Takip Edin

Haber

Mercedes-Benz Türk, Aksaray Eğitim Evi ile çocukların gelişimini destekliyor

Yayınlanma tarihi

-

Mercedes-Benz Türk’ün Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği iş birliği ile hayata geçirdiği Çağdaş Yaşam Mercedes-Benz Türk Aksaray Eğitim Evi’nde, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda çalışan  gönüllü eğitmenler, bölgedeki çocuk ve gençlerin araştıran, sorgulayan, fikir üreten ve sorun çözebilen, yaratıcı bireyler olabilmeleri için eğitim veriyor.

Çocuklar ve gençlere yönelik yaptığı çalışmalar ile Türkiye’nin gelecek nesillerini eğitim ve gelişimleri konusunda destekleyen Mercedes-Benz Türk, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) iş birliği ile ilk kez 2004 yılında başlattığı ‘Her Kızımız Bir Yıldız’ projesinin ardından, 2015 yılında da Aksaray ilinde Mercedes-Benz Türk ÇYDD Aksaray Eğitim Evi’ni faaliyete geçirdi. Bölgede yaşayan çocukların gelişim ve eğitimini destekleyerek Türkiye’nin yerel potansiyeline katkı sağlamayı amaçlayan Eğitim Evi’nde, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda çalışan ve Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden mezun olan  gönüllü eğitmenler, bölgedeki çocuk ve gençlerin araştıran, fikir üreten, sorun çözebilen, yaratıcı bireyler olabilmeleri için temel eğitim ve kişisel gelişim konularında onlara katkı sağlıyorlar.

Bugüne kadar 1000’den fazla öğrenci katıldı

Çağdaş Yaşam Mercedes-Benz Türk Aksaray Eğitim Evi’nde öğrencilere matematik, Türkçe, fen bilimleri, resim, yabancı dil gibi temel derslerde desteğin yanı sıra tiyatro, gitar, uzay bilimleri, satranç, piyano,  yaratıcı drama, origami, model uçak ve bilgisayar eğitimleri de veriliyor. Bu yaz 48 öğrenciye ders verilen ve her dönem büyük talep gören eğitimlere bu güne kadar 1000’den fazla öğrenci katıldı. Eğitimlere büyük bir istekle katılan öğrencilerin çoğu, gelecekte aynı kurumda gönüllü eğitmenlik yaparak gelecek nesillere faydalı olmak istiyor.

Çağdaş Yaşam Mercedes-Benz Türk Aksaray Eğitim Evi’nin gelecek dönemlerdeki öncelikli hedefi, gönüllü eğitmen sayısını artırarak ve eğitim çeşitliliğini genişleterek daha fazla çocuğun ve gencin gelişimine katkı sağlamaktır.

Reklam

Daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedefleyen Mercedes-Benz Türk onların hayatına olumlu bir etki yapmayı amaçlıyor.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma tarihi

-

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik seferberliği başlattığını bildirdi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarında kırsal alanlarda oluşan rusubat ve dere yataklarına ulaşırken bir taraftan da yerleşim ve sanayi alanlarında biriken farklı türİerde atıkların oluşturacağı koku problemi için teyakkuza geçti. Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçe sınırlarından geçen Emrez, Kozağaç, Uzundere, Çitlembik gibi birçok dere sisteminin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi Halkapınar mevkinde birleşerek yağış sel sularını izmir Körfez’ine ulaştırıyor. Yağış sel sularının getirdiği rusubat ve çevresel atiklar ise dere yataklarında birikiyor.

34 ADET KAMYON VE 60 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Rusubat ve belirtilen aüklar dere yatağının denize bağlandığı Liman ve Halkapınar bölgesinde çökelerek, bir taraftan da dere hidrolik kapasitesini düşürüyor. Diğer taraftan da havaların ısınması ile bölgede koku sorununa yol açıyor. İZSU ekipleri, bayram öncesi dere yataklarında yapüğı temizlik çalışması ile koku sorunu başİamadan müdahale etti. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi birleşiminde yapılan temizlik çalışması, dere yatağı ile deniz bağlantısı kesilerek bölgede bulunan suyun tahliyesi ile başladı. Tahliyenin ardmdan iş makineleri ile dere yatağında yer alan kokuya neden olan malzeme toplanarak bölgeden uzaklaştırıldı. Devam eden temizlik çalışmasında 28 adet farklı amaçlı iş makinesi, 34 adet kamyon ve 60 personel çalışıyor. Her yıl düzenli olarak yapılan temizİik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilememesi için çalışmalarını yürüten ÎZSU ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına devam edecek.

Reklam
Devamını oku

Haber

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Yayınlanma tarihi

-

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Mersin-Adana- Gaziantep hızlı tren hattı çalışmaları sebebiyle Mersin-Yenice tren seferleri 2 sene boyunca durdurulacak.

Mersin-AdanaGaziantep hızlı tren hattının Tarsus Bölgesel çalışmalar nedeniyle tren seferleri 2 yıl boyunca duracak. Alınan Bilgiye göre Mersin-Adana kesiminde en büyük yapı olan Tarsus açkapa yapısı çalışmaları bölgede başta kazık makinaları olmak üzere çok sayıda ağır iş makinası çalışan tren trafiğinin yanında imalata devam etmekte, aynı güzergâhta derin kazı, dolgu ve sanat yapısı çalışmaları tren trafiğini tehlikeye sokmadan yapılmaya çalışılmakta fakat güvenlik zafiyetleri nedeniyle 2 yıl boyunca kapalı olacak.

Devamını oku

Haber

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Yayınlanma tarihi

-

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Adıyaman’da iş makinesinin çarptığı işçi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Adıyaman merkez İndire bölgesinde devam eden konut alanında çalışan Ahmet Coşkun sürücüsü ve plakası öğrenilmeyen iş makinanın çarpması sonucu ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından müdahalesi yapılan Ahmet Coşkun Adıyaman Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Ahmet Coşkun yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtulamayarak hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan