Takip Edin

Sektörel Gündem

Guinness Dünya Rekoru, Honor Magic5 Pro ile çekildi

Yeni yapay zeka hareket algılama teknolojisine sahip olan Honor Magic5 Pro, Guinness Dünya Rekorları’na giren smacı yakaladı.

Yayınlanma tarihi

-

Şirket açıklamasına göre, Honor, bir dünya rekoru denemesi için Guinnes Dünya Rekorları ile iş birliği yaptı.

İki marka Honor Magic5 serisinin duyurusunu kutlamak için bir araya geldi. İki kez FIBA 3×3 Dünya Şampiyonu ve profesyonel smaçör olan Polonyalı basketbolcu Piotr Grabowski’nin “Bacak Arasından En Yüksek Smaç” dalındaki Guinness Dünya Rekoru, Honor Magic5 Pro ile yakalandı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilen denemelerde Piotr Grabowski, bacak arasından en yüksek smaç vuruşunu tamamlamak için tam 3,2 metre gibi bir yüksekliğe zıplayarak yeni bir Guinnes Dünya Rekoru’na imza attı. Honor Magic5 Pro’nun yapay zeka hareket algılama teknolojisi kullanılarak ve yapay zeka makine öğrenimi sayesinde bu atlayışın en önemli anı otomatik olarak yakalandı. Çekilen bu kare, ultra yüksek çözünürlükte ve netlikte otomatik olarak kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Honor Device Co, Ltd Pazarlama Müdürü Ray Guo, “Spor insan ruhunu geliştirir. Çığır açan kamera teknolojimizle bu nefes kesici anı kaydedebildiğimiz için çok mutluyuz. Yaratıcı çözümler sunan ürünler tasarlayarak tüketicilerimizi içlerindeki sihri ortaya çıkarmaları ve olağanüstü şeyler başarmaya çalışmaları için motive etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Guinnes Dünya Rekoru’nu kıran Piotr Grabowski da “Basketbol benim DNA’mın bir parçası. Smaç basmak için her zıpladığımda, yer çekimine karşı koyuyor ve kendimi sınırlara kadar zorluyorum. Rekorlar kırdığımda bu bana sihir gibi geliyor. Umarım bu dünyanın dört bir yanındaki insanlara kendi sihirli güçlerini ortaya çıkarmaları için ilham verir.” değerlendirmesinde bulundu.

Guinness Dünya Rekorları TV ve Dijital İçerik Başkan Yardımcısı Karen Gilchrist ise herkesin kutlamaya değer kendi anı olduğuna inandıklarını belirterek,şunları kaydetti:

“Bu girişimde zamanlama ve hassasiyet her şeydir. Bu olağanüstü başarıların hakkını vermek ve aksiyonu mümkün olan en iyi şekilde yansıtmak bize düşüyor. Rekor kırma anını net ve ultra hızlı bir şekilde yakalamak için Honor Magic5 Pro’yu kullandık ve ortaya çıkan sonuçlar gerçekten de muazzam oldu.”

Yükseltilmiş akıllı yapay zeka tanıma teknolojisine sahip

Verilen bilgiye göre, Honor Magic5 serisinde bulunan yapay zeka hareket algılama teknolojisi, yapay zeka ağından yararlanarak 270 binden fazla görüntü üzerinde çalışıyor ve kameranın çeşitli senaryoları hassas bir şekilde tanımasını sağlayarak öne çıkan çekimi otomatik olarak yakalıyor. Yeni Honor Görüntü Motoru bu özelliğe güç veren, yükseltilmiş akıllı yapay zeka tanıma teknolojisine sahip.

Canlı performansları ve spor etkinliklerini yakalamak için bu sezgisel özellik etkinleştirildiğinde gülümseme gibi yüz ifadelerini ve zıplama gibi vücut hareketlerini otomatik olarak algılıyor. İster sevinçten zıplayan biri, ister bir spor karşılaşmasında hızlı tempoya sahip olan bir sporcu olsun, ortaya çıkan anlık çekimler net bir şekilde gerçekleştiriliyor. Kullanıcıların her zaman, her yerde daha iyi kareler yakalamasına olanak sağlıyor.

Honor, Honor Magic5 Pro’da fotoğrafçılığı yeni bir seviyeye taşıyan yapay zeka algoritmalarını geliştirmek için yatırımlara imza attı. Honor Magic5 Pro, DXOMARK Akıllı Telefon Kamera sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

KARDEMİR işçisine 6 ay için yüzde 50 zam

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne imza atıldı.

Yayınlanma tarihi

-

KARDEMİR’den yapılan açıklamada, “KARDEMİR ile Özçelik İş Sendikası arasında bir süredir devam eden ve 2023- 2024 yıllarını kapsayan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesi anlaşmayla sonuçlandı.

İmzalanan sözleşmeyle çalışanların saat işçilik ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 50 oranında artış yapılmıştır” ifadelerine yer verildi. Özçelik İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci, enflasyonu, hayat pahalılığını ve üyelerinin beklentilerini dikkate alarak toplu iş sözleşme masasına oturduklarını ve başarılı olduklarını kaydetti.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Metro Türkiye’den sürdürülebilir Ramazan desteği

Metro Türkiye, depremden etkilenen bölge restoranlarının tekrar ayağa kalkması için desteklerine devam ediyor.

Yayınlanma tarihi

-

Ülkemizin mutfak kültürünü yaşatmak için “Benim İşim, Benim Mutfağım” diyerek Gastronometro ile Ramazan ayı boyunca Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki 4 restoranın destekçisi olacak.

Gastronometro platformunu restoranların kullanımına açmanın yanı sıra iftar davetlerinde kullanılacak ürünlerin tamamı karşılanacak. Ayrıca Metro Türkiye, şef ekibi ve servis elemanları ile de bu restoranlara destek olacak.

Proje kapsamında Antakya Sultan Sofrası, Maraş Paça Kebap Restaurant, Malatya Hacı Baba Restaurant ve Antakya Pöç Kasabı ve Kebap Salonu’nun yöresel lezzetleri ile iftar organizasyonları düzenlemesi için fırsat sunan Metro Türkiye, restoranların elde edeceği gelir ile tekrar ayağa kalkmalarını ve bölgenin mutfak kültürünün yaşamaya devam etmesini hedefliyor ve iftar daveti verecek şirket ve dernekleri bu değerli restoranların müşterileri olmaya davet ediyor.

Projeye ilişin konuşan Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Amacımız, restoranların iftar yemeklerinden elde edecekleri maddi destekle tekrar ayağa kalkmasını ve yörelerine özgü lezzetleri sunmaya devam etmesini sağlayabilmek.

Kişi başı ücretin 1.000 TL olacağı iftar yemeğinde tam kapasiteye ulaştığımız takdirde her bir restorana yaklaşık 500 bin TL gelir yaratabilme, toplamda da 2 milyon TL katkıya ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Metro Türkiye olarak afetten etkilenen tüm üreticilerimizin ve bu ürünlerle mutfağımızı geleceğe taşıyan restoranlarımızın zor günlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi

Devamını oku

Sektörel Gündem

KARDEMİR’de toplu iş sözleşmesi imzalandı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne imza atıldı.

Yayınlanma tarihi

-

KARDEMİR’den yapılan yazılı açıklamada, “KARDEMİR ile Özçelik İş Sendikası arasında bir süredir devam eden ve 2023-2024 yıllarını kapsayan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesi anlaşmayla sonuçlandı. İmzalanan sözleşmeyle çalışanların saat işçilik ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 50 oranında artış yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Özçelik İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada ise toplu iş sözleşme görüşmelerinin, çalışanlarının mutluluğu ve zaferiyle sonuçlandığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özçelik İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci, enflasyonu, hayat pahalılığını ve üyelerinin beklentilerini dikkate alarak toplu iş sözleşme masasına oturduklarını kaydetti.

Değirmenci, KARDEMİR’deki üyelerin memnuniyetini önceleyen bir toplu iş sözleşmesini imzalamış olmanın iç huzurunu yaşadıklarını ifade etti.

Devamını oku

Trend olan