Takip Edin

Sektörel Gündem

355 yıllık çelik devi sunduğu teknikhizmetler ile Türk sanayisine katma değer sağlıyor

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’deki ilk ve tek çelik, ısıl işlem, desen ve PVD kaplama sağlayıcısı olan voestalpine High Performance Metal Türkiye, ülkemizdebeş farklı dünya markası ile hizmet veriyor. Bunlardan biri olan global takımçeliği üreticisi Uddeholm ile şirket, Türkiye’nin her yerinde kalıpçılara vekalıp kullanıcılarına hizmet sunuyor. Faaliyetini İsveç’in Hagfors şehrinde tam355 yıldır aynı lokasyonda sürdüren Uddeholm, sunduğu teknik hizmetlerle deTürk sanayisine katma değer sağlıyor.

Yaklaşık 30 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Uddeholm,otomotivden beyaz eşyaya, inşaat sektöründen evlerde kullanılan bıçaklara kadarher alanda varlığını gösteriyor. 355 yıllık çelik devi Uddeholm, çelikdenilince ilk akla gelen Impax Supreme, Orvar 2M, Sverker 21 ve Dievar’ın da üreticisiolarak Türk sanayisinde öne çıkmayı başarıyor. Büyük tarihsel birikimi ileTürkiye’de en çok tercih edilen takım çelikleri arasında yer alan şirket, üretiminolduğu her yerde dünyayı şekillendiriyor.

Türkiye’de4 farklı lokasyonda alanında uzman kadrosuyla hizmet veriyor

Uddeholm’undünya genelinde 90 farklı ülkede 3.000’den fazla çalışanı ile 100.000’den fazlamüşterisine hizmet verdiğini belirten Uddeholm Türkiye Satış ve PazarlamaDirektörü Ali Acar; “Türkiye’de 4 farklı lokasyondaki çelik servismerkezlerimiz ve ısıl işlem tesislerimiz ile faaliyetlerimizi sürdürüyor vemüşterilerimize en hızlı şekilde ulaşıyoruz. Alanında uzman teknik mühendiskadromuz ile projeleri yerinde analiz ediyor, çözüm önerileri geliştiriyor veperformans takibi yapıyoruz. Kesme, form verme gibi uygulamalar için soğuk iştakım çelikleri, extrüzyon, metal enjeksiyon ve dövme uygulamaları için sıcakiş takım çelikleri; iş parçasının plastik olduğu her türlü enjeksiyon,ekstrüzyon gibi uygulamalar için plastik grubu takım çelikleri ile sektörehizmet veriyoruz. Ayrıca, vakum ısıl işlem ve patentli yüzey işlemproseslerimiz (ABP, Oksidasyon, Dietox, Extranit, Alexnit), kalıp desenleme vePVD kaplama hizmeti de sağlıyoruz. Son 2 yıldır da katmanlı imalat (AdditiveManufacturing) ile çözüm ortaklarımız için tasarım ve üretim desteği sunuyoruz”şeklinde konuştu.

Üretimverimliliğine katkı sağlayan ürünlerle dünyayı şekillendiriyor

Üretiminolduğu her yerde Uddeholm çeliğinin de olduğunu vurgulayanUddeholm Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar; “Otomotiv ya da beyazeşyadaki sac kalıplardan beyaz eşyadaki tüm plastik aksamlara, otomotiv veinşaat sektörlerinde kullanılan tüm alüminyum parçaların enjeksiyon veekstrüzyon kalıplarından evlerde kullanılan mutfak bıçaklarına kadar birçokalanda Uddeholm çeliğini görmek mümkün. Zaten “Shaping the world” (Dünyayışekillendiriyoruz) mottosunu tercih etmemizin sebebi de tam olarak buradangeliyor. Her alanda varlığımızı güçlü bir şekilde koruyoruz. Takım çeliğinesarf malzemesi olarak değil, bir yatırım aracı olarak bakıyoruz. Bizim buradakitemel başarımız, olabildiğince az ama ihtiyaca yönelik ve performansalınabileceği şekilde ürünler hayata geçirmemiz. Takım çelikleri satışında vesağladığımız ısıl işlem, özel yüzey işlemleri, desenleme, PVD kaplamahizmetlerinde temel felsefemiz, müşterilerimizin kalıplardan aldıklarıperformansı en üst düzeye çıkarıp üretim verimliliğine katkı sağlamak.” diyebelirtti.

