Takip Edin

Haber

IVECO’nun lojistik gündeminde otomasyon var

Yayınlanma tarihi

-

 

Dünyanın en büyük ticari araç üreticilerinden İtalyan Iveco, Türkiye’ye yılda yaklaşık 6 bin ile 10 bin arasında araç gönderiyor. Nakliye, depolama, gümrükleme süreçlerinde dış kaynak kullanan marka, tedarik zinciri ve lojistikte dijitalleşme süreçlerini hızlandırdı.

IVECO dijitalleşmeye önem veren ve bu alana ciddi anlamda bir finansman bütçesi ayıran öncü firmalardandır. Pandemi döneminde online toplantıların yüz yüze yapılabilmesi dijitalleşmenin iletişim açısından olumlu katkılarından biridir. Seyahat masraflarının azalması artan rekabet ortamında maliyet avantajı sağlamıştır. Süreçlerin geliştirilmesi, ileriye yönelik projelerin planlanması, işlevselliğinin sağlanması ve optimum faydanın yaratılması açısından inovatif aksiyonlar almaktadır. Bu bağlamda süreçlerimizden birine örnek vermek gerekirse; dijitalleşme konusunda, araçlarımızın fabrika çıkışından nihai müşteriye ulaşana kadarki tüm aşamalarının izlenebileceği uydu takip yöntemi projemizi hayata geçirmek üzereyiz. Bu projede tüm lojistik dökümanlarının saklanması ve online booking konuları da projeye dahil edilmiştir.

MÜŞTERİ TALEPLERİ DAHİLİNDE DOĞRU İLERLEMEK

Yıllık yaklaşık 6.000 ile 10.000 arasında araç getiriyoruz. Araçlarımızı fabrikalardan çıkış limanlarına kamyon taşıyıcı tırlar ile ve çıkış limanından Türkiye’ye araç gemileri ile getiriyoruz. Dış nakliye, depolama, gümrükleme ve iç nakliye konularında dış kaynak kullanıyoruz. Tedarikçilerimizi global olarak düzenlediğimiz ihaleler ile 2 ya da 3 yıllık süre ile belirliyoruz. Söz konusu ihale standartlarında önem verdiğimiz belirleyici unsurlar arasında süre, maliyet avantajı, kullanılan teknolojinin firma ihtiyaçlarımızı karşılayabilirliği ve güvenilirliği yer almaktadır. Bu süreçte en değerli unsur şüphesiz ki müşterilerin taleplerine hızlı cevap verebilmek, termin sürelerine ön görülen şekilde bağlı kalarak planlamanın sağlıklı yürüyebilmesidir. 2022 yılı için gündemimizde tüm bu süreçlerin otomasyonun sağlanması için çalışmalar yer almaktadır. Rekabet koşullarının artmasının yanı sıra maliyetlerdeki ani değişimlerden IVECO’yu tercih eden müşterilerimizin etkilenmesini asgariye indirmek için tedarik zinciri süreçlerindeki lojistik maliyetlerini minimum düzeye indirmek temel odak noktalarımızdan biri olmuştur.

Reklam

MÜŞTERİLERİN BEKLENTİLERE UYGUN TESLİM

Rekabetin çok yoğun olduğu günümüz şartlarında müşteri memnuniyeti ve maliyetler çok önemli bir hal aldı. Araçları zamanında ve hızlı ama aynı zamanda uygun maliyetle satışa sunmak durumundayız. Özellikle ithal araç satışı yapan bizim gibi firmalarda ana maliyet kalemlerinden olan lojistik maliyetini ve yurt dışından getirildiği için müşterilerin beklentisine uygun teslim süresi yakalamak lojistiğin önemini ciddi anlamda artırıyor. Biz de hem uygun maliyetle ama aynı zamanda kaliteli ve hızlı bir şekilde araçları Türkiye’ye getirmek için lojistik tedarikçilerimiz ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz. IVECO olarak müşteri odaklı yenilikçi çözümlerle yenilikleri keşfediyor ve gelişiyoruz. Karlı büyüme, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik için stratejik hedeflerimizi yeniden yapılandırıyoruz. IVECO bu hedefe ulaşmak için, şirketin açık ve işbirlikçi yenilik modelini genişletmeye ve iyileştirmeye devam ediyor. Bu da markanın fikirleri, uzmanlığı ve profesyonelliği paylaşmak için önemli ortaklarla çalıştığı anlamına geliyor.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan