

Devamını oku

Haber

Erhan Küçük: LGMG Telehander Tasarım Yenilikler Bakımından Önemli Bir Marka

Yayınlanma tarihi

-

Quaodro Makine LGMG marka personel yükseltici ürünlerinin Türkiye’deki önemli yüzü.Tüm operasyon yönetimini yürütüyor. Müşterilerine, satılan makinalarını uzman ekipleri tarafından oluşan kadrosu ile teslimat süreci içinde eğitim, yedek parça, bakım, servis hizmeti konularında müşteri odaklı bir iş modeli geliştiren dinamik ekibi ile katma değerli hizmetler sunuyor.

Quaodro Makine Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Küçük, Quaodro makine olarak LGMG’nin Türkiye’deki bütün operasyonlarını firma olarak yürüttüklerini belirterek,Tuzla   Orhanlı’da  bulunan sohwroom alanında   LGMG Telehander  ürün  lansmanında TKU Magazin Dijital Yayın grubu Genel Yayın Yönetmeni Metin Şendil’e LGMG yeni telehanderları hakkında şu bilgileri verdi.

 

MERMER FİRMALARI BUNU ÇOK KULLANIYOR

Küçük “LGMG’nin ürettiği 18 metre büyüklüğünde ve 4 ton ağırlığını kaldırabilen makinaları getirdik. Makinanın üzerinde perkins motor var. 75 kilowat, 100 beygir güç üretebiliyor. Şanzıman grubu İtalyan Farrero marka. Gaz vermeden makine, tek düğme ile sağa sola yatabiliyor. Yine gaz vermeden bomları kaldırabiliyor. Radyant lastik kullanılıyor. Özellikle inşaat firmaları, tarım sektöründe uzun mesafe yürütmek istediğiniz zaman bizim makine uzun yürüyüş yapabiliyor. Mermer firmaları bunu çok kullanıyor. İnşaat firmaları bunu kullanabiliyor. Telehander, çok fazla aparatı olan makine ekipmanlarından biridir. LGMG nin özellikleri içinde Kabini geniş, soğutma, radyo yeri var. Kabinin perdeleri olduğunu” söyledi.

Reklam

Operatör rahatlığı düşünülmüş olan LGMG telehander seri, hızlı makine olduğunu belirten Küçük, konuşmasına şöyle devam etti “ Telehander sektördeki  firmaların en çok tercihi ettiği markalardan biridir. LGMG Telehander markası, Tasarım ve yenilik anlamında çok önemli bir yerde bulunuyor. Seneye 22 metre rotasyonlu versiyonunu getirmeyi düşünüyoruz. O, daha da efektif bir makinedir. Durduğu yerde kulesi dönmektedir.  Kocaeli’nde en çok kullanılan markadır. Kocaeli’nden gelenlerden tam not aldık.” dedi.

Devamını oku

Haber

MESUT YAZICI: KALİFİYE İNSAN KAYNAĞI VE TEKNOLOJİK GELİŞMELER SEKTÖRÜN BÜYÜMESİNİ SAĞLIYOR!

Yayınlanma tarihi

-

Mesut Yazıcı Metalurji ve Malzeme Mühendisi Yük Mühendisliği Operasyonları Yöneticisi Ağır Taşıma YÜK Mühendisi Operasyonları Sorumlusu ile sektördeki teknolojik gelişmeleri ve nitelikli insan kaynağını değerlendirdik.

“İnsanlık yerleşik hayata geçtikten sonra, kendini taşımak yerine, bulunduğu bölgelere gerekli şeyleri taşıma ihtiyacı içine girdi. Taşımacılık işi, insanlığın kendini taşıyarak ve daha sonrasında da ihtiyacı olan şeyleri taşımasıyla gelişti” diyen Yazıcı şunları söyledi: Mısır pramitlerinin bile gizemi hala çözülemedi. O maddeler nasıl taşındı? Fatih Sultan Mehmet gemileri karadan yürüttü, nasıl yürüttü? Mimar Sinan bile bir köprü yapacağı zaman sorulan ilk soru, köprü envanterleri nasıl taşınacak sorusu oluyordu. İşte yük mühendisliği tam olarak budur. Elimizde yük diye tanımladığınız bir yükü a noktasından b noktasına götürmek ve yerine yerleştirmektir. Ülkemiz açısından yeni bir kavramdır. İşin ekonomik boyutu, ne zaman, nasıl taşınacağı gibi bütün matematiksel hesaplar yapılarak cevaplanan kısım yük mühendisliğidir.

TEKNOLOJİ HER GÜN İLERLİYOR

Sanayi Devrimi ile buhar tekniği, hidrolik tekniği, IT altyapısı, yazılım gibi teknolojik birikimler devasa boyuttaki araçları ve işleri ortaya çıkarıyor. Sektörümüzde yapay zeka sürekli gelişiyor. Yapay zeka özellikle yeni neslin tercih ettiği bir süreç. Teknoloji çok hızlı ilerliyor. Teknolojiyi bir anda öğrenme imkanınız yok. Dolayısıyla ekipte tüm kesimi, eski-yeni, deneyimli-deneyimsiz, alaylı-mektepli herkesi bulundurmanız gerekiyor. Doğru kaynak yönetimini yerine getirdiğiniz zaman başarı kaçınılmaz oluyor.

TEKNOLOJİ KADAR KALİFİYE İNSAN KAYNAĞINA DA YATIRIM YAPILMALI!

Reklam

İlk çağlarda insanın gücü kalifiye elemanı belki en iyi anlatan kısımdı. O dönemlerde çünkü güçle her şey yapılırdı. Daha sonra motor teknolojisi çıktı ve güç yerine başka şeyler kalifiye eleman tanımını yeniden tanımlandırdı. Günümüzde kalifiye eleman; güvenilecek, verdiğiniz işi yapacak, deneyimli, sorumluluk sahibi, eğitimli, mesleğine önem veren kişiler için kullanılmaktadır. Kalifiye personel, üretimden tutun da pazarlamaya kadar her alanda ihtiyaç duyulan bir kısmı oluşturmaktadır. Sermaye bulunabilir, makine parkuru bulunabilir ama kalifiye personeli bulmanız o kadar kolay değildir. Kalifiye personeli bazen kendinizin de yetiştirmesi gerekebilir. Ülkemizde özellikle de sektörümüzde makine parkuruna çok ciddi yatırımlar yapılıyor ama ne yazık ki kalifiye elemana o denli yatırım yapılmıyor. Ekipmanı kullanacak, verimli hale getirecek olan insandır. Burada da kalifiye insan kaynağı devreye giriyor. Yük mühendisliği açısından bütün bu süreçler çok önemlidir. İşverenler öngörülebilir, ekonomik ve ne yaptığını bilen işler görmek istiyorlar.”

 

 

 

Reklam
Devamını oku
Reklam hba.com.tr

Trend olan