Takip Edin

Tedarik Zinciri

Yuki Otomo, Yanmar Turkey Makine A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Olarak Atandı

Yayınlanma tarihi

-

Yuki Otomo, Japon devi Yanmar’ın Türkiye’deki tam iştiraki konumunda bulunan Yanmar Turkey’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 1 Nisan 2024 itibarıyla yeni görevine başlayan Otomo, 23 yıl boyunca Yanmar Global bünyesinde Japonya, Malezya ve Brezilya’da Ar-Ge, pazarlama, satış ve üretim faaliyetlerinin yürütülmesinde önemli roller üstlendi. Yeni görevine ilişkin mesajlarını ileten Otomo, “Yanmar Turkey’i üretim, lojistik ve mühendislik alanlarında Avrupa, Orta Asya ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bir merkez haline getirmeyi planlıyoruz” dedi.

1912 yılında kurulan Japon devi Yanmar’ın ülkemizdeki tam iştiraki Yanmar Turkey’de önemli bir görev değişikliği meydana geldi. Yanmar Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Shoshi’nin Yanmar Agribusiness Grup şirketleri Başkanlık ve Direktörlük görevini üstlenmesinin ardından Yanmar Turkey Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Yuki Otomo atandı. 1 Nisan 2024 tarihinde göreve başlayan Otomo, 23 yılı aşkın süredir Yanmar bünyesinde çeşitli görevler üstlenen, başarılı bir makine mühendisi ve üst düzey yönetici.

Malezya’da ve Brezilya’da önemli kazanımlara imza attı

2001 yılında Japonya’daki GIFU Üniversitesi Makine Mühendisliği yüksek lisans eğitimini tamamlayan Otomo, Yanmar Global bünyesinde, Japonya’da  5 yıl boyunca Traktör Geliştirme Departmanında çalıştı. Ardından yine Yanmar bünyesinde, Malezya’da önemli bir görev üstlenen Otomo, burada bir Ar-Ge Merkezi kurarak biyodizel yakıt konusunda değerli  araştırmalara imza attı. 2011 yılında Japonya’da İş Geliştirme Departmanına katılan Yuki Otomo, daha sonra Brezilya’da Yanmar’ın Hint menşeili stratejik ortağının işbirliğiyle Yanmar Global’in yeni traktör fabrikasının kuruluş ve iş geliştirme süreçlerinde önemli görevler üstlendi. Otomo, Brezilya’da küçük inşaat makinelerinin satış ağının oluşturulması ve Amazon Nehri’nde işleyecek marin motorlarının geliştirilmesinin yanı sıra, yeni traktör fabrikasının kurulması süreçlerinde de kritik rollere sahip oldu.

Türkiye’yi çevre coğrafyanın merkezi haline getirmek için çalışıyoruz

Reklam

 112 yılı aşan tarihe sahip Yanmar Global’in Türkiye’deki iştiraki olarak 6’ıncı yıllarını doldurduklarını kaydeden Yanmar Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Yuki Otomo, şunları söyledi:

“Kısa zaman içerisinde her geçen gün büyüyen ve zorlu hedeflere adım adım ulaşan genç ama bir o kadar da köklü bir markayız.  Şirketimizin Magokichi Yamaoka tarafından kurulduğu günden bu yana miras aldığı iki ilkesi vardır. ‘Daha iyi bir dünya için hizmet etmekten minnettarım’ ve ‘Enerji tasarrufu yapmak insanlığa hizmet etmektir.’ Her ikisi de Yanmar’ın temel değerleri olmuştur ve kurumsal DNA’mızda yaşamaktadır. Magokichi Yamaoka, minnettar olmanın dünyadaki güzelliği bulmanın anahtarı olduğunu ifade etmiştir. Minnettarlık duygusuyla çalışmanın toplumu daha iyi ve daha güzel hale getirdiğine inanmaktadır. Kendisi; çiftçilerin yükünü hafifletmek için dizel motor geliştirerek, yakıt tasarrufunun sosyal kalkınmaya katkıda bulunduğuna dair içgörü kazanmıştır.

Bu fikirlerin her biri, şirketimizin minimum kaynakla fırsatları en üst düzeye çıkarmasını sağlamıştır. Kurucumuzun ruhuna vurgu yaparak, çeşitli sektörlerde enerjinin verimli kullanımı ve iş gücü tasarrufu sağlayan ekipmanların geliştirilmesi üzerinde çalışıyoruz. Bu prensipler için çabalayan, sürekli büyüyen değerli, genç, dinamik, uzman ekibimizin özverili çalışmalarıyla satışlarımızı ve iş kollarımızı hızla artırdık. Yanmar Turkey Makine A.Ş. olarak, bugün geldiğimiz noktada yurt içi ve yurt dışı pazara yönelik Tarım Makine ve Ekipmanları, Enerji Sistemleri, Anahtar Teslim Power-EPC Çözümleri, Endüstriyel Motorlar, Global Satın Alma Merkezi ve online makine kiralama konusunda uzmanlaşmış bir e-ticaret platformu olan YTRENT gibi çeşitli iş kollarında birçok ülkeye teknolojik çözümler sunuyoruz.

Bunun yanı sıra, Yanmar Turkey’i üretim, lojistik ve mühendislik alanlarında Avrupa, Orta Asya ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bir merkez haline gelmeyi planlıyor; bu hedeflere ulaşmak içinse insan kaynağına ve teknolojiye olan yatırımlarımızı her geçen gün artırıyoruz. Nitelikli insan kaynağımız ve verimli teknolojik çözümlerimizle yüksek değer yaratan bir şirket olma hedefimiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tedarik Zinciri

PIRELLI GOODWOOD HIZ FESTİVALİ’NDE

Yayınlanma tarihi

-

PIRELLI: SENSÖRLER VE SÜRDÜRÜLEBİLİR MALZEMELERLE LASTİKLERDE YENİ BİR DÖNEM

 

PIRELLI CYBERTM LASTİKLER OTOMOBİLİN ABS, ESP VE YOL TUTUŞ KONTROLÜ GİBİ ELEKTRONİK SİSTEMLERİYLE ETKİLEŞİMDE BULUNACAK

 

PAGANI UTOPIA BU TEKNOLOJİYİ BENİMSEYEN İLK OTOMOBİL OLACAK

Reklam

 

PIRELLI’NİN AVRUPA FABRİKALARINDA KULLANILAN DOĞAL KAUÇUĞUN TAMAMI 2026 İTİBARIYLA FSCTM SERTİFİKALI OLACAK

 

PIRELLI VE JLR  FSCTM SERTİFİKALI LASTİKLER TEDARİK ETMEK ÜZERE YENİ BİR SÖZLEŞMEYE İMZA ATTI

 

Reklam

Pirelli, Goodwood Hız Festivali sırasında vurguladığı bağlantılılık ve sürdürülebilirlik kavramlarıyla lastiklerde yeni bir dönemi müjdeliyor. Bu kavramlar bağımsız üçüncü taraflarca belgelenen gelişmiş malzemeler kullanılarak üretilen lastiklerdeki bilgi toplayan ve ileten sensörler sayesinde hayata geçiriliyor. En güncel gelişmeler, bir süre önce başlayan ve şimdi iki yeni bölüm eklenen uzun bir hikayenin parçalarını oluşturuyor.

Bu yolculuğa öncülük eden Pirelli CyberTM Lastikler Pirelli’nin sensörlerle desteklenen sistemini içeriyor. Bu sistem, otomobil ile yol arasındaki tek temas noktası olan lastiklerin ilk kez ABS, ESP ve yol tutuş kontrolü dahil aracın denge kontrol sistemleriyle iletişim kurmasını sağlıyor. Sensörlerden alınan bilgiler daha iyi performans ve güvenlik sağlamak için kullanılıyor. Pagani Utopia bu teknolojiyi benimseyen ilk otomobil olacak.

Daha iyi bağlantı sunmanın yanı sıra, lastiğin bu yeni döneminde çevreye de daha fazla dikkat edilecek. Araştırma ve geliştirme yatırımlarını sürdüren Pirelli fosil kökenli malzemelerin yerini alan yeni malzemeler sunuyor ve bu malzemelerin kökenini, izlenebilirliğini ve kullanımını belgeleyen üçüncü taraf sertifikasyonu sağlıyor. 2026 itibarıyla Pirelli’nin Avrupa’daki tüm fabrikalarında sadece FSCTM (Forest Stewardship CouncilTM – Orman Yönetim Konseyi) sertifikalı doğal kauçuk kullanma1 tercihi bu stratejinin önemli bir parçasını oluşturuyor. FSCTM orman yönetimi, biyolojik çeşitliliğin korunmasını ve dolayısıyla yerel işçilere ve topluluklara ekonomik fayda sağlanmasını şart koşan sıkı standartlar uyguluyor. Üst segment Jaguar Land Rover araçlarının geniş bir yelpazesinde FSCTM sertifikalı malzemeler içeren Pirelli lastikleri kullanılacak. JLR grubunun bugün yayınladığı bir açıklamayla Pirelli ile bu ürünler için bir tedarik sözleşmesi imzalandığı duyuruldu.

 

CYBERTM LASTİK: OTOMOBİLİN ELEKTRONİK SİSTEMLERİYLE KONUŞAN LASTİKLER 

Reklam

Pagani Utopia için özel olarak geliştirilen P Zero Corsa, P Zero Trofeo RS ve P Zero Winter versiyonlarının tümünde sırt deseninin iç kısmına gömülü özel sensörler yer alıyor. Bluetooth üzerinden aracın dinamik sistemlerini yöneten elektronik kontrol birimine bağlanan bu sensörler yararlı bilgiler sağlıyor. Otomobil bu sayede lastiklerden maksimum fayda elde etmek için aracın ekipmanı olan lastiklere en uygun sürüş modunu seçebiliyor. Otomobil ile lastikler arasındaki bu iletişim Pirelli’nin doğrudan otomobilin elektronik ‘beyni’ ile çalışacak şekilde tasarladığı ve uyguladığı bir yazılımla sağlanıyor. Örneğin, otomobile kış lastikleri takılıysa ABS’ye durma mesafelerini kısaltmak için lastiklerden en iyi nasıl yararlanabileceği iletilecektir. Öte yandan otomobilde yarı ‘slick’ lastikler kullanılıyorsa denge ve yol tutuş kontrol birimine ilave kavramanın bulunduğu bilgisi verilecektir. Bu bilgi olmadan, aracın kontrol sistemleri lastiklerin kendine özgü özelliklerini ve performansını göz ardı eden varsayımlar ve motor haritaları kullanarak daha temkinli bir şekilde çalışacaktır İçeriden edinilen bu ‘teknik bilgi’, otomobilin kontrol sistemlerinin çok daha etkin çalışmasını sağlayarak hem performansı hem de güvenliği artıracaktır. Halen satıştaki bazı otomobillerde bulunan ve benzersiz bir teklif olarak sunulan Pirelli CyberTM Lastik şimdi otomobil elektroniğinde uzmanlık düzeyini artıran ve otonom sürüşü de destekleyen yeni özelliği kazanıyor.

 

2026 İTİBARIYLA AVRUPA’DAKİ TEK FSCTM SERTİFİKALI DOĞAL KAUÇUK 

Pirelli, Avrupa’daki fabrikalarında kullanılan tüm doğal kauçukların 2026 itibarıyla FSCTM sertifikalı olmasını hedefliyor. Süreç halen devam ediyor ve kademeli olarak tüm fabrikalarda devreye alınması planlanıyor. FSCTM orman yönetimi sertifikası, plantasyonların biyolojik çeşitliliği koruyacak ve bölgede yaşayan ve çalışan insanlara fayda sağlayacak şekilde yönetildiğini doğruluyor. FSCTM gözetim zincirinin sertifikasyon süreci, FSCTM sertifikalı malzemenin bilinçli olarak ayrıldığını ve plantasyondan lastik üreticisine kadar zincir boyunca sertifikasız malzemelerle kirletilmediğini belgeliyor.

Pirelli, 2024 Goodwood Hız Festivali sırasında Jaguar Land Rover (JLR) ile bir iş birliğine imza attığını duyurdu. Pirelli bu iş birliği kapsamında JLR’ın lüks araç portföyü için orman kökenli ve FSCTM sertifikalı malzemelerin kullanıldığı lastikler tedarik edecek.

Reklam

Pirelli, dünyanın ilk FSCTM sertifikalı doğal kauçuk ve rayon içerikli yol lastiğini 2021 yılında tanıttı. Bu yolculuğun devamında 2024 sezonundaki ilk Grand Prix’den itibaren Formula 1’de FSCTM sertifikalı kauçuktan üretilen lastikler sunuldu. Birkaç hafta önce de yeni Pirelli P Zero Race RS2 ile FSCTM sertifikalı ilk bisiklet lastikleri lanse edildi.

 

SANALLAŞTIRMA VE YAPAY ZEKA ÜRÜN GELİŞTİRMENİN ANAHTARI 

Sanallaştırma ve yapay zeka gibi yeni araçlar Pirelli’nin araştırma ve geliştirme taahhüdü sayesinde ürün ve teknoloji geliştirme süreçlerine ivme kazandırıyor. Şirket her yıl yüksek değerli lastik satış gelirlerinin yaklaşık %5,5’ini yatırımlara ayırıyor.

Bu yatırımlar ve metodolojiler, elektrikli araçların (hem BEV hem de PHEV) özelliklerini desteklemek için tasarlanan Elect teknolojisi sayesinde Pirelli lastiklerini elektrikli araç segmentinin liderliğine taşıdı. Pirelli’nin 2023’te lanse ettiği P Zero E3, yenileme pazarı lastikleri lansman serisi genelinde %55’ten fazla biyo bazlı ve geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen ilk UHP (ultra yüksek performans) lastiği olmanın yanı sıra üçüncü taraflarca ISO 14021 standardına göre belgelendirilen tek lastik konumunda bulunuyor. P Zero E ayrıca Avrupa etiketinde Üç “A” sınıfında değerlendiriliyor ve yeni Pirelli RunForward delinmeye karşı koruma teknolojisiyle sunuluyor. Bu ürün, Pirelli’nin fosil bazlı malzemeleri azaltma ve yerlerine doğal veya geri dönüştürülmüş malzemeler kullanma taahhüdünü vurguluyor. Müşteriler Pirelli tarafından tasarlanan ve lastiğin yanağında yer alan özel bir logo sayesinde hangi ürünlerin en az %50 oranında doğal veya geri dönüştürülmüş malzeme içerdiğini anlayabiliyor. Bu özel logoyu taşıyan en yeni lastik, birkaç hafta önce lanse edilen ve %50’den yüksek oranda doğal veya geri dönüştürülmüş malzeme içeren yeni P Zero Winter 2 Elect4 oldu.

Reklam

 

 

Devamını oku

Haber

ELFA ŞİRKETLERİ İstanbul Tuzla’da hizmet vermeye başladı!

Yayınlanma tarihi

-

ELFA ŞİRKETLERİ İstanbul Tuzla’da hizmet vermeye başladı! Sektöründe lider olan ve ürettiği yerli ürünlerini tüm dünyaya ihraç eden ELFA ŞİRKETLERİ İstanbul Tuzla’da hizmet vermeye başladı! Firmadan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Bulunduğumuz her sektörde lider firma olma amacıyla çıktığımız bu yolda her geçen gün daha da gelişmeye devam ediyoruz. Kuruluşumuzdan bu zamana kadar bizleri destekleyen müşterilerimize ve dostlarımıza, emeği geçen her bir çalışanımıza ve gece gündüz demeden çalışan sayın yönetim kurulu üyelerimize teşekkürü borç biliriz.”

Post

Devamını oku

Sektörel Gündem

PLATFORM GÜNLERİ SEKTÖRE DEĞER YARATIYOR.

Yayınlanma tarihi

-

Personel Yükseltici Platform sektörünün Türkiye’deki çatı kuruluşu PLATFORMDER tarafından düzenlenen Platform Günleri 2023, 21-23 EYLÜL 2023 tarihleri arasında Tuzla’da bulunan Autodrom İstanbul tesislerinde gerçekleştirildi. Üç gün süren etkinlik; yeni ürünleri kullanarak deneyimleme, ürün lansmanları, özel kampanyalar, yarışmalar, seminerler, eğitimler, keyif veren aktiviteler ve sosyal medya canlı yayınları ile ziyaretçilerin ve izleyicilerin ilgi odağı oldu.

Günaydın; Sektör için oluşturduğumuz katmadeğeri en güzel örnek olmuş

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Platformder Yönetim Kurulu Başkanı Saruhan Günaydın,şunları söyledi

“Kurulduğu günden beri, sektörün tek ihtisas derneği olma yolunda emin adımlar ile ilerleyen PLATFORMDER, hayallerini hedef yaparak, aynı şeyleri tekrarlamadan, sektör için katma değer oluşturmaya devam etmektedir. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz PLATFORM GÜNLERİ 2023, sektör için oluşturduğumuz katma değere en güzel örnek olmuş, şimdiden uluslararası bir etkinlik olma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiştir. Etkinliğe katılan ve ziyaretçi olan herkes, bu durumu da yakından görecektir.” Dedi.

Reklam

Sözlerine devam eden  Günaydın, “Dernek olarak 2022 sonunda yaptığımız araştırmada, ülkemizde 23.000 adet civarında makinenin kiralama parklarında ve nihai kullanıcılarda olduğu öngörülmüştür. Ülkemizde her 100 bin kişiye 15 platform düşerken, bu rakam nüfus olarak bize en yakın olan Almanya’da ise 65 adet platformdur. Bu da ülkemizdeki pazarın 5 kattan daha fazla büyüyeceğini göstermektedir.

Gün sayısındaki artış bile sektörün büyümesinin bir yansımasıdır

Bu büyümede Platform Günlerinin öneminin altını çizmekte fayda vardır. 2021 yılında pandemi’den çıktığımız zaman Pendik’te 1 gün yaptık, 2022 yılında burada 2 gün yaptık ve bu sene 2023 yılında ise 3 gün olarak yapacağız.  Gün sayısındaki artış bile sektörün büyümesinin bir yansımasıdır” ifadesine yer verdi.

 

Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığına, etkinliğe destek veren sektörel basından Forum Makine, Material Handling ve Vinç Platform Dergilerine, yurt dışından gelen tüm misafirlerimize, etkinlik alanını bizlere tahsis eden Autodrom Yetkililerine teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Reklam

Platform Günleri 2023’te; Acarlar Makine, Akümser Akü, Arşimet, Biglift, Brs Akü, Çağdaş Forklift, Els Lift, Ertek, Global Makine, Lgmg, Liftmak, Liftser, Maats, Mak-Ser Platform, Önder Grup, Rasim Makine, Sader Battery, Saraylı, Sif JCB, Soylu Vinç Platform, Tekmak İstif, Tim Forklift, Tysim, Uygunlar, Vesa Platform, Zafer Lift ve Zoomlion stantları ile yer alırken, Kaya Safety İSG Ekipman Sponsoru oldu.

 

Etkinliği, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı yetkililerinin yanı sıra Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi İş Makinaları Bakım ve Onarım Bölümü öğretmen ve öğrencileri de ziyaret etti.

 

 

Reklam
Devamını oku

Trend olan