Takip Edin

Sektörel Gündem

İnci GS Yuasa ve AKUT iş birliğinde yenilenerek tam donanımlı hale gelen AKUT Manisa yerleşkesine, “Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi” adı verildi.

Yayınlanma tarihi

-

Mert’in ismi Manisa’da yaşayacak

İnci GS Yuasa, İzmir Depremi’nde eşi ve çocuğuyla birlikte hayatını kaybeden çalışma arkadaşları Mert Küçükyumuk’un anısını Manisa’da yaşatacak. İnci GS Yuasa; İnci Grubu şirketleri, İnci Vakfı ve GS Yuasa’nın da destekleriyle toplanan fon ile AKUT’un Manisa’daki lojistik yerleşkesini yenileyerek, tüm teknik ekipman ihtiyaçlarını karşıladı. Yerleşke bundan böyle, ‘Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi’ olarak faaliyet gösterecek. 

 

İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, merkezin açılış töreninde yaptığı konuşmada “Değerli çalışma arkadaşımız Mert’in ismini bu merkezde yaşatmak bizim için çok anlamlı. AKUT’un olası depremlere karşı toplumu daha hazırlıklı kılabilmesine ve daha çok insana elini uzatabilmesine katkı sağladığımız için mutluyuz” dedi.  

 

İzmir’de 30 Ekim 2020’de yaşanan depremde hayatını kaybedenlerden biri de İnci GS Yuasa OE Satış Yöneticisi Mert Küçükyumuk’tu. Mert Küçükyumuk, eşi Eda ve iki yaşındaki oğlu Ateş ile depremin yıktığı Doğanlar Apartmanı’nda enkaz altında kalmış, 56 saat süren kurtarma çalışmalarının ardından üçünden de acı haber gelmişti.

İnci GS Yuasa, İnci Grubu şirketleri, İnci Vakfı ve GS Yuasa’nın da destekleriyle oluşturulan fon ile AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin Manisa’daki lojistik yerleşkesini yenileyerek, tüm teknik ekipman ihtiyaçlarını karşıladı. Ayrıca yerleşkeye, 30 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen İzmir Depremi’nde, eşi ve çocuğuyla birlikte hayatını kaybeden, İnci GS Yuasa OE Satış Yöneticisi Mert Küçükyumuk’un anısına; “Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi” ismi verildi.

 

Merkezin 19 Mart’ta yapılan açılış törenine, AKUT Başkanı Recep Şalcı, AKUT Manisa Ekip Lideri Hakan Özcan, İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktör Vekili Hirofumi Umetani, İnci GS Yuasa Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Kaymakçı, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İnci Vakfı Güç Kaynağı Ece Elbirlik Ürkmez, İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Zeki Şafak Ozan ve merhum Küçükyumuk’un ailesi katıldı.

“Daha fazla hayat kurtarılmasına destek olacağımız için mutluyuz”

 

Törende konuşma yapan İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Bir ömrün büyüklüğünü, yaşamımız boyunca çevremizde bıraktığımız güzellikler ve sıcak duygularla ölçebiliriz. İş arkadaşımız Mert, eşi Eda ve oğlu Ateş Küçükyumuk da güzel kalpleriyle çevrelerinde değerli ve ölçülmesi imkânsız samimi duygular bıraktılar. Bugünü bizler için daha anlamlı kılan, bu merkeze verdiğimiz isimdir. Merkezimiz nice ellere, kalplere uzansın, ülkemiz için hayırlı olsun.” açıklamalarında bulundu.

 

AKUT’la hayata geçirdikleri bu iş birliğinin kendileri için büyük anlam ifade ettiğini söyleyen Elbirlik, sözlerine şöyle devam etti: “AKUT’la uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz. İnci Akü markamız ile AKUT’un ihtiyaç duyduğu aküyü, Türkiye’nin neresinde olursa olsun, en yakın bayimiz üzerinden karşılıyoruz. Türkiye’nin kahramanları olan AKUT Gönüllülerinin, araçlarına verdiğimiz enerjiyle her marşa bastıklarında yanlarında olmak bizim için gerçekten büyük bir onurdur. AKUT üyeleri de çalışanlarımıza arama kurtarma eğitimleri vererek bu konuda bizleri bilinçlendiriyor. İzmir’de yaşadığımız acı olay bir kez daha gösterdi ki deprem ülkemizin bir gerçeği. Bizlere düşen sorumluluk ise daha fazla hayat kurtarılmasına destek olmak. Kaybettiğimiz iş arkadaşımız Mert Küçükyumuk’un adını yaşatmak ve AKUT’un arama kurtarma çalışmalarını daha donanımlı kılmak amacıyla İnci GS Yuasa öncülüğünde, İnci Grubu şirketleri, İnci Vakfı ve global ortağımız GS Yuasa’nın da katılımlarıyla ortak bir fon oluşturduk. Burada toplanan bağışlar ile AKUT’un Manisa lojistik yerleşkesini yenileyerek, gerekli teknik ekipman ihtiyaçlarını karşıladık. Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi ile AKUT’un, başta Manisa ve İzmir olmak üzere tüm Türkiye’de ihtiyacı olan herkese elini uzatmasına katkı sağlayacağımız için mutluyuz” dedi.

 

Gök: “Tam donanımlı müdahale ile nice hayatlar kurtarılmasına destek olacağız”

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök de Türkiye’de son yıllarda olası afetlerin yönetilmesi konusunda önemli yol kat edildiğinin görüldüğünü belirterek, şunları söyledi: “Ancak yapılacak daha çok şey var. Bunların en başında da eğitimle gelen farkındalık yer alıyor. İnci Grubu olarak biz de AKUT’un desteği ile yüzlerce çalışma arkadaşımıza deprem bilinçlendirme eğitimi düzenliyoruz. İnci Holding olarak bu kez amacımız, sadece grubumuzla kalmayıp, toplumun bilinçlendirilmesine de katkı sunmaktır. Olası afetlerde müdahale için hayati önem taşıyan ekipman desteğinde bulunmak ve can kayıplarının önüne geçmek için yardımcı olabilmektir. Bu amaçla, Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi projesi için İnci GS Yuasa öncülüğünde açtığımız fonda, tüm İnci Grubu şirketleri ve global ortağımız GS Yuasa’nın destekleriyle bağışlarımızı topladık. Benzer felaketler yaşanması durumunda, tam donanımlı müdahale ile nice hayatlar kurtarılmasına destek olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bizim için büyük anlam taşıyan bu merkezimizin açılışını, pandemi kuralları gereği sınırlı sayıda katılımcı ile yapsak da Mert’in tüm ekip arkadaşlarının kalben yanımızda olduğunu hissediyoruz. Kaybettiğimiz arkadaşımız Mert’in adını yaşatacağımız bu lojistik merkezin yapımında emeği geçen ve bu vesileyle nice hayatlara dokunacak olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

 

“Ege için eğitim merkezi haline geleceğiz”

Öncelikle İzmir Depremi’nde hayatını kaybeden Mert Küçükyumuk ve eşi ve çocuklarına, bir kez daha Allah’tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı dileyen AKUT Başkanı Recep Şalcı ise doğru önlemlerin depremlerin verdiği zararı azalttığının altını çizerek, “İş dünyamız ile oluşturduğumuz iş birlikleri, toplum olarak eksikliğini duyduğumuz afet kültürü oluşturmak konusunda çok etkili araçlar. Bunu her zaman gözlemliyoruz. Ülkemiz, dünyanın en başarılı arama kurtarma ekiplerine sahip. Ancak AKUT Başkanı olarak bununla övünmek yerine; etkili bir afet bilinci oluşturmakla ve depreme dayanıklı yapılarımızla övünmek isterdim. Örneğin son yaşanan İzmir Depremi’ne bakacak olursak, bu büyüklükte bir depremde bina yıkımı kesinlikle normal bir durum değildir. Kentsel dönüşüm sürecimizi, özellikle büyük şehirlerimiz öncelikli olmak üzere, bir an önce tamamlamalıyız.” dedi.

 

Konuşmasında, Manisa ve İzmir’deki AKUT faaliyetlerine de kısaca değinen Şalcı, sözlerini şöyle tamamladı: “Manisa’da 87 gönüllü ile faaliyet gösteren merkezimiz, bugüne kadar 81 operasyona katılarak 37 insanımız ve 21 hayvanın kurtarılmasını sağladı. Gönüllü seminerlerimiz ile Manisa ve İzmir başta olmak üzere; olası afetlere yönelik bölge halkını bilinçlendiriyoruz.”

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

Deprem bölgesinde akaryakıt sıkıntısı yaşanıyor: ‘Hasar ve trafik yüzünden sorunlar yaşanıyor’

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Murat Bilgin deprem bölgesine ikmal konusunda sıkıntı olduğunu, yollarda oluşan hasar ve trafik yüzünden sorunlar yaşandığını söyledi.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Murat Bilgin deprem bölgesindeki akaryakıt tedariki konusunda bilgiler verdi.

Bloomberg HT televizyonundaki yayına katılan Bilgin, trafik ve hava koşulları nedeniyle ulaşımda aksamaların olduğunu yakında Batman rafinerisinin de bölgeye mazot konusunda yardımcı olacağını söyledi.

Bilgin’in konuşmasından satır başları şöyle:

“- Teknik olarak bazı istasyonlarda deprem hasarı olmuş durumda, bazılarında elektrik hatlarında kopukluk var.

– Çalışan istasyonlarımız da akaryakıtlarını bitinceye kadar veriyorlar. İkmal konusunda sıkıntı var.

– Bu bölge Ataş dolum tesisinden besleniyor. Maalesef yollarda birtakım bozukluklar var. İklim koşulları da onları zorluyor.

– Bir başka problem de trafik olması. İnsanlar bulundukları şehirden çıkmak istiyorlar veya bazıları da yakınlarını almaya gitmek istiyor. Bu da bir trafik karışıklığı oluşturuyor.

– Elimizden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz.”

Devamını oku

Sektörel Gündem

Son dakika! Kahramanmaraş depreminin ardından Kerkük – Ceyhan hattında sevkiyat durdu

Son dakika gelişmesi… Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle Kerkük-Ceyhan ham petrol boru hattında sevkiyat durdu.

Yayınlanma tarihi

-

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, Türkiye ve Suriye’de tahribat yaratan depremlerin ardından Kerkük-Ceyhan ham petrol boru hattından sevkiyatı durdurdu.

Bölgesel yönetimin tabi kaynaklar bakanlığının resmi açıklamasında, boru hatlarının ayrıntılı incelemesi tamamlandıktan sonra sevkiyatın tekrar başlayacağı belirtildi.

Bugün erken saatlerde Kahramanmaraş-Pazarcık ilçesi merkezli gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki deprem 10 ilde tahribat yaratırken, bölgede en az 1,014 kişi hayatını kaybetti.

Yıkılan çok sayıdaki binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan, saat 13.25’te Kahramanmaraş merkezli, 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Son dakika… Ceyhan’da hasar şüphesi: Faaliyetler durdu

Son dakika gelişmesi… Türkiye’den uluslararası pazarlara Azeri ve Irak petrolünü taşıyan boru hatlarında herhangi bir hasar bildirilmezken, ihracat terminali Ceyhan’da hasar şüphesiyle faaliyetlere ara verildi.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye üzerinden uluslararası pazarlara Azeri ve Irak petrolünü taşıyan ham petrol boru hatlarında herhangi bir hasar bildirilmezken, ihracat terminali Ceyhan’da hasar oluştuğu şüphesiyle faaliyetlere ara verildi.

Reuters’ın haberine göre; bir enerji yetkilisi Irak petrolünü taşıyan Kerkük-Ceyhan ve Azeri petrolünü taşıyan Bakü-Tiflis-Ceyhan ham petrol boru hatlarından akışın devam ettiğini ifade etti.

Ceyhan’da faaliyetlere ara verildi

Türkiye’nin başlıca petrol terminallerinden Ceyhan’da ise faaliyetlere ara verildiği bildirildi.

Tribeca Shipping tarafından yayımlanan notta terminalde hasar meydana geldiği yönünde bilgiler bulunduğu ve konu hakkında değerlendirme toplantısı yapılacağı belirtildi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish