Takip Edin

Sektörel Gündem

KCS DIŞ TİCARET, EQUIP AUTO ALGERİA’DA

Yayınlanma tarihi

-

Koçaslanlar Holding kuruluşu olan ve tescillenmiş kendi markası olan PAKCS ile 10 bin kaleme yakın orijinal, yan sanayi yedek parça ve sarf malzemelerini bünyesinde bulunduran KCS Dış Ticaret, otomobil satış sonrası pazarında Akdeniz Bölgesi’nin en büyük ticaret fuarlarından biri olan Equip Auto Algeria’ya katılım sağlayacak.

KCS Dış Ticaret’in Equip Auto’ya katılım hikayesi ve fuardan beklentilerinden bahseden KCS Dış Ticaret Genel Müdürü Murat Turhan, “Kuzey Afrika pazarları PAKCS ürün ailemiz için hedef pazar konumunda. Ürünlerimizi dikkate aldığımızda hızla özellikle Kuzey Afrika pazarlarına büyüyebileceğimizi düşünüyoruz. Aynı zamanda ticari olarak ne kadar farklı yaklaşımlara sahip olsalar bile eş zamanlı sürdürmekte olduğumuz Afrika’nın değişik bölgelerindeki ticaretimize de olumlu yansıyacağını kanaatindeyiz. Cezayir dost ve kardeş ülke. Türkiye’de üretilmiş ürünlerimiz için en doğru pazarlardan birisi olduğuna inanıyoruz. KCS şirketimizin fuara katılımındaki esas amaç ağır vasıtada PAKCS ürün ailesi altında sahip olduğumuz ürünlerin Kuzey Afrika pazarlarına olabilecek en doğru şekilde tanıtılmasıdır. Yüzde yüz Türk sanayisinin ürünlerini barındıran PAKCS markamızın ihracat pazarlarında sahip olduğu pazar payını artırmak istiyoruz. Equip Auto’ya katılım bu yönden bizim için çok önemli. 2023 yılında ilk kez katılacağımız bu fuarın ileriki yıllarda vazgeçilmezlerimiz arasında olacağına kesin gözüyle bakıyoruz. Cezayir aynı zamanda son dönemde hem bölgesinde hem İslam dünyasında çok daha aktif rol oynuyor. Türkiye ile bağları çok kuvvetlenmiş konumda. Dolayısıyla bu fuara için yüksek beklentilere sahibiz.” dedi.

“PAZAR DAHA DA BÜYÜYECEK”

KCS Dış Ticaretin yurt dışı ve özellikle Afrika kıtası için yayılma stratejisi hakkında konuşan Murat Turhan, “PAKCS ürün ailemize yönelik olarak Batı Afrika’da benzer girişimlerimiz var. Hatta bazı ülkelerde bayilik teşkilatları kurmak için ortak çalışmalar yürütüyoruz. Koçaslanlar Grup’un bir parçası olarak sahip olduğumuz kurumsal kültür ve ortak vizyon ile, girmekte olduğumuz bu pazarları benimsiyor, ürünlerimizi bu pazarın doğal parçası olarak görüyoruz. Yüksek kalite standartlarına sahip ürünlerimizin, zamanla son kullanıcıların da vazgeçilmezi olacağına eminiz. Afrika’yla ticaretimizin başında olsak bile artık bizde Afrika’nın bir parçasıyız” diye konuştu. Equip Auto’nun yedek parça sektörü ve KCS Dış Ticaret için öneminden bahseden Murat Turhan, “Equip Auto düzenlendiği coğrafya gereği Kuzey Afrika’nın en büyük ülkesi ve aynı zamanda Kuzey Afrika’nın anahtarı konumunda olan Cezayir’de düzenleniyor. Kuzey Afrika, sahip olduğu araç parkı ve standartlarla bizim pazarlarımıza yakın bir çizgide. Ne kadar acıdır ki sahip olduğumuz kültür ve ortak tarih bu kadar birbirine paralelken yıllarca bu pazarlardan uzak kalmışız. Artık bahse konu zaman diliminin son bulduğu yeniden Kuzey Afrika merkezli dost ve kardeş ülkelerle her yönden işbirliğimizin kuvvetlendiği yıllar. KCS olarak bizlerde bu işbirliğine katkı sunmak ve Türk üretimi ürünlerimizi en uygun maliyet yapısıyla PAKCS ürün ailesi altında Kuzey Afrika pazarlarına sunmak istiyoruz. Türk firmalarının rekabete girmesiyle pazar daha da büyüyecektir. Kaliteyi en uygun maliyetle sunma gayreti içinde olduğumuz PAKCS ürünlerinin pazarda gelişimin hızla olacağından eminiz.” şeklinde konuştu.

“YARINLARIMIZA ADIM ADIM YÜRÜYORUZ”

KCS Dış Ticaret’in için ve yurt dışı büyüme stratejisi ve bu stratejide Equip Auto’nun öneminin altını çizen Murat Turhan, “KCS Dış Ticaret olarak 2022 yılından itibaren yurtdışı fuarlara aktif olarak katılıyoruz. Bu kapsamda her yıl katılacağımız fuar sayısı da kuşkusuz artacaktır. Önceliğimiz Kuzey ve Orta Asya Türki Cumhuriyetleri ile Afrika ve Ortadoğu pazarlarıdır. Eş zamanlı olarak Avrupa’ya da ihracat yapıyoruz. Pazar paylarımızı zamanla daha da artırarak bu ülkelerde yedek parça satış ve servis bayilikleri kurarak geniş bir coğrafyada, yüksek kalitede hizmet vermek istiyoruz. Bugün yapmakta olduğumuz ihracatlar, ilerde bu bölgelerde kurulacak bayilik yapılarının ilk adımlarını oluşturuyor. Equip Auto’ya katılımımızda bizim gelecekte kurmak istediğimiz bayi ve servis ağının ilk adımı. Büyük düşünüyor, yarınlarımıza adım adım yürüyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

Güvenli yapılaşma için kentsel dönüşüm başlatılmalı

Jeoloji Mühendisleri Odası Mersin Temsilcisi Erkan Demir, kıyı şeridi üzerindeki mevcut yapıların büyük çoğunluğunun kötü zemin üzerine inşa edildiğini ve binaların dayanıklılık özelliğini yitirdiğini belirtti.

Yayınlanma tarihi

-

Müjde DEMİR

Erkan Demir çözüm yolunun binaların kontrollü bir şekilde yıkılarak, güvenli yapılaşma süreci sonrasında kentsel dönüşümün başlatılması olduğunu söyledi.

Mersin’in jeolojik özelliğinden dolayı deprem riski taşıdığını ifade eden Erkan Demir, kıyı arazilerinin normalde tarımsal amaçlı kullanılması gerektiğini ve topraklarının verimli birinci sınıf tarım arazisi olduğunu belirtti.

Demir, “Fakat kıyı arazileri insanlar tarafından maliyeti ucuz, ulaşımı kolay manzarası da güzel olduğu için yapılaşma alanı olarak kullanılmıştır. Bu zemin koşulları olası depremlerden hasar görecek bir yapıya sahiptir” diye konuştu. Erkan Demir, Mersin’de daha güvenli yapıların yapılması için özellikle zemine dair önemli tedbirlerin alınması gerektiğini vurguladı ve “Mersin’de dere yataklarının yapılaşmaya kapatılmasıyla beraber kentsel dönüşüm sürecini hayata geçirmek gerekiyor” dedi.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Deprem Acil Destek Kredi Programı genişletilmeli

KOSGEB, deprem bölgesinde hasar gören işletmelerin faaliyetlerine hızla dönmesi amacıyla Acil Destek Kredisi Programı başlattı. Programa ilişkin değerlendirme yapan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım programın sektörel kapsamının genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Yayınlanma tarihi

-

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Hatay ziyareti sırasında açıkladığı KOSGEB Acil Destek Kredisi Programı iş dünyasından olumlu geri dönüşler alıyor fakat krediye ilişkin ek talepler de bulunuyor.

Bu taleplerden biri de Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Tuncay Yıldırım’dan geldi. Yıldırım, “KOSGEB’in deprem bölgesindeki 11 ilde bulunan ve afetten etkilenen yaklaşık 30 bin KOBİ’yi kapsayan ilk 12 ay geri ödemesiz, 36 ay vadeli sıfır faizli kredi programını oldukça olumlu buluyorum ancak programdan sadece imalat yapan, imalata dayalı parçaları tedarik eden, imalata ilişkin onarım faaliyetleri yürüten KOBİ’ler ile mimarlık faaliyetinde bulunan işletmelerin yararlanabiliyor olması ekonomik aktivitenin canlanması için yetersiz kalacaktır.

Özellikle hizmet sektörüne ait tüm NACE kodları ve perakende sektörü tüm alt dalları ile kapsam dâhiline alınmalı. Ayrıca destek kapsamına alınan mimarlık faaliyetleri de güncellenerek tüm alt sektörleri de kapsayacak bir hale getirilmeli” dedi.

30 bin KOBİ’yi kapsıyor

KOSGEB, deprem bölgesinde hasar gören işletmelerin faaliyetlerine hızla dönmesi amacıyla Acil Destek Kredisi Programı başlatmıştı. Program, deprem bölgesindeki 11 ilde bulunan ve depremden etkilenen yaklaşık 30 bin KOBİ’yi kapsıyor. Bu durumdaki işletmelere ölçeklerine bakılarak 1 buçuk milyon liraya kadar hızlı finansman imkânı sağlanacak. Kredi programı ile 11 milyar liralık kredi hacmi ortaya çıkacak. Oluşacak 3 milyar liralık finansman maliyetinin tamamını KOSGEB karşılayacak. Yani işletmeler sıfır faizli olarak programdan yararlanacak.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Elon Musk açıkladı: Twitter’da her şey sil baştan!

Twitter Üst Yöneticisi Elon Musk, onaylı hesap olarak bilinen “mavi tik” onay sisteminin kapsamını değiştireceğini duyurdu.

Yayınlanma tarihi

-

BBC’nin haberine göre, 15 Nisan’dan itibaren yalnızca ücretli “Twitter Blue” özelliğine sahip kullanıcıların gönderileri, sosyal medya uygulamasının diğer kullanıcılarına önerilecek.

Değişiklik kapsamında, ödeme yapmayan hesaplardan gelen gönderiler, “Sana Özel” başlığındaki önerilen tweet akışına dahil edilmeyecek.

Twitter’daki anketlerde ise yine yalnızca onaylı hesapların oy kullanmasına izin verilecek.

Musk, değişikliğin “gelişmiş yapay zeka robotlarının kontrolü ele geçirmesine yönelik tek gerçekçi yol olduğunu, aksi takdirde bunun, umutsuzca kaybedilen bir savaş olacağını” belirterek “Anketlerde oy kullanmak aynı nedenle doğrulama gerektirecek.” ifadesini kullandı.

Bazı kullanıcılar, tartışmalı hesapların para ödeyerek öne çıkabileceğini belirterek değişiklikleri eleştirdi.

“Twitter Blue”, kullanıcıların hesabına “mavi onay rozeti” ekleyen ücretli bir aylık abonelik hizmeti olarak kullanıma sunuluyor.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan