Takip Edin

Haber

Mercedes-Benz Türk Filenin Sultanları ve Filenin Efeleri’ni  yeni zaferlere taşıyacak

Yayınlanma tarihi

-

Mercedes-Benz Türk, Kadın ve Erkek Milli Voleybol Takımlarının resmi ulaşım sponsoru oldu.  Son dönemde üst üste kazandığı tarihi galibiyetlerle dünya sıralamasında birinci sıraya yerleşen ve 2024 Paris Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanan Filenin Sultanları ile CEV Avrupa Altın Ligi ve Challenger Cup Şampiyonu olan Filenin Efeleri yeni başarılara Mercedes Benz Türk’ün kendileri için özel olarak tasarladığı otobüsle ulaşacak.

Mercedes-Benz Türk, Türkiye Voleybol Federasyonu ile başlayan iş birliği kapsamında Voleybol Milli Takımları Resmi Ulaşım Sponsorluğunu üstlendi. Ağustos 2023 itibarıyla başlayan anlaşma çerçevesinde Mercedes-Benz Türk, Kadın ve Erkek Milli Voleybol Takımlarının resmi ulaşım sponsoru oldu. Sporcuların ihtiyaç, konfor ve güvenliğini en üst düzeyde sağlayacak şekilde tasarlanan Mercedes-Benz otobüs, eşsiz başarılara imza atan kadın ve erkek milli voleybol takımlarını başarıdan başarıya taşıyacak.

“Yirmi beş yılı aşkın süredir ülkemizde sporu kararlılıkla destekliyoruz”

Ağır ticari araç endüstrisinin öncüsü olarak faaliyet gösteren Mercedes-Benz Türk’ün, gerçekleştirdiği sponsorluk anlaşmalarıyla uzun yıllardır farklı branşlardaki takımları desteklediğinin altını çizen Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün şunları söyledi: “Biz; Mercedes-Benz Türk olarak 56 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’nin en büyük ağır ticari araç üreticisi olarak, faaliyet ve operasyonlarımızla her zaman gurur duyuyoruz. Ancak bununla da yetinmiyoruz. Tüm faaliyetlerimizin yanına sosyal faydayı da ekliyoruz. Üretmenin yanı sıra ülkemizi ileriye taşımanın ancak sanat, spor ve eğitim alanlarında uluslararası standardı yakalamakla mümkün olacağını biliyoruz. Bu bilinçle milli sporcularımızı yirmi beş yılı aşkın süredir başarıya taşıyor, ülkemizde sporu kararlılıkla destekliyoruz. Bu yıl da, Türkiye Voleybol Federasyonu ile başlayan spor sponsorluğumuz kapsamında, Voleybol Milli Takımları Resmi Ulaşım Sponsorluğunu üstlendiğimiz için mutluyuz. Cumhuriyet’imizin 100. yılında, spor alanında dünya standartlarında bir yere sahip olduğumuzu, kazandıkları uluslararası başarılarla gösteren A Milli Kadın ve Erkek Voleybol Takımlarımıza tebriklerimi sunuyorum. Mercedes-Benz Türk olarak Filenin Sultanları ve Filenin Efeleri’nin bundan sonraki başarı yolculuklarında da yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

 “Sırada olimpiyat madalyası var’

Reklam

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise hem erkek hem de kadın Milli Voleybol Takımlarımızın bu yaz elde ettikleri başarılarla tüm Türkiye’yi gururlandırdığını belirtti. Üstündağ, “Filenin Sultanları, bu yaz katıldığı tüm organizasyonlarda şampiyon olarak dünya sıralamasında 1 numaraya yükseldi ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde etti. Filenin Efeleri de Avrupa Altın Ligi’nde şampiyon olarak katıldığı Challenger Kupası’nda bir ilki başararak şampiyon oldu ve Milletler Ligi’ne katılma hakkı kazandı. 2024 yılında hem kadın hem erkek Milli Takımlarımızla Milletler Ligi’nde mücadele edeceğiz. Hiçbir başarı tesadüf değil. Bu başarılar için çok çalışıyoruz. Şimdi hedefimiz; hem kadın hem de erkek Milli Takımlarımızla olimpiyatlara katılmak. Olimpiyatlarda kürsüde yer alarak madalya kazanmak istiyoruz. Türk sporunda bir ilki daha gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum. Mercedes-Benz Türk’e bu önemli yolculukta bize eşlik ettikleri ve sporcularımıza destek verdikleri için çok teşekkür ediyoruz. Bu desteğin uzun yıllar devam etmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Apple, Fransa’da iPhone 12’nin yazılımını güncelleyecek

Apple, radyasyon eşiğini aştığı gerekçesiyle iPhone 12’lerin satışlarının Fransa’da durdurulmasının ardından Fransa’daki iPhone 12’lere bir yazılım güncellemesi getireceğini açıkladı.

Yayınlanma tarihi

-

Fransa, Apple’ın iPhone 12 modelinin yaydığı radyasyon seviyesinin eşiğin üstünde olması nedeniyle satışını durdurmuş ve bir yazılım güncellemesinin radyasyon sorununu çözmekte yeterli olacağını ifade etmişti. Apple, yaptığı açıklamada “Fransa’daki düzenleyici kurumun takip ettiği protokole uygun olarak Fransa’daki kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi getireceğiz. iPhone 12’lerin Fransa’da kullanılmaya devam etmesini istiyoruz” diye belirtti. Apple, “Bu güncelleme Fransa’nın düzenleyici kurumunun test protokolüne uymayı amaçlıyor ve (sebep) bir güvenlik endişesi değil” diye ekledi.

Fransız hükümeti adımı olumlu karşıladı

Fransa Dijital Ekonomi Bakanı Jean-Noel Barrot, “ANFR (Fransa’nın radyasyon denetleme kurulu) bu güncellemeyi hızla test etmeye hazırlanıyor” dedi ve güncellemenin modeli Avrupa standartlarına uyumlu hale getirmesi gerektiğini ve ardından Fransa’nın satışı askıya alma kararını kaldıracağını belirtti. Belçika da Fransa’daki kararı takiben dün Apple’ın iPhone 12 modeline yönelik sağlık risklerini değerlendireceğini açıklarken, Almanya gibi diğer ülkeler Fransa’da durumun nasıl şekilleneceğini takip edeceklerini belirttiler.

Devamını oku

Haber

Teknoloji firmalarının istihdamı 300 bine dayandı

Teknoloji firmalarının sayısı son 10 yılda iki kattan fazla artarken, bu şirketlerdeki çalışan sayısı 300 bine dayandı.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye İstatistik Kurumu ve Merkez Bankası’nın ‘Sektör Bilançoları 2022’ araşturmasına göre bilgi ve iletişim alanında faaliyet gösteren firma ve buralarda çalışan sayısında son 10 yılda düzenli artış gözlendi.

Sektörün firma sayısı 2013’te 15 bin 124’ken bu sayı 2015’te 17 bin 569’a, 2017’de 20 bin 387’ye ve 2019’da 24 bin 205’e yükseldi.

Sektör, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olduğu 2020 ve 2021 yıllarında da artışa devam etti. Firma sayısı 2021 itibarıyla 31 binin üzerine çıktı. Geçen yıl da sektördeki firma sayısı 35 bin 37 olarak kayıtlara geçti. Böylece 2013-2022 döneminde sektördeki firma sayısı yüzde 131,7 artmış oldu.

İstihdam 300 bine dayandı

Firma sayısındaki artış istihdam artışını da beraberinde getirdi. Söz konusu sektörde çalışan sayısı 2013’te 166 bin 79 iken bu sayı 2016’da 189 bin 40’a, 2019’da 212 bin 528’e ve 2022’de ise 282 bin 655’e çıktı. 2013-2022 döneminde sektörde çalışan sayısı yüzd​​​​​​​e 70,2 arttı.

Reklam

Mikro ölçekliler ilk sırada

Söz konusu sektör firmalarının ölçeklerine göre dağılımı incelendiğinde, en fazla mikro ölçekli firmaların olduğu görüldü. Geçen yıl sektörde 29 bin 373 mikro ölçekli, 4 bin 652 küçük ölçekli, 827 orta ölçekli ve 185 büyük ölçekli firma faaliyet gösterdi.

Firmaların türlerine bakıldığında ise toplamda 22 bin 663’ünün limited şirket, 12 bin 113’ünün anonim şirket, 7’sinin kooperatif ve 254’ünün diğer türlerde olduğu görüldü.

Devamını oku

Haber

Apple Store kapandı siteye erişilemiyor

Apple, Apple Store’u kısmen erişime kapattı. Apple Store’dan bir ürün satın almak için siteye girenler ”Hemen döneceğiz, Şu anda Apple Store’da bazı güncellemeler yapıyoruz. Lütfen yakında tekrar deneyin.” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyorlar.

Yayınlanma tarihi

-

Apple, Apple Store’u kısmen erişime kapattı. Apple Store’dan bir ürün satın almak için siteye girenler ”Hemen döneceğiz, Şu anda Apple Store’da bazı güncellemeler yapıyoruz. Lütfen yakında tekrar deneyin.” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyorlar. Şirketten şu an için Apple Store’u neden kapatıldığın dair bir açıklama gelmedi. Ancak iddialara göre fiyatların bir kez daha güncellendiği belirtildi. Birkaç gün önce lansmanı yapılan İphone 15 serisinin Türkiye’de ön siparişleri 22 Eylül’de başlayacak

Devamını oku

Trend olan