Takip Edin

Ağır Nakliye Proje Lojistiği

Lojistik Filolar OKT ile güçleniyor

Yayınlanma tarihi

-

3 kıtada 50’ye yakın ülkenin farklı karayolu standartlarına ve coğrafi şartlarına özel ürünleri ile müşteri talepleri doğrultusunda beklentilerin ötesinde çözümler sunan OKT Trailer, Avrupa ve Ortadoğu’da büyük ölçekli lojistik firmaların ihtiyaçlarına cevap vererek uluslararası pazarda toplu teslimatlarına devam ediyor. Mühendislik kabiliyetini kullanarak özel projelerde hassas üretimi ve hızlı teslimat çözümleri ile müşterilerinin tercih noktasında olan OKT Trailer, 75 adet W Tipi Yatay Silobas Semi Treyler teslimatını gerçekleştirerek Avrupa ve Ortadoğu’da hâkimiyetini arttırıyor. OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş okuyucularımıza firması hakkında bilgiler verdi.

 “Özel Üretim Kabiliyetimiz ile İhracat Payımızı Arttırıyoruz”

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle hammadde tedarik zincirinde yaşanan sorunlara ve global pazarda yaşanan kırılmaya rağmen çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini dile getiren OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş; “Müşterilerimizin isteklerine hızlı çözüm noktasında olmak amacı ile özellikle pandemi dönemi öncesinde yaptığımız stok planlamaları ve geliştirdiğimiz stratejiler ile teslimatlarımıza devam ediyoruz. Bunun yanında farklı ülkelerin farklı hava koşulları, yol koşulları ve standartları gibi tüm süreçlerde hızlı cevap verebilme ve özel projeler üretebilme kabiliyetimiz ile ihracat payımızı arttırırken yeni iş birlikleri ve projelere imza atıyoruz. Dünya pazarında sahip olduğumuz bu güçlü konumun en önemli dayanağı geleceğe bakış açımız ve Ar-Ge alanındaki çalışmalarımızdır. Bu sebeple araştırma ve geliştirme faaliyetlerimize ağırlık vererek ürünlerimizde ergonomik ve yenilikçi çalışmaları ön plana çıkarıyoruz” şeklinde konuştu.

 “Sadece Performansımız ile değil İmajımızla da Tüm Dikkatleri Üzerimize Çekiyoruz”

Ürünlerinde geleneksel ve belli kalıplarla çerçevelenenin dışında, beklenti ve ihtiyaçlara öncelik vererek farklı bakış açısı ile sektöründe alışkanlıkları değiştirip standartları yükselten çalışmalar içerisinde olduklarını ifade eden Hakan Maraş; “Özel tasarlanan alternatif hacim, boşaltım sistemleri ve donanım seçenekleri ile dünya pazarında büyük ölçekli işletmelerin tercih sebebi olan W Tipi Yatay Silobas Semi Treyler aracımız, müşterilerimizin kurumsal kimliğini yansıtan renk seçenekleri, eşsiz gövde tasarımı, kendine has duruşu ve görsel estetiği sayesinde sadece performansı ile değil, imajıyla da tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Tasarımsal mühendislik çözümlerimiz ile geniş kapasite aralığına ve farklı geometrik gövde kesitlerine sahip W Tip Yatay Silobas ağırlık optimizasyonunu güvenli hafiflik felsefesiyle ve kullanım ergonomisinden ödün vermeden yüksek hacimdeki dinamik yüklerin kolayca taşınmasını sağlarken, özel yüzey kaplama işlemleri ile korozyona dayanıklı gövde yapısı, üstün üretim teknolojisi ve premium donanımları ile uzun kullanım ömrünü kazanca çeviriyor.”ifadelerini kullandı.

Avrupa ve Ortadoğu’da faaliyet gösteren ve toplu teslimatları devam eden firmaya 55 adet W Tipi Yatay Silobas Semi Treyler teslimatını gerçekleştiren OKT Trailer, yılsonuna kadar 20 adet daha üretimi tamamlayarak toplamda 75 adet aracın teslimatını gerçekleştirecek.

 

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Proje Taşıma Lojistiği

Alışan Lojistik 2023’e Yeni Yatırım Planları ile Başladı

Yayınlanma tarihi

-

Geçtiğimiz yıl yaptığı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren, Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan Alışan Lojistik 2023 yılına yeni bir yatırım haberi ile başladı. Alışan, son olarak Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde yanıcı kimyasal ürün ve gıda maddeleri depolama/elleçleme alanları olarak tasarladıkları toplam 12.300 m2 kapalı alana sahip yeni deposunun operasyonuna başladı.

37 yıldan bu yana birçok sektörün yanı sıra, ulusal ve uluslararası arenada ağırlıklı olarak hızlı tüketim malları (FMCG) ve kimya sektörlerine hizmet sunan Alışan Lojistik, depolama alanlarına bir yenisini daha ekleyerek yeni yılın ilk yatırım haberini duyurdu. Firma, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde 8.200 m2 yanıcı kimyasal ürün ve 4.100 m2 gıda maddeleri depolama/elleçleme alanları olarak tasarladıkları toplam 12.300 m2 kapalı alana sahip yeni deposunda operasyona başladı. Toplamda 13.650 palet kapasitesine sahip yeni depoda özellikle kimyasallar ve gıda bileşenleri endüstrisinde lider global bir tedarikçi olan Azelis müşterisine kimya, gıda ve laboratuvar ürünleri için depolama hizmeti verecek.

 

“2022 yılı bizim yatırım yılımız oldu”

Yeni yatırımlarıyla ilgili açıklama yapan Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, “İşe 1985 yılında uluslararası karayolu taşımacılığı ile başlayan bir markayız. Ancak, bizi farklı kılan, kurulduğumuz günden bu yana birçok sektörün yanı sıra ağırlıklı olarak hızlı tüketim malları (FMCG) ve özellikle kimya sektörlerine hizmet sunmaya devam etmemiz. 2022 yılı bizim yatırım yılımız oldu diyebiliriz. Öncelikle İstanbul-Tuzla, Kocaeli-Gebze, Konya, Gaziantep, İskenderun’da bulunan “Multi-user Depolama” alanlarımız ile Yalova, Tekirdağ, Bursa, İzmir, Muğla, Ankara, Konya, Antalya, Mersin, Adana, Şanlıurfa, Samsun’da bulunan “Müşteri Dedike Depolama” alanlarımıza ek olarak Eskişehir’de müşterilerimizin depolama ihtiyaçlarına yeni bir katkı sağladık. 2023 yılına ise Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 12.300 m2 kapalı alana sahip yeni depomuzdan operasyonlarımız ile başladık. Bu yeni yatırım depomuzu da müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak biçimde tasarlamış olmaktan gurur duyuyoruz. Alışan Lojistik olarak 2023 yılında da yeni yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürecek; tüm paydaşlarımızla birlikte başarılı işlere imza atmaya devam edeceğiz.” dedi.

Devamını oku

Proje Taşıma Lojistiği

DAF Trucks Yeni Nesil Teknoloji Çekicileri İle İdeal

Yayınlanma tarihi

-

DAF Trucks yeni nesil XF, XG ve XG+ çekici araçlaı ile geleceği başlatıyor. Ağır nakliye ,proje ,lojistik sektöründe ki pazar payını artırmak ,verimlilik, güvenlik ve sürücü konforunda yeni bir standart belirleyen DAFTruks N.V. 25.10.2022 tarihin’de yeni araçlarının test sürüşlerinin   basın  tanıtımını İzmit/ Körfez pistin’de gerçekleştirdi.DAF ,,yeni çekici araçlarında şoför için en iyi teknoloijiyi  sunuyor.

DAF, tamamen yeni bir seri ile yeni bir standart belirliyor. Yeni Nesil DAF XF, XG ve XG+ en yüksek kaliteyi, %10 iyileştirilmiş yakıt verimliliğini ve eksiksiz aktif ve pasif güvenlik paketlerini, eşsiz kamyon tasarımı ile birleştirerek farkını ortaya koyuyor.Avrupa Komisyonu, emisyonların (CO2) azaltılması, yol güvenliği ve sürücü konforu açısından sınırları zorlayarak yeni kütle ve boyut düzenlemeleri getirmiştir. DAF, yeni düzenlemelerin sunduğu ek özgürlüğü kullanarak son derece çekici ve aerodinamik bir tasarıma sahip yeni nesil kamyonları piyasaya süren Avrupalı kamyon üreticileri arasında ilk sırada yer alıyor.1997’de ilk neslinin ortaya çıkmasından bu yana, ‘Uluslararası Yılın Kamyonu’ ödülüne layık görülen DAF XF’in çeşitli nesilleri imaj lideri olduğunu kanıtladı.Toplamda en az 650.000 XF kamyon satılmakta ve Dünya çapında 50’den fazla ülkede sahiplerine mükemmel kalite ve kârlılık sunmaktadır.

Yeni Nesil XF

Sektör lideri aerodinami, en yüksek enerji verimliliği ve en düşük CO2 emisyonları için ön tarafta 160 mm uzama ile tamamen yeni bir kabin tasarımına sahip olan Yeni Nesil XF, çok beğenilen ve halen mevcut olan XF Super Space Cab ve Space Cab ile karşılaştırıldığında 75 mm daha alçak bir kabin verisine sahip, geniş ön cam ve ultra alçak kemer çizgisi ile birlikte doğrudan görüş sağlar ve özellikle Savunmasız Yol Kullanıcıları açısından sektör lideri güvenliğe katkıda bulunur. Yeni XF’de ayakta durma yüksekliği mükemmeldir ve kabin içindeki konuma bağlı olarak 1.900 ile 2.075 mm arasındadır.

Yeni Nesil XG ve XG+

yeni kütle ve boyut düzenlemelerinden maksimum fayda sağlayan DAF, XF’ye ek olarak XG ve XG+ 160 mm uzatılmış ön kısmın yanı sıra, çalışmak, yaşamak ve uyumak için eşsiz bir alan sağlamak üzere kabinin arka kısmında en az 330 mm ekstra uzunluğa sahip.

XG ve XG+’nın kabin yüksekliği Yeni Nesil XF’den 125 mm daha yüksek olduğu sürüş anında görünmekte. Araçlar ,Yarı düz zemin, yalnızca 3 basamakla kolay erişim ve mükemmel doğrudan görüş için harika bir oturma pozisyonunun optimum kombinasyonunu sağlıyor.

 

DAF XG kabin içi, en az 1.980 ila 2.105 mm arasında bir ayakta durma yüksekliği ve arkadaki uzama sayesinde – muazzam bir iç alan sunmaktdır.

 

İç mekan perfonmasıyla piyasadki ürünlere meydan okuyan DAF XG+ ile tavan yüksekliği daha da artırılarak 2.220 mm’ye kadar etkileyici bir ayakta durma yüksekliği sunuluyor.

Bu XG+, DAF’ın gerçek üst sınıf modelidir ve tüm sektörde benzersiz olan göz kamaştırıcı bir yaşam konforu ve ferahlık düzeyi mevcut.

DAF XG+, 12,5 m3’lük hacmiyle sektörün referans modeli olan mevcut DAF XF Super Space Cab’den bile %14 daha fazla hacime sahip.

XG ve XG+’nın kabin yüksekliği Yeni Nesil XF’den 125 mm daha yüksek olduğu sürüş anında görünmekte. Araçlar ,Yarı düz zemin, yalnızca 3 basamakla kolay erişim ve mükemmel doğrudan görüş için harika bir oturma pozisyonunun optimum kombinasyonunu sağlıyor.

 

DAF XG kabin içi, en az 1.980 ila 2.105 mm arasında bir ayakta durma yüksekliği ve arkadaki uzama sayesinde – muazzam bir iç alan sunmaktdır.

 

İç mekan perfonmasıyla piyasadki ürünlere meydan okuyan DAF XG+ ile tavan yüksekliği daha da artırılarak 2.220 mm’ye kadar etkileyici bir ayakta durma yüksekliği sunuluyor.

Bu XG+, DAF’ın gerçek üst sınıf modelidir ve tüm sektörde benzersiz olan göz kamaştırıcı bir yaşam konforu ve ferahlık düzeyi mevcut.

DAF XG+, 12,5 m3’lük hacmiyle sektörün referans modeli olan mevcut DAF XF Super Space Cab’den bile %14 daha fazla hacime sahip.

Devamını oku

Ağır Yük Taşıma Araçları

Kodaman’la Yükünüzden Kurtulun

Yayınlanma tarihi

-

Nakliyat, Ağır Yük, Proje Taşımacılığı sektöründe kurumsal kimliğiyle ve köklü tecrübesiyle her zaman fark yaratmış Kodaman Ağır Nakliyat ve Proje Taşımacılığı bütün olumsuzluklara rağmen geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da çok önemli projelere imza atmaya devam ediyor. Sektörün geleceği konusunda oldukça iyimser olan Kodaman Ağır Nakliyat ve Proje Taşımacılığı Genel Müdürü Salih Kodaman’la konuştuk.

Açıklamalarında firmasının 2022 yılı faaliyetlerine değinen Kodaman “2022 yılının ilk yarısını tamamlamış bulunuyoruz. Yılın ilk yarısında 2021 yılından süregelen ve yeni yaptığımız anlaşmalar ile tamamladığımız ve devam eden birçok marka projemiz var. Bunlardan en önemlileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi deniz taksilerinin taşınması, 120 mt. süper motor yat bloklarının taşınması, demir çelik sektöründeki fabrikalarının ekipmanlarının yenilenmesi gibi önemli projeler,” şeklinde konuştu.

Müşteri memnuniyetinin öncelikleri olmasından dolayı, yaptıkları taşımalarda verdikleri hizmet kalitesini maksimum seviyede tutmaya çalıştıklarını dile getiren Kodaman, “Bu da müşterilerimizle uzun soluklu çalışma yapmamızı ve uzun metrajlı projelerde tercih edilmemizi sağlıyor. Müşteri portföyümüzde çok çeşitli alanlarda, hepsi de sektöründe öncü firmalar bulunuyor. Bu firmaların taleplerini yerine getirmek için var gücümüz ile çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Yurt Dışından Gelen Taşıma Talepleri Bu Yatırımda Etkili Oldu”

İçinde bulunduğumuz yıl makine parkına yaptıkları yatırımlar hakkında da konuşan Kodaman şunları söyledi: “2022 yılında makina parkımıza Yalçın Treyler marka 8 aks lowbed dorse katıldı. Yıl sonuna kadar bir adet 8 aks lowbed dorse daha satın almayı planlıyoruz. Ayrıca 530 bg’lik 6×2 bir çekici de 3. çeyrekte makine parkımızda katılacak. Çekici yatırımında geçen yıl olduğu gibi yine İveco’yu tercih ettik, şu anda Iveco’nun Türkiye’deki en fazla ağır nakliye aracı bizim parkımızda bulunuyor. Ülkemizde ihracatın artması ile yurt dışından gelen taşıma talepleri bu yatırımda etkili oldu. İnşallah iş birliğimiz artarak devam edecek. Mevzuat konusunda Ağır Nakliyeciler Derneği ve Ağır Taşıma ve Kaldırma Derneği’nin yoğun çalışmaları var. Bu yıl yetişmesi pek mümkün gözükmüyor ancak önümüzdeki yıl yeni mevzuatın yürürlüğe girmesini bekliyoruz.”

 

“Herkesin Gardını Alması Gerekiyor”

“Dünya karmaşık bir döneme giriyor. Birçok sürpriz ile karşılaşacağımızı düşünüyorum. Artan enerji ve emtia fiyatları siyasi belirsizlikler durumu daha da zorlaştıracaktır. Ayrıca 2023 yılında ülkemizde yapılacak seçim dolayısı ile ekonomide biraz durgunluk bekliyoruz. Herkesin gardını alması, hazırlıklı olması gerekiyor. Ülke olarak müthiş bir potansiyelimiz var. Birlik olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey, yok yeter ki birlik olalım. Yakın gelecekte dünya üzerinde tekrar söz sahibi olacağımız bir döneme giriyoruz. Biraz sancılı olsa da güzel günler bizi bekliyor.”

Devamını oku

Trend olan

EnglishTurkish