Takip Edin

Haber

IPAF VE PLATFORMDER,  TARİHİ BİR ORTAKLIK KURDU

Yayınlanma tarihi

-

IPAF Ve PLATFORMDER, Türkiye’de Personel Yükseltici Platform Sektöründe Güvenlik Standartlarını Geliştirmek İçin Tarihi Bir Ortaklık Kurdu. IPAF ile PLATFORMDER Arasında Tarihi Ortaklık! Türkiye’de Personel Yükseltici Platform Sektöründe Güvenlik Standartlarını Geliştirmek İçin Anlaşma Sağlandı! PLATFORMDER Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Tuncer, IPAF’ın Ülke Müdürlüğüne getirildi.

Uluslararası Personel Yükseltici Platform Federasyonu (IPAF) ve Personel Yükseltici Platform İşletmeci, İmalatçı ve Distribütörleri Derneği (PLATFORMDER), Türkiye’deki Personel Yükseltici Platform sektöründe güvenlik, eğitim ve standartları geliştirmeyi amaçlayan dönüştürücü bir anlaşma imzaladı.

 

PLATFORMDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Saruhan Günaydın ve IPAF Bölge Müdürü Sayın Romina Vanzi tarafından imzalanan protokol Ocak 2024’te yürürlüğe girecektir. İki dernek arasında ilk iş birliği üç yıl önce başlamıştı.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar olan IPAF ve PLATFORMDER, çok önemli bir iş birliğine öncülük etmek için güçlerini birleştirdiler. Bu durum, IPAF’ın PLATFORMDER’i tek acentesi olarak belirleyen ilk anlaşması anlamına geldiğinden, IPAF için tarihi bir duruma işaret ediyor. Bu iş birliği, IPAF’ın yerel derneklerle bütünleşerek hem yerel hem de uluslararası bir varlık göstermeye yönelik stratejik girişiminin altını çiziyor.

Reklam

 

PLATFORMDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Saruhan Günaydın, “IPAF’ın bu benzeri olmayan ortaklık modelinde ilk ulusal dernek olmaktan onur duyuyoruz. Bu anlaşma, PLATFORMDER’in üyelerine ve sektör paydaşlarına Personel Yükseltici Platformlar ile alakalı tüm kılavuzlara erişim sağlaması ve en kaliteli eğitim programlarını yerel dilde sunması için bir fırsat olacaktır.” dedi.

İş birliği, eğitim materyallerinin ortak markalaştırılması, temel belgelerin tercümesi ve IPAF’ın eğitim portalının Türk kitlesi için uyarlanması da dahil olmak üzere bir dizi girişimi kapsıyor. PLATFORMDER Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Tuncer, IPAF Türkiye Ülke Müdürü olarak atanarak yerel temsiliyeti de IPAF güçlendirmiştir.

Bu atama, daha yakın yardımdan, dil, fiyatlandırma ve hizmetlerin kişiselleştirilmesi açısından özel hizmetlerden yararlanacak olan mevcut üyeler ve sektör için daha fazla fayda sağlayacaktır. IPAF’ın kademeli olarak kullanıma sunmayı hedeflediği materyaller arasında, 2024 yılında Türkçe olarak piyasaya sürülmesi planlanan ePAL uygulaması aracılığıyla erişilebilen dijital kart da yer alıyor.

 

Reklam

PLATFORMDER Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Tuncer, “Derneğimiz yönetim kurulunun tarafıma layık gördüğü bu göreve ve bu görevi kabul ederek anlaşmayla pekiştiren IPAF’a çok teşekkürlerimi sunarım. Sektörümüz için hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

IPAF Bölge Müdürü Romina Vanzi ise, “IPAF, PLATFORMDER ile gerçekleştirdiği bu önemli iş birliğinden büyük heyecan duyuyor. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak ortak misyonumuz, Personel Yükseltici platformların güvenli ve etkin kullanımını teşvik etmek ve sağlamaktır. Bu ortaklık, küresel standartlar ile yerel uzmanlık arasında köprü kurarak yerel dernekle bütünleşmemizi sağlıyor,” ifadelerini kullandı.

 

Vanzi bu tür anlaşmaların önemini vurgulayarak, “IPAF’ın gelişmiş pazarlar da dahil olmak üzere tüm pazarlara sunabileceği çok şey olduğunu ve ulusal birliklerin yerel uzmanlığının değerini bildiği için daha fazla iş birliği çağrısında bulunuyoruz. Küresel standartlar ve yerel bilginin bir araya gelmesinin kazanan bir kombinasyon olduğunu biliyoruz” dedi.

IPAF CEO’su Peter Douglas bu iş birliği çabasını desteklerken şunları söyledi: “Büyüme için paylaşım şarttır. Yerel birlikler ve komitelerin IPAF tarafından geliştirilen bilgi ve kaynak zenginliğinden yararlanmalıdırlar ve destek olmalıdırlar. Bizler güçlü yönlerimizi bilirken, 80’den fazla ülkede var olmanın getirdiği zorlukların da farkındayız. Bu gibi anlaşmalar sektörel olgunluğu, çabaları ve mesajları birleştirmeyi ve böylece dernekleri ortak bir yöne doğru yönlendirmeyi ifade etmek adına çok önemli bir adımdır.”

Reklam

 

Anlaşma, PLATFORMDER’i stratejik olarak Türkiye’deki personel Yükseltici platform sektöründe güvenlik uygulamalarının ve eğitim programlarının geliştirilmesinde önemli bir oyuncu olarak konumlandırırken, aynı zamanda üye ve sektör paydaşlarına uluslararası en iyi uygulamalara açılan bir kapı sunuyor.

 

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Goodyear, Eagle Sport ailesini Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV ile genişletiyor 

Yayınlanma tarihi

-

Goodyear, Eagle Sport ailesini Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV ile genişletiyor 

Türkiye’nin ve dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, yenilikçi teknolojiler ve üstün performansıyla bilinen Eagle Sport serisinin üstün performanslı iki yeni üyesini tanıttı. Eagle Sport serisinin en yeni üyeleri Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV sürüş deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Goodyear’ın, yüksek kalitesi ve dayanıklılığıyla Türkiye’de sürücüler arasında büyük bir üne sahip Eagle Sport serisi, Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV ile genişliyor. Çok çeşitli ebatlarda sunulan genişletilmiş ürün yelpazesi, Goodyear’ın büyüyen araç parkında daha da fazla sürücüye üstün bir sürüş deneyimi sunmasını sağlıyor.

DAHA ÜSTÜN SÜRÜŞ DENEYİMİ

Dünyanın en önemli lastik üreticilerinden Goodyear’ın, Eagle Sport serisine dahil ettiği yeni üyesi Eagle Sport 2 UHP, lastiğin dayanıklılığını artıran güçlendirilmiş sırt hamuru sayesinde sunduğu uzun ömürlü performansın yanı sıra, ıslak ve kuru zeminde üstün yol tutuş ve frenleme performansıyla da öne çıkıyor.

Reklam

SUV KULLUNICILARA ÖZEL  

Goodyear’ın SUV segmenti için özel olarak geliştirdiği Eagle Sport 2 SUV uzun ömürlü yüksek performanslı sürüş deneyimi sunuyor. Silika katkılı sırt hamuru sayesinde yol tutuşunu geliştirecek şekilde tasarlanan Eagle Sport 2 SUV gelişmiş teknolojisi ve ıslak zeminde frenleme performansıyla da öne çıkıyor. Basıncı etkili ve eşit bir şekilde yola ileten özel lastik deseni ile kuru zeminde üstün performans gösterirken konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

GURUNU YAŞIYORUZ

Genişletilmiş ürün gamının olağanüstü bir sürüş deneyimi sunacağından emin olduklarını söyleyen Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Ertan San, “Goodyear Eagle Sport lastik ailemizin, Goodyear’ın bilinen ödüllü performansını daha fazla sürücüye sunacak olmasından gurur duyuyoruz. Sürücüler düşünülerek tasarlanan Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV, onların konfor, performans ve yakıt verimliliği taleplerini karşılamayı amaçlıyor” dedi.

OLAĞANÜSTÜ SÜRÜŞ DENEYİMİ

Reklam

Goodyear, genişletilmiş ürün gamının olağanüstü bir sürüş deneyimi sunacağından emin. Goodyear Türkiye Tüketici Lastikleri Direktörü Ertan San, “Genişletilmiş Goodyear Eagle Sport lastik ailemizin, Goodyear’ın bilinen ödüllü performansını daha fazla sürücüye sunacak olmasından gurur duyuyoruz. Sürücüler düşünülerek tasarlanan Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV, onların konfor, performans ve yakıt verimliliği taleplerini karşılamayı amaçlıyor”. Goodyear Türkiye Genel Müdürü Marwa Khairalla da “Şirketin 125 yılı aşkın lastik inovasyonunu; gelişen araç parkı ve tüketici beklentileriyle eşleştiren iki yeni ürün serisi Eagle Sport 2 UHP ve Eagle Sport 2 SUV, Goodyear’ın üstün sürüş deneyimleri sunma taahhüdünün bir devamıdır” diye bilgi verdi.

Devamını oku

Haber

TRAKTÖRLE SEÇİM ÇALIŞMASI 

Yayınlanma tarihi

-

TRAKTÖRLE SEÇİM ÇALIŞMASI

61 yaşındaki Bağımsız İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Murat Karakoç, seçim çalışmalarında alışılmışın dışında bir kampanya yürütüyor.

Broşür dağıtmayan, pankart asmayan, giydirilmiş otobüs, minibüs ve ses sistemi kullanmayan Karakoç, seçim çalışmalarını traktör, kamyon, tanker ve iş makineleriyle sürdürüyor. Ziraat mühendisi olan Murat Karakoç, vatandaşlara her araçla farklı bir mesaj vermek istediğini söyledi: “Traktörle tarıma, tankerle su sorununa, kamyonla geri dönüşüme, iş makinesiyle de kentsel dönüşüme dikkat çekmek istiyorum. ilk görenler önce alaycı bir gülümsemeyle karşılıyor ancak sonra tavırları değişiyor”dedi.

Devamını oku

Haber

Türksat 6A uydusu haziranda fırlatılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türksat 6A uydusunun Haziran 2024’te Uzay’a fırlatılmasının planlandığını bildirdi.

Yayınlanma tarihi

-

Uraloğlu, Türk Havacılık ve Uzay Sanayiinin (TUSAŞ), Ankara’nın Kahramankazan ilçesindeki yerleşkesinde bulunan Türkiye’nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A’nın Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi’ni ziyaret etti.

Bakan Uraloğlu, buradaki konuşmasında, Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcında dünyada söz sahibi olmak için, “uzayda iz sahibi olma” hususunda, çalışmalara kararlılıklara devam ettiklerini söyledi.

Uraloğlu, Türkiye’nin Türksat 1B ile başlayan uydu yayıncılığı serüvenini ilk yerli haberleşme uydusu Türksat 6A ile taçlandıracaklarını dile getirerek, Bakanlık ile TÜBİTAK ve Türksat arasında imzalanan protokolle Türksat 6A’nın projesinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15 Aralık 2014’de imzalandığını anımsattı.

’11 ülkeden biri olacağız’

Türksat 6A haberleşme uydusunun Türkiye’yi dünya üzerinde haberleşme uydusu üretebilen ilk 11 ülkeden birisi haline getireceğine işaret eden Uraloğlu, şu ifadeleri kullandı:

Reklam

“Türksat 6A tamamlandığında, 42 doğu boylamında hizmet verecek. 35 bin 786 kilometre uzaklıkta, yer merkezli bir yörüngede yer alacak. 7,5 kilovat güce sahip olacak yerli ve milli haberleşme uydumuz, 20 aktarıcıya sahip olacak. Türksat 6A uydumuz Ku Bantta hizmet verecek ve daha önceki Türksat uydularıyla kapsanamayan Güney-Doğu Asya gibi yeni coğrafyada da hizmet sunacak.”

Uraloğlu, uydunun görev süresinin 15 yıl olacağını belirterek, uçuş bilgisayarı, güç dağıtım birimi, elektrikli itki motoru, yakıt tankı, güç işleme ve kontrol birimi gibi kritik bileşenlerin yerli imkanlarla üretilmesi, yüksek yerlilik oranıyla uydu ve uzay sektöründe dışa bağımlılığı azaltacağını söyledi.

Türksat 6A’da tamamlanan çalışmalar

Türksat 6A uydusunun montaj, entegrasyon ve testlerinin, Türksat, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve TUSAŞ işbirliğiyle devam ettiğini anlatan Uraloğlu, şunları kaydetti:

“Şu anda ‘Isıl Yapısal Yeterlilik Modeli’, ‘Mühendislik Modeli’ ve ‘Uçuş Modeli’ olmak üzere 3 ayrı model üretimi planlanan Türksat 6A uydu projesinde, Isıl Yapısal ve Mühendislik Modelleri’nin üretim, entegrasyon, testleri tamamlanmıştır. ‘Mühendislik Modeli’ entegrasyon faaliyetleri tamamlanmış olup, sistem seviyesi, ilk fonksiyonel testleri, termal vakum testi, titreşim testi ve akustik testi ile elektromanyetik uyumluluk testleri bitmiştir.”

Reklam

Uraloğlu, son test aşaması olan sistem seviyesi kompakt alan anten testi (CATR) hazırlıklarına başlandığını ifade ederek, anten ve güneş panellerinin açılma testlerinin ekimde, fırlatıcı uyum ve piro testleri ile son hizalama testlerinin de kasımda başlayacağını bildirdi.

CATR, kompakt alan anten testi sonrası güneş panelleri entegrasyonu ve kütle özellikleri ölçümünün Şubat 2024’te gerçekleştirileceğini belirten Uraloğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Tüm bu testlerin tamamlanmasıyla uydumuz, fırlatma sahasına sevk için hazır hale gelecek. Bugünkü ziyaretimizde bizim bütün çözüm ortaklarımızla beraber yaptığımız değerlendirmelerde Türksat 6A uydumuzun mart ayı içinde yerde teslimini planlıyoruz. Sonrasında bu uydunun fırlatılmak üzere Space X firmasıyla yapılan anlaşma gereği fırlatma alanına gönderilerek muhtemelen haziran ayı içinde gerekli fırlatma işlemlerini yapmayı planlıyoruz. Bulunduğumuz alan gerçekten Türk mühendisliğinin uzay sanayisinde ne seviyeye geldiğini gösteren önemli yapılardan bir tanesidir. Gerçekten burada bir emek, gayret var. Biz de onu gururla, takdirle yerinde görmüş olduk.”

Uraloğlu, projede emeği geçen herkese Türk milleti adına teşekkür ederek, başarılarının daim olmasını diledi.

Reklam
Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan