Takip Edin

Haber

Metin Şendil -Gözü İle:  SEKTÖRÜMÜZ DEPREMLE ÖNEMİNİ ORTAYA KOYDU

Yayınlanma tarihi

-

Özellikle Olağanüstü durum yalnızca deprem değil, yangın, sel ve sayacağımız tüm durumlar.6 Şubattaki 11 ilimizi etkileyen deprem ülkemizi tam kalbinden vurdu. Dünyadaki birçok uzmanlar yüzyılın en büyük depremi olarak nitelendirdi, bu afeti. Elbette büyüyen ve gelişen nüfusu artan bir Türkiye var. Nitelikli önlemlerin alınması ile daha düzeyli hızlı çözümlerin olması, tüm kurumların planlı çalışması gerekiyor. Depremlerin olmamasını dilemek sadece bir temenni ve iyi niyet olabilir. Deprem olacaktır.

SICAK ÇAY BOĞAZIMIZA DÜĞÜMLENDİ

Şubat ayının ilk haftasıydı. Hava kurşun gibi ağırdı. Havada tuhaf bir koku vardı. İnsanın içini karabasanlar gibi basan bir hava hakimdi ortalıkta. Sabaha uyandık. Uyandık mı? Adeta bir kâbusun içindeydik. Bu, uyanmak olabilir miydi?

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli bir deprem meydana gelmişti. Sabah sabah internet siteleri, ajanslar, TV’ler Maraş’tan acı haberler veriyorlardı. Sabah zehir gibi başlamıştı. Üşümek bile kendinden utanmıştı. Sıcacık evlerimizde sıcak çaylarımızla kahvaltı yaparken gördüğümüz bu olay boğazımızda düğümlenmişti.

11 İLİ DERİNDEN SARSAN ‘YÜZYILIN FELAKETİ

Reklam

Gün biraz daha ışımaya başlayınca, Hatay’dan, Malatya’dan Elazığ’dan, Adıyaman’dan, Adana’dan, Kilis’ten, Gaziantep’ten ve toplam 11 ilimizi kapsayan Türkiye’nin en büyük şehirlerinden yardım çığlıklarıyla karışık berbat haberler geliyordu.

VOLKAN DEMİREL HEPİMİZ İÇİN AĞLADI

Havalimanları çökmüştü. Uçaklar havalimanlarına inemiyordu. Yollar patlamıştı. Depremin o kadar büyük bir yıkıntı yarattı ’ki  , yaptığımız yollardan araçlar gidemiyordu.  Fenerbahçe’nin yıllarca kalesini koruyan, Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel’in içimizi delip de geçen o videosu sosyal medyada gündeme bomba gibi düştü. Volkan Demirel, “Allah rızası için yardım edin” diyerek ağlıyordu. Volkan’ı bu şekilde gören tüm yurttaşlarımız, ağladı ve Ağladık.

YANIBAŞIMIZDA OLAN SEKTÖRÜN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKTI

 Deprem olacaksa ve bu işler de iyi niyetle çözülemeyecekse o halde en iyi, profesyonel önlemleri almak zorundayız. Bu deprem keşke olmasaydı, fakat bu yıkım bize aslında hep yanımızda, olan bildiğimiz, oturduğumuz ev, okuduğumuz okul, çalıştığımız işyeri ve her türlü mekânın oluşmasında rol oynayan inşaat sektörünü olmaz ise olmazı “Ağır kaldırma, Vinç, Nakliye, Lojistik “sektörünün önemi akla geldi. Depremin şiddetinin kuvvetli olması, yıkımın büyük olması kurtarılması gereken canlıların, yardıma gelecek ekibin bu sektör olduğu, gerçeğini gördük. Yanı başımız ’da olan bilinmeyen  sektörün gücünü tüm vatandaşlar kurumlar öğrendiği gibi ,DEVLET bu depremde çok daha iyi hisetti.Vinç lazım sözü ,ekipmanların lojistiği anlamında.

Reklam

VİNÇ VE KEPÇELER İŞ BAŞINDA

Taşıma-kaldırma üniteleri ve ağır vasıta sektörü anında harekete geçen sektörlerin başında geldi. Vinç ve kepçe başta olmak üzere, dozerlerden, kamyonlardan, istif ve forklift makinelerinden birçok ağır makinelerimiz sektörün el birliği ile bölgeye seferber oldu.

DEPREM SEKTÖRÜMÜZÜN ÖNEMİNİ GÖSTERDİ

Deprem bize şunu gösterdi: Ağır vasıta sektörü bu ülke için, bu dünya için o kadar büyük bir önem sahip ki… Sanıldığından daha önemli bir güce sahibiz. Sanıldığından daha kritik bir önemdeyiz.

DEPREMLE SEKTÖRÜMÜZ ORGANİZE OLMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRDİ

Reklam

Net Medya olarak gerçekleştirdiğimiz röportajlarda depremin sektörümüze organize hareket etmeyi ve hızlı planlama yapmayı ve aksiyon almayı öğrettiğini gördük. Deprem, bir Türkiye gerçeğidir. Depremlerin olmamasını dilemek sadece bir temenni ve iyi niyet olabilir. Deprem olacaktır. Deprem olacaksa ve bu işler de iyi niyetle çözülemeyecekse o halde en iyi, profesyonel önlemleri almak zorundayız.

TKU MAGAZİN

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

CANİK’e 2023 Industry Choice Awards’ta iki ödül

CANiK, ABD’de ateşli silah endüstrisinin Oscarları olarak kabul edilen 2023 Industry Choice Awards’tan (ICA) bu yıl iki ödülle döndü.

Yayınlanma tarihi

-

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ABD’ye dünya genelinden en çok ihracat gerçekleştiren üç firmadan biri olan CANiK, kendi ödül rekorunu kırdı.

Şirket, 2023 Industry Choice Awards’tan bu yıl iki ödül aldı. Sektörün en prestijli ödüllerinde CANiK, SFx RIVAL-S ile 4. kez “Yılın Tabancası” seçildi.

Şirket, METE MC9 ile ise 2’nci kez “Yılın En İyi Gizli Taşıma Tabancası” ödülünün sahibi oldu. Aynı ödülü 2017’de TP9 SFx, 2019’da TP9 ELITE COMBAT ile alan CANiK, 2022 yılında da SFx RIVAL modelleri ile en iyi tabanca ödülünü almıştı.

METE serisinin özel tasarımlı üyesi

CANiK, METE serisinin 28 milimetrelik özel tasarımlı üyesi METE MC9 modeli ile de aynı etkinlikte Concealed Carry Pistol of the Year (Yılın Gizli Taşıma Tabancası) ödülünün sahibi oldu. Şirket, aynı ödülü daha önce de 2020’de TP9 ELITE SC ile elde etmişti.

Reklam

İnce tasarımı ve yüksek kapasite şarjör yapısı mikro kompakt segmentinin tanımını yeniden yapan METE MC9, ince tasarımının yanı sıra optik nişangahların (Trijicon RMRcc hariç) hepsiyle uyumlu olmasıyla dikkati çekiyor.

“Co-witness” özelliğine sahip olan METE MC9, aynı anda hem optik nişangah hem de klasik gez arpacık ile birlikte kullanılabiliyor.

“Savunma sanayimize nitelikli değer katıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, bu yıl ICA’dan iki ödülle dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“ICA, hiçbir firmanın üye ya da sponsor olarak kabul edilmediği, tabancalarla ilgili değerlendirmelerin çoğu zaman firmaların haberi olmadan yapıldığı bir organizasyon. Bu etkinlikte iki ürünümüzün farklı kategorilerde yılın tabancası seçilmiş olmasını, ateşli silahlar pazarında sürdürdüğümüz başarının simgesi olarak görüyoruz. Bu sayede savunma sanayimizin vitrinine de nitelikli bir değer kattığımıza inanıyorum.”

Reklam
Devamını oku

Haber

Telefonu gece şarjda ve yastık altında bırakmak zararlı mı? Apple’dan yeni açıklama geldi

Geceleri telefonu şarja takıp yastığın altına koymak herkes için bir alışkanlık. Apple, uzun süre şarjda kalan telefonun kullanılmaması ve gece yastık altına koyulmaması yönünde kullanıcıları uyardı.

Yayınlanma tarihi

-

ABD’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple, kullanıcıları, şarj olması için prize taktıkları cihazlarıyla uzun süre temastan kaçınmaları konusunda uyardı.

Apple’ın internet sitesinde, iPhone işletim sistemi iOS’un son sürümüne ilişkin “iPhone için önemli güvenlik bilgileri” başlığı altında, gece boyunca telefonunu şarj eden kişilere yönelik uyarılar yer aldı.

Telefon şarj edilirken kullanılır mı?

Apple, kullanıcılara, “Aygıt çalışır durumdayken veya güç kaynağına takılıyken cildinizin aygıtla, güç adaptörüyle veya kablosuz şarj aletiyle uzun süre temas halinde olmasını engellemek için sağduyulu davranın.” çağrısında bulundu.

Telefonu gece yastık altına koymak zararlı mı?

Reklam

Uyarılarda, cihazın güç kaynağına takılı şarj kablosu ve bağlayıcısının uzun süre ciltle temas etmesinin ve şarj edilen cihazın havalandırılmayan alanlarda bulunmasının, “rahatsızlığa veya yaralanmaya yol açabileceğine” işaret edildi.

Bilgilendirme yazısında kullanıcılara; cihazlarını, kablosuz şarj aletini ya da güç adaptörünü battaniyelerinin, yastıklarının veya vücutlarının altına koymamaları ve bu şekilde uyumamaları da tavsiye edildi.

Devamını oku

Haber

Çelik Motor’un yeni markası  ‘Carwizz’

Anadolu Grubu şirketlerinden Çelik Motor, yeni ekspertiz markası Carwizz Oto Ekspertiz’i tanıttı.

Yayınlanma tarihi

-

Şirketten yapılan açıklamada, “Carwizz, ustasından oto ekspertiz’’ sloganıyla hizmet vermeye başlayan Carwizz Oto Ekspertiz’in müşteri odaklı yapısı, tecrübeli ve hızlı hizmet anlayışıyla güvenilir ve alanında uzman ekibiyle bağımsız profesyonel ekspertiz hizmetini araç almak ya da satmak isteyen tüm tüketicilerle buluşturduğu ifade edildi.

Self Ekspertiz paketiyle kullanıcıların kendi paketini oluşturmasına da olanak sağladığı belirtilirken, mobil ekspertiz hizmeti sayesinde müşterilerin 30 dakika gibi kısa bir sürede ekspertiz hizmeti alabildiği kaydedildi. İstanbul’da Orhanlı ve Kurtköy bayileriyle hizmet veren Carwizz Oto Ekspertiz’in şu anda Konya, Kocaeli, Bursa, Denizli ve Diyarbakır olmak üzere 6 ilde 7 bayisi bulunuyor. Çok yakında Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep ve Trabzon şehirlerinde de bayileri açılacak olan Carwizz Oto Ekspertiz, üç yıl içerisinde, Türkiye’nin dört bir yanında 100 bayiye ulaşmayı hedefliyor. Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Şafak Savcı, “2022 yılının sonlarında ilk bayisini açtığımız Carwizz Oto Ekspertiz olarak kesintisiz hizmet sunmaya devam edeceğiz’ dedi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan