Takip Edin

Sektörel Gündem

355 yıllık çelik devi sunduğu teknikhizmetler ile Türk sanayisine katma değer sağlıyor

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’deki ilk ve tek çelik, ısıl işlem, desen ve PVD kaplama sağlayıcısı olan voestalpine High Performance Metal Türkiye, ülkemizdebeş farklı dünya markası ile hizmet veriyor. Bunlardan biri olan global takımçeliği üreticisi Uddeholm ile şirket, Türkiye’nin her yerinde kalıpçılara vekalıp kullanıcılarına hizmet sunuyor. Faaliyetini İsveç’in Hagfors şehrinde tam355 yıldır aynı lokasyonda sürdüren Uddeholm, sunduğu teknik hizmetlerle deTürk sanayisine katma değer sağlıyor.

Yaklaşık 30 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Uddeholm,otomotivden beyaz eşyaya, inşaat sektöründen evlerde kullanılan bıçaklara kadarher alanda varlığını gösteriyor. 355 yıllık çelik devi Uddeholm, çelikdenilince ilk akla gelen Impax Supreme, Orvar 2M, Sverker 21 ve Dievar’ın da üreticisiolarak Türk sanayisinde öne çıkmayı başarıyor. Büyük tarihsel birikimi ileTürkiye’de en çok tercih edilen takım çelikleri arasında yer alan şirket, üretiminolduğu her yerde dünyayı şekillendiriyor.

Türkiye’de4 farklı lokasyonda alanında uzman kadrosuyla hizmet veriyor

Uddeholm’undünya genelinde 90 farklı ülkede 3.000’den fazla çalışanı ile 100.000’den fazlamüşterisine hizmet verdiğini belirten Uddeholm Türkiye Satış ve PazarlamaDirektörü Ali Acar; “Türkiye’de 4 farklı lokasyondaki çelik servismerkezlerimiz ve ısıl işlem tesislerimiz ile faaliyetlerimizi sürdürüyor vemüşterilerimize en hızlı şekilde ulaşıyoruz. Alanında uzman teknik mühendiskadromuz ile projeleri yerinde analiz ediyor, çözüm önerileri geliştiriyor veperformans takibi yapıyoruz. Kesme, form verme gibi uygulamalar için soğuk iştakım çelikleri, extrüzyon, metal enjeksiyon ve dövme uygulamaları için sıcakiş takım çelikleri; iş parçasının plastik olduğu her türlü enjeksiyon,ekstrüzyon gibi uygulamalar için plastik grubu takım çelikleri ile sektörehizmet veriyoruz. Ayrıca, vakum ısıl işlem ve patentli yüzey işlemproseslerimiz (ABP, Oksidasyon, Dietox, Extranit, Alexnit), kalıp desenleme vePVD kaplama hizmeti de sağlıyoruz. Son 2 yıldır da katmanlı imalat (AdditiveManufacturing) ile çözüm ortaklarımız için tasarım ve üretim desteği sunuyoruz”şeklinde konuştu.

Üretimverimliliğine katkı sağlayan ürünlerle dünyayı şekillendiriyor

Üretiminolduğu her yerde Uddeholm çeliğinin de olduğunu vurgulayanUddeholm Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar; “Otomotiv ya da beyazeşyadaki sac kalıplardan beyaz eşyadaki tüm plastik aksamlara, otomotiv veinşaat sektörlerinde kullanılan tüm alüminyum parçaların enjeksiyon veekstrüzyon kalıplarından evlerde kullanılan mutfak bıçaklarına kadar birçokalanda Uddeholm çeliğini görmek mümkün. Zaten “Shaping the world” (Dünyayışekillendiriyoruz) mottosunu tercih etmemizin sebebi de tam olarak buradangeliyor. Her alanda varlığımızı güçlü bir şekilde koruyoruz. Takım çeliğinesarf malzemesi olarak değil, bir yatırım aracı olarak bakıyoruz. Bizim buradakitemel başarımız, olabildiğince az ama ihtiyaca yönelik ve performansalınabileceği şekilde ürünler hayata geçirmemiz. Takım çelikleri satışında vesağladığımız ısıl işlem, özel yüzey işlemleri, desenleme, PVD kaplamahizmetlerinde temel felsefemiz, müşterilerimizin kalıplardan aldıklarıperformansı en üst düzeye çıkarıp üretim verimliliğine katkı sağlamak.” diyebelirtti.

İstanbulve İzmir tesislerinde yapacağı ek yatırımlarla kapasitesini artıracak

Şirketinyatırımlarından ve gelecek dönem hedeflerinden bahseden Uddeholm Türkiye Satışve Pazarlama Direktörü Ali Acar, şu açıklamalarda bulundu; “Uddeholm olarakaktif 310 patentli ürünümüzün yanı sıra, her yıl en az 1 yeni takım çeliğilansmanını geleneksel olarak yapıyoruz. Yakın bir zamanda 25 joule darbetokluğuyla metal enjeksiyon ve dövme uygulamaların zorlu imalat koşullarında ençok tercih edilen, dünyaca üne sahip Dievar® ürünümüzün, 3 boyutlu yazıcılariçin metal toz versiyonunu piyasaya çıkardık. Bunun yanı sıra aktif olarakdevam etmekte olan malzeme geliştirme projelerimiz de mevcut. Ayrıca İzmirtesisimizi tamamen modernize edip kapasitesini arttırarak müşterilerimize dahaiyi bir servis hizmeti vermeyi hedefliyoruz. İstanbul’daki tesisimizde de ekyatırımlar yaparak birçok endüstri koluna en kaliteli hizmeti daha hızlı sunmayıplanlıyoruz.

Reklam

Hedef, 2030 yılında çeliküretiminde 0 karbon emisyonuna ulaşmak

Şirket olarak sürdürülebilirlikkonusunda da iddialı hedefler belirlediklerini ifade eden Uddeholm TürkiyeSatış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar; “Uddeholm’un fosil yakıt kaynaklı CO2emisyonlarını azaltmak için kapsamlı bir plan uyguluyoruz. 1 Nisan 2022’deşirketimizin yıllık LNG hacminin yüzde 30’unu fosil içermeyen LBG iledeğiştirerek fosil yakıt kullanımında yüzde 30 azalma sağladık. 1 Nisan 2023’teise fosil yakıt emisyonlarını daha da azaltacak olan LBG’nin payını yüzde 50’yeçıkararak bir sonraki adımı da atmış olduk. Ayrıca üretimde LNG kullanan fırınlarıyüzde 100 elektrikli hale çevirerek üretimde yüzde 72 emisyon düşüşü sağladık.Bu ve hedefimizi destekleyen diğer aksiyonlarla fosil yakıt kullanımını azaltmaplanını harfiyen takip ettiğimizi ve şu an itibari ile planın ilerisindeolduğumuzu gururla söyleyebiliriz. Uddeholm olarak en nihai hedefimiz ise 2030yılında çelik üretiminde 0 karbon emisyonuna ulaşmak” diyerek sözlerinitamamladı.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

STILL,ilk seri üretim otonom aracıyla IFOY (International Forklift of The Year) Ödülünü 12’nci kez kazandı

Yayınlanma tarihi

-

 • İÇ LOJİSTİK UZMANI STILL’E ON İKİNCİ IFOY ÖDÜLÜ
  Türkiye’de Arkas Holding ortaklığı olan STILL ARSER markasıyla faaliyetlerini yürüten Almanya Hamburg merkezli iç lojistik şirketi STILL GmbH, prestijli IFOY ödülünü 12’nci kez kazandı. STILL’in ilk seri üretim otonom aracı olan EXV iGo otomatik palet taşıyıcı “mobil robot” kategorisinde yarışarak on ikinci kez ödüle layık görüldü.
  Bu yıl, Hamburg/Baden’de 6 ülkeden finale kalan, toplam 15 iç lojistik firmasının, 16 yenilikçi ürününün sunumuyla IFOY Odülleri gerçekleştirildi. STILL seri üretilen ilk otonom aracı olan EXV iGo ile mobil robot kategorisinde birinci olarak 12’nci kez ödül kazandı.
  “EXV iGo, STILL’in otomasyon portföyünde bir kilometre taşıdır.”
  STILL Satış&Servis İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Müller konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  “IFOY ödülü ile onurlandırılmak, müşteri odaklı yeniliklere verdiğimiz önemi teyit ediyor. EXV iGo, STILL’in yalnızca teknik gelişim anlamında değil, her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak, gelişimlerini ileri taşımanın mükemmel bir örneği. EXV iGo, STILL’in otomasyon portföyünde bir kilometre taşıdır. iGo easy, devreye alma yazılımı sayesinde, küçük filo sahibi şirketler bile otomasyona kolayca başlayabilir. EXV iGo,sanayi ölçeğinde seri üretilen ilk otonom araçtır ve tamamen modüler bir konsepte dayanmaktadır. Süreç otomasyonu, küçük filoya sahip şirketler içinde giderek önemli hale geldi. Bu nedenle kolay erişilebilirliğe, kullanım kolaylığına, güvenilir ve esnek hizmete büyük önem veriyoruz. EXV iGo ile, sektörler arası ihtiyaca, yüksek maliyet verimliliği, hızlı uygulama ve esnek ölçeklenebilirlikle akıllı bir yanıt verebiliriz.”
Devamını oku

Haber

SALİH YALÇIN: IMOW FORKLİFLERİ AVRUPA YAKASI BÖLGE BAYİSİ OLDUK, MÜŞTERİLERİMİZE KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yayınlanma tarihi

-

IMOW marka Forklift markası Avrupa Yakası Bölge Bayisi olarak hizmet veren FTMH Firma Sahibi Salih Yalçın konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu: “IMOW, lityum akülü markalarda son derece önemli bir marka. Biz de IMOW Avrupa Yakası Bölge Bayisi’ni aldık ve hizmete başladık. Türkiye pazarına ilk giren lityum akülü forklift markası IMOW’dur. Lityum akü, bu konuda bir devrimdir. Özellikle 5 saat üzeri çalışanlar için IMOW, çok önemli avantajlar sağlamaktadır sağlık açısından. Yakıt maliyetini çok ciddi düşürmektedir. 5 senede makinenin maliyetini çıkarabiliyor. Uzman Forklift, Avrupa yakasında bir boşluk olduğunu ve bunu benimle değerlendirmek istediklerini söylediler. Ben de kabul ettim. IMOW, Avrupa yakasında tek yetkili bayi olarak hizmet veriyorum. Bu yaşımda onların arasında olmak beni çok mutlu etti. İstanbul Avrupa Yakası’nda Salih Yalçın olarak IMOW’un 1.8 ton 3 teker, 2 ton 4 teker olarak başlıyor. Hemen teslim yapabiliyoruz.

IMOW, YAKITTAKİ TASARRUFTAN 5 YILDA KENDİ PARASINI ÇIKARIYOR

Uzman Forklift, tamamen teknik kökenli bir firma. Burada satış sonrası hizmet veriyorlar. IMOW’un Avrupa Yakası’nda kendi servisleri var. Makine açık olması halinde parametre ayarlarına girilerek birçok servis hizmeti uydu sistemi ile verilebiliyor. Servise gitmeden birçok sorun çözülebiliyor. Çevre dostudur. Sessiz bir çalışma ortamı sunar. Bu makineler 5 saat günlük kullanıyorsa verdikleri parayı 5 yılda yakıttan geri alabilirler. Ekonomiktir. Alan kişiye kazandırır. IMOW markalı makinanızın çalışması halinde çalan kişi bunu çalıştıramaz. Avrupa Yakası bayisi olarak IMOW ile çok önemli işlere imza atacağız.”

 

Reklam
Devamını oku

Haber

Erhan Küçük: LGMG Telehander Tasarım Yenilikler Bakımından Önemli Bir Marka

Yayınlanma tarihi

-

Quaodro Makine LGMG marka personel yükseltici ürünlerinin Türkiye’deki önemli yüzü.Tüm operasyon yönetimini yürütüyor. Müşterilerine, satılan makinalarını uzman ekipleri tarafından oluşan kadrosu ile teslimat süreci içinde eğitim, yedek parça, bakım, servis hizmeti konularında müşteri odaklı bir iş modeli geliştiren dinamik ekibi ile katma değerli hizmetler sunuyor.

Quaodro Makine Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Küçük, Quaodro makine olarak LGMG’nin Türkiye’deki bütün operasyonlarını firma olarak yürüttüklerini belirterek,Tuzla   Orhanlı’da  bulunan sohwroom alanında   LGMG Telehander  ürün  lansmanında TKU Magazin Dijital Yayın grubu Genel Yayın Yönetmeni Metin Şendil’e LGMG yeni telehanderları hakkında şu bilgileri verdi.

 

MERMER FİRMALARI BUNU ÇOK KULLANIYOR

Küçük “LGMG’nin ürettiği 18 metre büyüklüğünde ve 4 ton ağırlığını kaldırabilen makinaları getirdik. Makinanın üzerinde perkins motor var. 75 kilowat, 100 beygir güç üretebiliyor. Şanzıman grubu İtalyan Farrero marka. Gaz vermeden makine, tek düğme ile sağa sola yatabiliyor. Yine gaz vermeden bomları kaldırabiliyor. Radyant lastik kullanılıyor. Özellikle inşaat firmaları, tarım sektöründe uzun mesafe yürütmek istediğiniz zaman bizim makine uzun yürüyüş yapabiliyor. Mermer firmaları bunu çok kullanıyor. İnşaat firmaları bunu kullanabiliyor. Telehander, çok fazla aparatı olan makine ekipmanlarından biridir. LGMG nin özellikleri içinde Kabini geniş, soğutma, radyo yeri var. Kabinin perdeleri olduğunu” söyledi.

Reklam

Operatör rahatlığı düşünülmüş olan LGMG telehander seri, hızlı makine olduğunu belirten Küçük, konuşmasına şöyle devam etti “ Telehander sektördeki  firmaların en çok tercihi ettiği markalardan biridir. LGMG Telehander markası, Tasarım ve yenilik anlamında çok önemli bir yerde bulunuyor. Seneye 22 metre rotasyonlu versiyonunu getirmeyi düşünüyoruz. O, daha da efektif bir makinedir. Durduğu yerde kulesi dönmektedir.  Kocaeli’nde en çok kullanılan markadır. Kocaeli’nden gelenlerden tam not aldık.” dedi.

Devamını oku

Trend olan