Takip Edin

Sektörel Gündem

Kıroğlu: Haksız rekabet sektörü derinden etkiliyor, sektör kötüye gidiyor

Yayınlanma tarihi

-

Kıroğlu Vinç Genel Müdürü Talip Kıroğlu, haksız rekabetlerin sektörün birinci sorunu olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Şirket olarak 2007 yılında Gebze’de kurulduk. O tarihte tek makine ile başladık şimdi 10 makinemiz var. Makinelerimiz çeşitlilik arzediyor. 10-12-14-16 metre mendiftlere giriyoruz. Bu işe başladığımız zamanlar mazot fyatı 1.7 iken şu an mazot fyatı 7’ye dayanmış durumda. Piyasa koşullarının bizlere uyguladığı daralmayı ve maliyeti biz müşterilerimize yansıtamadık.  Türkiye vinç alanında 250’den fazla firmaya sahip. Tek makinesi olup merdivenaltı çalışan ve haksız rekabete neden olan, stopaj, vergi, işçi gibi şeylere maruz kalmayan firmaların yaptığı haksız rekabeti biz müşterilerimize yansıtamadık. Bu kişiler müşterilerimize teklif vermeye başladı. Ve biz maliyetlerin maalesef altında çalışmaya başladık. Maliyetler artarken bizler maalesef bunu yansıtamadık. Tersine haksız rekabetten dolayı müşterileri kaybetmemek adına fiyatlarımızı dibe vurdurduk ve geri çektik. Vinç sektörü olmasın piyasa durur. Sektör sürekli kötüye gidiyor. Makinelerin durmaması, yatmaması lazım. Bir makinenin aylık sabit gideri 1.500 tl. TÜV’ün bize maaliyetlerini karşı tarafa yansıtamıyoruz. Şu an Türkiye’de sadece Akkuyu projesi var. Kısmen Çanakkale var. Yani proje sayısı çok az makine sayısı çok fazla. %40 makineler atıl durumda. Desinler diye makine almamak lazım. Kıskançlıkla değil, bilinçli iş yapmak ve bunu profesyonelce düşünmemiz gerekiyor. Fiyatı düşürerek değil, iş kalitesiyle ön plana çıkmamız gerekiyor.”

 

 

 

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

Deprem bölgesinde akaryakıt sıkıntısı yaşanıyor: ‘Hasar ve trafik yüzünden sorunlar yaşanıyor’

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Murat Bilgin deprem bölgesine ikmal konusunda sıkıntı olduğunu, yollarda oluşan hasar ve trafik yüzünden sorunlar yaşandığını söyledi.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Murat Bilgin deprem bölgesindeki akaryakıt tedariki konusunda bilgiler verdi.

Bloomberg HT televizyonundaki yayına katılan Bilgin, trafik ve hava koşulları nedeniyle ulaşımda aksamaların olduğunu yakında Batman rafinerisinin de bölgeye mazot konusunda yardımcı olacağını söyledi.

Bilgin’in konuşmasından satır başları şöyle:

“- Teknik olarak bazı istasyonlarda deprem hasarı olmuş durumda, bazılarında elektrik hatlarında kopukluk var.

– Çalışan istasyonlarımız da akaryakıtlarını bitinceye kadar veriyorlar. İkmal konusunda sıkıntı var.

– Bu bölge Ataş dolum tesisinden besleniyor. Maalesef yollarda birtakım bozukluklar var. İklim koşulları da onları zorluyor.

– Bir başka problem de trafik olması. İnsanlar bulundukları şehirden çıkmak istiyorlar veya bazıları da yakınlarını almaya gitmek istiyor. Bu da bir trafik karışıklığı oluşturuyor.

– Elimizden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz.”

Devamını oku

Sektörel Gündem

Son dakika! Kahramanmaraş depreminin ardından Kerkük – Ceyhan hattında sevkiyat durdu

Son dakika gelişmesi… Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle Kerkük-Ceyhan ham petrol boru hattında sevkiyat durdu.

Yayınlanma tarihi

-

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, Türkiye ve Suriye’de tahribat yaratan depremlerin ardından Kerkük-Ceyhan ham petrol boru hattından sevkiyatı durdurdu.

Bölgesel yönetimin tabi kaynaklar bakanlığının resmi açıklamasında, boru hatlarının ayrıntılı incelemesi tamamlandıktan sonra sevkiyatın tekrar başlayacağı belirtildi.

Bugün erken saatlerde Kahramanmaraş-Pazarcık ilçesi merkezli gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki deprem 10 ilde tahribat yaratırken, bölgede en az 1,014 kişi hayatını kaybetti.

Yıkılan çok sayıdaki binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan, saat 13.25’te Kahramanmaraş merkezli, 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Son dakika… Ceyhan’da hasar şüphesi: Faaliyetler durdu

Son dakika gelişmesi… Türkiye’den uluslararası pazarlara Azeri ve Irak petrolünü taşıyan boru hatlarında herhangi bir hasar bildirilmezken, ihracat terminali Ceyhan’da hasar şüphesiyle faaliyetlere ara verildi.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye üzerinden uluslararası pazarlara Azeri ve Irak petrolünü taşıyan ham petrol boru hatlarında herhangi bir hasar bildirilmezken, ihracat terminali Ceyhan’da hasar oluştuğu şüphesiyle faaliyetlere ara verildi.

Reuters’ın haberine göre; bir enerji yetkilisi Irak petrolünü taşıyan Kerkük-Ceyhan ve Azeri petrolünü taşıyan Bakü-Tiflis-Ceyhan ham petrol boru hatlarından akışın devam ettiğini ifade etti.

Ceyhan’da faaliyetlere ara verildi

Türkiye’nin başlıca petrol terminallerinden Ceyhan’da ise faaliyetlere ara verildiği bildirildi.

Tribeca Shipping tarafından yayımlanan notta terminalde hasar meydana geldiği yönünde bilgiler bulunduğu ve konu hakkında değerlendirme toplantısı yapılacağı belirtildi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish