Takip Edin

Haber

GÜRALP VİNÇ’İN AR-GE ATAĞI

Yayınlanma tarihi

-

Çağdaş yönetim tekniklerine uygun olarak organizasyonunu şekillendirerek çok önemli atılımlara imza atan Güralp Vinç, gelinen süreçte yerli piyasanın adından sıkça bahsettiği önemli firmalardan biri olmasını başardı. Güralp Vinç Satış koordinatörü Mehmet Yıkılmaz’la katıldıkları WIN Fuarı’nda konuştuk.

Güralp Vinç’in 1991 yılında kurulduğunu  merkezinin İzmir olduğunu dile getiren Yıkılmaz, “Kendi satış organizasyonunu kurup bunu uzun yıllar devam ettiren öncü firmalardan biriyiz. İzmir merkezi hariç, Bursa, İstanbul, Ankara ve Konya’da bulunan bölge ofislerimizle müşterilerimize satış ve satış sonrası servis hizmetlerimizi veriyoruz.  Bu organizasyon yapımız yaklaşık 13 yıldır büyüyüp gelişerek devam ediyor. Biz de bunun karşılığını tüm olumsuz rekabet koşullarına rağmen alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güralp Vinç olarak sektörde bir ilke imza atarak Ar-Ge  merkezini kurup  çok önemli bir atılım yaptıklarını kaydeden Yıkılmaz, “Vinç sektöründe ülkemizde üretilemeyen ürünlerin üretilmesi, bir takım kompanentlerin yerleştirilmesi  konusunda çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Ar-Ge merkezimizde 35 kişilik bir ekip oluşturduk” dedi.

Güralp Vinç’in standart ürünlerinin yanı sıra birçok özel ürünle de müşterilerinin taleplerine cevap vermekte olduğunu belirten Yıkılmaz konu hakkında şunları söyledi:  “Özellikle otomasyona dayalı projelerde, yüzde yüzü kendimize ait çözümleri piyasaya sunuyoruz.  Cam, alüminyum, galvaniz, boya, yüzey kaplama işlemleri gibi sektörlerde tamamen otomotize edilmiş sistemlerle malzeme aktarımlarının yapılmasını sağlayabiliyoruz. Burada farklı işbirliklerine de gidebiliyoruz. Yani otomasyonla ilgili ekipmanlar sağlayıp otomasyonların firmalar tarafından yapılması seçeneklerimiz de bulunmakta.”

“İhracatta hedef pazarlarımızı değiştirdik”

İhracat konusunda oldukça farklı adımlar attık. Hedef pazarlarımızı değiştirdik. Şu anda Kanada, Yeni Zelanda, Rusya, Güney Afrika’yla yoğun olarak çalışmaktayız. Bunun yanı sıra neredeyse ayak basmadığımız kıta kalmadı. Şimdi bu networku daha da genişletmek için çalışıyoruz. Avrupa’daki kontaklarımızı artırmak istiyoruz. Bu amaçla da fuarlara çok yoğunlaşıyoruz.  Fransay2la yakın bir zamanda bir bayilik anlaşması imzaladık. Romanya çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Polonya ile sıcak görüşmeler içerisindeyiz.

Açıklamalarında katıldıkları WIN Fuarı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yıkılmaz, “Fuarlarda işlerimizi rahat ve çok geniş bir kitleye anlatma imkanı yakalıyoruz. Sadece kendi sektörümüz değil , fuara katılmış diğer sektör firmalarının da durumlarını görüp ekonomimizin genel gidişatı hakkında bir fikir sahibi olma imkanı da oluyor. Yine yurt içinde yakalanan yurt dışı kontaklar da fuarların ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. WIN Fuarları özellikle yurt dışından getirttiği alım heyetleriyle çok önemli bir işe imza atıyor” dedi.

“Üretici enflasyonu”

Ülkemizde maalesef bir üretici enflasyonu yaşanmakta. Bu çok önemli bir konu. Öncelikle otoritenin denetim mekanizmalarını sağlıklı bir şekilde çalıştırmaya başlaması gerekiyor.  Vinçlerin denetimlerinin sadece ürün üzerinde değil  üretici bazında da yapılması gerekiyor.  Sektörümüzü iyileştirmek adına atılacak adımlarda bunların da göz önünde tutulacağını umuyoruz. Çünkü bu ülkenin ihracatını artırmak istiyorsak iç pazarımızdaki kaliteyi artırmamız gerekiyor.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Petrol Ofisi CMO’su Türkseven, Türkiye’nin En Beğenilen 50 CMO’sundan Biri Oldu

Yayınlanma tarihi

-

Petrol Ofisi CMO’su Sinan Seha Türkseven, Altın Lider Ödülleri 2022’de çalışanların ve sektörün oyları ile Türkiye’nin en beğenilen 50 CMO’sundan biri oldu.

Bu yıl tüm Türkiye’den 46 binden fazla oyun kullanıldığı Altın Lider Ödülleri’nde, enerji altyapı şirketi Petrol Ofisi’nin CMO’su Sinan Seha Türkseven, ‘Altın Lider’ ödülünü kazandı.

Petrol Ofisi Grubu’nun iletişim dilindeki dönüşümünün altını çizen Türkseven, ”Şirket olarak, markanın iletişim çalışmalarını sıcak ve samimi bir dille anlattığımız kampanyamızı 360 derece çalışan bir ekosistemde tüketiciyle buluşturmaya özen gösteriyoruz. Tüketicilerimizle kurduğumuz güven ve duygu bağını 2022 yılında daha dinamik, daha “bizden” bir iletişim dili ile kurguladık ve bunu “Bugünden Yarına Hazır” kampanyamızla pekiştirdik. 2023 yılında da içgörü ve veri analitiğine dayandırdığımız pazarlama stratejimizle fark oluşturmaya devam edeceğiz. Başarılı ve özverili çalışmalarıyla bu yolculuğa değer katan tüm ekip arkadaşlarıma ve birlikte çalıştığımız ajanslarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Devamını oku

Son Dakika

Donanımlı ve Memnun Öğrenciler İçin ‘Öğrenci Dekanlığı’

Yayınlanma tarihi

-

Özellikle farklı kültürlerdeki öğrencilerin birbirlerine ve ülkeye adapte olmalarını kolaylaştırmak için farklı programlar uyguladıklarını söyleyen Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, bu amaçla hayata geçirdikleri “Öğrenci Dekanlığı” ile mutlu öğrenciler ve donanımlı mezunlar yetiştirmeyi hedefledikleri belirtti.

Üniversite dönemi, öğrencilerin hayatında ergenlikten yetişkinliğe geçiş süresindeki en kritik dönem. Sadece eğitim sürecinde yeni bir aşamaya geçmek değil sosyal, kültürel ve kişisel zenginleşme sürecine geçişi de ifade ediyor. Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, bu dönemin aday tanıtım döneminden öğrencinin mezuniyetine kadar uzanan, yol arkadaşı olmayı gerektiren bir süreç olduğunu ifade etti. Öğrenci sayılarının yarısının uluslararası öğrenci olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, özellikle farklı kültürlerdeki öğrencilerin birbirlerine ve ülkeye adapte olmalarını kolaylaştırmak için farklı programlar uyguladıklarını söyledi. Bu amaçla, bu akademik yılın başında Öğrenci Dekanlığını hayata geçirdiklerini söyledi. Bütün öğrencilerin sanattan spora, teknolojiden bilime entelektüel bir bakış açısına sahip olmasını istediklerini anlattı. Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, “Bu amaçla bir keşfetme ve farkındalık dersi olan OpenMind’ı, Edpuzzle ve Uzem (Uzaktan Eğitim Merkezi) entegresyonuyla öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Ana hedefimiz ise yeni çevrelerine kolay alışmış, mutlu öğrenciler ve donanımlı mezunlar yetiştirmek” diye konuştu.

 

Festival Tadında
Bu yıl, üniversite oryantasyonunu akran koçlarının geri bildirimleri doğrultusunda öğrencileriyle birlikte planladıklarını belirten Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, “Biz biraz kenarda durmayı tercih ettik, öğrencinin merkezde olduğu bir program olsun istedik. Oryantasyon sürecinin alışılagelmiş yapısı yerine yeni öğrencilerimiz akran koçlarının ev sahipliğinde yerleşkelerimizi, sistemimizi tanıyacak, onların deneyim aktarımıyla adaptasyonları kolaylaşacak. Oryantasyonun ilk gününde öğrenme ve eğlence bir arada, festival tadında olacak.” diye açıkladı.

 

 

“Dünya İnsanı” Olmak
Nihai hedeflerinin, öğrencilerini “dünya insanı” olarak mezun etmek olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ali Argun Karacabey, dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrencilerinin farklı kültürlerinden beslendiklerini anlattı. Farklı kültürlerin iç içe geçtiği bir ortamda yaşamanın, tüm öğrencilerin hassasiyetlerine değer verildiğini hissetmelerinin önemli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Karacabey, “Her öğrencimizi 2 saatlik atölyeler ile farklılıklardan beslenmeyi keşfe davet ediyoruz. 1. sınıf öğrencilerimiz, bu atölye çalışmasına katılarak AU101’in sertifikalarını alabilecekler ve mezuniyetin ilk şartını yerine getirecekler.” dedi.

 

Farklı Dünyalarla Tanışacakları Bir Ortam
Tam anlamıyla uluslararasılaşmış ve kültürel zenginliklere sahip bir yapı olduklarından bahseden Prof. Dr. Karacabey, Uyum Programı AU101’e üniversiteye gelen her yeni öğrencinin katılımını zorunlu tuttuklarını vurguladı. Prof. Dr. Karacabey, “Uyum programının en önemli parçasını oluşturan Farklılıklara Adaptasyon (Adoptation to Differences) atölyesi Uluslararası öğrencilerin ülkemize adaptasyonunu desteklerken kampüs içinde birbirinin hassasiyetlerini bilen, saygı duyan bir öğrenci kültürü oluşmasını da sağlıyor. Atölye içinde yer alan farklı kültürel kodların tartışıldığı, iletişim temelli grup çalışmalarının yer aldığı modüllerle öğrencilerin birbiriyle kaynaşması destekleniyor. Böylece öğrenciler için farklıları ötekileştirmek yerine bunlardan beslenerek farklı dünyalarla tanışacakları bir ortam oluşturuluyor” dedi. Karacabey ayrıca atölye öncesi birbiriyle konuşmaya çekinen öğrencileri atölye sonrasında kantinde, kulüp etkinliklerinde, sosyal ortamlarda bir arada görmenin atölyenin en büyük katkılarından biri olduğunu iletti. Üniversitenin bu atölye çalışmalarını daha verimli kılabilmek adına Türk Kültür Vakfıyla birlikte çalıştığına ekledi.

 

Adaptation to Differences Atölyesi Hakkında
Atölyenin içeriği Türk Kültür Vakfının psikolog eğitmenleri tarafından Öğrenci Dekanlığı koordinasyonunda hazırlandı.

Atölye içeriği hazırlanırken öğrencilerin, akademisyenlerin ve idari birimlerin önceki yıllarda Rektörlüğe ilettiği ihtiyaç ve geri bildirimler göz önünde bulunduruldu.

Atölye tüm 1. sınıf öğrencileri için katılımın zorunlu olduğu 30 farklı oturum olarak planlandı.

Aynı zamanda öğrenciyle iletişimde bulunan tüm idari birimler için de atölye çalışması hazırlandı.

Atölyenin temel hedefi uluslararası öğrenciler için farklı bir ülkeye uyum sürecini kolaylaştırırken Türk ve Uluslararası öğrenciyi farklılıklarla zenginleşen ortak bir üniversite kültüründe buluşturmak olarak belirlendi.

Devamını oku

Haber

Afrikalı Gençlere, İş Dünyasının Problemleri ile Başa Çıkabilmeleri İçin Girişimcilik Eğitimi Veridli

Yayınlanma tarihi

-

Afrikalı gençlere ekonomik hayata aktif katılımları için kişisel gelişimden dijitalleşmeye kadar birçok konuda 40 saatlik temel girişimcilik eğitimi verdi.

İş dünyasında karşılaştıkları problemlerle başa çıkabilmesi adına TADD (Tüm Afrika’nın Dostları Derneği) bünyesindeki Afrikalı gençlere, eğitim ve danışmanlık hizmeti veren MOV BRANDING bünyesindeki uzman akademisyenler ve profesyoneller vasıtasıyla 6 hafta boyunca 40 saatlik temel girişimcilik eğitimi verildi. Dijitalleşmeden kişisel gelişime kadar birçok alana dair verilen eğitimlerle birlikte gençlerin bilinçlenmesi ve farkındalık kazanması hedeflendi.

Eğitim sonunda görüşleri alınan katılımcılar memnuniyetlerini şu şekilde dile getirdi: “Eğitim boyunca öğrendiğimiz bilgilerden ve edindiğimiz deneyimlerden dolayı çok memnun kaldık. Gelecekte gerçekleştirmek istediğimiz hedeflerimiz için çok faydalı eğitimlerden geçtik. Bu anlamda her eğitimciye ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Eğitimlere aktif şekilde katılım gösteren TADD Başkanı Dr. Bilgehan Güntekin de eğitimden çok verim aldıklarını ve Afrikalı gençlerin, gelecekte başaracaklarına inandığı hedeflerine giden yolda iyi bir deneyim ve bilgi kazandığını dile getirdi. Kendilerine böyle bir eğitim programı hazırladıkları ve en doğru eğitimciler ile buluşturdukları için MOV BRANDING ailesine de teşekkürlerini sundu.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish