Takip Edin

Haber

Eurasia Rail 2023: ZF, Türk demiryolu sektörü için durum izleme sistemi connect@rail’i tanıtıyor

Yayınlanma tarihi

-

Eurasia Rail 2023: ZF, Türk demiryolu sektörü için durum izleme sistemi connect@rail’i tanıtıyor

  • UlaşımPark’ın alçak tabanlı tramvaylarına kurulan ZF sistemi Kocaeli’nde ilk kez kullanıma sunuluyor
  • Şirketin hâlihazırda kurulu olan hipoid ayna dişli kutusuyla birlikte connect@rail, ZF’nin dijital yetkinliklerini ve demiryolu sektörünü desteklemedeki kilit rolünü vurgulamaktadır
  • Hassas bileşen ve yol izlemeye olanak tanıyan connect@rail, tahmine ve duruma dayalı bakımı mümkün kılar
  • İstanbul’da düzenlenen bu yılki Eurasia Rail fuarında ZF standını ziyaret edin (Salon 4, B252)

Friedrichshafen, Almanya / İstanbul, Türkiye. ZF, dijital durum izleme sistemi connect@rail için yeni bir müşteri projesiyle Türkiye’nin demiryolu sektöründeki konumunu daha da güçlendiriyor. Kocaeli’de şehir içi ulaşım işletmecisi UlaşımPark için alçak tabanlı tramvayla başarılı bir deneme aşamasını tamamlayan sistem, ZF’nin her geçen gün artan dijital yetkinliklerini de gözler önüne seriyor. Sensör ve bulut tabanlı kapsamlı bir çözüm olan connect@rail, hassas demiryolu altyapısı ve aktarma bileşenlerinin izlenmesini sağlar. Bu, tahmine dayalı bakımı kolaylaştırır ve tren ağının güvenliğini, güvenilirliğini ve verimliliğini artırır. ZF, 21-23 Haziran tarihleri ​​arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Eurasia Rail fuarında connect@rail ve portföyündeki diğer yenilikçi ürünleri sergileyecek.

Türkiye’nin mega şehri İstanbul’un doğusunda bir il olan Kocaeli, hareketli bir ticaret ve sanayi merkezidir. Metropol alanı, çoğu şehrin toplu taşıma araçlarını kullanan 1,9 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Güvenli ve güvenilir hizmetin bir zorunluluk olduğu bu şehirde, yerel işletmeci UlaşımPark şu anda toplu taşıma ağlarında ZF’nin yenilikçi durum izleme sistemi connect@rail’i deniyor. Durmaray tarafından üretilen alçak tabanlı bir Panorama Tramvay üzerinde kurulan ortaklığın kapsamı, tekerleklerde, aktarma organlarında ve hatta rayın kendisinde olası arızaların tespit edilmesini içerecek. ZF’nin connect@rail durum izleme sistemi, Türkiye’de ilk kez kullanılacak.

Güvene ve kanıtlanmış başarı geçmişine dayalı ortaklık

ZF Türkiye Genel Müdürü Selim Aydınlıoğlu, iş birliği hakkında şu açıklamalarda bulundu: “UlaşımPark, bizim için harika ve güvenilir bir ortak oldu. Birlikte Türkiye’nin demiryolu ağına daha fazla verimlilik, güvenlik ve güvenilirlik getireceğiz.”


Ekim 2022’den beri kullanımda olan prototip tramvay, gerçek hayatta günlük operasyonda 4.700’den fazla yolculuğu tamamladı. UlaşımPark Araç Bakım ve Atölye Şefi Yıldıray Hava, “Bu sistem, bakım masrafları ve zaman yönetimi açısından atölye ekibine destek olacaktır. Tahmine dayalı bakım, olası hasarları erkenden tespit etmemizi ve böylece daha doğru kararlar almamızı sağlayacak. ZF’yi bu yenilikçi yaklaşımından dolayı tebrik ediyoruz ve sistemi test edebildiğimiz için mutluyuz.” dedi.

ZF daha önce UlaşımPark ile çalışmıştı: 2018’de şirket, hipoid ayna dişli kutusu ile aynı aracı teçhiz etmişti. Bu ürünün olağanüstü kalitesi ve güvenilirliği, Türk filo işletmecisinin Almanya’daki teknoloji uzmanıyla ortaklığını genişletmesini kolaylaştırdı. Gelişen bu iş birliği, ZF’nin demiryolu sektörünü desteklemedeki kilit rolünü daha da güçlendirirken aynı zamanda genişleyen dijital yetkinliklerini sergileme fırsatı sunmuştur. ZF, şu anda connect@rail ile ilgilenen diğer işletmecilerle de görüşme hâlindedir.

Büyük hassasiyetle olası hasarı tespit etme

Reklam

ZF’nin Altyapı ve Aktarma Organı İzleme Sistemi dört ana bileşenden oluşur: Ağır Hizmet TAG’leri, VCU Pro Yerleşik Birimler, ZF Cloud bağlantısı ve veri görselleştirme için özelleştirilebilir bir dijital pano. Kablosuz Bluetooth sensörleri olan TAG’ler, hızlanma verilerini kaydettikleri aracın tekerlek yatağı kapağına veya bojiye takılır. Bu bilgiler daha sonra analiz için ZF Cloud’a gönderilmeden önce yerleşik ağ geçidi birimlerinde toplanır. Analiz edilen veriler daha sonra ZF müşterisinin özelliklerine göre özelleştirilebilen sanal bir panoda görselleştirilir.

ZF’nin akıllı algoritmaları, araç çalışırken kaydedilen neredeyse algılanamayan hızlanma anormalliklerinden potansiyel hasarları tahmin edebilir. Bu sayede, sistem tekerleklerdeki düz noktaları ve dış aşınmalarını ve hatta (GPS ile bağlantılı olarak) altyapıdaki, yani rayların kendisindeki arızaları nokta atışı doğrulukla tespit edebilir.

Bu, operatörlerin tahmine dayalı ve duruma dayalı bakım planlamasına olanak tanır. Hem aracın hem de ağ operasyonunun güvenliği ve verimliliği artırılırken öngörülemeyen arıza süreleri en aza indirilir. Ayrıca bu tür hasarlar genellikle kabinde daha fazla gürültü, titreşim ve sarsıntı oluşmasına neden olduğundan trene binmek yolcular için daha keyifli hâle gelecektir.

Tüm yollar İstanbul’a çıkar

ZF, 21-23 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Eurasia Rail ticaret fuarı etkinliğinde kendine ait standında (Salon 4, B252) connect@rail ve portföyündeki diğer yenilikçi ürünleri sergileyecek.

Reklam

Resim altı yazısı:

ZF, connect@rail’i Türkiye’ye getirmek için Kocaeli’deki demiryolu işletmecisi UlaşımPark ile ortaklık kuruyor. Şirketin hâlihazırda kurulu olan hipoid ayna dişli kutusuyla birlikte durum izleme sistemi, ZF’nin dijital yetkinliklerini ve demiryolu sektörünü desteklemedeki kilit rolünü vurgulamaktadır.

 

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan