Takip Edin

Sektörel Gündem

Bitimsiz Enerji; YİĞİT Akü…

Yayınlanma tarihi

-

Günümüzde 5 kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracatı ile Avrupa, Afrika, Asya, Amerika ve Orta Doğu ülkelerine, seçkin markaları ve geniş ürün yelpazesi ile ihracat gerçekleştiren yerli gururumuz YİĞİT Akü, manlift sektörüne sunduğu yeni ürünleriyle, zirvedeki konumu taçlandırmaya devam ediyor. YİĞİT Akü A.Ş. Endüstriyel Akü Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Avcı firması ve son dönem faaliyetleri hakkında okuyucularımızı bilgilendirdi.

Firmasının kuruluş ve gelişim süreçlerine değinen Avcı “Yiğit Akü A.Ş. , hızla gelişmekte olan ülkemizin güçlü yatırımcılarından birisi olarak, 1976 yılında Ankara’da kurulmuştur. Bugün 40.000 m2 alana sahip starter akü üretim fabrikası, 17.000 m2 alana sahip endüstriyel akü üretim fabrikası ve 15.000 m2 alana sahip lityum iyon ve plastik enjeksiyon üretim fabrikalarında en ileri teknolojiyi hayata geçiren Yiğit Akü A.Ş. 90’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.”

Yurt dışında pek çok akü üreten fabrikalara know-how anlaşmaları yoluyla, firmaların teknolojilerini artırarak, çalışanların eğitilmesi faaliyetlerinde de rol oynadıklarını dile getiren Avcı, “Yazılımı ve donanımı tamamen kendi tasarımlarımızla yaptığımız akü üretim makinalarını bu tesislere kurduk. %100 yerli ve milli bir firma olan Yiğit Akü A.Ş. son dönemlerde üretimini gerçekleştirdiği Endüstriyel akü ürün çeşitliliği ile ülke ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığı gibi, ihracat faaliyetlerine de hız vermektedir. Yakın zamana kadar ithal edilen pek çok endüstriyel aküler, kendi sermaye – emek –bilgi ve teknolojik imkânlarla fabrikamızda üretilmektedir” dedi.

“FFP akü ayrıcalığı”

Yaklaşık 4 yıl kadar önce FFP olarak adlandırdığımız (Düz Plakalı Sulu Uzun Ömürlü Derin Deşarj Aküleri ) ürünün ar-ge çalışmalarına başladığımızda, bu sektör dikkatimizi çekmişti. Zira manliftlerin kullanıldığı sektörler itibariyle incelendiğinde hem iş güvenliği – iş kazalarının önlenmesine olumlu faydalar getireceğine güveniyor, hem de yapılan işin hız anlamında müthiş bir ivme kazandıracağını biliyorduk. Öncelikle sektörü ve o dönemde kullanılan ithal akü markalarını yakın takibimize aldık. Yiğit Akü A.Ş. , aküde Ar-Ge merkezi olduğundan bu ürünler incelendiği gibi, kullanım alanları da yerinde araştırılıp, kullanıcılarla ve kiralama firmaları teknik servisleriyle bire bir görüşülmüştür. Bu bilgiler ışında yapılan ilk ürünlerimiz laboratuar testlerine alınmış, daha sonra sektördeki ilk müşterimiz olan Fatih Vinç firmasında FFP akülerimiz saha testlerinden geçmiştir. Sonraki dönemlerde ise sürekli saha analizleri ve müşteri memnuniyeti ziyaretleri kapsamında istekler ile ürünümüz gelişim göstermiştir. Bugün görüyoruz ki işi sıkı şekilde takip etmek, müşteriye kulak vermek, sürekli geliştirmek bu sektörde kısa sürede bizi iyi noktalara taşımıştır. Sonrasında tübüler plaka teknolojisini bu sektördeki akülerimize aktardık. Traksiyoner akü ve monotruck serisi akülerimizi de manliftlerin kullanımına sunduk. Bu yolla kullanım sürelerini artırdık. Günümüzde bu pazarda en çok aranılan – satılan markalardan biriyiz.

Reklam

 

Açıklamalarında FFP tip akülerinin dışındaki endüstriyel ürün tiplerinden olan  diğer aküler hakkında okuyucularımıza bilgi veren Avcı şu başlıkları sıraladı:

 

  • Derin deşarj özellikli Jel tipi akülerimiz (Solar – Marin  sistemlerinde)
  • Motive Power serisi akülerimiz (Temizlik makinaları – Elektrikli Bisiklet – Engelli araçlarda)
  • Agm serisi akülerimiz ( UPS güç kaynaklarında)
  • Motorsiklet akülerimiz
  • Traksiyoner akülerimiz (Forklift – Transpalet – Maden Ocağı aküleri – Manlift lerde)
  • Front Terminalli akülerimiz (Haberleşme sistemlerinde)
  • Savunma Sanayisine özel tip akülerimiz (Askeri zırhlı araçlar – Tanklar – Obüslerde)
  • Monotruck serisi akülerimiz (Ömür istenen durumlarda)
  • OpzS ve OpzV tip akülerimiz (Büyük enerji santrallerinde)
  • Lityum İyon tip akülerimiz

 

 

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

UZUNYOL TAŞACILIĞIN YENİ ADRESİ MERCEDES-BENZ AİLESİNİ TERCİH EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

UZUNYOL TAŞACILIĞIN YENİ ADRESİ MERCEDES-BENZ AİLESİNİ TERCİH EDİYOR
Dünyanın en uzak noktasına lojistik hizmeti verme hedefi ile hareket eden Transaktaş Global Lojistik, uzun yol taşımacılığının geleceğini şekillendiren Mercedes-Benz Actros çekici ailesini tercih etmeye devam ediyor.

Transaktaş Global Lojistik, filosuna 208 adet Mercedes-Benz Actros L 1851 LS, Actros L 1853 LS ve Actros L 1863 LS Edition 3 çekiciyi ekledi. Şirket, araçlarını düzenlenen törenle Mercedes-Benz Türk’ün Koluman Motorlu Araçlar bayisinden teslim aldı. 1996 yılında kurulan ve Avrupa, Asya ve Balkan ülkeleri ile karşılıklı olarak düzenli servis hizmeti veren Mersin merkezli Transaktaş Global Lojistik, araç filosunu genişletmek için Mercedes-Benz kalitesini tercih etti.

 

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt; “Mercedes-Benz Türk olarak, uzun yol taşımacılığının geleceğini şekillendiren araçlarımızla, şirketlerin ulusal ve uluslararası lojistik alanında güvenilir ve verimli bir hizmet sunmalarına katkı sağlıyoruz. Yenilikçi teknolojiler ve yüksek performanslı donanımlara sahip araçlarımız, yakıt verimliliği ve sürüş konforunu bir araya getirerek, taşımacılık sektöründe yeni standartlar belirliyor. Müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak çözümlerimizle, her zaman en üst düzeyde performans, güvenlik ve verimlilik sunmaya devam edeceğiz. Araçlarımıza güvenip, uzun yıllardır bu kıymetli iş ortaklığında bizler ve markamızla beraber olan değerli Transaktaş Global Lojistik ailesine teşekkür ediyorum. ” dedi.

Reklam

Transaktaş Global Lojistik Firma Sahibi Ahmet Aktaş; “Transaktaş Global Lojistik olarak özellikle taze – donmuş balık, sebze, tropikal meyve & ilaç taşımacılığında uzman olup geniş araç filomuz, özel teknik donanım ve modern teknik ekipmanları ile düzenlenmiş araçlarımızla yüksek kalitede nakliye ve servis hizmeti sunuyoruz. Bugün, Mercedes-Benz Actros çekicileri büyük ve modern filomuza katarak, hizmet kalitemizi en üst düzeye taşıyoruz. Verimlilik, konfor, emniyet, kalite gibi başlıklarda standartlarımızı her zaman en yükseğe konumlandırıyoruz. 250 adetlik araç parkımızın 210 adedinin Mercedes-Benz marka kamyonlardan oluşmasının en büyük nedenlerinden biri de müşterilerimize üst düzeyde hizmet vermeyi hedeflememizdir. Bu satın alma ile iş birliğimizin gelecekte daha da güçlenerek devam edeceğine inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Koluman Motorlu Araçlar Genel Müdürü Ali Saltık ise; ” Transaktaş Global Lojistik’in araç filosunu genişletmek için Koluman Motorlu Araçlar ve Mercedes-Benz kamyonlarını tercih etmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği, sektördeki gücümüzü ve kalitemizi bir kez daha ortaya koyuyor. Müşterilerimize sunduğumuz yüksek performanslı ve güvenilir araçlarımızla, onların operasyonel verimliliğine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Transaktaş Global Lojistik ile iş birliğimizin uzun soluklu olmasını diliyor, yeni araçların hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi

Devamını oku

Sektörel Gündem

ABD’nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı

Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 9-15 Eylül haftasında önceki haftaya göre 2 artarak 515’e yükseldi.

Yayınlanma tarihi

-

ABD’de petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 2 arttı. Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 9-15 Eylül haftasında önceki haftaya göre 2 artarak 515’e yükseldi. ABD’deki petrol sondaj kulesi sayısı son bir yılda ise 84 azaldı.

Perşembe gününü 93,70 dolardan kapatan Brent petrolün varil fiyatı, cuma gününü 94,26 dolar seviyesinde tamamladı. Batı Teksas (WTI) tipi ham petrolün varil fiyatı cuma günü 90,77 dolar düzeyinde kapandı. WTI tipi ham petrolün varili perşembe gününü 90,16 dolar seviyesinde tamamlamıştı.

Devamını oku

Sektörel Gündem

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan ‘güdüm kiti’ anlaşması

ASELSAN, ürettiği güdüm kitlerinin satışına ilişkin Savunma Sanayii Başkanlığı’yla sözleşme imzaladı.

Yayınlanma tarihi

-

ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında “Güdüm Kitleri” alımı maksadıyla sözleşme imzalandı.

Anlaşma, ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama gönderdi.

Açıklamada şöyle dendi: “ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Güdüm Kitleri alımı maksadıyla 14 Eylül 2023’te, toplam bedeli 40 milyon 801 bin 680 dolar ve 352 milyon 221 bin 840 TL tutarında bir sözleşme imzalanarak yürürlüğe girmiştir.”

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan