Takip Edin
#

Sektörel Gündem

İnci GS Yuasa ve AKUT iş birliğinde yenilenerek tam donanımlı hale gelen AKUT Manisa yerleşkesine, “Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi” adı verildi.

Abone Ol 

Yayınlanma tarihi

-

Mert’in ismi Manisa’da yaşayacak

İnci GS Yuasa, İzmir Depremi’nde eşi ve çocuğuyla birlikte hayatını kaybeden çalışma arkadaşları Mert Küçükyumuk’un anısını Manisa’da yaşatacak. İnci GS Yuasa; İnci Grubu şirketleri, İnci Vakfı ve GS Yuasa’nın da destekleriyle toplanan fon ile AKUT’un Manisa’daki lojistik yerleşkesini yenileyerek, tüm teknik ekipman ihtiyaçlarını karşıladı. Yerleşke bundan böyle, ‘Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi’ olarak faaliyet gösterecek. 

 

İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, merkezin açılış töreninde yaptığı konuşmada “Değerli çalışma arkadaşımız Mert’in ismini bu merkezde yaşatmak bizim için çok anlamlı. AKUT’un olası depremlere karşı toplumu daha hazırlıklı kılabilmesine ve daha çok insana elini uzatabilmesine katkı sağladığımız için mutluyuz” dedi.  

 

İzmir’de 30 Ekim 2020’de yaşanan depremde hayatını kaybedenlerden biri de İnci GS Yuasa OE Satış Yöneticisi Mert Küçükyumuk’tu. Mert Küçükyumuk, eşi Eda ve iki yaşındaki oğlu Ateş ile depremin yıktığı Doğanlar Apartmanı’nda enkaz altında kalmış, 56 saat süren kurtarma çalışmalarının ardından üçünden de acı haber gelmişti.

İnci GS Yuasa, İnci Grubu şirketleri, İnci Vakfı ve GS Yuasa’nın da destekleriyle oluşturulan fon ile AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin Manisa’daki lojistik yerleşkesini yenileyerek, tüm teknik ekipman ihtiyaçlarını karşıladı. Ayrıca yerleşkeye, 30 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen İzmir Depremi’nde, eşi ve çocuğuyla birlikte hayatını kaybeden, İnci GS Yuasa OE Satış Yöneticisi Mert Küçükyumuk’un anısına; “Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi” ismi verildi.

 

Merkezin 19 Mart’ta yapılan açılış törenine, AKUT Başkanı Recep Şalcı, AKUT Manisa Ekip Lideri Hakan Özcan, İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktör Vekili Hirofumi Umetani, İnci GS Yuasa Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Kaymakçı, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İnci Vakfı Güç Kaynağı Ece Elbirlik Ürkmez, İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Zeki Şafak Ozan ve merhum Küçükyumuk’un ailesi katıldı.

“Daha fazla hayat kurtarılmasına destek olacağımız için mutluyuz”

 

Törende konuşma yapan İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Bir ömrün büyüklüğünü, yaşamımız boyunca çevremizde bıraktığımız güzellikler ve sıcak duygularla ölçebiliriz. İş arkadaşımız Mert, eşi Eda ve oğlu Ateş Küçükyumuk da güzel kalpleriyle çevrelerinde değerli ve ölçülmesi imkânsız samimi duygular bıraktılar. Bugünü bizler için daha anlamlı kılan, bu merkeze verdiğimiz isimdir. Merkezimiz nice ellere, kalplere uzansın, ülkemiz için hayırlı olsun.” açıklamalarında bulundu.

 

AKUT’la hayata geçirdikleri bu iş birliğinin kendileri için büyük anlam ifade ettiğini söyleyen Elbirlik, sözlerine şöyle devam etti: “AKUT’la uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz. İnci Akü markamız ile AKUT’un ihtiyaç duyduğu aküyü, Türkiye’nin neresinde olursa olsun, en yakın bayimiz üzerinden karşılıyoruz. Türkiye’nin kahramanları olan AKUT Gönüllülerinin, araçlarına verdiğimiz enerjiyle her marşa bastıklarında yanlarında olmak bizim için gerçekten büyük bir onurdur. AKUT üyeleri de çalışanlarımıza arama kurtarma eğitimleri vererek bu konuda bizleri bilinçlendiriyor. İzmir’de yaşadığımız acı olay bir kez daha gösterdi ki deprem ülkemizin bir gerçeği. Bizlere düşen sorumluluk ise daha fazla hayat kurtarılmasına destek olmak. Kaybettiğimiz iş arkadaşımız Mert Küçükyumuk’un adını yaşatmak ve AKUT’un arama kurtarma çalışmalarını daha donanımlı kılmak amacıyla İnci GS Yuasa öncülüğünde, İnci Grubu şirketleri, İnci Vakfı ve global ortağımız GS Yuasa’nın da katılımlarıyla ortak bir fon oluşturduk. Burada toplanan bağışlar ile AKUT’un Manisa lojistik yerleşkesini yenileyerek, gerekli teknik ekipman ihtiyaçlarını karşıladık. Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi ile AKUT’un, başta Manisa ve İzmir olmak üzere tüm Türkiye’de ihtiyacı olan herkese elini uzatmasına katkı sağlayacağımız için mutluyuz” dedi.

 

Gök: “Tam donanımlı müdahale ile nice hayatlar kurtarılmasına destek olacağız”

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök de Türkiye’de son yıllarda olası afetlerin yönetilmesi konusunda önemli yol kat edildiğinin görüldüğünü belirterek, şunları söyledi: “Ancak yapılacak daha çok şey var. Bunların en başında da eğitimle gelen farkındalık yer alıyor. İnci Grubu olarak biz de AKUT’un desteği ile yüzlerce çalışma arkadaşımıza deprem bilinçlendirme eğitimi düzenliyoruz. İnci Holding olarak bu kez amacımız, sadece grubumuzla kalmayıp, toplumun bilinçlendirilmesine de katkı sunmaktır. Olası afetlerde müdahale için hayati önem taşıyan ekipman desteğinde bulunmak ve can kayıplarının önüne geçmek için yardımcı olabilmektir. Bu amaçla, Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi projesi için İnci GS Yuasa öncülüğünde açtığımız fonda, tüm İnci Grubu şirketleri ve global ortağımız GS Yuasa’nın destekleriyle bağışlarımızı topladık. Benzer felaketler yaşanması durumunda, tam donanımlı müdahale ile nice hayatlar kurtarılmasına destek olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bizim için büyük anlam taşıyan bu merkezimizin açılışını, pandemi kuralları gereği sınırlı sayıda katılımcı ile yapsak da Mert’in tüm ekip arkadaşlarının kalben yanımızda olduğunu hissediyoruz. Kaybettiğimiz arkadaşımız Mert’in adını yaşatacağımız bu lojistik merkezin yapımında emeği geçen ve bu vesileyle nice hayatlara dokunacak olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

 

“Ege için eğitim merkezi haline geleceğiz”

Öncelikle İzmir Depremi’nde hayatını kaybeden Mert Küçükyumuk ve eşi ve çocuklarına, bir kez daha Allah’tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı dileyen AKUT Başkanı Recep Şalcı ise doğru önlemlerin depremlerin verdiği zararı azalttığının altını çizerek, “İş dünyamız ile oluşturduğumuz iş birlikleri, toplum olarak eksikliğini duyduğumuz afet kültürü oluşturmak konusunda çok etkili araçlar. Bunu her zaman gözlemliyoruz. Ülkemiz, dünyanın en başarılı arama kurtarma ekiplerine sahip. Ancak AKUT Başkanı olarak bununla övünmek yerine; etkili bir afet bilinci oluşturmakla ve depreme dayanıklı yapılarımızla övünmek isterdim. Örneğin son yaşanan İzmir Depremi’ne bakacak olursak, bu büyüklükte bir depremde bina yıkımı kesinlikle normal bir durum değildir. Kentsel dönüşüm sürecimizi, özellikle büyük şehirlerimiz öncelikli olmak üzere, bir an önce tamamlamalıyız.” dedi.

 

Konuşmasında, Manisa ve İzmir’deki AKUT faaliyetlerine de kısaca değinen Şalcı, sözlerini şöyle tamamladı: “Manisa’da 87 gönüllü ile faaliyet gösteren merkezimiz, bugüne kadar 81 operasyona katılarak 37 insanımız ve 21 hayvanın kurtarılmasını sağladı. Gönüllü seminerlerimiz ile Manisa ve İzmir başta olmak üzere; olası afetlere yönelik bölge halkını bilinçlendiriyoruz.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sektörel Gündem

Motul Distribütör Seyahati İçin Almanya’da

Yayınlanma tarihi

-

Madeni yağın lider markalarından Motul, her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiği distribütör seyahati için bu kez Almanya’da idi. Tam bir sürüş deneyimi festivali şeklinde geçen etkinliğe Motul’ün Türkiye genelinde hizmet veren distribütörleri, eşleri ve Motul yöneticileri katıldı.

   Motul’ün Türkiye pazarındaki başarısını kutlamak için her yıl   tüm bölgelerdeki distribütörleri ile gerçekleştirdiği seyahat, bu yıl distribütörlerin eşlerinin de katılımıyla 27-31 Temmuz 2022 tarihlerinde Almanya’da gerçekleşti. Motul Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü Dmitry Bakumenko’nun ve Motul yöneticilerinin de katılımı ile gerçekleşen seyahatin ilk durağı Berlin şehri oldu. Berlin gibi Avrupa’nın tarihine şahitlik yapmış bir şehirde yapılan kültür turu katılımcıları mutlu ederken Hot Rod araçlarla gerçekleştirilen şehir içi sürüş etkinliği eğlenceli anlara sahne oldu.

Seyahatin ikinci durağı Formula 1’den DTM’e, WTCR’den WEC yarışlarına kadar motor sporlarının bir çok branşına ev sahipliği yapan Avrupa’nın belki de en önemli yarış pistlerinden Nürburgring oldu. 1927 senesinde açılan Nürburgring pisti, uçsuz bucaksız doğa içerisinde 22.8 km uzunluğundaki ‘Yeşil Cehennem’ olarak betimlenen Nordschleife bölümünde sürüş severleri ağırlıyor. Benzerlerine göre en zorlu parkura sahip olması ile bilinen Nürbürgring Pisti’nde Motul misafirleri farklı araç modelleri ile eşsiz bir sürüş deneyimi yaşadı; hızın ve heyecanın tadını çıkardı.

Uzun yıllardır Motul’ün Türkiye’de büyümesinde büyük emekleri olan Motul distribütörleri ve eşlerinin, Motul ekipleri ile keyifli vakit geçirdiği ve bir aile olarak bir arada olduğu 2022 yılı Distribütör Seyahati tüm katılımcıları mutlu etti.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Muhammed bin Selman’ın Yatay Gökdelen Projesinin Planları Açıklandı

Yayınlanma tarihi

-

Sınırları zorlayan Selman, çöl şehri Neom’a 120 kilometre genişliğinde ve yaklaşık 500 metre yüksekliğinde çöl gökdeleni inşa edecek.

Son dönemde ülkelerini çekici hale getirmek için bir hayli çaba harcayan Arap liderler sınırları zorlamakta kararlı. Daha önce çölün ortasında kurulan onlarca şehir ve yüzlerce devasa gökdelenden sonra Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın projesi Mirror Line’ın planları açıklandı.

 

Birbirine Paralel 2 Binadan Oluşacak

75 mil (120 km) genişliğinde ve 1.600 feet (480 metre) uzunluğunda planlanan yapı çığır açacak cinste. 1 trilyon dolara mal olacak bina Suudi Arabistan çölü boyunca uzanacak ve Empire State Binası’ndan daha uzun olacak aynı zamanda da çöl şehri Neom ile entegre olacak. Projeye göre Mirror Line, 120 kilometrelik çölde, kıyı ve dağ manzarası boyunca birbirine paralel uzanan iki binadan oluşacak.

 

120 Km Boyunca Uzanacak

Projeye göre bina o kadar uzun şekilde tasarlandı ki, bu tasarımda dünyanın yuvarlaklığı gözardı edilemeyerek devasa bina bloklarının payandalar üzerinde yükselmesine karar verildi. Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre, proje tamamlandığında gökdelen bloğu Akabe Körfezi’nden bir dağ silsilesi boyunca 120 km boyunca uzanacak.

 

Altında Hızlı Tren Bulunacak

Beş milyon kişinin yaşayacağı tahmin edilen gökdelenin altında bir uçtan diğerine 20 dakika içinde seyahat etmeyi sağlayacak bir de hızlı tren hattı bulunacak. Ayrıca yenilenebilir enerji ile çalışması planlanan bina, dikey tarım alanına, hızlı tren dahil olmak üzere bitki örtüsüne sahip olacak ve binlerce istihdam sağlayacak.

Devamını oku

Sektörel Gündem

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. BAYRAM KUTLAMASI DÜZENLEDİ

Yayınlanma tarihi

-

Kurban Bayramı nedeniyle 9 Temmuz günü AKKUYU NÜKLEER A.Ş. tarafından Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat sahasında bir kutlama etkinliği organize edildi. 

Tatlılar ve soğuk içeceklerin de yer aldığı çeşitli ikramların sunulduğu kutlama programında, inşaat işçilerine AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva’dan gelen kutlama kartlarının da yer aldığı bayram hediyeleri verildi. Kutlamalar kapsamında inşaat sahasındaki tüm yemekhanelerde de özel bir bayram menüsü servis edildi.

Akkuyu çalışanlarına yönelik mesajında herkesin bayramını kutlayan AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, özellikle sahada çalışan inşaat işçilerinin emeklerinin altını çizerek şunları vurguladı:“İnşaat sahasındaki çalışmalarımız, çok uzun süredir bayram günlerinde bile devam ediyor. Etrafımızda gördüğümüz her şeyi birlikte yaptık. Evlerimize ve birçok işletmeye elektrik enerjisi sağlayacak olan güç üniteleri birbiri ardına inşa ediliyor. Biz, emekle çalışan büyük bir aileyiz! Bu mübarek bayramda da gelecek nesillerin refahı, mutluluğu için çalışmaya devam etmeniz, çok özel minnettarlığı ve derin bir saygıyı hak ediyor.”

Akkuyu Nükleer Güç sahasına en yakın köy olan Büyükeceli Camisi’nin imamı Hasan Sünbül de etkinliğe özel olarak davet edildi. Sünbül, işçilerinin bayramını kutlayarak dua okudu.

Akkuyu NGS’nin Türkiye Ekonomisine Büyük Faydalar Sağlayacak

NGS sahasında çalışan inşaat işçileri hem sahadaki çalışmalar hem de etkinlik ile ilgili görüşlerini ise şöyle paylaştı:

Erhan Yiğitalp, Betonarme Demircisi, Diyarbakır: “Dördüncü güç ünitesinin şantiyesinde görev alıyorum. Şimdi ekibimizle temelin güçlendirilmesi için çalışıyoruz. Akkuyu NGS Projesi büyük bir istihdam fırsatı oluşturuyor. İnşaat çalışmalarının birkaç yıl daha devam edeceğini düşünürsek, bölge halkına katkısı büyük olacak. Sahada bizim için rahat çalışma koşulları oluşturuldu. Meslektaşlar ve şeflerimiz ile çok iyi ilişkilerimiz var, bu yüzden de keyifle çalışıyoruz. Bugünkü etkinlik de bizim için hoş bir sürpriz oldu. Biz inşaatçılar için proje yönetiminin özenini ve desteğini hissetmek çok önemli. Akkuyu Genel Müdürü’nün Kurban Bayramı’mızı kutlaması hepimizi çok duygulandırdı. Müzikler eşliğinde oynayarak güzel vakit geçirdik. Bugün iş günümüz olmasına rağmen bizim için bu etkinliği organize eden ve bize bu bayramın heyecanını yaşatan herkese teşekkürler.”

Baran Korkmaz, Betonarme Demircisi, Mardin: “Her şey çok güzeldi, çok eğlendik ve çok keyifli geçti. Şantiyede çok arkadaş canlısı bir ekibimiz var. Düzenleyenlere çok teşekkür ederiz! Burada çalışmak tarif edilemeyen bir duygu benim için. Akkuyu NGS’nin Türkiye ekonomisine büyük faydalar sağlayacağına eminim.”

 “İnşaat Tamamlandığında Herkes Bunun Hakkında Konuşacak”

Reşit Ateş, Demirci, Adana: “Dokuz aydır sahada çalışıyorum. Türkiye’ye büyük katkı sağlayacak böylesine büyük bir uluslararası projede çalışma şansı bulduğum için çok mutluyum. İnşaat tamamlandığında, her yerde, televizyonda, gazetelerde, internette tüm haberlerde bu proje hakkında konuşacaklar ve yazacaklar. Ben o zaman şimdikinden daha da büyük bir gururla, arkadaşlarıma, akrabalarıma, tanıdıklarıma ve herkese bu sahada çalıştığımı, ülkemizdeki ilk nükleer santraldeki büyük emek verilen bu çalışmanın bir parçası olduğumu söyleyeceğim.”

Devamını oku

Trend olan

EnglishTurkish