Takip Edin

Sektörel Gündem

Kastamonu Entegre, Kastamonu’da yeni üretim tesisini hizmete açtı

MDF, yonga levha, laminat parke ve kapı paneli üretiminde dünyanın ilk dört üreticisi arasında yer alan Kastamonu Entegre, Kastamonu’da 175 milyon Euro yatırımla gerçekleştirdiği yeni üretim tesisini hizmete açtı.

Yayınlanma tarihi

-

1971 yılında Kastamonu şehir merkezinde üretime başlayan tesisindeki üretim hattını durdurarak Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrikasını faaliyete geçiren Kastamonu Entegre, yonga levha üretim kapasitesini 600 bin metreküpe yükseltti.

Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, ilk levha imza töreninde yaptığı konuşmada, “Sektördeki ilk yatırımımız ve 52 yıllık üretim tecrübemizin simgesi olan Kastamonu’daki yonga levha tesisimiz, yıllık 200 bin metreküp üretim kapasitesiyle hizmet veriyordu. Şirketimize adını da veren bu tesisin kapasitesini ve üretim kalitesini, iç pazar taleplerini de göz önünde bulundurarak artırmaya karar verdik. Yonga levha tesisimizi 175 milyon Euro düzeyinde yatırımla Kastamonu OSB’deki MDF tesisimizin yanına kurarak hem tek lokasyonda entegre bir çatı oluşturuyoruz hem de Kastamonu’daki yonga levha üretim kapasitemizi yıllık 600 bin metreküpe çıkartıyoruz” dedi.

Adını aldığı şehre 150 kişilik ek istihdam sağlayacak

Bu yatırımla yerli üreticinin ihtiyaçlarına çok daha hızlı yanıt verebileceklerini ve üretim kapasitelerini yeni teknolojilerle destekleyerek, ahşap bazlı panel sektöründe dünyanın beşinci, Avrupa’nın ise üçüncü büyük üreticisi olan Kastamonu Entegre’yi küresel ligde en ileri saflara taşımaya katkıda bulunacaklarını söyleyen Yıldız, “Kastamonu’da hayata geçirdiğimiz yeni yonga levha tesisi yatırımımızla şehrimize ve bölgemize yeni istihdam olanakları da sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yeni tesis ile 150 kişiye ek istihdam sağlayacak olan Kastamonu Entegre, son dört yılda gerçekleştirdiği 600 milyon Euro’luk yatırımla büyümesini sürdürürken, enerji yönetimi, çevre dostu üretim teknolojileri, döngüsel ekonomi projeleri ve sürdürülebilir orman yönetimi başta olmak üzere, sürdürülebilirliği faaliyet alanlarının tümüne yayarak geleceğe taşımayı hedefliyor.

Reklam

Yıldız: “Mobilya ve ahşap bazlı panel sektörlerinin yıl sonunda 25 milyar dolar büyüklüğe ve 8 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmasını amaçlıyoruz”

Ağaç bazlı panel endüstrisinin, mobilya sektörü ile birlikte ülkemizde cari fazla veren nadir sektörlerden olduğuna dikkat çeken Haluk Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yarım asrı aşkın üretim deneyimi, satış gücü ve dağıtım ağıyla global pazarlarda Türkiye’yi başarıyla temsil eden şirketimiz, sektör hedeflerinin gerçekleşmesine ulusal ve uluslararası ölçekte katkı sunmaya devam ediyor. İtalya’nın en büyük Türk yatırımcısı ve Rusya’nın en büyük MDF üreticisi olarak sektörümüzde Avrupa’nın üçüncü, dünyanın beşinci büyük üreticisi konumundayız. Sektörün köklü ve taşıyıcı markalarından biriyiz. Türkiye başta olmak üzere, Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya ve İtalya’daki tesislerimizle ürünlerimizi altı kıtada, 100 ülkede, milyonlarca kullanıcıyla buluşturuyoruz.

Sektörümüzün diğer üreticileriyle birlikte, dünya panel üretiminin yüzde 5’ini, laminat parke üretiminin ise yüzde 12’sini gerçekleştiriyoruz. Ülkemize kazandırdığımız yeni yatırımlar ile Türkiye mobilya ve ahşap bazlı panel sektörlerinin, 2023 sonunda 25 milyar dolar büyüklüğe ve 8 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağına inanıyorum.”

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

ABD’nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı

Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 9-15 Eylül haftasında önceki haftaya göre 2 artarak 515’e yükseldi.

Yayınlanma tarihi

-

ABD’de petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 2 arttı. Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 9-15 Eylül haftasında önceki haftaya göre 2 artarak 515’e yükseldi. ABD’deki petrol sondaj kulesi sayısı son bir yılda ise 84 azaldı.

Perşembe gününü 93,70 dolardan kapatan Brent petrolün varil fiyatı, cuma gününü 94,26 dolar seviyesinde tamamladı. Batı Teksas (WTI) tipi ham petrolün varil fiyatı cuma günü 90,77 dolar düzeyinde kapandı. WTI tipi ham petrolün varili perşembe gününü 90,16 dolar seviyesinde tamamlamıştı.

Devamını oku

Sektörel Gündem

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan ‘güdüm kiti’ anlaşması

ASELSAN, ürettiği güdüm kitlerinin satışına ilişkin Savunma Sanayii Başkanlığı’yla sözleşme imzaladı.

Yayınlanma tarihi

-

ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında “Güdüm Kitleri” alımı maksadıyla sözleşme imzalandı.

Anlaşma, ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama gönderdi.

Açıklamada şöyle dendi: “ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Güdüm Kitleri alımı maksadıyla 14 Eylül 2023’te, toplam bedeli 40 milyon 801 bin 680 dolar ve 352 milyon 221 bin 840 TL tutarında bir sözleşme imzalanarak yürürlüğe girmiştir.”

Devamını oku

Sektörel Gündem

KOÇASLANLAR MARMARA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

Yayınlanma tarihi

-

KOÇASLANLAR MARMARA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

HDI Sigorta A.Ş.’nin Crowne Plaza Hotel Bursa’da belirli dallarda en iyi olan acentelerin belirlendiği ödül töreninde Koçaslanlar Sigorta, Plaza Acenteleri Marmara Bölge Üretim 1.‘liği ödülüne layık görüldü.

HDI Sigorta A.Ş. CEO’su Firuzan İşcan, Satıştan Sorumlu GMY. Halil Bay, Plaza Direktörü Adem Kırca, Marmara Bölge Müdürü Zekeriya Kahraman; Koçaslanlar Sigorta Genel Müdürü Rasim Güngör, Satış Müdürü Oğuzhan Oruç; Marmara Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Bursa, Yalova, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Çanakkale illerinden sigorta acentelerinin katılım sağladığı etkinliğe ilgi büyüktü.

Almış oldukları ödül ve başarılarının sebepleri hakkında konuşan Koçaslanlar Sigorta Genel Müdürü Rasim Güngör, “Bu ödülü büyük gururla ekibimiz adına aldık. Ekibimizin verimli, sürdürülebilir ve özverili çalışmaları ile HDI Sigorta A.Ş. tarafında şirket olarak ilk ödülü almak ve bu ödülün de 1.’lik olması bizi çok mutlu etmiştir. Koçaslanlar Sigorta olarak başarımız aslında birçok etkenin bir araya gelmesiyle mümkün olmaktadır. Öncelikle çeyrek asırdır bu işi icra eden sürdürülebilir, öncü ve piyasa belirleyici bir acenteyiz. Maksimum müşteri odaklı anlayışımız, alanında uzman ve deneyimli çalışanlardan oluşan ekip, etkili iş süreçleri takibi, iyi bir takım çalışması ve yüksek risk yönetim becerimiz ile sektöre yön veren ve takip edilen bir acente olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Reklam

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ

Yeni müşterilere ulaşmak, hizmet ağlarını genişletmek ve müşteri memnuniyetini artırmak adına sürekli olarak kendilerini geliştirdiklerini vurgulayan Güngör, kısa ve orta vade gelecek planlarından bahsederek, “Kısa vadeli planlarımız arasında müşteri memnuniyetini daha üst noktalara taşımak için müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler ile özelleştirilmiş çözümler sunarak sektörde öne çıkmak ve müşterilere daha etkili şekilde ulaşmak bilinirliği ve çevrim içi varlığımızı güçlendirmek. Orta vadeli planlarımızda ise lojistik ve taşımacılık alanındaki uzmanlığımızı daha da geliştirerek müşterilerimize daha da özelleşmiş ürünler sunmak, eğitim ve gelişim programları hazırlayıp planlı şekilde uygulamak; ekibimizin güncel sigorta trendleri, müşteri ilişkileri , iletişim becerilerini geliştirecek eğitim programları düzenlemek, yenilikçi teknoloji ve yazılımları sistemlerimize entegre etmek, grup şirketlerimiz ile daha fazla işbirliği yaparak ortak pazarlama stratejileri oluşturmak ,çevresel ve sosyal sorumluluk  ile topluma duyarlılık projelerine katılmak ve çevresel sorumlulukları üstlenerek acentenin toplumda olumlu bir imaj oluşturmasına yardımcı olmak gibi bizi ileriye götürecek adımları uygulamak mevcut. Bu kısa ve orta vadeli planlarımız ile hem mevcut müşteri memnuniyetini artırmayı hem de yeni müşteri tabanlarına ulaşarak portföyümüzü daha da genişletmeyi hedeflemekteyiz.” diye konuştu.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan