Takip Edin

Haber

Bitcoin, hafta sonuna 37.000$’ın üzerinde girmeye hazırlanıyor

Yayınlanma tarihi

-

“Hafta içinin son işlem günündeyiz ve lider kripto para birimi Bitcoin, dün yatay bir şekilde fiyatlanarak günü 37.300$ seviyesinde kapattı. Sabah saatlerinde ise Bitcoin 37.400$’dan alıcı bulurken Ethereum 2.070$ bölgesinde fiyatlanıyor. Haftalık bazda sınırlı da olsa hala yükseliş eğiliminde bulunan Bitcoin, hafta sonu eğer 37.250$ seviyesinin altına düşmez ise 3 yıl sonra ilk kez üst üste 6 haftayı pozitif kapatmış olacak.” Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak kripto para piyasasındaki gelişmeleri değerlendirdi.

Bitcoin’deki yükseliş birçok analiste göre güçlü bir boğanın içerisinde bulunduğumuzun göstergesi. Bazı analistlere göre ise en az 2 yıl sürecek olan bir boğa döneminin ilk adımları. Bunu zaman içerisinde tecrübe edeceğiz ancak olumsuz olayları arkada bırakmış ve yoluna daha güçlü bir şekilde devam eden bir kripto para piyasası olduğu artık kabul edilmesi gereken de bir gerçek.

 

Öte yandan bu haftanın en önemli gelişmesi Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun istifası ve Binance borsası ile ABD arasında devam eden davada uzlaşmaya varılmasıydı. CZ suçlamaları kabul ederek istifa ederken Binance ABD vatandaşlarına yasa dışı şekilde hizmet verdiği için toplamda 4 milyar doların üzerinde bir ceza ödemeyi kabul etti. Piyasa oyuncuları tarafından önemli ölçüde büyük bir risk olarak görülen bu olayın geride kalması kripto para piyasası oyuncularını rahatlattı ve yakın gelecekte Bitcoin ETF’lerinin onaylanma ihtimalini güçlendirdi. Piyasalarda bu gibi risklerin olumsuz sonuçlansa bile çözülmesi ve geride bırakılması zaman zaman riskin kendisinden daha büyük bir rahatlamaya sebebiyet verebiliyor. Bu hafta da bunun bir örneğini daha yaşadık.

 

Reklam

Makro veri anlamında da sakin bir haftayı geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Bu haftanın en önemli verisi Fed tutanaklarıydı ve tutanaklarda piyasalar Fed’in faiz oranlarını daha fazla artırmayacağına ikna olurken, bunun başta hisse senedi ve kripto para piyasaları olmak üzere pozitif yansıdığını gördük. Dolayısıyla yaklaşık 2 yıldır süregelen finansal piyasalar üzerindeki baskının da son günlerine yaklaştığımız Fed tarafından da dile getiriliyor. Bu da orta ve uzun vadede kripto para sektörünü destekleyici.

 

Bu gelişmelerle volatil ancak yatay-pozitif bir haftayı geride bırakmaya hazırlanırken TRU, SPELL, STRAX, SEI ve MINA günün en çok yükselen kripto paraları oldular.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Girişimcilik Ve Arge Alanında Deneyimlerini Paylaştı

Yayınlanma tarihi

-

 

Elfatek Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Düzgün Girişimcilik ve Ar-Ge alanındaki 18 yıllık şirket deneyimlerini Fakültede öğrencileri ile paylaştı.

Bilginin üretiminde insana ve çevreye esas alarak bilimsel etik ve evrensel değerleri yerel çerçevede ele alan ve disiplinler arası çalışmaları ön plana çıkaran Selçuk Üniversitesi, görkemli geçmişi ve bilim dünyasındaki saygın ismini her daim dinç tutmaya çalışan bir kurum olmak hedefinde olmaya devam ediyor. Bilimsel, yenilikçi, sanatsal, kültürel ve sosyal sorumluluk projelerine açık bir kurumsal yapı olarak yapan Selçuk Üniversitesi 10.Programında Elfatek Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Düzgün’ü ağırladı.

“Programı dinleyen arkadaşlara hayatlarında başarılar dilerim”

Eleştirel düşünme yeteneği kazanmış, üretken ve yenilikçi bireyler yetiştirmek ve bu amaçla eğitimde öncü olmaya devam eden olan Selçuk Üniversitesi 10. Programımızda,  Girişimcilik ve Kariyer Topluluğunun düzenlemiş olduğu programında gençlerle bir araya geldi.  Elfatek Yönetim Kurulu Başkanı “Programda emeği geçen Selçuklugikat topluluğundaki arkadaşlar teşekkür eder, programı dinleyen arkadaşlara hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

Reklam
Devamını oku

Haber

Seri İmalat Felsefesi ile Üretim Yapılıyor

Yayınlanma tarihi

-

 

Yüksek kalite standartlarında seri imalat felsefesi ile üretim yapan Konya Saraylı, üretime başladığı günden bu yana sürekli gelişim göstermiş, kalite ve teknoloji yatırımlarını sürdürmüştür.

Ulaştığı üretim kapasitesi ile mevcut fabrikası ihtiyaca cevap vermeyince, inşaatını ve makine yatırımlarını tamamladığı yeni fabrikasına Temmuz 2007’de taşınmıştır.  Müşteri geri bildirimleri ile beslenen ar-ge departmanımız bugün tüm dünyanın beğenisini kazanmış modelleri ile 46’un üzerinde ülkeyi Saraylı kalitesi ile tanıştırmıştır. Her zaman kalite, daima müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket eden Konya Saraylı var olduğu müddetçe yenilik ve gelişmelerini sürdürecektir.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

Yerli üretim manliftlerde inanılmaz indirimler var. Herkes İçin ergonomik ve kullanışlı bir ürün.  Müşterilerinin ürünlerini kullanırken huzur ve mutluluk duyduğu “İdeal firma” olmak,  Dünyanın her yerinde, aynı yüksek kalitede evrensel hizmet sunmak,  Endüstriyel kullanıcılara yönelik kurumsal çözümler üretmek,  Yerel ve küresel dağıtım ağında organik büyüme sağlamak.  Çevreci üretim politikaları  Etkin işletme ve gider yönetimini sağlamak.  Müşterilerine küresel normlarda kalite standartları sunmak müşterilerimize sunmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Daha fazla bilgi ve teklif için; 444 52 39 numaralarından ulaşabilirsiniz.

Reklam
Devamını oku

Haber

Kadınlar Artık Her Yerde

Yayınlanma tarihi

-

 

TET Global Lojistik, Ford Trucks Kadın Kamyon Şoför Akademisi projesinde, proje ortağı olarak yer alıyor

TET Global Lojistik, Ford Trucks’ın kadın kamyon şoförlerine yönelik başlattığı projede proje ortağı olarak yer alarak kadınların meslek edinmesine destek oluyor. Dökme kimyasal taşımacılık ve lojistik çözümleri sunan TET Global Lojistik, Ford Trucks’ın yeni projesi olan “Ford Trucks Kadın Kamyon Şoför Akademisi”nde proje ortağı olarak yer aldığını duyurdu. Bu proje, kadınların yeni bir meslek edinmelerine ve kariyer yapmalarına olanak tanımayı hedefliyor.

ADAYLARIN MASRAFLARI KARŞILANACAK

Kadın Kamyon Şoför Akademisi ile ilgili detaylar şu şekilde oluyor. Eğitime Dair Bilgiler: Eğitim, HED Akademi tarafından verilecek olup, adayların yol, yemek ve ehliyet masrafları HED Akademi tarafından karşılanacak. İstihdam Desteği: Eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, Nuh Beton bünyesinde “kamyon sürücüsü” unvanıyla işe başlayacaklar.

Reklam

22 YAŞ ÜSTÜ KADINLAR BAŞVURU YAPABİLİRLER

TET Global Lojistik, bu önemli projede proje ortağı olarak yer alarak, kadınların iş hayatına katılımını desteklemeyi ve lojistik sektöründe çeşitliliği artırmayı hedefliyor. TET Global Lojistik İcra Kurulu Üyesi Cemil Can Yalçın, konu hakkında şunları söyledi: “Ford Trucks Kadın Kamyon Şoför Akademisi projesinde proje ortağı olarak yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu proje, kadınların lojistik sektöründe daha fazla yer almasını ve kariyer yapmasını destekleyerek sektörümüzde çeşitliliği artırmayı amaçlıyor. TET Global Lojistik olarak, kadınların iş hayatına katılımını teşvik etmek ve toplumsal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunmak için çaba gösteriyoruz.”

Devamını oku

Trend olan