İstanbulve İzmir tesislerinde yapacağı ek yatırımlarla kapasitesini artıracak

Şirketinyatırımlarından ve gelecek dönem hedeflerinden bahseden Uddeholm Türkiye Satışve Pazarlama Direktörü Ali Acar, şu açıklamalarda bulundu; “Uddeholm olarakaktif 310 patentli ürünümüzün yanı sıra, her yıl en az 1 yeni takım çeliğilansmanını geleneksel olarak yapıyoruz. Yakın bir zamanda 25 joule darbetokluğuyla metal enjeksiyon ve dövme uygulamaların zorlu imalat koşullarında ençok tercih edilen, dünyaca üne sahip Dievar® ürünümüzün, 3 boyutlu yazıcılariçin metal toz versiyonunu piyasaya çıkardık. Bunun yanı sıra aktif olarakdevam etmekte olan malzeme geliştirme projelerimiz de mevcut. Ayrıca İzmirtesisimizi tamamen modernize edip kapasitesini arttırarak müşterilerimize dahaiyi bir servis hizmeti vermeyi hedefliyoruz. İstanbul’daki tesisimizde de ekyatırımlar yaparak birçok endüstri koluna en kaliteli hizmeti daha hızlı sunmayıplanlıyoruz.

Reklam

Hedef, 2030 yılında çeliküretiminde 0 karbon emisyonuna ulaşmak

Şirket olarak sürdürülebilirlikkonusunda da iddialı hedefler belirlediklerini ifade eden Uddeholm TürkiyeSatış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar; “Uddeholm’un fosil yakıt kaynaklı CO2emisyonlarını azaltmak için kapsamlı bir plan uyguluyoruz. 1 Nisan 2022’deşirketimizin yıllık LNG hacminin yüzde 30’unu fosil içermeyen LBG iledeğiştirerek fosil yakıt kullanımında yüzde 30 azalma sağladık. 1 Nisan 2023’teise fosil yakıt emisyonlarını daha da azaltacak olan LBG’nin payını yüzde 50’yeçıkararak bir sonraki adımı da atmış olduk. Ayrıca üretimde LNG kullanan fırınlarıyüzde 100 elektrikli hale çevirerek üretimde yüzde 72 emisyon düşüşü sağladık.Bu ve hedefimizi destekleyen diğer aksiyonlarla fosil yakıt kullanımını azaltmaplanını harfiyen takip ettiğimizi ve şu an itibari ile planın ilerisindeolduğumuzu gururla söyleyebiliriz. Uddeholm olarak en nihai hedefimiz ise 2030yılında çelik üretiminde 0 karbon emisyonuna ulaşmak” diyerek sözlerinitamamladı.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

UZUNYOL TAŞACILIĞIN YENİ ADRESİ MERCEDES-BENZ AİLESİNİ TERCİH EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

UZUNYOL TAŞACILIĞIN YENİ ADRESİ MERCEDES-BENZ AİLESİNİ TERCİH EDİYOR
Dünyanın en uzak noktasına lojistik hizmeti verme hedefi ile hareket eden Transaktaş Global Lojistik, uzun yol taşımacılığının geleceğini şekillendiren Mercedes-Benz Actros çekici ailesini tercih etmeye devam ediyor.

Transaktaş Global Lojistik, filosuna 208 adet Mercedes-Benz Actros L 1851 LS, Actros L 1853 LS ve Actros L 1863 LS Edition 3 çekiciyi ekledi. Şirket, araçlarını düzenlenen törenle Mercedes-Benz Türk’ün Koluman Motorlu Araçlar bayisinden teslim aldı. 1996 yılında kurulan ve Avrupa, Asya ve Balkan ülkeleri ile karşılıklı olarak düzenli servis hizmeti veren Mersin merkezli Transaktaş Global Lojistik, araç filosunu genişletmek için Mercedes-Benz kalitesini tercih etti.

 

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt; “Mercedes-Benz Türk olarak, uzun yol taşımacılığının geleceğini şekillendiren araçlarımızla, şirketlerin ulusal ve uluslararası lojistik alanında güvenilir ve verimli bir hizmet sunmalarına katkı sağlıyoruz. Yenilikçi teknolojiler ve yüksek performanslı donanımlara sahip araçlarımız, yakıt verimliliği ve sürüş konforunu bir araya getirerek, taşımacılık sektöründe yeni standartlar belirliyor. Müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak çözümlerimizle, her zaman en üst düzeyde performans, güvenlik ve verimlilik sunmaya devam edeceğiz. Araçlarımıza güvenip, uzun yıllardır bu kıymetli iş ortaklığında bizler ve markamızla beraber olan değerli Transaktaş Global Lojistik ailesine teşekkür ediyorum. ” dedi.

Reklam

Transaktaş Global Lojistik Firma Sahibi Ahmet Aktaş; “Transaktaş Global Lojistik olarak özellikle taze – donmuş balık, sebze, tropikal meyve & ilaç taşımacılığında uzman olup geniş araç filomuz, özel teknik donanım ve modern teknik ekipmanları ile düzenlenmiş araçlarımızla yüksek kalitede nakliye ve servis hizmeti sunuyoruz. Bugün, Mercedes-Benz Actros çekicileri büyük ve modern filomuza katarak, hizmet kalitemizi en üst düzeye taşıyoruz. Verimlilik, konfor, emniyet, kalite gibi başlıklarda standartlarımızı her zaman en yükseğe konumlandırıyoruz. 250 adetlik araç parkımızın 210 adedinin Mercedes-Benz marka kamyonlardan oluşmasının en büyük nedenlerinden biri de müşterilerimize üst düzeyde hizmet vermeyi hedeflememizdir. Bu satın alma ile iş birliğimizin gelecekte daha da güçlenerek devam edeceğine inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Koluman Motorlu Araçlar Genel Müdürü Ali Saltık ise; ” Transaktaş Global Lojistik’in araç filosunu genişletmek için Koluman Motorlu Araçlar ve Mercedes-Benz kamyonlarını tercih etmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği, sektördeki gücümüzü ve kalitemizi bir kez daha ortaya koyuyor. Müşterilerimize sunduğumuz yüksek performanslı ve güvenilir araçlarımızla, onların operasyonel verimliliğine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Transaktaş Global Lojistik ile iş birliğimizin uzun soluklu olmasını diliyor, yeni araçların hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi

Devamını oku

Sektörel Gündem

ABD’nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı

Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 9-15 Eylül haftasında önceki haftaya göre 2 artarak 515’e yükseldi.

Yayınlanma tarihi

-

ABD’de petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 2 arttı. Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 9-15 Eylül haftasında önceki haftaya göre 2 artarak 515’e yükseldi. ABD’deki petrol sondaj kulesi sayısı son bir yılda ise 84 azaldı.

Perşembe gününü 93,70 dolardan kapatan Brent petrolün varil fiyatı, cuma gününü 94,26 dolar seviyesinde tamamladı. Batı Teksas (WTI) tipi ham petrolün varil fiyatı cuma günü 90,77 dolar düzeyinde kapandı. WTI tipi ham petrolün varili perşembe gününü 90,16 dolar seviyesinde tamamlamıştı.

Devamını oku

Sektörel Gündem

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan ‘güdüm kiti’ anlaşması

ASELSAN, ürettiği güdüm kitlerinin satışına ilişkin Savunma Sanayii Başkanlığı’yla sözleşme imzaladı.

Yayınlanma tarihi

-

ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında “Güdüm Kitleri” alımı maksadıyla sözleşme imzalandı.

Anlaşma, ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama gönderdi.

Açıklamada şöyle dendi: “ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Güdüm Kitleri alımı maksadıyla 14 Eylül 2023’te, toplam bedeli 40 milyon 801 bin 680 dolar ve 352 milyon 221 bin 840 TL tutarında bir sözleşme imzalanarak yürürlüğe girmiştir.”

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan