Takip Edin

Haber

MAN YETKİLİ SERVİSLERİ 2023’ÜN SON TOPLANTISINI ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ: MAN’ın Başarılı Yetkili Servisleri Ödüllerini Aldı

Yayınlanma tarihi

-

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., 2023 yılı 2. Dönem Yetkili Servisler toplantısını Ankara’da gerçekleştirdi. Toplantıda, Yetkili Servis Değerlendirme ve Geliştirme Programı kapsamında başarılı olan MAN Yetkili Servisleri düzenlenen özel bir törenle ödüllerini aldı. Üç farklı kategoride yapılan değerlendirmeler sonucunda B Tipi Yetkili Servisler kategorisinde İzmir Avos Yetkili Servisi, C Tipi Yetkili Servisler kategorisinde de Erzurum Doğu-Trans Yetkili Servisi 1’inci oldu. Müşteri Memnuniyeti kategorisinde ise, İzmir MAN Yetkili Servisi EGEMAN ilk sırada yer aldı.

MAN Yetkili Servisleri 2023 yılının son toplantısı için Ankara’da bir araya geldi. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin ev sahipliğinde 19-20 Aralık’ta JW Marriott Otel’de düzenlenen toplantıya MAN’ın yanı sıra Türkiye farklı noktalarında hizmet veren MAN Yetkili Servislerinin yöneticileri katıldı. Toplantı kapsamında verilen gala yemeğinde MAN markasının ruhunu yeniden yaşayan katılımcılar, ayrıca 2023 yılını değerlendirip, 2024 yılının vizyonuna ilişkin de görüşlerini paylaştılar.

Büyüyen pazarda rekabet ve müşteri ilişkileri açısından yoğun bir süreci yaşadık”

Toplantıda konuşan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Müşteri Hizmetleri Direktörü Aydın Yumrukçal, yıla ilişkin genel değerlendirmelerde bulundu ve şunları söyledi:

“2023 yılı, pek çok açıdan zorlu bir yıl oldu. %25 oranında büyüme gösteren pazarda hem rekabet hem de müşteri ilişkileri açısından yoğun bir süreci yaşadık. Bu nedenle 2023 yılında müşteri memnuniyetini sağlamak önceki senelere göre daha zorlu oldu. Ancak bu yılı hep birlikte başarıyla geride bıraktık. Şimdi önümüzdeki yıla bakıyoruz. Ancak gelişen ekonomik koşullar 2024 yılının daha da çetin geçeceğini gösteriyor. Dolayısıyla çok daha iyi hazırlanmamız gereken bir yıla giriyoruz. Bu sene gerçekleştirdiğimiz üstün performans ve müşteri odaklı hizmet anlayışımızı da 2024’ün bir ön hazırlık çalışması olarak görüp, yeni yılda da aynı çalışma azmi ile işimizi yapmaya devam edeceğiz.

Reklam

“2024 yılında da yeniliklerimizle sektöre öncülük etmeye devam edeceğiz”

Bununla birlikte 2023 yılında başlattığımız başarılı kampanyalarımızı, yeni yılda da sürdürmeyi planlıyoruz. Ayrıca hizmet kalitemizin korunması ve gelişmesinde en önemli unsur olan ve altı ay boyunca devam eden Yerinde Denetleme ve Merkezden Performans İzleme Yöntemimizi de devam edecek. Her sene olduğu gibi 2024 yılında da yine Servis Değerlendirme ve Geliştirme Programımızı yeni kriterlerle daha da geliştirip, yetkili servis ve bayilerimizin gelişimine daha fazla katkı sağlamayı hedefliyoruz. Yetkili bayi ve servislerimizin, performans değerlendirme programımız sayesinde önümüzdeki yılda da yine sektörün önde gelen oyuncuları arasında yer alacaklarına inanıyoruz.

MAN Ailesi olarak, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte sektörde fark yaratmaya ve yeniliklerimizle sektöre öncülük etmeye devam edeceğiz.”

“Hedefimiz; hizmet ve servis ağı kalitemizi daha da üst noktalara taşımak”

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Servis Ağı ve İş Geliştirme Müdürü Gamze Harmandalı ise, yeni yılda da hizmet kalitesini daha da geliştirmek adına çalışmaya devam edeceklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

Reklam

“MAN kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. olarak, zor bir yılı başarıyla geride bıraktık. Bizi, bu zor dönemde başarıya taşıyan müşteri ilişkilerimizi yeni yılda daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz. Özellikle müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerimizi ve yetkili servis ağımızı sürekli gözden geçirerek, hizmet kalitemizi daha da üst noktalara çıkartmayı hedefliyoruz. Bu buluşma hepimiz için çok verimli bir organizasyon oldu. Ayrıca, bu toplantımızda altı aylık değerlendirmeler sonucunda ödül almayı hak eden tüm iş ortaklarımızı kutluyoruz. Hep birlikte yeni yılda da müşterilerimizin ‘yaşam boyu iş ortağı’ olmaya devam edeceğiz.”

500’ü aşkın kriter üzerinde değerlendirilen başarılı servisler ödüllerini aldı

MAN Bayi ve Yetkili Servis temsilcilerinin de fikirleri ile katkı sağladıkları 2. Dönem Yetkili Servisler Toplantısı’nda, 2023 yılının ikinci yarısında yapılan MAN Servis Değerlendirme Geliştirme Programı denetimlerinin sonuçları da açıklandı. Müşteri memnuniyetini temel alan program kapsamında, 500’ü aşkın kriter üzerinden yapılan değerlendirmenin sonucunda ilk 3’e giren başarılı yetkili servislere düzenlenen özel bir törenle ödülleri verildi.

Değerlendirmede, B Tipi Yetkili Servisler kategorisinde İzmir Avos Yetkili Servisi 1’inci sırayı alırken, MAN’ın Bursa servislerinden Mapar 2’inci, EGEMAN ise, 3’üncü sırada yer aldı. C Tipi Yetkili Servisler kategorisinde ise, Erzurum Doğu- Trans 1’inci oldu.

Almanya merkezin düzenlediği “Müşteri Memnuniyeti” ödülü EGEMAN’ın oldu

Reklam

Toplantıda ayrıca, büyük bir heyecanla beklenen Almanya merkez tarafından gerçekleştirilen 2023 yılı 2. Dönem Müşteri Memnuniyet anketlerinin sonucunda belirlenen “Customer First” ödülü de sahibini buldu. Müşteri memnuniyeti ve sunulan hizmetin kalitesini yansıtan ve servisler arasında büyük bir prestij anlamına gelen anketin sonucunda, İzmir’den EGEMAN ilk sırada yer alarak, “Müşteri Memnuniyeti” ödülünün sahibi oldu.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Goodyear, Eagle Sport ailesini Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV ile genişletiyor 

Yayınlanma tarihi

-

Goodyear, Eagle Sport ailesini Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV ile genişletiyor 

Türkiye’nin ve dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, yenilikçi teknolojiler ve üstün performansıyla bilinen Eagle Sport serisinin üstün performanslı iki yeni üyesini tanıttı. Eagle Sport serisinin en yeni üyeleri Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV sürüş deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Goodyear’ın, yüksek kalitesi ve dayanıklılığıyla Türkiye’de sürücüler arasında büyük bir üne sahip Eagle Sport serisi, Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV ile genişliyor. Çok çeşitli ebatlarda sunulan genişletilmiş ürün yelpazesi, Goodyear’ın büyüyen araç parkında daha da fazla sürücüye üstün bir sürüş deneyimi sunmasını sağlıyor.

DAHA ÜSTÜN SÜRÜŞ DENEYİMİ

Dünyanın en önemli lastik üreticilerinden Goodyear’ın, Eagle Sport serisine dahil ettiği yeni üyesi Eagle Sport 2 UHP, lastiğin dayanıklılığını artıran güçlendirilmiş sırt hamuru sayesinde sunduğu uzun ömürlü performansın yanı sıra, ıslak ve kuru zeminde üstün yol tutuş ve frenleme performansıyla da öne çıkıyor.

Reklam

SUV KULLUNICILARA ÖZEL  

Goodyear’ın SUV segmenti için özel olarak geliştirdiği Eagle Sport 2 SUV uzun ömürlü yüksek performanslı sürüş deneyimi sunuyor. Silika katkılı sırt hamuru sayesinde yol tutuşunu geliştirecek şekilde tasarlanan Eagle Sport 2 SUV gelişmiş teknolojisi ve ıslak zeminde frenleme performansıyla da öne çıkıyor. Basıncı etkili ve eşit bir şekilde yola ileten özel lastik deseni ile kuru zeminde üstün performans gösterirken konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

GURUNU YAŞIYORUZ

Genişletilmiş ürün gamının olağanüstü bir sürüş deneyimi sunacağından emin olduklarını söyleyen Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Ertan San, “Goodyear Eagle Sport lastik ailemizin, Goodyear’ın bilinen ödüllü performansını daha fazla sürücüye sunacak olmasından gurur duyuyoruz. Sürücüler düşünülerek tasarlanan Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV, onların konfor, performans ve yakıt verimliliği taleplerini karşılamayı amaçlıyor” dedi.

OLAĞANÜSTÜ SÜRÜŞ DENEYİMİ

Reklam

Goodyear, genişletilmiş ürün gamının olağanüstü bir sürüş deneyimi sunacağından emin. Goodyear Türkiye Tüketici Lastikleri Direktörü Ertan San, “Genişletilmiş Goodyear Eagle Sport lastik ailemizin, Goodyear’ın bilinen ödüllü performansını daha fazla sürücüye sunacak olmasından gurur duyuyoruz. Sürücüler düşünülerek tasarlanan Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV, onların konfor, performans ve yakıt verimliliği taleplerini karşılamayı amaçlıyor”. Goodyear Türkiye Genel Müdürü Marwa Khairalla da “Şirketin 125 yılı aşkın lastik inovasyonunu; gelişen araç parkı ve tüketici beklentileriyle eşleştiren iki yeni ürün serisi Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV, Goodyear’ın üstün sürüş deneyimleri sunma taahhüdünün bir devamıdır” diye bilgi verdi.

Devamını oku

Haber

TRAKTÖRLE SEÇİM ÇALIŞMASI 

Yayınlanma tarihi

-

TRAKTÖRLE SEÇİM ÇALIŞMASI

61 yaşındaki Bağımsız İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Murat Karakoç, seçim çalışmalarında alışılmışın dışında bir kampanya yürütüyor.

Broşür dağıtmayan, pankart asmayan, giydirilmiş otobüs, minibüs ve ses sistemi kullanmayan Karakoç, seçim çalışmalarını traktör, kamyon, tanker ve iş makineleriyle sürdürüyor. Ziraat mühendisi olan Murat Karakoç, vatandaşlara her araçla farklı bir mesaj vermek istediğini söyledi: “Traktörle tarıma, tankerle su sorununa, kamyonla geri dönüşüme, iş makinesiyle de kentsel dönüşüme dikkat çekmek istiyorum. ilk görenler önce alaycı bir gülümsemeyle karşılıyor ancak sonra tavırları değişiyor”dedi.

Devamını oku

Haber

Türksat 6A uydusu haziranda fırlatılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türksat 6A uydusunun Haziran 2024’te Uzay’a fırlatılmasının planlandığını bildirdi.

Yayınlanma tarihi

-

Uraloğlu, Türk Havacılık ve Uzay Sanayiinin (TUSAŞ), Ankara’nın Kahramankazan ilçesindeki yerleşkesinde bulunan Türkiye’nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A’nın Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi’ni ziyaret etti.

Bakan Uraloğlu, buradaki konuşmasında, Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcında dünyada söz sahibi olmak için, “uzayda iz sahibi olma” hususunda, çalışmalara kararlılıklara devam ettiklerini söyledi.

Uraloğlu, Türkiye’nin Türksat 1B ile başlayan uydu yayıncılığı serüvenini ilk yerli haberleşme uydusu Türksat 6A ile taçlandıracaklarını dile getirerek, Bakanlık ile TÜBİTAK ve Türksat arasında imzalanan protokolle Türksat 6A’nın projesinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15 Aralık 2014’de imzalandığını anımsattı.

’11 ülkeden biri olacağız’

Türksat 6A haberleşme uydusunun Türkiye’yi dünya üzerinde haberleşme uydusu üretebilen ilk 11 ülkeden birisi haline getireceğine işaret eden Uraloğlu, şu ifadeleri kullandı:

Reklam

“Türksat 6A tamamlandığında, 42 doğu boylamında hizmet verecek. 35 bin 786 kilometre uzaklıkta, yer merkezli bir yörüngede yer alacak. 7,5 kilovat güce sahip olacak yerli ve milli haberleşme uydumuz, 20 aktarıcıya sahip olacak. Türksat 6A uydumuz Ku Bantta hizmet verecek ve daha önceki Türksat uydularıyla kapsanamayan Güney-Doğu Asya gibi yeni coğrafyada da hizmet sunacak.”

Uraloğlu, uydunun görev süresinin 15 yıl olacağını belirterek, uçuş bilgisayarı, güç dağıtım birimi, elektrikli itki motoru, yakıt tankı, güç işleme ve kontrol birimi gibi kritik bileşenlerin yerli imkanlarla üretilmesi, yüksek yerlilik oranıyla uydu ve uzay sektöründe dışa bağımlılığı azaltacağını söyledi.

Türksat 6A’da tamamlanan çalışmalar

Türksat 6A uydusunun montaj, entegrasyon ve testlerinin, Türksat, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve TUSAŞ işbirliğiyle devam ettiğini anlatan Uraloğlu, şunları kaydetti:

“Şu anda ‘Isıl Yapısal Yeterlilik Modeli’, ‘Mühendislik Modeli’ ve ‘Uçuş Modeli’ olmak üzere 3 ayrı model üretimi planlanan Türksat 6A uydu projesinde, Isıl Yapısal ve Mühendislik Modelleri’nin üretim, entegrasyon, testleri tamamlanmıştır. ‘Mühendislik Modeli’ entegrasyon faaliyetleri tamamlanmış olup, sistem seviyesi, ilk fonksiyonel testleri, termal vakum testi, titreşim testi ve akustik testi ile elektromanyetik uyumluluk testleri bitmiştir.”

Reklam

Uraloğlu, son test aşaması olan sistem seviyesi kompakt alan anten testi (CATR) hazırlıklarına başlandığını ifade ederek, anten ve güneş panellerinin açılma testlerinin ekimde, fırlatıcı uyum ve piro testleri ile son hizalama testlerinin de kasımda başlayacağını bildirdi.

CATR, kompakt alan anten testi sonrası güneş panelleri entegrasyonu ve kütle özellikleri ölçümünün Şubat 2024’te gerçekleştirileceğini belirten Uraloğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Tüm bu testlerin tamamlanmasıyla uydumuz, fırlatma sahasına sevk için hazır hale gelecek. Bugünkü ziyaretimizde bizim bütün çözüm ortaklarımızla beraber yaptığımız değerlendirmelerde Türksat 6A uydumuzun mart ayı içinde yerde teslimini planlıyoruz. Sonrasında bu uydunun fırlatılmak üzere Space X firmasıyla yapılan anlaşma gereği fırlatma alanına gönderilerek muhtemelen haziran ayı içinde gerekli fırlatma işlemlerini yapmayı planlıyoruz. Bulunduğumuz alan gerçekten Türk mühendisliğinin uzay sanayisinde ne seviyeye geldiğini gösteren önemli yapılardan bir tanesidir. Gerçekten burada bir emek, gayret var. Biz de onu gururla, takdirle yerinde görmüş olduk.”

Uraloğlu, projede emeği geçen herkese Türk milleti adına teşekkür ederek, başarılarının daim olmasını diledi.

Reklam
Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan