Takip Edin

Sektörel Sohbetler

GELECEĞİN TREYLERİ YOLA ÇIKIYOR

Yayınlanma tarihi

-

GELECEĞİN TREYLERİ YOLA ÇIKIYOR

Treyler sektörünün tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), sektörün önündeki yeni standartları anlatmak amacıyla İntermobil ve Mobilite firmalarıyla “Geleceğin Treyleri Yola Çıkıyor” adı altında yeni bir eğitim projesine başlıyor.

TREDER üyeleri başta olmak üzere tüm sektör paydaşlarına açık olacak eğitim 18 Nisan tarihinde Ramada Plaza By Wyndham Konya’da  yapılacak. Treder çatısı altında İntermobil ve Mobilite’nin işbirlikleriyle yapılacak ‘Geleceğin Treyleri Yola Çıkıyor’ eğitim projesi treyler sektöründe hali hazırda yürürlükte olan ve gelecekte yürürlüğe girecek standartları içerecek. Konya’da yapılacak ilk eğitim tam gün sürecek ve konusunda yetkin kişiler tarafından verilecek. Eğitim ile ilgili katılacak kişilere sertifika verilecek olup toplamda eğitimin 60 kişi el sınırlı olması planlanıyor.

EĞİTİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Treder Teknik Komite Başkanı Fuat Erdem, proje ile ilgili şunları dile getirdi: “Teknik Komite olarak kurluduğumuz günden beri eğitimin önemini biliyoruz ve pandemi dahil eğitimlere aralıksız devam ediyoruz. ‘Geleceğin Treyleri ve Türkiye’de Treyler Üretimin Geleceği ana temasıyla düzenlediğimiz 6. Ağır Vasıta, Treyler Zirvesi’nin önemli çıktılarından biri de sektörü bekleyen yeni regülasyonlar hakkında yapılacak olan eğitimler idi. İntermobil ve Mobilite firması ile yeni bir eğitim projesine başlıyoruz. İlk eğitimi Konya’da bir gün sürecek şekilde yapacağız. Çok önemli misyonu yerine getireceğimize inanıyorum. Sektördeki tüm tedarikçilerimizle her zaman yeni işbirliklerini açık olduğumuzu da ifade etmek isterim. Eğitime katılmak isteyenler genelsekreter@treder.org.tr adresinden iletişime geçebilirler” dedi

Reklam

EĞİTİM KONULARIN

Dijital Araç Uygunuk Belgesi ( e-COC) uygulama detayları (2018/858/EU Madde 37)

Treylerlerin Yakıt Tüketimi ve Enerji Verimliliği Performansı (2022/1362/EU)

Treyler Alanında Yazılım Güncelleme ve Siber Güvenlik Uygulamaları (ECE R 155-156)

Lastilk Basınç İzleme Sistemleri ve Uygulama Örnekleri (ECE R 141)

Reklam

Üretim Uygunluğu (COP) ve Piyasa Gözetim Denetiminde Yeni Yaklaşımlar

Mobilite Araç Tip Onay Mühendisi Hasan Yazar

Mobilite Treyler Ekip Lideri Mehmet Yüksel

Mobilite Müdürü Zehra Doğan

Mobilite İş Geliştirme Direktörü Erdal Çınarcı

Reklam

EĞİTİMİ VERENLER  

Treyler Teknik Eğitim ve Araç Montaj Usulleri iEBS Sistemi ve Sistem İçerikleri, Treyler Sistemlerindeki Yenilikler Ve Değişimler Optitire Ve Tailguard, İntermobil OE Proje ve Ürün Müdürü Fırat Sinmeç, İntermobil Satış Direktörü TRAM Uğur Dal, İntermobil Satış Müdürü TRAM Ozan Kardeş

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Sohbetler

VESA İLE FARKLI HİSSET

Yayınlanma tarihi

-

 

Konya Sektöre Dair Sohbetlerimizi; Farkı Hisset, Vesa Platform Genel Müdürü ve Kurucu ortağı İbrahim Başçı ile gerçekleştirdik..

Konya’da sektörel toplantılarımıza devam ederken farkı hisset mottosu ile başlayan serüvenin Platfon adı;Vesa Platforma konuk olduk. İki genç mühendisin dürüst çalışkan yapıcı taviz vermedikleri üretim ve argeleri ile imalatını gerçekleştirilen ürünlerini yerine gördük. Bizlerle her zamana fikir alışverişinde bulunan Vesa Platformun yöneticileri İbrahim ve Yasin bey ile sektöre dair her şeyi konuştuk.Araçüstüsepetli platform ,paletli platform örümcek vinç, Makaslı platform ,Örümcek Platform  yerli üretim olarak sektöre katma değer yaratıyorlar.Yeni fabrikasını gezdik ve gördük avrupa standartlarında…

Devamını oku

Sektörel Sohbetler

EFERKON İLE SEKTÖRE DAİR HERŞEY

Yayınlanma tarihi

-

EFERKON İLE SEKTÖRE DAİR HERŞEY

Eferkon Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ülvan ile sektöre dair her şeyi konuştuk; Sektörün bir araya geldiği iftarına katıldık.

Konya’da Vinç İmalatından faaliyetlerinden sonra   başlayan serüvenine Hidrolik Silindir imalatı vinç yedek parçaları üretimi devam eden, Eferkon Hidrolik Silindir Yönetim Kurulu Başkanı Konya’nın Genç Mühendisi İsmail Ülvan ile yeni yerinde sektöre dair her şeyi konuştuk. Sektöre yabancı olmayan, İsmail Ülvan üretimini gerçekleştirdiği silindir parçaları ile vinç tedarikçi sektörüne önemli ivme yaratıyor. Bilgi birikimi ile önemli bir vinç imalatını yıllardır gerçekleştiren Ülvan, sektörde çok sevilen bir girişimci.

DOĞRU YERDE VE DOĞRU ZAMANDA

Akademisyen kişiliği kimseyi geri çevirmeyen sektörde üretimini yaptığı ürünleri doğru yerde doğru zamanda nasıl kullanacağını, doğru makinayı satışları ile önemli bilgi birikimleri hiç usanmadan anlatan doğru makinayı müşterisine anlatan sektörün değerli bir imalatçısı. Yılların eskitemediği dostluğumuz neticesinde özel bir söyleşimiz oldu.  İsmail Ülvan beyin Ramazan ayı münasebetiyle iftar organizasyona katılım gerçekleştirdik.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Sohbetler

HİDROKON İLE SEKTÖRE DAİR HERŞEY

Yayınlanma tarihi

-

 

Hidrokon A.Ş Satış müdürü Gökhan Özdemir ile Hidrokonun büyüyen gelişen çalışmalarını ve sektöre dair herşeyi konuştuk.

Konya’da Vinç İmalatını başarı ile gerçekleştiren Sektörün okulu ayrıca marka ismi “Hidrokon” Satış Müdürü Gökhan Özdemir ile TKU Magazin Youtube Kanalı ve TKU Magazin Dijital Yayınımız söyleşimizi proje haber çekimlerimizi gerçekleştirdik. Bizlere yoğun olan iş zamanında görüşen Hidrokon A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esat Kütükçü İle sektöre dair , büyüyen bir ivmesiyle Hidrokon’un ile ilgili  önemli bilgi alışverişlerimiz oldu.  Bizi yalnız bırakmayan Satış Müdürü Gökhan Özdemir yaptığımız sektöre dair sohbetimiz çok olumlu geçti. 18 yıla yakın yakından takip ettiğim ve her daim birlikte olduğumuz, Sektörün değerli ismi Memiş Kütükçü’nün Dünya’nın önde gelen vinç markası olan Hidrokon’u 5 Ocak 1993 yılında kuruluşunu gerçekleştirdi. 46.000 m² alana sahip Orta Doğu ve Doğu Avrupa’nın en büyük vinç üretim tesisi HİDROKON inanılmaz gelişiyor.

30’DAN FAZLA ÜLKE İLE İHRACATINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Hidrokon’u, bugün 30’dan fazla ülke ile başarılı ihracat gerçekleştirmektedir. Bünyesinde bulunan kalite kontrol üniteleri ile Dünya kalite standartlarını yakalamıştır. Hidrokon A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esat Kütükçü, Satış Müdürü Gökhan Özdemir, Pazarlama Sorumlusu Yusuf Temel ve ,10 bine yakın çalışanı olan  Hidrokon ailesine Net Medya olarak tarafıma ve ekib arkadaşlarıma gösterdikleri ilgi ve alakaları  için teşekkür ederim.Hidrokon Satış Müdürü Gökhan Özdemir ile yaptığımız röportaj çok yakında ,önemli konular konuştuk. Hidrokon’un sektöre verdiği söyleşiyi ve proje çekimlerimizi ilgi izleyeceksiniz düşünüyorum. Bizi takip etmeyi unutmayın, çünkü sektöre her daim Net bakışımız ile yarattığımız değeri paylaşıyoruz tarafsız olarak. Her daim yanınızdayız 18 yıldır…

Reklam
Devamını oku

Trend olan