Takip Edin

Haber

ENTEK ELEKTRİK, KINIK RÜZGÂR SANTRALİ’Nİ  PORTFÖYÜNE KATTI 

Yayınlanma tarihi

-

Entek Elektrik, Kınık Rüzgâr Santrali’ni satın alarak yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarına devam ediyor. Sıfır karbonlu elektrik alanındaki yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Entek, portföyüne ikinci rüzgâr santralini ekledi. Kınık Rüzgâr Santrali’nin satın alma işlemi; imzalanan Hisse Alım Sözleşmesi uyarınca, Rekabet Kurumu izni ve tüm kapanış şartlarının yerine getirilmesi sonucunda, çoğunluk hissesi Entek’te olmak üzere, Entek ve Opet pay sahipliği ile tamamlandı. 

Hisse devri yöntemi ile satın alınan İzmir’deki rüzgâr santralinin, Koç Topluluğu’nun sıfır karbonlu elektrik alanında büyüme stratejisinin önemli bir adımı olduğunu belirten Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu, “2022 yılında Tüpraş bünyesine katılan ve sıfır karbonlu elektrikte öncü olma vizyonuyla portföyünü güçlendirmeye devam eden Entek, son yıllarda yapmış olduğu yatırımlarla bu vizyon doğrultusunda önemli adımlar atıyor. 2018 yılında ülkemizde yerli yatırımcıların gerçekleştirdiği en büyük satın alıma imza atarak Menzelet ve Kılavuzlu Hidroelektrik Santrallerini portföyümüze kattığımızda, vizyonumuzu ve ülkemizin yenilenebilir enerjideki büyümesine olan inancımızı ortaya koymuştuk. 2021 yılında Entek’in uzun dönemli büyüme stratejisine paralel olarak satın alınan ve Entek’in rüzgâr enerjisi alanında ilk yatırımı olan Süloğlu Rüzgâr Santrali, şirketin üretim portföyüne önemli bir katkı sağladı. Kınık Rüzgâr Santrali yatırımı da Entek’in sıfır karbonlu elektrik alanındaki büyüme vizyonunu pekiştirmiş oldu. Ana ortağı Tüpraş’ın 2021 yılı sonunda açıkladığı Stratejik Dönüşüm Planı’nda çizilen dönüşüm hedefleri doğrultusunda sıfır karbonlu elektrik kaynaklarına yatırım yapmaya devam eden Entek, İzmir’de bulunan Kınık Rüzgâr Santrali’ni satın alarak Opet ile birlikte Koç Topluluğu’nun 2050 yılında Karbon Nötr hedefine doğru önemli bir adım daha attı” dedi.

Entek Elektrik Genel Müdürü Bilal Tuğrul Kaya ise yaptığı açıklamada, “Toplam 50 MW kurulu gücü olan Kınık Rüzgâr Santrali’nin satın alınmasıyla birlikte Entek olarak, ikinci rüzgâr santralimizi portföyümüze eklemiş bulunuyoruz. İzmir’de yer alan bu santralimiz ile birlikte toplam kurulu gücümüz 492 MW’a, sıfır karbonlu elektrikte toplam kurulu gücümüz ise 380 MW’a ulaştı. Önümüzdeki dönemde de sıfır karbonlu elektrik odağımızı koruyarak ve kaynak çeşitliliği açısından dengeli bir üretim portföyüne ulaşmayı gözeterek yatırımlarımıza devam etmeyi planlanlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan