Takip Edin

Sektörel Gündem

İstanbulkart ile temassız ödeme devri! İşte İstanbulkart ile ödeme yapabileceğiniz yerler

Trafiğin hayli yoğun olduğu İstanbul’da toplu taşıma kullanmak neredeyse bir zorunluluk hâlini aldı. Dolayısıyla ulaşımda kullanılan temassız bir akıllı şehir kartı olan İstanbulkart, pek çok İstanbulluda var. Peki vapur, otobüs, metro, metrobüs, tramvay hatlarında kullanılan İstanbulkart’ın aslında marketlerden kafelere birçok noktada daha geçerli olduğunu biliyor muydunuz?

Yayınlanma tarihi

-

İstanbulkart’ın anlaşmalı olduğu pek çok destinasyon bulunuyor. İstanbulkart, bu mekanlarda ödeme imkânı sağlamanın yanında, yapacağınız ödemelerde kampanya fırsatları da getiriyor. Gelin, İstanbulkart’ın ulaşım haricinde nerelerde kullanılabileceğine birlikte bakalım.

İBB Servislerinde

İstanbulkart; İBB Sosyal Tesisleri’nde geçerli olmakla birlikte İSPARK otoparkı, halka açık tuvaletler, BNB(bisiklet) ve İsper’de kullanılmaktadır. Ayrıca iTaksi uygulamasıyla taksilerde de geçerlidir.

Market ve Mağazalar

Migros, A101, BİM, CarrefourSA, ŞOK, Happy Center gibi zincir marketlerde geçerli olan İstanbulkart’a ayrıca bu noktalardan yükleme de yapılabilmektedir. İstanbulkart’ın bireysel ve kurumsal temsilcilikleri pek çok noktada aktiftir. Mudo da İstanbulkart’ı kullanabileceğiniz başka bir alternatif.

Mobil Uygulamalarda

İstanbulkart; Getir, Starbucks Mobil, İş Bankası Maximum Mobil, BiTaksi gibi mobil uygulamalarda da geçerlidir.

Kültürel Mekânlarda

Madamme Tussauds, SeaLife, Legoland, Miniatürk, Panoroma 1453 gibi mekanlarda İstanbulkart ile ödeme yapabilirsiniz.

Kafe ve Restoranlarda

BELTUR, İstanbul Kitapçısı Kafeleri, İBB Sosyal Tesisleri İstanbulkart ile ödeme yapabileceğiniz diğer noktalardır. Burger King, Mc Donalds, Arby’s, Popeyes, Usta Dönerci, Usta Pideci, Pelit gibi mekânlarda da İstanbulkart geçmektedir. Kısaca Multinet’in geçtiği kafe, restoran ve marketler ile lokal marketlerde ve ayrıca Halk Bakkalları’nda İstanbulkart geçerlidir.

Otopark ve Otomatlar

İSPARK otoparklarında ve Matik Otomat ile Renova Otomatlarda, Hamidiye Su Otomatlarında İstanbulkart’ınızı kullanabilirsiniz. Zaman zaman İSPARK’ta İstanbulkart ile ilk kez ödeme yapan kullanıcılara ilk ödemesine %25, sonraki ödemelerinde ise %5 nakit iadesi şeklinde bir kampanya da uygulanabiliyor.

Akaryakıt ve Otobüs Firmaları

İş Bankası POS’larının bulunduğu Opet, Petrol Ofisi, Shell gibi akaryakıt istasyonlarında İstanbulkart’ınızla ödeme yapabilirsiniz. Kâmil Koç firması da İstanbulkart kullanımına olanak veren otobüs firmalarından.

İstanbulkart, tüm bu alanlarda ödeme kolaylığı sağlamanın yanında, İstanbulkart sayfasında bulunan kampanyalar ile kullanıcılarına bazı avantajlar da sağlıyor. Kampanyaları takip ederek yapacağınız ödemelerde bu fırsatlardan yararlanma olanağı yakalayabilirsiniz.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

Elon Musk açıkladı: Twitter’da her şey sil baştan!

Twitter Üst Yöneticisi Elon Musk, onaylı hesap olarak bilinen “mavi tik” onay sisteminin kapsamını değiştireceğini duyurdu.

Yayınlanma tarihi

-

BBC’nin haberine göre, 15 Nisan’dan itibaren yalnızca ücretli “Twitter Blue” özelliğine sahip kullanıcıların gönderileri, sosyal medya uygulamasının diğer kullanıcılarına önerilecek.

Değişiklik kapsamında, ödeme yapmayan hesaplardan gelen gönderiler, “Sana Özel” başlığındaki önerilen tweet akışına dahil edilmeyecek.

Twitter’daki anketlerde ise yine yalnızca onaylı hesapların oy kullanmasına izin verilecek.

Musk, değişikliğin “gelişmiş yapay zeka robotlarının kontrolü ele geçirmesine yönelik tek gerçekçi yol olduğunu, aksi takdirde bunun, umutsuzca kaybedilen bir savaş olacağını” belirterek “Anketlerde oy kullanmak aynı nedenle doğrulama gerektirecek.” ifadesini kullandı.

Bazı kullanıcılar, tartışmalı hesapların para ödeyerek öne çıkabileceğini belirterek değişiklikleri eleştirdi.

“Twitter Blue”, kullanıcıların hesabına “mavi onay rozeti” ekleyen ücretli bir aylık abonelik hizmeti olarak kullanıma sunuluyor.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Huawei’nin yeni akıllı saati “Watch Ultimate” Türkiye’ye geliyor

Huawei’nin en yeni akıllı saati Huawei Watch Ultimate, kısa süre içerisinde şirketin online mağazasından satın alınabilecek. Okyanus mavisi ve keşif siyahı olmak üzere iki farklı modeli bulunan akıllı saatin çok yakında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Yayınlanma tarihi

-

Huawei’nin en yeni akıllı saati Huawei Watch Ultimate, kısa süre içerisinde şirketin online mağazasından satın alınabilecek.

Huawei açıklamasına göre, Huawei Watch Ultimate’in oluşturulmasında kullanılan bazı özellikler, üst düzey tasarım ve malzemelerle birlikte pazardaki akıllı saatler için yeni bir çıta belirliyor.

Birinci sınıf zirkonyum bazlı sıvı metal kasa, nanotech seramik çerçeve ve safir saat kadranı gibi dayanıklı malzemelerle tasarlanan cihaz, kullanıcıları her türlü açık hava macerasına (kara, yüksek tepeler veya denizin altında) veya önemli sosyal etkinliklere hazırlamak için lüks estetik ve akıllı özellikler sunuyor.

Üst düzey lüks saatlerde ve hassas cihazlarda bulunan yenilikçi yeni bir malzeme olan zirkonyum bazlı sıvı metal, Huawei Watch Ultimate ile ilk kez akıllı saatlere giriyor. Akıllı saat, kayalık araziler, sıcak çöller, akşam yemekleri ve günlük kullanım gibi her türlü ortama karşı dayanıklılığıyla öne çıkıyor.

Genellikle geleneksel üst düzey saatlerde bulunan benzersiz üç düğmeli kurulumla ilk kez donatılan saat, bu özelliğiyle işlevselliğinin kapsayıcılığını, işçiliğin karmaşıklığını ve gelişmiş etkileşimli deneyimi temsil ediyor.

Huawei Watch Ultimate, açık hava sporları ve su geçirmezlik performansıyla pazardaki rakiplerinden ayrışıyor. Okyanus mavisi ve keşif siyahı olmak üzere iki farklı modeli bulunan akıllı saatin çok yakında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Assan Hanil ve Sabancı Üniversitesi’nden sürdürülebilirlik iş birliği

Kibar Holding grup şirketlerinden otomotiv tedarik sektörü üreticisi Assan Hanil, Sabancı Üniversitesi tarafından kurulan Türkiye’nin ilk teknoloji ticarileştirme ve çekirdek fon şirketi Inovent ile iş birliğine giderek otomotiv endüstrisi için sürdürülebilir çözümler elde etmek adına önemli bir anlaşmaya imza attı.

Yayınlanma tarihi

-

Ar-Ge ve inovasyon odağındaki çalışmaları sonucu araç hafifletme, enerji verimliliği, biyoplastik hammadde gibi kritik alanlarda projeler üreten Assan Hanil ve Sabancı Üniversitesi Inovent arasındaki danışmanlık anlaşmasına yönelik toplantı Assan Hanil Genel Müdürü Atacan Güner, Sabancı Üniversitesi TÜMER (Tümleştirilmiş Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi) CEO’su Devrim Özaydın ve Akademik Direktörü Doç. Dr. Burcu Saner Okan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Bu iş birliği ile birlikte otomotiv endüstrisine yönelik yeni nesil polimer malzeme geliştirilmesi, karbon ayak izinin inovatif çözümlerle azaltılması ve araç hafifletme için çözümler sunulmasına ilişkin ortak projeler üretilmesi ve sektöre dair sürdürülebilir çözümler elde edilmesi hedefleniyor.

“Sektörümüzün geleceğini sürdürülebilirlik faaliyetleri belirleyecek”

Otomotiv sektörünün sürdürülebilirlik yolculuğuna katkı sunmaya devam ettiklerini belirten Assan Hanil Genel Müdürü Atacan Güner, “Artan faaliyetlerimiz ve üretimimizle doğru orantılı bir şekilde sürdürülebilirlik faaliyetlerimizi de çeşitlendiriyor ve geliştiriyoruz. Bu kapsamda üniversite-sanayi iş birliklerine son derece önem veriyoruz.

Sektörümüzün geleceği sürdürülebilirlik faaliyetleriyle belirlenecek. Biz de bu vizyon ışığında ürettiğimiz, özellikle hafifletme odaklı, verimlilik sağlayan ve sürdürülebilirliğe katkı sunan teknolojilerimizi kararlılıkla geliştirmeye devam edeceğiz.

Bugün Sabancı Üniversitesi Inovent ile başlattığımız bu değerli iş birliği ile de hem sektörün hem de ülkemizin sürdürülebilirlik yolculuğuna ciddi katkılar sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan