Takip Edin

Son Dakika

Yiğit Akü’den uzun ömürlü-yüksek performanslı ‘Lityum İyon Batarya’

Yayınlanma tarihi

-

Yiğit Akü, Ar-Ge ve inovasyon ürünü olarak geliştirdiği uzun ömürlü lityum iyon batarya Distalong’u Türkiye pazarına sunduğunu açıkladı. Elektrikli araçlara özel olarak 12V-400V arasında, istenilen kapasite ve ölçülerde projeye özel olarak üretilen ürünler, kesintisiz kullanım ve yüksek performans imkanı sunuyor.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, Distalong’un golf araçları, forklift, transpalet, temizlik makinaları, enerji depolama sistemleri gibi birçok alanda kullanılabileceği belirtildi.

BATARYA TEKNOLOJİSİ VE GÜVENLİ YAPISI İLE ÖN PLANA ÇIKIYOR

Açıklamanın devamında, “Ürün, farklı kimyasal bileşenler üzerine yapılan Ar-Ge çalışmaları, malzeme karakterizasyonu ile ilgili son teknoloji laboratuvar altyapısı, üretim tesisi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Malzeme ve Metalurji Mühendisliği bölümündeki alt yapısı ile geliştirildi. Yiğit Lityum İyon Batarya, sunduğu avantajlar ve güvenli yapısı ile nihai tüketici tarafından tercih ediliyor. Lityum iyon bataryalar, ağırlıklarına ve boyutlarına oranla yüksek enerji sağlayabilme avantajı sayesinde gün geçtikçe tüm dünyada kurşun asit akünün yerini almakta olduğu söylendi.

YETKİN SATIŞ SONRASI SERVİS İMKANI

Yetkin satış sonrası servis ekibi ile müşterilerinin her an yanında olan Yiğit Akü, pazara sunduğu lityum iyon bataryaları ve hizmet kalitesi ile beğeni topluyor. Yüksek enerji ve güç yoğunlukları ile diğer şarj edilebilir pillere göre ağırlık ve boyutsal olarak da daha avantajlı oldukları ifade edildi.

HIZLI ŞARJ ÖZELLİĞİ VAR

Uzun kullanım ömrü sunan lityum iyon bataryalar bakım gerektirmiyor. Mola ve çalışılmayan zamanlarda hızlı şarj özelliği ile 7 gün 24 saat kullanım imkanı olduğu dile getirildi.

Yiğit Akü

Yiğit Akü; 2020 Yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) listesinde bu yılda ilk yarıda yerini alarak, ihracattaki pazar payı ve marka gücünü kanıtladı.  Küresel ticaret ve ihracat açısından Türkiye’nin büyümesi, sanayinin gelişmesi ve önemi açısından katma değeri yüksek girişimlerde bulundu.  

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO); sanayi sektöründe en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması 2020 yılı sıralamasında Yiğit Akü 240. sıralamada yerini aldı.   

 Türkiye’de başta akü ve otomotiv sektöründe faaliyetlerini sürdüren Yiğit Akü, Türk sanayinin gelişimini destekleyecek ve geleceğe yönelik yol haritasının belirlenmesi konularında  girişimlerinde katkı sağladı. Küresel ticaret ve ihracat açısından yüzde yüz milli sermaye gücü ile faaliyetlerini sürdüren Yiğit Akü, yeni yatırımları, Ar-Ge ve inovasyonu ile akü sektöründe dünya pazarında ihracata daha yüksek ve daha kaliteli katkı sağlayabilmenin önemini vurguladı. Özellikle ileri teknoloji ve insan kaynaklarına yatırımları ile dikkatleri üzerine çeken Yiğit Akü, daha katma değerli bir sanayi altyapısına, sanayi gücüne ulaşmak için invasyonlarını günden güne geliştirdiklerini aktararak, sürdürülebilir başarılar ile önümüzdeki yıl gerçekleştirecekleri hedeflerine odaklandı.

Yiğit Akü; 2020 Yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) sıralamasında gösterdiği ihracattaki pazar payı ve marka değerini 2020 yılında, bir kez daha  kanıtladı.  Yiğit Akü gerçekleştirdiği inovasyonu, ihracattaki sektör liderliği, ürün geliştirme ve üretim yeteneği ile işletmesinin hedef pazarda üstün değer yaratmasını sağladı. İşletme kaynaklarını; ihracat pazarında beşeri sermayenin, sermaye kapsamı içindeki değeri ile arttırdı.     Türkiye’nin %100 Milli Sermaye Gücüne sahip Yiğit Akü, gerçekleştirdiği istikrarlı büyüme ve yükselişi ile başarı trendinin sürekliliğini yakaladı. 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapan Yiğit Akü, gelecek dönemdeki büyüme, hedef ve planlamalarında ise; başarılarının devamı söz konusuna değinerek, ülkemize katma değeri yüksek girişimlerinin olacağını aktardı.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

UTİKAD’DAN DEPREMZEDELERLE ANLAMLI BULUŞMA

Yayınlanma tarihi

-

UTİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve üye firmaların temsilcileri, Büyükçekmece Belediyesi’nin 8 Mart etkinliği kapsamında 500 depremzede kadınla Kaya İstanbul Fair & Convention Oteli’nde düzenlenen yemekte bir araya geldi. UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayşem Ulusoy, depremzede ailelere umut aşılayan kısa bir konuşma yaptı.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında on bir ilde meydana gelen büyük yıkım birçok aileyi evsiz bıraktı. Bölgeden tahliye edilen aileler büyük şehirlere ya da çevre illere nakledilerek misafir ediliyor. Bu belediyelerden biri de Büyükçekmece Belediyesi…

UTİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve üye firmaların temsilcileri, deprem bölgesinden İstanbul’a gelen ve Büyükçekmece Belediyesi’nin misafirhanelerinde konaklayan 500 kadın ve çocukları için Büyükçekmece Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlediği yemekli organizasyon programında depremzede ailelerle bir araya gelerek acılarına ortak oldu.

Yemeğin ardından kürsüye çıkan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, depremzede aileleri İstanbul’da ağırlamanın hem insani hem de kurumsal olarak görevleri olduğunu dile getirirken destek veren kuruluşlara teşekkür etti. Buluşma sonrasında yaptığı kısa konuşmada duygularını ifade eden Ayşem Ulusoy; “İnancımız, geleneklerimiz ve milletçe sahip olduğumuz dayanışma duygusu zor günlerde omuz omuza durabilmeyi, acıların paylaşıldıkça azalacağını öğretti bizlere. Bugün Büyükçekmece Belediyesi’nin siz değerli misafirleriyle böylesine anlamlı bir organizasyonda bir araya gelmekten, tüm üyelerimizin dayanışma duygularını ve selamlarını sizlere iletmekten çok memnunuz. Yalnız olmadığınızı sizlere hissettirebilmek adına buradayız, yanınızdayız, yasınızdayız…” dedi.

UTİKAD Yönetim Kurulu Eski Başkanı ve FIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı Turgut Erkeskin de WCA (World Cargo Alliance) Vakfı’nı temsilen Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği etkinliğe katıldı. WCA’nın destek mektubunu Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e sundu. Erkeskin, Büyükçekmece Belediyesi’nin depremzede kadınlar için gerçekleştirdiği bu anlamlı organizasyona katılmaktan memnuniyet duyduğunu, gelecek günlerde de depremzedelere destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

TKÜ MAGAZİN

Devamını oku

Haber

SEYAD 2022 Yılı Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi

Yayınlanma tarihi

-

Sektörel yayıncılık alanında faaliyet gösteren firmaları tek bir çatı altında toplayan Sektörel Yayıncılar Derneği’nin (SEYAD) 2022 Yılı Mali Genel Kurulu, 28 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

GÜNDEM HAKKINDA DEĞİŞİKLİKLER GÖRÜŞÜLDÜ

SEYAD Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Kul’un açılış konuşmasıyla başlayan, ardından yoklama ve saygı duruşu ile devam eden Genel Kurul’da, SEYAD’ın Kongre Başkanlık Divanı seçimi gerçekleştirildi. 2000 yılında kurulan ve üyelerinin yayımladığı 65 sektör dergisiyle Türkiye’de faaliyet gösteren yayıncıların yaklaşık yüzde 60’ını temsil eden derneğin Genel Kurul’unda, gündem hakkındaki değişikliklerin görüşülmesinin ardından önceki dönem faaliyet raporu ve gelir-gider bilançosu beyan edilerek onandı. Geçmiş dönem denetim kurulu raporlarının okunmasıyla devam eden Genel Kurul’da, tahmini bütçe de görüşülerek onaylandı.

SEKTÖRÜ İLGİLENDİREN KONULAR MASAYA YATIRILDI

2022 yılında Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un sektörel yayıncılar üzerindeki etkilerinin de gündeme getirildiği Genel Kurul’da, sektörü ilgilendiren birçok konu masaya yatırıldı.

TKÜ MAGAZİN

Devamını oku

Son Dakika

KALAYCI: DENİZÜSTÜ RES’LERDE 2030 HEDEFİMİZ EN AZ 10 BİN MW OLMALI

Yayınlanma tarihi

-

Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) Başkanı Alper Kalaycı: “Denizüstü RES’lerde 2030 hedefimiz en az 10 bin MW olmalı. Başta Avrupa olmak üzere tüm ülkeler hızla denizüstü rüzgâr enerjisi strateji belgelerini açıklıyor. Avrupa’nın 2030’a kadar 200 bin MW kurulu güç hedeflediği bir alanda Türkiye’nin en iyimser hedef 10 bin MW olmalı. Kamu otoritemizin bu hedefi dile getirmesi ile Türkiye yabancı yatırımcı akınına uğrayacak” dedi.

 

Türkiye’nin sıfır noktasında olduğu Denizüstü Rüzgar Enerji Santralleri, 75 bin Megavat potansiyel kurulu gücü ile yakın gelecekte enerji sektörünün baş aktörü olmaya hazırlanıyor.

 

YABANCI YATIRIMCILARIN GELMESİ İÇİN MEVZUATIMIZIN HAZIR OLMALI

Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, Türkiye’nin Ekim 2022 ayı itibarıyla 103 bin 275 MW seviyesinde olan kurulu gücü içinde karada kurulan RES’lerin 12 bin MW paya sahip olduğunu hatırlatarak, “Bu sektörde kazandığımız bilgi birikimi, ana ve yan sanayimizin becerisi, türbinlerin tüm aksamlarını yapabilen güçlü üretim altyapımız ve rüzgârımızın bereketi birlikte düşünüldüğünde, ülkemizin Akdeniz ve Karadeniz havzasının en büyük üretim ve ihracat üssü olmasının önünde hiçbir engel yok. Danimarka ve Almanya’da yaptığımız temaslarda, ülkemizin bu alandaki üstünlüklerinin çok yakından takip edildiğini gördük. Tek eksiğimiz ulusal hedeflerimizi ilan eden politika dokümanlarımızın ve mevzuatımızın hazır olmaması. Bu eksikliğimiz, yabancı yatırımcıların Türkiye’ye gelmelerine engel olan bir numaralı faktördür.” dedi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DÜNYA DEVLERİ POTANSİYELİMİZİ BİZDEN DAHA İYİ BİLİYORLAR

AB ülkelerinin, Rusya – Ukrayna savaşının etkisi ile yenilenebilir ve temiz enerji sektöründe yatırımların önünü tamamen açtıkları bilgisini veren Kalaycı, sadece denizüstü RES’lerde 2030’a kadar 200 bin MW kurulu güç hedefi açıklandığını belirtti. Türkiye’nin mevcut üretim altyapısı ile bu pastadan en iyimser tahminle yüzde 5 pay almayı hedeflemesi gerektiğini kaydeden Alper Kalaycı, şu değerlendirmeyi yaptı: Bu da 2030’a kadar en az 10 bin MW kurulu güç hedefi demektir. Bizler sektör temsilcileri olarak bunun çok üzerinde potansiyelimiz olduğunu zaten biliyoruz. Ancak bu hedef bile dünya devlerinin Türkiye’ye ilgisinde ciddi artış yaşatacaktır. Yurt dışında yaptığımız temaslarda, ülkemizin denizüstü RES’lerde stratejik hedeflerinin henüz açıklanmaması ve politika belgelerinin uluslararası yatırımlar için uyumlu olmaması temel eksiklik olarak sürekli karşımıza çıkıyor. Dünya devleri dört gözle bu hedeflerin açıklanmasını, mevzuatın uluslararası sisteme uyumlu hâle getirilmesini bekliyor. Dünyada yenilenebilir ve temiz enerjide söz sahibi ülkelerinin, maalesef bizim potansiyelimizi bizden daha iyi bildiklerini belirtmem gerekiyor. Başta Enerji Bakanlığımız olmak üzere kamu otoriteleri ile bu düşüncelerimizi ve izlenimlerimizi paylaşıyoruz. Kısa sürede bu hedeflerin dünyaya ilan edilmesi noktasında umutluyuz.”

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan