Takip Edin

Son Dakika

Und Lojistik Başarı Ödülleri Takdim Edildi

Yayınlanma tarihi

-

 UND’nin geleneksel hale gelen ve sonucu merakla beklenen; IRU Profesyonel Sürücü Onur Nişanı Ödülleri, IRU Karayolu Nakliye Şirketi Tepe Yöneticisi Ödülleri ve Çalışma Grupları Zirvesi Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda gerçekleşen törenle verildi.

Her yıl düzenli olarak verilen IRU Profesyonel Sürücü Onur Nişanı Ödülleri ve IRU Karayolu Nakliye Şirketi Tepe Yöneticisi Ödülleri’ne bu yıl Çalışma Grupları Zirvesi ödülleri de eklendi. Sektörün en büyük emektarları sürücüler ve yöneticileri bu yılki ödüllerini Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda düzenlenen törenle teslim aldı. Törene UND Yönetim Kurulu Üyeleri’nin tamamı katılırken, fuar ziyaretçileri de ödülü ilgiyle takip etti.

Ödül öncesi fuar açılışında konuşan UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, lojistik sektörünün ülke ekonomisine büyük döviz girdisi sağladığını belirterek, Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulan Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü ile bunun daha da artacağını aktardı. 2020 yılında lojistik ve tedarik zinciri çağının başladığının altını çizen Nuhoğlu, “Artık her şey yeniden tasarlanıyor. Sektörümüzde artık üçüncü nesil görev başına geliyor. Bu değişim rüzgarını arkamıza alarak ilerliyoruz. Avrupa Birliğine yakın olmanın avantajına sahibiz” dedi.

Pandemi şartları nedeniyle törene katılamayan Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği IRU Genel Sekreteri Umberto de Pretto, Sürücü Ödülleri Törenine özel bir video mesajı göndererek, Türk sürücülerin ve Türk taşımacılarının özellikle pandemi şartlarında ortaya koydukları kahramanlık ve üstün performans ile Türkiye sınırlarını aşan bir liderlik ortaya koyduklarını vurguladı.

YILIN SÜRÜCÜSÜ KEMAL GÜRLER OLDU

IRU Profesyonel Sürücü Onur Nişanı Ödülleri kapsamında 39 sürücüye başarı ödülü verildi. Birincilik ödülünü İntercombi Transport ve Lojistik firmasından Kemal Gürler kazandı. Gürler’e 5 bin TL değerindeki para ödülünü UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Ergün Bilen, Başkan Yardımcısı Murat Baykara ve IRU Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi Daimi Temsilcisi Adrian Albu tarafından takdim edildi. İkincilik ödülünün sahibi, İstanbul Lojistik firmasından Niyazi Sarı, üçüncülük ödülü ise Tuna Lojistik’ten Hayrettin Çelik’e verildi.

10 İSİM IRU KARAYOLU NAKLİYE ŞİRKETİ TEPE YÖNETİCİSİ  ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Bu yılki IRU Karayolu Nakliye Şirketi Tepe Yöneticisi Ödülü 10 farklı isme verildi. Fırat Başbilen (Başbilen Ulus. Taş.) , Fahrettin Arabacı (ARCLOG Ulus. Nak.), Hüseyin Cahit Saraç (Yılnak  Proje ve Ağır Taşıma Servisi A.Ş.), Mustafa İmrak (İmsan Group), Cihan Sünel (Logitrans Lojistik ve Ulus. Taş.), Maas Kılıç (Kılıç Ulus. Nak.) , Hasan Özgür Yarmalı (GAT Lojistik), Cevdet Demir (HMC Demir Lojistik), Hasan Bora Gülcüler (By Bora Transport) ve Fahri Onur Yılmaz (Zafer Tank Taşıma Ulus. Nak.) ödül almaya hak kazanırken ödülleri UND Başkan Yardımcıları tarafından kendilerine takdim edildi.

ÇALIŞMA GRUPLARI BAŞKANLARI DA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Sektörün önündeki sorunların tespit edilmesi ve çözüm yolları geliştirilmesi için büyük görev üstelenen UND Çalışma Grupları’nın bir önceki dönem başkanları Geleneksel UND Çalışma Grupları Zirvesi kapsamında ödüllerini aldı:

Yalçın Karakoç (Gümrük ve Antrepo Çalışma Grubu), Caner Tan (Gümrük ve Antrepo Çalışma Grubu), Samet Gürsu (Özel Yükler Çalışma Grubu), Bülent Kutgün (UBAK ve Geçiş Belgeleri Çalışma Grubu ve Doğu Avrupa Çalışma Grubu), Naz Ege Ege (Taşıma Hukuku Çalışma Grubu), Ziya Güner (Ro-Ro Çalışma Grubu), Mustafa Yaldız (Takograf Çalışma Grubu), Kadir Kuş, Murat Gümüşlüol, Onur Ercan (Rusya-Kazakistan-Ukrayna-Moldova-Belarus Çalışma Grubu), Oktay Tarhan (Batı Avrupa Çalışma Grubu), Yaşar Özkaya, Burhan Özcan (Irak-İran-Afganistan-Türk Cumhuriyetleri Çalışma Grubu), İsa Baş (Gürcistan-Azerbaycan Çalışma Grubu), Burak Uğurlu (Ankara Bölge Çalışma Grubu), Necati Özmen, Fahri Arslan (Bolu Bölge Çalışma Grubu), Esat Aba (Gaziantep Bölge Çalışma Grubu), Yusuf Günsaldı (Hatay Bölge Çalışma Grubu), Ali Karakuzulu (İzmir Bölge Çalışma Grubu), Hacı Ahmet Balcı (Kayseri Çalışma Grubu), İbrahim Şeflek (Konya Çalışma Grubu), Muhsin Kaya (Mardin-Habur Bölge Çalışma Grubu), Sedat Saçı, Kerem İmrak (Mersin Bölge Çalışma Grubu).

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika

‘Lojistiğin Arkasındaki Güç’ Shipeedy, Yeni Yüzüyle Yüzleri Güldürecek

Yayınlanma tarihi

-

‘Lojistiğin Arkasındaki Güç’ mottosu ile lojistik sektöründe öncü yatırımlar yapan Arkas Lojistik’in bir yıl önce ‘Dijital hızda taşımacılık’ hedefiyle faaliyete geçirdiği online platform Shipeedy, yeni arayüzü ile parsiyel lojistik hizmetinde hem ihracatçı hem de ithalatçı şirketler için daha hızlı ve daha kolay hizmetin adresi olmaya devam ediyor…

Dünyanın her yerine geniş ve güvenilir hizmet ağıyla denizyolu parsiyel lojistik hizmeti veren Shipeedy Lojistik, müşterilerine Shipeedy.com üzerinden hızlı çözümler üretmeye devam ediyor. Yenilenen Shipeedy.com başta KOBİ’ler olmak üzere ihracatçı ve ithalatçı şirketlere kapıdan kapıya ve limandan limana ihtiyaca göre hızlı, esnek taşıma çözümleri sunuyor.
www.shipeedy.com’un yeni versiyonunda data analitiği altyapısı kullanılarak müşterilerin talepleri ve istekleri veri halinde işlenerek ihtiyaçları analiz edildi.

 

7/24 Hizmet

Türkiye’nin dış ticaretini destekleyecek, KOBİ’lerin büyümesine katkı sunacak Shipeedy.com, şirketlerin daha kaliteli, kolay, ucuz ve dijital hizmet almasını sağlayacak. Yeni versiyonla müşteriler kullanıcı dostu bir arayüzle hızlı bir şekilde 7/24 online fiyat alabilecek ve hizmet talebinde bulunabilecek. Platformda ayrıca müşteri ve bölge bazlı özel kampanyalar da
düzenlenecek.
Yenilenen versiyon sayesinde bir konteyneri dolduramayacak büyüklükteki koli, palet, çuval gibi parsiyel yükler dijital platform Shipeedy.com üzerinden uzman ekiplerce daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ulaştırılacak.
Mevcut ve yeni müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik özelleştirilmiş hizmetler sunacak platformun mobil kullanıcı deneyimi dünya genelinde giderek artan mobilite ihtiyaçlarına paralel olarak iyileştirildi.

Tüm süreçleri online takip edebilme imkanı

Kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi, görsel tasarımı ve yazılımı Arkas Lojistik AR-GE merkezi tarafından geliştirilip projelendirilen Shipeedy.com’un yeni versiyonu tüm süreçleri online takip edebilme imkânı da sunuyor.

Devamını oku

Proje Taşıma Lojistiği

Alışan Lojistik 2023’e Yeni Yatırım Planları ile Başladı

Yayınlanma tarihi

-

Geçtiğimiz yıl yaptığı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren, Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan Alışan Lojistik 2023 yılına yeni bir yatırım haberi ile başladı. Alışan, son olarak Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde yanıcı kimyasal ürün ve gıda maddeleri depolama/elleçleme alanları olarak tasarladıkları toplam 12.300 m2 kapalı alana sahip yeni deposunun operasyonuna başladı.

37 yıldan bu yana birçok sektörün yanı sıra, ulusal ve uluslararası arenada ağırlıklı olarak hızlı tüketim malları (FMCG) ve kimya sektörlerine hizmet sunan Alışan Lojistik, depolama alanlarına bir yenisini daha ekleyerek yeni yılın ilk yatırım haberini duyurdu. Firma, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde 8.200 m2 yanıcı kimyasal ürün ve 4.100 m2 gıda maddeleri depolama/elleçleme alanları olarak tasarladıkları toplam 12.300 m2 kapalı alana sahip yeni deposunda operasyona başladı. Toplamda 13.650 palet kapasitesine sahip yeni depoda özellikle kimyasallar ve gıda bileşenleri endüstrisinde lider global bir tedarikçi olan Azelis müşterisine kimya, gıda ve laboratuvar ürünleri için depolama hizmeti verecek.

 

“2022 yılı bizim yatırım yılımız oldu”

Yeni yatırımlarıyla ilgili açıklama yapan Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, “İşe 1985 yılında uluslararası karayolu taşımacılığı ile başlayan bir markayız. Ancak, bizi farklı kılan, kurulduğumuz günden bu yana birçok sektörün yanı sıra ağırlıklı olarak hızlı tüketim malları (FMCG) ve özellikle kimya sektörlerine hizmet sunmaya devam etmemiz. 2022 yılı bizim yatırım yılımız oldu diyebiliriz. Öncelikle İstanbul-Tuzla, Kocaeli-Gebze, Konya, Gaziantep, İskenderun’da bulunan “Multi-user Depolama” alanlarımız ile Yalova, Tekirdağ, Bursa, İzmir, Muğla, Ankara, Konya, Antalya, Mersin, Adana, Şanlıurfa, Samsun’da bulunan “Müşteri Dedike Depolama” alanlarımıza ek olarak Eskişehir’de müşterilerimizin depolama ihtiyaçlarına yeni bir katkı sağladık. 2023 yılına ise Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 12.300 m2 kapalı alana sahip yeni depomuzdan operasyonlarımız ile başladık. Bu yeni yatırım depomuzu da müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak biçimde tasarlamış olmaktan gurur duyuyoruz. Alışan Lojistik olarak 2023 yılında da yeni yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürecek; tüm paydaşlarımızla birlikte başarılı işlere imza atmaya devam edeceğiz.” dedi.

Devamını oku

Son Dakika

Donanımlı ve Memnun Öğrenciler İçin ‘Öğrenci Dekanlığı’

Yayınlanma tarihi

-

Özellikle farklı kültürlerdeki öğrencilerin birbirlerine ve ülkeye adapte olmalarını kolaylaştırmak için farklı programlar uyguladıklarını söyleyen Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, bu amaçla hayata geçirdikleri “Öğrenci Dekanlığı” ile mutlu öğrenciler ve donanımlı mezunlar yetiştirmeyi hedefledikleri belirtti.

Üniversite dönemi, öğrencilerin hayatında ergenlikten yetişkinliğe geçiş süresindeki en kritik dönem. Sadece eğitim sürecinde yeni bir aşamaya geçmek değil sosyal, kültürel ve kişisel zenginleşme sürecine geçişi de ifade ediyor. Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, bu dönemin aday tanıtım döneminden öğrencinin mezuniyetine kadar uzanan, yol arkadaşı olmayı gerektiren bir süreç olduğunu ifade etti. Öğrenci sayılarının yarısının uluslararası öğrenci olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, özellikle farklı kültürlerdeki öğrencilerin birbirlerine ve ülkeye adapte olmalarını kolaylaştırmak için farklı programlar uyguladıklarını söyledi. Bu amaçla, bu akademik yılın başında Öğrenci Dekanlığını hayata geçirdiklerini söyledi. Bütün öğrencilerin sanattan spora, teknolojiden bilime entelektüel bir bakış açısına sahip olmasını istediklerini anlattı. Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, “Bu amaçla bir keşfetme ve farkındalık dersi olan OpenMind’ı, Edpuzzle ve Uzem (Uzaktan Eğitim Merkezi) entegresyonuyla öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Ana hedefimiz ise yeni çevrelerine kolay alışmış, mutlu öğrenciler ve donanımlı mezunlar yetiştirmek” diye konuştu.

 

Festival Tadında
Bu yıl, üniversite oryantasyonunu akran koçlarının geri bildirimleri doğrultusunda öğrencileriyle birlikte planladıklarını belirten Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, “Biz biraz kenarda durmayı tercih ettik, öğrencinin merkezde olduğu bir program olsun istedik. Oryantasyon sürecinin alışılagelmiş yapısı yerine yeni öğrencilerimiz akran koçlarının ev sahipliğinde yerleşkelerimizi, sistemimizi tanıyacak, onların deneyim aktarımıyla adaptasyonları kolaylaşacak. Oryantasyonun ilk gününde öğrenme ve eğlence bir arada, festival tadında olacak.” diye açıkladı.

 

 

“Dünya İnsanı” Olmak
Nihai hedeflerinin, öğrencilerini “dünya insanı” olarak mezun etmek olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrencilerinin farklı kültürlerinden beslendiklerini anlattı. Farklı kültürlerin iç içe geçtiği bir ortamda yaşamanın, tüm öğrencilerin hassasiyetlerine değer verildiğini hissetmelerinin önemli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Karacabey, “Her öğrencimizi 2 saatlik atölyeler ile farklılıklardan beslenmeyi keşfe davet ediyoruz. 1. sınıf öğrencilerimiz, bu atölye çalışmasına katılarak AU101’in sertifikalarını alabilecekler ve mezuniyetin ilk şartını yerine getirecekler.” dedi.

 

Farklı Dünyalarla Tanışacakları Bir Ortam
Tam anlamıyla uluslararasılaşmış ve kültürel zenginliklere sahip bir yapı olduklarından bahseden Prof. Dr. Karacabey, Uyum Programı AU101’e üniversiteye gelen her yeni öğrencinin katılımını zorunlu tuttuklarını vurguladı. Prof. Dr. Karacabey, “Uyum programının en önemli parçasını oluşturan Farklılıklara Adaptasyon (Adoptation to Differences) atölyesi Uluslararası öğrencilerin ülkemize adaptasyonunu desteklerken kampüs içinde birbirinin hassasiyetlerini bilen, saygı duyan bir öğrenci kültürü oluşmasını da sağlıyor. Atölye içinde yer alan farklı kültürel kodların tartışıldığı, iletişim temelli grup çalışmalarının yer aldığı modüllerle öğrencilerin birbiriyle kaynaşması destekleniyor. Böylece öğrenciler için farklıları ötekileştirmek yerine bunlardan beslenerek farklı dünyalarla tanışacakları bir ortam oluşturuluyor” dedi. Karacabey ayrıca atölye öncesi birbiriyle konuşmaya çekinen öğrencileri atölye sonrasında kantinde, kulüp etkinliklerinde, sosyal ortamlarda bir arada görmenin atölyenin en büyük katkılarından biri olduğunu iletti. Üniversitenin bu atölye çalışmalarını daha verimli kılabilmek adına Türk Kültür Vakfıyla birlikte çalıştığına ekledi.

 

Adaptation to Differences Atölyesi Hakkında
Atölyenin içeriği Türk Kültür Vakfının psikolog eğitmenleri tarafından Öğrenci Dekanlığı koordinasyonunda hazırlandı.

Atölye içeriği hazırlanırken öğrencilerin, akademisyenlerin ve idari birimlerin önceki yıllarda Rektörlüğe ilettiği ihtiyaç ve geri bildirimler göz önünde bulunduruldu.

Atölye tüm 1. sınıf öğrencileri için katılımın zorunlu olduğu 30 farklı oturum olarak planlandı.

Aynı zamanda öğrenciyle iletişimde bulunan tüm idari birimler için de atölye çalışması hazırlandı.

Atölyenin temel hedefi uluslararası öğrenciler için farklı bir ülkeye uyum sürecini kolaylaştırırken Türk ve Uluslararası öğrenciyi farklılıklarla zenginleşen ortak bir üniversite kültüründe buluşturmak olarak belirlendi.

Devamını oku

Trend olan

EnglishTurkish