Takip Edin

Ağır Yük Taşıma Araçları

ŞANTİYE SAHALARI GÜÇLENİYOR

Yayınlanma tarihi

-

ŞANTİYE SAHALARI GÜÇLENİYOR

Ankara merkezli ziver inşaat, tüm inşaat endüstrisi yelpazesini kapsayan faliyetlerinde kullanmak üzere 50 adet Renault Trucks aran ile filo yatırımı gerçekleştirdi.

Ziver proje sahalarındaki farklı görevler için Renault Trucksgamındaki araç çeşitliliğinden faydalandı. Yeni araçların teslimat töreninde Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Ziver İnşaat Yönetimi Kulrulu Başkanı Veysel Demirciye teşekkür plaketlerni takdim etti. Taahhüt ve inşaat faliyetlerini titizlikle çalışmalarızla sürdüren ziver inşaat endüstriyel tesis,bina, yol ve alt yapı çalışmalarıyla sektörde güçlü bir konuma sahip bulunuyor. Projelerin tüm süreçlerini özmal araçalarıyla yürütmeyi hedefleyen Ziver ADR’Lİ 10 adet Renault Trucks, T480 çekici, 5 adet C520 ve 35 adet K520 kamyon olmak üzere toplam 50 adet araç alımı gerçekleştirdi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağır Yük Taşıma Araçları

Daimler Truck ve Volvo Group’un Ortak Girişimi cellcentric, Yakıt Hücresi Sistemlerinin Pilot Üretimine Başlıyor!

Yayınlanma tarihi

-

Geleceğin karbon nötr ulaşımında önemli bir kilometre taşı olan Daimler Truck ve Volvo Group’un ortak girişimi cellcentric, büyük ölçekli üretime doğru önemli bir adım daha atarak endüstriyel ölçekte yakıt hücresi üretimi için pilot üretim tesisini açtı. 

Daimler Truck ve Volvo Group’un 2021 yılında hidrojen bazlı yakıt hücresi sistemleri geliştirmek ve üretmek için kurduğu cellcentric, karbon nötr ulaşım hedefi doğrultusunda önemli bir kilometre taşına daha imza attı. cellcentric, hidrojen bazlı yakıt hücresi pilot üretim tesisini açtı. Geliştirme aşaması ve prototip üretiminin ardından cellcentric, attığı bu önemli adımla birlikte kamyonlar için endüstriyel ölçekte yakıt hücresi üretimine başlayacak.

Yakıt hücrelerinin dünya genelinde öncü üreticisi olmayı ve böylece 2050 yılına kadar karbon nötr ve sürdürülebilir ulaşımı hedefleyen cellcentric, ilk aşamada ağır yük taşımacılığı için düşük maliyetli yakıt hücresi sistemini geliştirecek. Aynı zamanda ağır hizmet tipi taşımacılıkta kullanımı amaçlanan yakıt hücresi sistemlerini geliştirme ve üretmenin yanı sıra, son derece karmaşık bileşen grupları kapsamında tam kapsamlı bir ekosistem de oluşturacak. Bu ekosistem, tahrik sistemi bileşen çözümlerinin araç yönetim sistemine kusursuz şekilde entegrasyonunu sağlamasının yanında, müşterilere benzersiz kalitede ürünlerin sunulmasına da olanak tanıyacak.

cellcentric, yakıt hücresi sistemlerinin yaşam döngüsü sonunda çevre dostu yöntemlerle geri dönüştürülmesini planlıyor. Döngüsel ekonomi konseptine dayalı yaklaşımıyla, cellcentric, kaynakları, malzemeleri ve ürünleri mümkün olduğunca çevreye duyarlı ve verimli bir şekilde kullanmayı hedefliyor.

Devamını oku

Ağır Yük Taşıma Araçları

Volvo Trucks’tan ZTT Nakliyat’a 22 Adet Volvo Teslimatı Gerçekleştirildi

Yayınlanma tarihi

-

Sıvı yük taşımacılığı, tank konteyner taşımacılığı ve frigo taşımacılığı faaliyetleri sürdüren ZTT Nakliyat, filosuna 22 adet Volvo Trucks araç ile güç katıyor.

ZTT Nakliyat’ın 10 adet Volvo FH540, 11 adet Volvo FH500 TC ve 1 adet Volvo FM500 modelinden oluşan yeni filosunda Volvo Trucks markasını tercih etmesindeki en büyük etkenler; araçların uzun ömürlü ve dayanıklı kullanım özellikleri, yüksek 2. el değerini koruması ve Volvo Trucks’ın yaygın yetkili servis ağı oldu.

Yüksek performans, geniş kişiselleştirilebilme seçenekleri, uzun ömürlü kalite ve verimli işletim maliyetleriyle nakliye şirketlerinin öncelikli tercihlerinden Volvo Trucks, 2024 yılındaki teslimatlarını ZTT Nakliyat ile sürdürüyor. ZTT Nakliyat, filosuna 22 adet Volvo Trucks araç daha ekleyerek güç katıyor.

Zafer Aşık: “Daha Fazla Tonaj Taşıyan Volvo Trucks Araçlarını Tercih Ettik”

Filolarına ekledikleri yeni kamyonlarla ilgili ZTT Nakliyat CEO’su Zafer Aşık; “Nakliye işinde oldukça yoğun çalışan firmamızın iş döngüsünün daha hızlı ve güvenli şekilde, aynı zamanda sorunsuz çalışabilmesi için Volvo Trucks markasını tercih ettik. Sıvı olarak tank konteyner ve tanker nakliyesindeki operasyonlarımıza yeni bir ivme kazandırmak adına Volvo Trucks ile yola devam ediyoruz. Volvo FH540 ve Volvo FH500 TC çekicilerin yakıt ve adblue tasarrufu sağlaması, uzun ömürlü kullanım özellikleri ve dayanıklılıkları ile; Volvo FM500 çekicinin ise bu özelliklere ek olarak; hafifliğine karşın daha fazla tonaj taşıma kapasitesi sunması sebebiyle Volvo Trucks markasıyla yola devam ediyoruz. Filomuza kattığımız 22 yeni Volvo Trucks aracımızla şirketimizin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş’den Volvo Trucks Yöneticileri’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Reklam

Volvo FH: En Çok Tercih Edilen İthal Modellerin Başında Geliyor

Volvo FH, güvenliği, kalitesi ve verimliliğiyle lojistik sektörü tarafından en çok tercih edilen Volvo Trucks modellerinin başında geliyor. Volvo FH, farklı güç ve kabin modelleriyle ulusal ve uluslararası taşımacılık gerçekleştiren lojistik firmaları için uygun ve uyarlanabilir çözümler sunuyor. Güvenlik donanımları, sağlam yapısı, konforlu kabini ve verimliliği en üst seviyeye taşıyan teknolojileriyle Volvo Trucks markasının tüm karakteristik özelliklerini temsil eden Volvo FH, Türkiye’de lojistik filolarının en çok tercih ettiği modellerden biri olarak öne çıkıyor.

Volvo FM’in Geniş Seçenekleri

Volvo FM, sunduğu geniş seçeneklerle şehir içinde, uzun mesafelerde, limanlarda, şantiyelerde; her işin üstesinden geliyor. Yataklı ve yataksız 6 kabin boyutu; iki, üç veya dört aks, ekstra alçak ve yüksek şasi veya 330 ile 500 HP arasında değişen güçteki farklı yakıt alternatiflerine sahip aktarma sistemleri gibi birçok seçenek de mevcut. Volvo FM, ihtiyaçlara uygun olarak üretilebilmesiyle verimlilik anlamında da öne çıkıyor.

Reklam
Devamını oku

Ağır Yük Taşıma Araçları

RENAS, FİLOSUNA 12 ADET RENAULT RUCKS T 520 ÇEKİCİ KATT

Yayınlanma tarihi

-

 

Renas Lojistik, Renault Trucks’ın yüksek beygir gücüne sahip modelleri ile filosunu büyüttü.

Mersin’in gıda lojistiği alanında uzman lojistik firmalarından, tüm Avrupa ülkelerine ve Türkiye Cumhuriyetleri’ne yaş meyve-sebze lojistiği gerçekleştiren Renas, filosuna 12 adet Renault Trucks T520 çekici kattı. 2023 yılında başlayan alımlarıyla filosunun yaklaşık yüzde 60’ını Renault Trucks çekicilere dönüştüren Renas’ın tüm Renault Trucks araçları 520 beygir gücünde yola çıkıyor. Renas Lojistik’in yeni araçları Yönetim Kurulu Başkanı Masum Aktaş’a Renault Trucks Türkiye ve Erman Ticari Araçlar’ın yöneticileri tarafından teslim edildi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr

Trend olan