Takip Edin

Haber

LIVERPOOL VE REAL MADRID GİBİ DÜNYA DEVLERİNİN TERCİHİ HOMETEKS FUARINDA!

Yayınlanma tarihi

-

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın balkonlarından, Real Madrid ve Liverpool gibi dünyaca ünlü takımların stadyumlarında yer alan yüksek kaliteli suni çim halısını üreten Turk Grass, Hometex fuarı ile birlikte Türk piyasasıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Ev tekstili sektöründe dünyanın lider tekstil firmalarını ağırlayan Hometex fuarına geri sayım başladı. Ulusal ve uluslararası sektör oyuncularını İstanbul’da buluşturan fuarda 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracat ile sektörün en güçlü markaları arasında bulunan Turk Grass, dünyaya sunduğu yüksek kaliteli suni çim halısı ile fuarda yerini almaya hazırlanıyor.

‘’DÜNYANIN EN YÜKSEK KALİTELİ SUNİ ÇİM HALISINI ÜRETİYORUZ’’

Uluslararası marka yaratma fikriyle 2 yıl önce Gaziantep’te kurulan Turk Grass, sentetik çim, duvardan duvara halı, parça halı ve sportif zeminler konusunda üretim, pazarlama, ticaret ve ihracat gerçekleştiriyor. Yüzde yüz Türk sermayesiyle kurulan Turk Grass, dünyaca ünlü futbol takımlarının halı sahalarına özel çim üretiyor. Dünyaya suni çim halı satan ve artık iç pazara da hizmet vermek için düğmeye bastıklarını dile getiren Turk Grass kurucusu Mehmet Arslan, ‘’ Dekoratif kullanımdan bahçelere ve hali sahalara özel ürünler yaptığımız fabrikamızda üretimin her detayını takip ediyorum. Kendi geliştirmiş olduğum sağlık açısından bir önlem olara anti-statik (topraklama etkisi olan)  ve güneş ışıklarına karşı solmayı engelleyen ürünlerimiz ayni zamanda yağmur tahliye sistemine de sahip. Dekorasyon ve peyzaj alanlarında yurt içi ve yurt dışı birçok projeye malzeme temin ediyoruz.  Turk Grass firmamız, ürün çeşitliliğini yeni teknolojik gelişmeler paralelinde sürekli olarak genişletmekte. Otel halısı, parça halı üretim ve satışında da sektöründe öncü ve lider firmalardan olup, son teknolojiye sahip makine parkıyla ve sunduğu ürünlerle yurt içi ve yurt dışında birçok proje ve referansımız bulunmaktadır. Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın balkonlarından, Real Madrid ve Liverpool gibi dünyaca ünlü takımların stadyumlarında yer alan yüksek kaliteli suni çim halısını üretiyoruz’ dedi.

‘’HEDEFİMİZ BELÇİKA’NIN ELİNDEN LİDERLİK BAYRAĞINI ALMAK’’

Reklam

Imalat prosesinde yurt dışından makina almak yerine bizzat kendisinin çizmiş olduğu ve Türk torna ustalarına yaptırdığı özel sistemle yağmur tahliye sistemini ürünlerinde uygulanabilir hale getiren Arslan,  ‘’ Kendi ürünlerimizi üretmeye devam edeceğiz. Öncelikli amacım dünyada en çok satan değil, en kaliteli ürünleri imal etmektir. Hedefimiz Belçikalıların elinden liderlik bayrağını almak. Yıllarca bize yapamazsınız dediler. Çin’den alin ve başka yerlere satın dediler. Biz dünyada birileri bunu üretiyorsa biz bu topraklarda en iyisini üretiriz dedik ve üretmeye de devam ediyoruz. . 16-20 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan HOMETEX fuarı için de hazırlıklarımız tam gaz devam ediyor. Burada dünya ev tekstili firmalarının lider oyuncuları ile bir araya geleceğiz’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Turk Grass, 16-20 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde

 Hall:10, Stand: A-15 ‘ de yer alacak.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Apple, Fransa’da iPhone 12’nin yazılımını güncelleyecek

Apple, radyasyon eşiğini aştığı gerekçesiyle iPhone 12’lerin satışlarının Fransa’da durdurulmasının ardından Fransa’daki iPhone 12’lere bir yazılım güncellemesi getireceğini açıkladı.

Yayınlanma tarihi

-

Fransa, Apple’ın iPhone 12 modelinin yaydığı radyasyon seviyesinin eşiğin üstünde olması nedeniyle satışını durdurmuş ve bir yazılım güncellemesinin radyasyon sorununu çözmekte yeterli olacağını ifade etmişti. Apple, yaptığı açıklamada “Fransa’daki düzenleyici kurumun takip ettiği protokole uygun olarak Fransa’daki kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi getireceğiz. iPhone 12’lerin Fransa’da kullanılmaya devam etmesini istiyoruz” diye belirtti. Apple, “Bu güncelleme Fransa’nın düzenleyici kurumunun test protokolüne uymayı amaçlıyor ve (sebep) bir güvenlik endişesi değil” diye ekledi.

Fransız hükümeti adımı olumlu karşıladı

Fransa Dijital Ekonomi Bakanı Jean-Noel Barrot, “ANFR (Fransa’nın radyasyon denetleme kurulu) bu güncellemeyi hızla test etmeye hazırlanıyor” dedi ve güncellemenin modeli Avrupa standartlarına uyumlu hale getirmesi gerektiğini ve ardından Fransa’nın satışı askıya alma kararını kaldıracağını belirtti. Belçika da Fransa’daki kararı takiben dün Apple’ın iPhone 12 modeline yönelik sağlık risklerini değerlendireceğini açıklarken, Almanya gibi diğer ülkeler Fransa’da durumun nasıl şekilleneceğini takip edeceklerini belirttiler.

Devamını oku

Haber

Teknoloji firmalarının istihdamı 300 bine dayandı

Teknoloji firmalarının sayısı son 10 yılda iki kattan fazla artarken, bu şirketlerdeki çalışan sayısı 300 bine dayandı.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye İstatistik Kurumu ve Merkez Bankası’nın ‘Sektör Bilançoları 2022’ araşturmasına göre bilgi ve iletişim alanında faaliyet gösteren firma ve buralarda çalışan sayısında son 10 yılda düzenli artış gözlendi.

Sektörün firma sayısı 2013’te 15 bin 124’ken bu sayı 2015’te 17 bin 569’a, 2017’de 20 bin 387’ye ve 2019’da 24 bin 205’e yükseldi.

Sektör, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olduğu 2020 ve 2021 yıllarında da artışa devam etti. Firma sayısı 2021 itibarıyla 31 binin üzerine çıktı. Geçen yıl da sektördeki firma sayısı 35 bin 37 olarak kayıtlara geçti. Böylece 2013-2022 döneminde sektördeki firma sayısı yüzde 131,7 artmış oldu.

İstihdam 300 bine dayandı

Firma sayısındaki artış istihdam artışını da beraberinde getirdi. Söz konusu sektörde çalışan sayısı 2013’te 166 bin 79 iken bu sayı 2016’da 189 bin 40’a, 2019’da 212 bin 528’e ve 2022’de ise 282 bin 655’e çıktı. 2013-2022 döneminde sektörde çalışan sayısı yüzd​​​​​​​e 70,2 arttı.

Reklam

Mikro ölçekliler ilk sırada

Söz konusu sektör firmalarının ölçeklerine göre dağılımı incelendiğinde, en fazla mikro ölçekli firmaların olduğu görüldü. Geçen yıl sektörde 29 bin 373 mikro ölçekli, 4 bin 652 küçük ölçekli, 827 orta ölçekli ve 185 büyük ölçekli firma faaliyet gösterdi.

Firmaların türlerine bakıldığında ise toplamda 22 bin 663’ünün limited şirket, 12 bin 113’ünün anonim şirket, 7’sinin kooperatif ve 254’ünün diğer türlerde olduğu görüldü.

Devamını oku

Haber

Apple Store kapandı siteye erişilemiyor

Apple, Apple Store’u kısmen erişime kapattı. Apple Store’dan bir ürün satın almak için siteye girenler ”Hemen döneceğiz, Şu anda Apple Store’da bazı güncellemeler yapıyoruz. Lütfen yakında tekrar deneyin.” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyorlar.

Yayınlanma tarihi

-

Apple, Apple Store’u kısmen erişime kapattı. Apple Store’dan bir ürün satın almak için siteye girenler ”Hemen döneceğiz, Şu anda Apple Store’da bazı güncellemeler yapıyoruz. Lütfen yakında tekrar deneyin.” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyorlar. Şirketten şu an için Apple Store’u neden kapatıldığın dair bir açıklama gelmedi. Ancak iddialara göre fiyatların bir kez daha güncellendiği belirtildi. Birkaç gün önce lansmanı yapılan İphone 15 serisinin Türkiye’de ön siparişleri 22 Eylül’de başlayacak

Devamını oku

Trend olan