Takip Edin

Vinç Proje

Kule vinç operatörleri Konya’da yetişiyor

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’de sadece Konya’da verilen kule vinç eğitimine değinen Aydın Ayhan, “Yaklaşık 750’ye yakın kule vinç operatörünü yetiştirerek başta ülkemiz olmak üzere yurt dışında dahi çalışan operatörlerin bulunduğunu ifade etti.

İş makinesi, sürücü kursu, SRC ve Psikoteknik Merkezleri ile Konya’da hizmet veren Beyaz Safir Operatörlük Kursu, 42 farklı iş makinesi türünde belge vererek Türkiye’nin sektöründeki en kapsamlı kurumlardan bir tanesi olma rolünü üstleniyor. Türkiye’de sadece Konya’da verilen kule vinç eğitimine değinen Aydın Ayhan, “Yaklaşık 750’ye yakın kule vinç operatörünü yetiştirerek başta ülkemiz olmak üzere yurt dışında dahi çalışan operatörlerin bulunduğunu ifade etti.

Türkiye’de 154 tane iş makinesi operatörlük kursu olduğunu aktaran Beyaz Safir Operatörlük Kursu firma sahibi Aydın Ayhan, “Genel anlamda temel makinelerde 10-15 belge arasında belgelendirmeler yapıyorlar. Ama biz diğer kurumlarda olmayan birçok makine türünde de eğitim ve belgelendirme hizmeti veriyoruz. Bunun dışında Türkiye’de sadece bizde bulunan kule vinç eğitimi var. Türkiye’nin dört bir tarafından 2 veya 3 aylık dönemlerde 10’ar kişilik gruplar oluşturuyoruz ve bu gruplar tamamen teorik ve uygulamalı olarak A’dan Z’ye bütün eğitimlerini alıyorlar. Daha önce herhangi bir iş makinesini tanıması kule vinci bilmesi hiç gerekmiyor. Yaklaşık 15 günlük bir eğitim oluyor. Eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavda başarılı olanlara da sertifikalarını da veriyoruz. Şu an piyasada birçok operatör örnek veriyorum 5 bin ile 8 bin lira arasında maaş alırken kule vinç operatörleri şu an piyasa da 10 bin liradan başlayan maaşlarla çalışıyorlar. Biz bu süreç içerisinde yaklaşık 700-750 ye yakın kule vinç operatörü yetiştirdik. Şu an birçoğu Türkiye’nin birçok ilinde kule vinçlerin üzerinde çok ciddi maaşlarla çalışıyorlar. Bizden eğitim alarak yurt dışına gönderdiğimiz birçok operatörümüz de var” diye konuştu.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vinç Proje

ABS Vinç Yatırımlarına Hız Verdi

Yayınlanma tarihi

-

Çözüm ortağı olduğu büyük projelerle bölgesinde sektörünün lokomotif firmalarından biri olan ABS Vinç, yeni yatırımlara start verdi. Bölgede kurulmuş ve halen kurulum aşamasında olan birçok büyük firmanın vinç hizmetini karşılayan, firmanın yeni yatırımlarını ABS Vinç Lojistik San. ve Tic. A.Ş Makine Mühendisi Gamze Demir ile konuştuk.

ABS Vinç olarak, mobil vinçler, Hi-up’lar, ağır nakliye araçları, forkliftler, sepetli ve makaslı platformlar olmak üzere 100’ün üzerinde makine çeşidinde hizmet vermekte olduklarını belirten Demir, “Genel olarak Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nde sabit hizmet vermeye devam etmekteyiz. Ayrıca Türkiye’nin her yerindeki projelerden de teklif ve davet almaktayız” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de, kalıcı bir endüstriyel gelişimin ve yatırımın olması için nükleer enerji santrallerine ihtiyaç duyulduğunu, nükleer santrallerin en büyük tedarik kaynaklarını ise ağır kaldırma, taşıma ve inşaat aşamasının oluşturduğuna işaret eden Demir, “Firma olarak, Rusya ve Türkiye arasında en büyük ortak proje olan Akkuyu NGS İnşaat Projesi’nde en büyük tedarik kaynaklarından biri olan kritik kaldırma operasyonlarının yaklaşık iki yıldır aktif tedarikçisi rolünü üstlenmekteyiz. Bu sebeple rol aldığımız büyük projeler gereği de araç parkurumuza yeni makine yatırımları yapmaya devam etmekteyiz” dedi.

 

“Yeni Makine Yatırımları Yaptık ve Yapmaya da Devam Edeceğiz”

Sektörde yıllardır kazandıkları tecrübelerle birlikte çok hızlı ve seri büyüdükleri için her geçen gün alt yapılarını sağlamlaştırmaya ve geliştirmeye devam ettiklerini kaydeden Demir, “Kiralama hizmeti verdiğimiz müşterilerimizin memnuniyeti önceliğimizdir. Yeni makine yatırımları yaparken müşteriye zaman kaybettirmeyecek, bizi daha az yoracak ve daha az enerji sarf edeceğimiz; güvenlik önlemleri en üst seviye donanıma sahip son teknolojinin kullanıldığı makine yatırımı yapmaya dikkat etmekteyiz. Günümüz şartlarında makinelerin fiyatı arttı. Ülkemizin yeni teknolojide daha üst segment makinelere ihtiyacı var ancak buna uygun koşulların da oluşması gerekmektedir. Biz ABS Vinç ailesi olarak kaldıramadığınız yüklerinizi kaldırabilmek için doğru zamanda, doğru yerde, uygun koşullarda yeni makine yatırımları yaptık ve elimizden geldiği sürece de yapmaya devam edeceğiz,” şeklinde konuştu.

 

 

Devamını oku

Vinç Proje

Makser Vinç, ZCC320000 Paletli Vinç montajını tamamladı

Yayınlanma tarihi

-

Makser Vinç, Sarılar Grubun sahasında kurulumuna başladığı ZCC32000 (2000TON)paletli vincin gövde montajı tamamladı.

Devamını oku

Vinç Proje

200 tonluk devasa tekne limana taşındı

Yayınlanma tarihi

-

Bursa’nın Karacabey ilçesinde bir atölyede imal edilen 200 tonluk dev balıkçı teknesi karadan yürütülüp sahile taşındı. 1 vinç, 3 kepçe ve 3 traktörün yanı sıra 40 kişilik ekiple yapılan çalışma ile dev tekne, adeta santim santim itilerek balıkçı limanına çekildi.

Tekne, 33 metre uzunluğunda ve 16 metre genişliğinde olacak .Kısıtlı imkânlarla bu işi yaptıklarını belirten atölyenin kurucusu Gökmen Civelek “Bu yaptığımız tekneden sonra Ukrayna’dan siparişimiz var. Ukraynalı yetkililer diyor ki ‘gelin bizim ülkemizde üretin’. Moritanya aynı şekilde, bizi çağırıyor üretim için. Ama biz ülkemizde üretmek istiyoruz” dedi.

Kurşunlu Mahallesinde Gökmen Civelek’e ait atölyede yapılan dev balıkçı teknesi, tıpkı İstanbul’un Fethi’ndeki gibi karadan yürütülerek liman sahasına getirildi. 40 kişilik bir ekibin yanı sıra 1 vinç, 3 kepçe ile 3 traktörün 10 saatlik bir çalışmasıyla 200 tonluk tekne limana çekildi.

 

 

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan