Takip Edin
#

Son Dakika

KA TRANS, 40 ADET ÇEKİCİ ALIMI İLE RENAULT TRUCKS AİLESİNE KATILDI

Abone Ol 

Yayınlanma tarihi

-

Gıda taşımacılığı alanında hizmet sunan KA Trans, ilk Renault Trucks çekicilerini filosuna kattı. 

Aksaray merkezli olan KA Trans, operasyonlarını ise Bolu merkezli olarak tüm Türkiye’de sürdürüyor. Gıda taşımacılığı yapan KA Trans, filosunu 40 adet Renault Trucks T460 ADR’li ve retarderli çekiciler ile güçlendiriyor. Bu araçlardan önce şirketin filosunda 35 adet çekici bulunuyordu.

Koçaslanlar Otomotiv’in Kocaeli’ndeki merkezinde gerçekleştirilen tören ile KA Trans firma sahibi Bayram Yıldız, ilk beş araçlarını teslim aldı. Renault Trucks Bölge Müdürü Tolga Aykaç, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Genel Müdürü Mesut Süzer ve Kocaeli Şube Müdürü Ahmet Güler teslimatta bulundu.

KA Trans firma sahibi Bayram Yıldız, alım kararlarını vermeden önce detaylı olarak araştırma yaptıklarını belirterek; “Bolu merkezli çalışan pek çok firmadan, Renault Trucks çekiciler ile ilgili memnuniyetlerini öğrendik. Bu firmaların araçların özellikle yakıt tasarrufu, düşük arıza frekansı ve satış sonrası hizmetler konusunda bizlerle paylaştıkları bilgiler, alım kararımızda etkili oldu” şeklinde açıkladı.

Tamamıyla frigofirik gıda taşımacılığı alanında uzmanlaştıklarını belirten Yıldız, “Aradığımız araç özelliklerinin tamamını Renault Trucks çekiciler ile sağladık. Operasyonlarımızın yüzde 60’ını Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerine gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda ADR’li ve retarderli T serisi çekiciler ile istediğimiz performansı yakalayabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan teslimatta yaptığı açıklamada; “KA Trans’ın yeni Renault Trucks araçlarından memnun kalacağına güvenimiz tam. Satış sonrası hizmetlerimizle de her zaman yanlarında olacağız. KA Trans, araç başına aylık yaklaşık 18.000 km yol kat ettiğinden yakıt hesabı çok önemli. Araçlarımızda bulunan Infomax paketi ile filonun yakıt giderlerini minimize edeceğimizi ve müşterimizin operasyonlarına katkı sağlayacağımızı biliyoruz” diye belirtti.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haber

8 İşçi Kömür Ocağında Zehirlenerek Hastaneye Kaldırıldı

Yayınlanma tarihi

-

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde kömür ocağında çalışan 8 işçi, metan gazından zehirlenerek, hastaneye kaldırıldı. İşçilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bulunan bir kömür ocağında çalışan işçilerden 8’i, metan fazından zehirlenerek, fenalaştı. Çalışma arkadaşları tarafından madenden çıkarılan 8 madenci, hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan işçilerin sağlık durumun iyi olduğu öğrenildi.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm. Emre Kavak, Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nde işçileri ziyaret ederek, durumla ilgili bilgi alıp, ardından da olay yerine giderek incelemede bulundu.

Devamını oku

Haber

Şirketlerin Döviz Mevduatında 2 Haftada 6 milyar 406 Milyon Dolar Büyüme

Yayınlanma tarihi

-

Tüzel kişilerin döviz mevduatı, 5 Ağustos haftasında 4 milyar 265 milyon dolar arttı. Son iki haftadır şirketlerin döviz mevduatı 6 milyar 406 milyon dolar büyüdü.

Merkez Bankası haftalık para ve banka istatistiklerine göre ise 5 Ağustos haftasında tüzel kişilerin döviz mevduatı parite etkisinden arındırılmış olarak 4 milyar 265 milyon dolar arttı. 29 Temmuz haftasında da tüzel kişilerin döviz mevduatı 2 milyar 141 milyon dolar artış göstermişti.

Son iki haftadır şirketlerin döviz mevduatı 6 milyar 406 milyon dolar büyüdü. Toplam döviz mevduatı ise parite etkisinden arındırılmış olarak 5 Ağustos haftasında 3 milyar 767 milyon dolar oldu. Şirketlerin döviz mevduatındaki artış ağırlıklı olarak dolar cinsi döviz mevduatında yaşandı. 5 Ağustos haftasında şirketlerin dolar cinsi döviz mevduatı 3 milyar 489 milyon dolar arttı. Bireylerin döviz mevduatında ise parite etkisinden arındırılmış olarak geçen hafta 498 milyon dolarlık azalış yaşandı.

 

Yabancılar hissede 8 hafta sonra ilk kez alıcı

Merkez Bankası haftalık menkul kıymet istatistiklerine göre de yabancı yatırımcılar 3 Haziran haftasından sonra ilk kez 5 Ağustos haftasında hisse senedinde net alıcı pozisyonunda oldu. Verilere göre yabancı geçen hafta net 88 milyon dolarlık hisse senedi, 6.8 milyon dolarlık DİBS ve 300 bin dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri aldı.

Devamını oku

Haber

OPEC Petrol Talebi Tahminini 3. Kez Düşürdü

Yayınlanma tarihi

-

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) 2022 yılı için dünya petrol talebi artış beklentisini Nisan’dan bu yana üst üste üçüncü kez düşürdü.

Örgütün bugün yayımlanan raporunda buna gerekçe olarak Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ve yüksek enflasyonun ekonomik etkileri ve koronavirüs salgını ile mücadele etmek için uygulanan adımlar gösterildi.

Bugün yayımlanan OPEC’in aylık raporunda 2022 petrol talebi artış tahmini 260 bin varil düşürülerek, günlük 3.1 milyon varil seviyesinde beklendiği belirtildi.

Raporda 2023 tahmini ise geçen ayki günlük 2.7 milyon varil seviyesinde tutuldu.

Devamını oku

Trend olan

EnglishTurkish