Takip Edin

Sektörel Gündem

Ankara, Granfondo ile spor turizminde markalaşacak

Türkiye’nin en büyük amatör yol bisikleti Granfondo’nun Ankara etabı, 10 Eylül’de start alacak. Decathlon Granfondo Başkent etkinliği ile Ankara’nın spor turizminde markalaşacağını söyleyen ATO Başkanı Gürsel Baran, “Ankara uzun yıllardır siyasetin gölgesinde. Ankara’da işi, siyasetin önüne geçirmek için çalışacağız” dedi.

Yayınlanma tarihi

-

Nurdoğan ARSLAN ERGÜN

Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında Ankara’da bisiklet yarışı düzenlenecek. Decathlon Granfondo Başkent Amatör Yol Bisiklet Yarışı, 10 Eylül’de yapılacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl kuruluş yıldönümü etkinlikleri düzenlenecek yol bisikleti yarışının tanıtımı Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) yapıldı.

Ankara Ticaret Odası, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi destekleriyle gerçekleşecek büyük yarışın tanıtım toplantısına; yarışa ismini veren Decathlon markasının Etkinlikler ve İşbirlikleri Direktörü Emre Kırmızıtaş, Ankara Esenboğa Havalimanı TAV Genel Müdürü Nuray Demirer, Yeni GİMAT GYO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Levent Kirman ve Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ile çok sayıda resmi kurum ve markanın üst düzey temsilcileri katıldı.

ATO Başkanı Gürsel Baran, toplantıda yaptığı konuşmada “Ankara uzun yıllardır siyasetin gölgesinde. Ankara’da işi, siyasetin önüne geçirmek için çalışacağız. Kentin ekonomisine katkı sağlayan her işin içinde olacağız” dedi.

“Granfondoyu farklı illere de taşımak istiyoruz”

Reklam

Baran, Cumhuriyetin 100. yılına özel hedeflerini de aktararak, sözlerine şöyle devam etti: “Bu toplantıya ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz. Hep şunu söylerim; Ankara üstü örtülü bir hazinedir. Bisiklet sporu Ankara için çok önemli ve kıymetli. Bundan sonraki yıllarda bu etkinliğin daha da gelişmesiyle ilgili neler yapılması gerekiyorsa yapacağız. Bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Ankara Valiliğimiz ve Ankara Büyükşehir Belediyesi de katkılarını sunuyor.”

Yarışa ismini veren Decathlon markasının Etkinlikler ve İşbirlikleri Direktörü Emre Kırmızıtaş ise “Bu yıl isim sponsoru olarak bu kıymetli projede yer almaktan son derece mutluyuz. Türkiye’de bisiklet sporunun desteklenmesine ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bu sporun insan sağlığına ve doğaya faydalarını hepimiz biliyoruz. Bunun yanı sıra bisiklet kullanımının artışıyla ülkemize çok büyük bir ekonomik kazanım olacağının da farkındayız. Granfondoyu farklı şehirlerde yapmak gibi bir temel amacımız var” diye konuştu.

2 bine yakın sporcu pedal çevirecek

Dünyanın önemli başkentlerinde gerçekleşen kitlesel bisiklet yarışması Granfondo’nun Ankara etabında, uzun ve kısa olmak üzere iki parkurda yarışılacak. Kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli, engelsiz, paralimpik ve tandem olmak üzere tüm kategorilerden katılımcılara açık olan yarış için www. hadikaydol.com üzerinden kayıt yapılabilecek.

Uzun parkuru 99 km – kısa parkuru 50 km olan yarış, ANKAmall AVM’den başlayarak yine ANKAmall AVM’de son bulacak. Cumhuriyetin 100. yılı onuruna düzenlenen organizasyonda 2 bine yakın sporcu pedal çevirecek. Decathlon, Audi, Asperox, TAV, Shimano, Torc, Doğuş Oto, ANKAmall, Polonez, Juss, Tan Filo, BlackBruin, Yayla Bakliyat ve Züber yarışta sponsor olarak yerini alacak.

Reklam

Hedef 1 milyar dolar katkı sağlamak

Sosyal faydayla birlikte ekonomik değer de yaratan Granfondo Başkent Amatör Yol Bisiklet Yarışı’nın organizasyon başına kentte yarattığı değer 20 milyon TL. 5 organizasyonda 150 milyon TL’lik katkı sağlayan etkinlikte hedef 1 milyar dolarlık değer yaratmak.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

UZUNYOL TAŞACILIĞIN YENİ ADRESİ MERCEDES-BENZ AİLESİNİ TERCİH EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

UZUNYOL TAŞACILIĞIN YENİ ADRESİ MERCEDES-BENZ AİLESİNİ TERCİH EDİYOR
Dünyanın en uzak noktasına lojistik hizmeti verme hedefi ile hareket eden Transaktaş Global Lojistik, uzun yol taşımacılığının geleceğini şekillendiren Mercedes-Benz Actros çekici ailesini tercih etmeye devam ediyor.

Transaktaş Global Lojistik, filosuna 208 adet Mercedes-Benz Actros L 1851 LS, Actros L 1853 LS ve Actros L 1863 LS Edition 3 çekiciyi ekledi. Şirket, araçlarını düzenlenen törenle Mercedes-Benz Türk’ün Koluman Motorlu Araçlar bayisinden teslim aldı. 1996 yılında kurulan ve Avrupa, Asya ve Balkan ülkeleri ile karşılıklı olarak düzenli servis hizmeti veren Mersin merkezli Transaktaş Global Lojistik, araç filosunu genişletmek için Mercedes-Benz kalitesini tercih etti.

 

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt; “Mercedes-Benz Türk olarak, uzun yol taşımacılığının geleceğini şekillendiren araçlarımızla, şirketlerin ulusal ve uluslararası lojistik alanında güvenilir ve verimli bir hizmet sunmalarına katkı sağlıyoruz. Yenilikçi teknolojiler ve yüksek performanslı donanımlara sahip araçlarımız, yakıt verimliliği ve sürüş konforunu bir araya getirerek, taşımacılık sektöründe yeni standartlar belirliyor. Müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak çözümlerimizle, her zaman en üst düzeyde performans, güvenlik ve verimlilik sunmaya devam edeceğiz. Araçlarımıza güvenip, uzun yıllardır bu kıymetli iş ortaklığında bizler ve markamızla beraber olan değerli Transaktaş Global Lojistik ailesine teşekkür ediyorum. ” dedi.

Reklam

Transaktaş Global Lojistik Firma Sahibi Ahmet Aktaş; “Transaktaş Global Lojistik olarak özellikle taze – donmuş balık, sebze, tropikal meyve & ilaç taşımacılığında uzman olup geniş araç filomuz, özel teknik donanım ve modern teknik ekipmanları ile düzenlenmiş araçlarımızla yüksek kalitede nakliye ve servis hizmeti sunuyoruz. Bugün, Mercedes-Benz Actros çekicileri büyük ve modern filomuza katarak, hizmet kalitemizi en üst düzeye taşıyoruz. Verimlilik, konfor, emniyet, kalite gibi başlıklarda standartlarımızı her zaman en yükseğe konumlandırıyoruz. 250 adetlik araç parkımızın 210 adedinin Mercedes-Benz marka kamyonlardan oluşmasının en büyük nedenlerinden biri de müşterilerimize üst düzeyde hizmet vermeyi hedeflememizdir. Bu satın alma ile iş birliğimizin gelecekte daha da güçlenerek devam edeceğine inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Koluman Motorlu Araçlar Genel Müdürü Ali Saltık ise; ” Transaktaş Global Lojistik’in araç filosunu genişletmek için Koluman Motorlu Araçlar ve Mercedes-Benz kamyonlarını tercih etmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği, sektördeki gücümüzü ve kalitemizi bir kez daha ortaya koyuyor. Müşterilerimize sunduğumuz yüksek performanslı ve güvenilir araçlarımızla, onların operasyonel verimliliğine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Transaktaş Global Lojistik ile iş birliğimizin uzun soluklu olmasını diliyor, yeni araçların hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi

Devamını oku

Sektörel Gündem

ABD’nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı

Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 9-15 Eylül haftasında önceki haftaya göre 2 artarak 515’e yükseldi.

Yayınlanma tarihi

-

ABD’de petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 2 arttı. Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 9-15 Eylül haftasında önceki haftaya göre 2 artarak 515’e yükseldi. ABD’deki petrol sondaj kulesi sayısı son bir yılda ise 84 azaldı.

Perşembe gününü 93,70 dolardan kapatan Brent petrolün varil fiyatı, cuma gününü 94,26 dolar seviyesinde tamamladı. Batı Teksas (WTI) tipi ham petrolün varil fiyatı cuma günü 90,77 dolar düzeyinde kapandı. WTI tipi ham petrolün varili perşembe gününü 90,16 dolar seviyesinde tamamlamıştı.

Devamını oku

Sektörel Gündem

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan ‘güdüm kiti’ anlaşması

ASELSAN, ürettiği güdüm kitlerinin satışına ilişkin Savunma Sanayii Başkanlığı’yla sözleşme imzaladı.

Yayınlanma tarihi

-

ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında “Güdüm Kitleri” alımı maksadıyla sözleşme imzalandı.

Anlaşma, ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama gönderdi.

Açıklamada şöyle dendi: “ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Güdüm Kitleri alımı maksadıyla 14 Eylül 2023’te, toplam bedeli 40 milyon 801 bin 680 dolar ve 352 milyon 221 bin 840 TL tutarında bir sözleşme imzalanarak yürürlüğe girmiştir.”

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan