Takip Edin

Haber

2023 YILI ÜÇÜNCÜ ÇEYREK BİLANÇOSU YÜZDE 91 ORANINDA ARTTI

Yayınlanma tarihi

-

ASTOR Enerji A.Ş. 3. çeyrek bilanço açıklaması sonrasında ASTOR Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Feridun GEÇGEL, ASTOR Enerji A.Ş. Genel Müdürü Hakan ÜNSAL, ASTOR Enerji A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı- CFO Olcay DOĞAN ve ASTOR Enerji A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Fatih IŞIK, çok sayıda basın mensubu üyesi ile kahvaltı eşliğinde bir araya geldi. 2023 yılının yatırım ve 3. çeyrek bilanço verilerinin paylaşıldığı değerlendirme toplantısı basın mensuplarının soru- cevap oturumu ile sona erdi.

2023 üçüncü çeyrek bilançosu 2022 yılsonuna göre yüzde 91 oranında artarak 12.2 milyar TL aktif büyüklüğüne ulaşan Astor Enerji, 2022 yılı Eylül dönemine göre hasılatını yüzde 92 oranında arttırarak 8.9 milyar TL’ye taşıdı. Yurt dışı satışları toplam hasılatının yüzde 34’üne ulaşan şirket, 2022 yılının Eylül dönemine göre net dönem kârını yüzde 177 oranında artırarak 3.043 milyon TL’ye ulaştırdı.

GEÇGEL “ENERJİNİN ÜRETİMİ ASTOR İLE BAŞLIYOR”

ASTOR Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Feridun GEÇGEL, 9 aylık dönemde 407 milyon USD hasılat elde edildiğini vurgulayarak; “Şirket üretim tesislerinde kurulu olan 6,6 MW çatı GES ile kendi ürettiği temiz enerjiyle üretimini sürdürüyor. Astor Enerji’nin ürettiği ürünler; elektrik üretim, iletim ve dağıtım sistemlerinde, demir-çelik, çimento, cam, kâğıt gibi tüm endüstriyel üretim tesislerinde, hastaneler, alışveriş merkezleri ve okullar gibi kamu ve özel teşebbüslere ait tesisler başta olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Bir diğer ifadeyle; Elektrik enerjisinin üretildiği tesisten başlamak üzere, enerjinin nihai kullanıcıya ulaşmasına kadar geçen her bir aşamada Şirketimizin ürettiği ürünler kullanılmakta olduğunu vurguladı.

İSO-500 2022 yılı verilerine göre 128. büyük sanayi kuruluşu olan şirketimiz, transformatör ve anahtarlama ürünleri üreticileri bazında sıralamaya bakıldığında ilk sırada yer aldığı görülüyor. 2023 hasılat hedefi 540 milyon USD olan Astor Enerji, 2023 yılının 9 aylık döneminde 407 milyon USD hasılat elde etti. Şirketin Ocak-Ekim döneminde aldığı toplam sipariş tutarı 680 milyon USD seviyesini aşması, 3. ve 4. çeyrek dönmelerde üretimin daha güçlü seyretmesi söz konusu hasılat hedefine ulaşılacağımızı gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Reklam

EN YÜKSEK İHRACATI YÜZDE 46 İLE AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

ASTOR Enerji A.Ş. Genel Müdürü Hakan Ünsal, “Eylül 2022’ye göre yıllık bazda yurt dışı satışları yüzde 253’lük artışla 3 Milyar TL’ye ulaştı. ABD doları bazında 2022 yılında 97, 4 milyon USD olan ihracat Eylül 2023 itibariyle yüzde 43’lük artış ile 138 milyon USD’ ye ulaştı. 2023 yılı ihracatının 200 milyon USD’ nin üzerinde gerçekleşeceği öngörülüyor. Eylül 2023 itibarıyla üretilen ürünler dünyanın 90’dan fazla ülkesine ihraç edilmekte olup, ihracatın toplam satışlardaki payı yüzde 34’ler seviyesine yükseldi. Bölge bazında en yüksek ihracat yüzde 46 ile Avrupa Birliği ülkelerine, yüzde 21 ile de Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya gerçekleştiriliyor. Astor Enerji elektromekanik sektörü içerisinde ülkemiz ekonomisine ve dış ticaretine verdiği katkıyı önümüzdeki yıllarda da sürdürülebilir bir anlayışla ileriye taşıma hedefinde” diye konuştu.

“EN FAZLA YATIRIM YAPAN İLK 5 ŞİRKET ARASINDAYIZ”

ASTOR Enerji A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı- CFO Olcay Doğan; “Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu verilerine göre en fazla yatırım yapan şirketlerde ilk 5’ te yer alıyoruz. Dünyadaki toplam transformatör üretim kapasitesi, tahmini olarak 4 bin 400 GVA’ ya karşılık geliyor. Astor Enerji her yıl bir kat daha büyüyerek gidiyor. Dolar bazında yüzde 40’lar seviyesinde büyüdük. Satış ve karlılıkta güçlü ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştirdik. Astor Enerji A.Ş. karlılığını yıllık bazda yüzde 177 oranında artırmış durumda. Stoklarımızın toplam aktif içerisindeki payı yüzde 13 düzeyinde. Nakit döngüsü ile desteklenen sağlam finansal varlıklar, finansal gücümüzü ve piyasa risklerine karşı direncimizi artırıyor. Güçlü özkaynak büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz. Şu an 200’ün üzerinde şarj istasyonumuz var. Dönen varlıklarımız kısa vadeli borçlarımızı karşılayacak seviyede. İlk 9 aylık dönemde çalışan sayımız yüzde 19 ve 291 kişilik artış ile 1.822 kişiye ulaştı.

“ŞARJ İSTASYONLARINDA 300 KW’ LIK ŞARJLAR KULLANDIK”

Reklam

ASTOR Enerji A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Fatih Işık “Ar-Ge odaklı üretim tekniklerini ve yöntemlerini kesintisiz geliştirme temelli iş programına sahip olan Astor Enerji, yarattığı her bir katma değeri, yeniden yatırıma dönüştürme anlayışı ile sağlıklı büyümesini sürdürüyor. 2016 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan aldığımız Ar-Ge Merkezi belgesi ile Ar-Ge merkezli çalışmalarımız ve bu kapsamda TÜBİTAK ve üniversiteler ile işbirliklerimiz devam edecek. 100’ün üzerinde Ar-Ge çalışanımız var. Şirket olarak Ar-Geye çok kıymet veriyoruz. Bu yılki mottomuz ihracat odaklı Ar-Ge idi. Bu yıl da güzel bir tesadüf olarak Türkiye’de Ar-Geye en çok yatırım yapan 40. firmayız. Elektrikli şarj istasyonu konusunda da Ar-Ge yatırımlarımıza başladık, yakın zamanda sunacağız. Şarj istasyonlarında 300 KW’ lık şarjlar kullandık. Bu yıl 50 bin adet elektrikli araç satıldı. Şirketin 2023 yılı 9 aylık dönemde toplam yatırım harcaması 469. 3 milyon TL oldu. Astor Enerji elektromekanik sektörü içerisinde ülkemiz ekonomisine ve dış ticaretine verdiği katkıyı önümüzdeki yıllarda da sürdürülebilir bir anlayışla ileriye taşıma hedefinde ” dedi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan