Takip Edin

Sektörel Gündem

KOÇASLANLAR, “ÇEYREK ASIRDIR” RENAULT TRUCKS İLE BİRLİKTE BAŞARIYA KOŞUYOR

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’de 5 ayrı lokasyonda uzun yol çekicilerinden, inşaat ve dağıtım kamyonlarına kadar geniş bir ürün yelpazesi ve müşteri memnuniyeti, yüksek satış ve satış sonrası hizmeti sunan Renault Trucks yetkili bayisi Koçaslanlar Otomotiv, 2022 yılında istikrarlı büyümesi ve ulaştığı satış rakamları ile ithal kamyon ve çekici segmentinde en çok satış yapan yetkili bayi oldu.

 

2022 Yılı Değerlendirme ve 2023 Hedefleri Paylaşım Toplantısı’nda konuşan Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Renault Trucks’ın 2022 yılında birçok Avrupa ülkesinde pazar payını artırdığını, Türkiye’de de ithal markalar arasında birinci olduğunu vurgulayarak, “2022 yılı, aynı anda hem pek çok sorunla karşılaştığımız hem de büyük başarılara imza attığımız, unutulmaz bir yıl oldu. Tedarik zincirinde yaşanan tüm problemlere rağmen Renault Trucks, 2022 yılında rekor üretim ve satış adetlerini yakaladı ve Avrupa’nın pek çok ülkesinde pazar payını artırırken, Türkiye’de ise son beş yılda satış hacmini en hızlı artıran marka oldu. Biz de Koçaslanlar Otomotiv olarak Türkiye pazarında “Çeyrek Asırdır” birlikte çalıştığımız Renault Trucks Türkiye ile 2022 yılında rekor satış adetlerimize ulaşarak, ithal kamyon ve çekici segmentinde en çok satış yapan yetkili bayi olduk. Koçaslanlar Otomotiv olarak “Çeyrek Asırdır” birlikte çalıştığımız Renault Trucks markasının desteği ile istikrarlı büyümemizi müşteri memnuniyetini önceliklendiren hizmet yaklaşımımıza, dijitalleşme ve teknolojik alt yapımıza yaptığımız yatırımlarımıza ve çalışanlarımızın eğitimi ve gelişimine verdiğimiz öneme borçluyuz” dedi.

Türkiye’nin önde gelen ticari araç yetkili bayilerinden olan Koçaslanlar Otomotiv İstanbul/Asya, İstanbul/Avrupa, Bursa, Kocaeli ve yakın zamanda hizmete giren Edirne bayilik noktalarında Renault Trucks markasının tüm satış, satış sonrası, yedek parça, ikinci el, finasman ve 24 saat servis ağı ile müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet ve ürün portföyü sunuyor.

KOÇASLANLAR OTOMOTİV, 200’E YAKIN ÇALIŞANI İLE BÜYÜYEN BİR AİLE

Değerlendirme toplantısı ile birlikte, Koçaslanlar Otomotiv çalışanlarının katıldığı yılın ilk eğitimi de gerçekleştirildi. Müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik süreç yönetimi konularına odaklanılan eğitime Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim ekibi de katıldı.

İnsan kaynağı gelişimine verdikleri önem ile ilgili konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, “İşimizi daima ileri taşıyarak, Türkiye’nin EN İYİ çözüm, satış ve hizmet operasyonu olma” vizyonumuzla çıktığımız bu yolda, işimizin odağına müşteri memnuniyetini aldık ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızı daha üst seviyelere çıkarmak ve pazar payımızı artırmak amacıyla düzenli eğitimlere ve paylaşım toplantılarına büyük önem verdik. Koçaslanlar Otomotiv çatısı altında 200’e yaklaşan çalışanımızla her geçen gün büyüyen bir aileyiz. Amacımız bu eğitimler ile ekiplerimizin çevikliğini artırarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha hızlı tespit edip, aksiyon almalarını sağlamak. Eğitim konusunda her geçen yıl daha da gelişiyoruz. 2022 yılındaki eğitim süremizi 2023 yılında daha da yukarı taşıyacağız. Tüm çalışanlarımız, işletmelerimizin en değerli kaynağıdır.  Onlarla birlikte güçlü ve büyük bir aileyiz. Kurumumuza kattıkları tüm değer ve emekleri için tüm paydaşlarımıza ve Renault Trucks yönetimine şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

İkinci el araçta yeni işbirliği: Hedef, Otonet’e ortak oluyor

Getir’in Moov’a ortak olması, FDN Grubu’nun Goldcar’ı satın almasının ardından araç kiralamada yeni bir işlem hayata geçiyor. Hedef Filo, sektörün öncü firmalarından Otonet’e ortak oluyor.

Yayınlanma tarihi

-

Kerim ÜLKER

Araç kiralama sektöründe satın alma ve ortaklıklar hız kazandı.

Getir’in, Anadolu Grubu iştiraklerinden Çelik Motor ile araç kiralama platformu Moov’un yüzde 75 hissesini satın alması, Türk şirketi FDN Grubu’nun Goldcar İspanya’nın Türkiye’de bulunan şirketini 250 milyon TL karşılığında bünyesine katmasının ardından, sektörünün öncü firmalarından bir önemli işlem daha gerçekleşiyor.

Türkiye’nin en büyük araç kiralama şirketlerinden Hedef, Oto.net’e ortak oluyor. Anlaşma sağlanırsa, Hedef Araç Kiralama ve Servis AŞ, ve yöneticileri Ersan Öztürk ve Önder Erdem, Oto.net markasının sahibi Otonet Motorlu Taşıtlar’a ortak olacak. 2013 yılında faaliyete giren Oto.net, 6 bine yaklaşan kurumsal üye ve 1 milyona yakın kayıtlı bireysel üyesiyle her ay 1.500’den fazla aracın alınıp satıldığı ya da takas edildiği online bir platform olarak öne çıkıyor.

Silikon Vadisi’nde çalıştı

Kurulduğu günden bu yana 85 binden fazla aracın satışına aracılık eden Oto.net, 100 bine yakın da aracın ekspertizini gerçekleştirdi. Şirketin kurucusu ise Yonca Ulusoy Zaimoğlu.

1993 yılında Robert Kolej’den mezun olan, ardından Macalester College’da ekonomi ve psikoloji dallarında çift ihtisas yapan Yonca Ulusoy Zaimoğlu, bir dönem Silikon vadisi’nde çalıştı. Teknoloji ve internet sektörlerinde önde gelen yatırım bankası Piper Jaffray’nin Silikon Vadisi ofisinde üç yıl yatırım bankacısı olarak görev alan Zaimoğlu, Kellogg School of Management’da MBA yaptı. Mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönen Zaimoğlu, yatırım bankacılığına Global Menkul Değerler’de devam etti. Ardından ABD menşeili Oliver Wyman’da altı yıl yönetim ve strateji danışmanlığı yaptı. 2011 yılında aile şirketi Projectz’de çalışmaya başlayan Zaimoğlu, ardından Oto.net’i kurdu.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Üç boyutlu baskı yöntemiyle üretilen ilk uzay roketi yörüngeye ulaşamadı

Dün ilk kez fırlatılan Relativity Space’in üç boyutlu yazıcı ile ürettiği roket, havalanma sırasında maruz kaldığı muazzam dirence karşı koyarak önemli bir eşiği atladı ancak yörüngeye ulaşamadığı için ikinci eşiği geçemedi.

Yayınlanma tarihi

-

Kaliforniya merkezli şirket tarafından başlatılan canlı yayında, %85’i üç boyutlu printer ile üretilmiş ve 34 metre uzunluğunda olan Terran 1 adlı roketin Florida eyaletindeki Cape Canaveral Space Force Üssü’nden TSİ 0525’te fırlatıldığı görüldü.

Havalandıktan yaklaşık 80 saniye sonra Atlantik Okyanusu üzerinde 16 km irtifaya ulaşan roket, saatte 1,999 km hızla atmosferin yarattığı azami direnci aşarak uzaya çıktı ve deneme için hayati önem taşıyan atmosfer direncini aşma hedefini gerçekleştirmiş oldu.

Roket, uzayda kullanacağı ikinci aşama motoru ise arıza yaptığı için yörüngeye ulaşamadı.

“Yeterli veriyi topladık”

Relativity’nin test programı yöneticisi Arwa Tizani Kelly, canlı yayında, “Bugün tam hedefe ulaşamasak da üç boyutlu yazıcı ile üretilen bir roketin işlediğini kanıtlamak için yeterli veriyi topladık” dedi.

ABD’de pekçok yeni nesil roket şirketi, uzaya çıkmanın maliyetini düşürerek eskiye kıyasla çok daha küçük bütçelerle uzaya çıkılan bir pazar oluşturmak için çalışıyorlar.

SpaceX dahil olmak üzere bu şirketlerden çoğu maliyeti düşürmek için 1960’lardan bu yana kullanılan tek seferlik roketler yerine aynı roketi birden defa uzaya gidip dönmek için kullanarak maliyeti düşürüyor.

Relativity Space ise maliyeti düşürmek için roketlerin gövdelerini çok daha basit bir yöntem olan üç boyutlu yazıcılarla üretme yöntemini deniyor.

Devamını oku

Sektörel Gündem

LG Energy Solution, ABD’de yaklaşık 5,5 milyar dolarlık batarya yatırımı yapacak

Güney Koreli batarya firması LG Energy Solution (LGES), ABD’de, elektrikli araçlar ve depolama sistemleri için batarya üretimine yönelik 7,2 trilyon won (yaklaşık 5,5 milyar dolar) tutarında yatırım yapacak.

Yayınlanma tarihi

-

Güney Koreli batarya firması LG Energy Solution (LGES), ABD’de, elektrikli araçlar ve depolama sistemleri için batarya üretimine yönelik 7,2 trilyon won (yaklaşık 5,5 milyar dolar) tutarında yatırım yapacak.

LGES yaptığı açıklamada, ABD’de geçen yıl küresel enflasyon kaynaklı maliyet artışları nedeniyle durdurduğu yatırımlarının devam edeceğini bildirdi.

Dünyanın önde gelen batarya üreticilerinden olan şirket, bu kapsamda, ABD’nin Arizona eyaletinde elektrikli araçlar için 2170 tipinde lityum-ion batarya hücresi üretecek bir tesis inşa edecek. 3,2 milyar dolarlık yatırımla kurulacak fabrikanın üretim kapasitesi 27 gigavatsaat olacak.

2025’te seri üretime geçmeyi planlıyor

LGES, ABD’de başta Tesla olmak üzere elektrikli araçlar için batarya üretecek tesisin inşasına bu yıl başlamayı ve 2025’te seri üretime geçmeyi planlıyor.

ABD’de bir de enerji depolama sistemleri için lityum-demir-fosfat (LFP) bataryalarının üretileceği bir tesis yatırımı yapma kararı alan LGES, üretim kapasitesini 16 gigavatsaat olarak planladığı tesis için 2,3 milyar dolar tutarında yatırım yapacak.

LGES, Mart 2022’de Arizona’da 1,7 trilyon won (1,3 milyar dolar) tutarında yatırım yapacağını duyurmuş, ancak küresel enflasyon kaynaklı artan maliyetler nedeniyle yatırımını durdurma kararı almıştı.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan